Keresés

Részletes keresés

Latya (K.L.) Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3254

1. usb-s NT-re cseréltetés a szolgáltatónál.

2. usb/soros átalakító beszerzése számtechn. boltban.

3. ISDN S0 modem beszerzése számtechn boltban.

4. ISDN routert szerzel be, és annak a LAN felületén kötöd össze a géped.

5. Analóg porton netezel.

6. Rendelsz ADSL-t vagy más szélessávű  internet szolgáltatást, mert az ISDN drága, és lassú a szélessávhoz képest.

 

A 2-es a legkönnyebben megvalúsítható

 

Előzmény: YoRo (3253)
YoRo Creative Commons License 2005.05.25 0 0 3253

Hello,

 

Remélem tud valaki segíteni:

 

ISDN vonal van otthon, soros porttal kéne összekötni a számítógépen,de a Notebook-on nincs soros port. Milyen megoldásokkal lehetne összehozni a kettőt,hogy lehessen netezni?

xtr28 Creative Commons License 2005.04.12 0 0 3252

Köszi a tippeket.

 

Időközben rájöttem, hogy mivel a padlás van csak fölöttem, átvezethetem a kábelt egyik szobából a másikba ott is. Így csak függőlegesen kell vezetnem, ami a sarkokban nagyon szépen kivitelezhető, a fúrás nyomait kell csak eltűntetnem. Kaptam kör keresztmetszetű, vaj színű kábelt is, ezt még kábelcsatorna nélkül is elrejthetem és egy csepp pillanatragasztóval tartósan megmarad a festett falon.

Előzmény: Törölt nick (3251)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.07 0 0 3251

BOCSÁNAT!

Most vagy én nyúltam mellé (kétszer?!) vagy tényleg megőrült a Fórum-motor...

Utobbi (2) megszólalásom az Így csal a Matáv toipikba készült! És én oda is írtam be - amit pedig ide írtam, az eltünt...

 

 

De megpróbálom megismértelni!

 

Szóval NE ADD FEL!

 

Szerintem nem feltétlenül kel lSZOBÁN ÉS FALON keresztül kábelezni.

Ablakon kívül (igaz ekkor át kell fúrni a keretet, de utána ki lehet fagittelni vagy kétkomponenses anyagokkal ragazstani/tömíteni) szépen lehet vezetni pl. párkány alatt "láthatatlanul is" vezetéket, ha alkalmasan választod meg (azaz NEM a szobai ké-négy eres lapos krimpelhetővel, mint a hálózatos alválalkozók akár 10 méteren is teszik!), sőt ha a homlokzat színvilágának megfelelő a kábel, akkor  aszabad felületeken sem feltétlen zavaró 8azaz nem leszel kitéve piszkálódásnak.

 

Igaz a legszebben egy megfelelő (kis) kábelcsatorna felszerelése "működne", amit aztán a homlokzat szerinti síznnel lemázolsz, és ez sem nagy összeg és mivel ablakmgasásgban teszed, nem is nehéz szerintem...

 

Arra pedig, hogy akábel az évszakokat (NAP/UV vagy épp a fagy) nem bírná: egyrészt nem vagyunk túl benapozottak úgy országosan sem, fagyni pedig még nagyon jól szigetelt családi házak falánál sem szokott nagyon ;-) , de ha árnyékolt helyre teszed vagy épp hő/UV álló kábelt használsz, akkor nem lehet gond évekig (ebből a szempontból a csatornázás hosszú távon jobban megéri).

 

Eklatáns sk. példa (na ja: cipész és a cipője), hogy az én ma már (csak) "meleg tartalék" üzemre alkalmazott Lepke antennám a tetőről egy immár 20 év közeli koaxon "jön le" és a kábelnek vagy a jelnek semmi gondja - pedig a (lapos!) tetőn tényleg hónak és fagynak (jég) is ki van téve egy jó nagy szakaszon.

 

Azaz tényleg ne add fel, hanem keresd amegfelelő megoldást. Ami elismerem nem tűnik első pillantásra fel talán.

 

Üdv!

Maus Robi

(mikimaus)

Előzmény: xtr28 (3246)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.07 0 0 3250

Üdv!

 

Én Rainman barátomnak kissé ellentmondva a szokásosan középre helyezkedő (jogi) álláspontom alapján két dolgot javasolnék

 

a) a korábbi munkahelyi hivatalos papírokat (munkáltatói nyilatkozatok, a kiszervezés - Ranman! Nem biztos, hogy kiszervezés volt, 95 előtt nem volt szokáés tudtommal, ez meg nbnagyon azelőttinek tűnik, ha pedig jogutódlásos megoldás volt, akkor bármileyn feltételt aláírhatott a Matáv ha neki AKKOR megérte! - vagy más munkáltató-váltás esetén is előfordulhatott ugyanis, hogy akedvezmények jogutódláshoz hasonlóan tovább éltek - meg kell keresni!

 

b) HA van bármilyen adat a kedvezmény MEGÍTÉSLÉRŐL (határozat vagy nmyilatkozat stb.) főleg a nyugdíjba vonulás kötrnyékéről, illetve azzal közvetlen kapcsolatban, azokat elő kell keresni!

 

Ha egyikből sincs (vagy indifferens) , akkor bejön a képbe bizony két lehetőség:

 

1.) a korábbi (hány éven át történt?!) RÁUTALÓ magatartással a Matáv elsimerte a jogosultságot. Amit pedig egyszer elismerek, azt a jogosultságot - egyéb körülmények változatlansága esetén - csak kétoldlaúan lehet megszüntetni!

VAGY konkrétan kell hivatkozni mindenképp a megváltozott feltételekre.

 

Eklatáns példa. nekem egy OSS hiba (!) miatt ISDN belépésem után két hangpostámat adtak ingyen - miközben ÁSZF szerint egy sem járt volna ingyen - és amikro elkezték - volna! fizettetni, a ráutaló magatartásra hivatkozva reklamáltam.  A mai napig nem ekll fizetnem, igaz közben egy évvel később kb. az - akciós és új! - ISDN-ekhez hozzávették a hangposta ingyenességet ;-))

 

2.) Méltányosság

A logika uaz mint az 1. pontban, de csak akkro érdemes elővenni, ha a jog eszközei nem segítenek. A hivatkozási alap az előfizető (és mint korábbi munkavállaló) jóhiszeműsége, a Matáv privatizációs és HR gyakorlata és ennek fényében a ráutaló magatartással a korábbi AKCIÓK ELŐL AZ ÜGYFELET ELTÉÍTŐ (!)helyzet beállása - ennek közvetlen következményeként és egyedi méltányosságból állítsák vissza a kedvezményt.

 

 

Rainman barátomnak üzenem: nem ettől megy tönkre (egyetlen) cég, és ilyen PR szempontból de akár HR emberiességből csak jó sülhet ki ha jól csinálják, és nem emiatt kerül utcára +1 ember (sajnos vagy hála Istennek: ez már nézőpont kérdése!)

 

 

Mindkettőtöknek a legjobbakat!

 

Maus Róbert

(mikimaus)

 

Előzmény: xtr28 (3246)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.07 0 0 3249

Üdv!

 

Én Rainman barátomnak kissé ellentmondva a szokásosan középre helyezkedő (jogi) álláspontom alapján két dolgot javasolnék

 

a) a korábbi munkahelyi hivatalos papírokat (munkáltatói nyilatkozatok, a kiszervezés - Ranman! Nem biztos, hogy kiszervezés volt, 95 előtt nem volt szokáés tudtommal, ez meg nbnagyon azelőttinek tűnik, ha pedig jogutódlásos megoldás volt, akkor bármileyn feltételt aláírhatott a Matáv ha neki AKKOR megérte! - vagy más munkáltató-váltás esetén is előfordulhatott ugyanis, hogy akedvezmények jogutódláshoz hasonlóan tovább éltek - meg kell keresni!

 

b) HA van bármilyen adat a kedvezmény MEGÍTÉSLÉRŐL (határozat vagy nmyilatkozat stb.) főleg a nyugdíjba vonulás kötrnyékéről, illetve azzal közvetlen kapcsolatban, azokat elő kell keresni!

 

Ha egyikből sincs (vagy indifferens) , akkor bejön a képbe bizony két lehetőség:

 

1.) a korábbi (hány éven át történt?!) RÁUTALÓ magatartással a Matáv elsimerte a jogosultságot. Amit pedig egyszer elismerek, azt a jogosultságot - egyéb körülmények változatlansága esetén - csak kétoldlaúan lehet megszüntetni!

VAGY konkrétan kell hivatkozni mindenképp a megváltozott feltételekre.

 

Eklatáns példa. nekem egy OSS hiba (!) miatt ISDN belépésem után két hangpostámat adtak ingyen - miközben ÁSZF szerint egy sem járt volna ingyen - és amikro elkezték - volna! fizettetni, a ráutaló magatartásra hivatkozva reklamáltam.  A mai napig nem ekll fizetnem, igaz közben egy évvel később kb. az - akciós és új! - ISDN-ekhez hozzávették a hangposta ingyenességet ;-))

 

2.) Méltányosság

A logika uaz mint az 1. pontban, de csak akkro érdemes elővenni, ha a jog eszközei nem segítenek. A hivatkozási alap az előfizető (és mint korábbi munkavállaló) jóhiszeműsége, a Matáv privatizációs és HR gyakorlata és ennek fényében a ráutaló magatartással a korábbi AKCIÓK ELŐL AZ ÜGYFELET ELTÉÍTŐ (!)helyzet beállása - ennek közvetlen következményeként és egyedi méltányosságból állítsák vissza a kedvezményt.

 

 

Rainman barátomnak üzenem: nem ettől megy tönkre (egyetlen) cég, és ilyen PR szempontból de akár HR emberiességből csak jó sülhet ki ha jól csinálják, és nem emiatt kerül utcára +1 ember (sajnos vagy hála Istennek: ez már nézőpont kérdése!)

 

 

Mindkettőtöknek a legjobbakat!

 

Maus Róbert

(mikimaus)

 

Előzmény: xtr28 (3246)
xtr28 Creative Commons License 2005.04.06 0 0 3248
Ettől féltem. Köszönöm.
Előzmény: Latya (K.L.) (3247)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2005.04.05 0 0 3247

vezeték nélküli LAN -nal az ADSL ethernet portját, és  vezeték nélküli telefonnal a telefon vonalat lehet meghosszabbítani.   A telefonvezetéket amin együtt van az ADSL nem lehet meghosszabbítani "rádiós" megoldással.

Előzmény: xtr28 (3246)
xtr28 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 3246

Sziasztok! Előre is elnézést, mert nem ISDN kérdés, de hátha valaki tudja a választ. Szeretnék egy vezeték nélküli telefonkábel hosszabbítót. Úgy képzelem el, hogy a fali csatlakozóra rákötök egy rádiós eszközt, a másik szobában lévő számítógépbe, telefonba pedig egy másik rádiós eszközt és megy a telefonálás, ADSL vezeték nélkül. Létezik ilyen megoldás vagy hülyeség, amit kitaláltam? Más megoldás nem jöhet szóba, nem lehet vezetékezni.

Latya (K.L.) Creative Commons License 2005.03.16 0 0 3245
bocs ECI PCM 4 és PCM 11 -rőlvalami doksija nincs valakinek? bekötés, lábkiosztás a csatlakozón, meg ilyenek?
rainman Creative Commons License 2005.03.13 0 0 3244

Attól, hogy felismeri, még nem biztos, hogy minden ok.

Telepíteni is kell a hozzávalókat.

 

Tehát egy ISDN kártya a gépben. Az NT-hez S0 buszon csatlakozik.

Tényleg csatlakozik? Jól? Az eredeti hozzáadott vezetékkel?

Négyeres vezeték kell neki!

ISDN készülék csatlakozik az NT-hez? Az működik?

Vagy az működik, de ha a gépet bekapcsolod, akkor lehal?

 

Előzmény: Deph (3243)
Deph Creative Commons License 2005.03.13 0 0 3243
Sziasztok!

Gondom van egy AVM Fritz PCI-os ISDN modemmel. Windóz felismeri, de nem akar kapcsolódni. Mi lehet a gond? A fali doboz jó, mert sima analóg modemmel megy a net.

Ha volt már róla szó, akkor bocsi, de nem olvasok vissza 3k hozzászólást. :-))
Latya (K.L.) Creative Commons License 2005.03.03 0 0 3242

Nem ISDN, viszont csoda: Van egy átviteli kütyü, amibe 3  más-más helyen lévő ( 1-2 km.-re)  telefonalközpont analóg mellékei vannak elvíve  3 különböző kábelen. Az átviteli kütyü a mellékekeket hoszabbítja ki egy másik telephelyre.  Beszéd alatt mindegyik vonalon brumm van . ( a túlvégről érkező brumm kizárva) Ha  nincs beszéd , akkor nincsen brumm. Ha a központok közül bármelyiket földfüggetlenné teszem nincsen brumm a hozzá tartozó vonalon. Ha az átviteli eszközt teszem földfüggetlenné szintén nincs gond. Ha az átviteli eszköt kicserélem azonos tipusuval ( Siemens 3 tuti jóra),  továbbra is brummos. Ha egy más gyártó átviteli eszközét teszem a mellékekre avval meg jó. Ha az átviteli kütyüt járató 48V dc és a kütyü a vagy b ága közé teszek egy hallgatót semmi brumm, és semmi kifújás nincsen, tehát egyenáramúlag földfüggetlen a kütyü bemenete.Szerintem valami kapacítás van a siemens kütyü bemenete ( ab ág) meg a föld /táp (48 DC) között és ez viheti be a brummot akkor , amikor egy kicsivel másabb ( AC) földpotenciálú telefonközponthoz csatlakozik.  Csak hát most azt kellene eldönteni, hogy mi az a potenciál különbség ami megengedhető a 2 telephely között, és ennek hatására az érzékenyebb siemens kütyü már brummos, a másik meg  még nem. ja és persze ha igazii földfüggetlen telefonkészülékkel hallgatok a vonalakra az átviteli kütyü elött , azt leválasztva, akkor szintén tökéletes a vonal.  JA és hát 3 telefonközpont 3 telephelyen csak  nem mind szarul földelt......

Vélemény?

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.25 0 0 3241

Szia DuDoR Kollégám!

 

(Ismerős: "Csortosnak odaszól egy színésznő: Jó estét kolléga!, mire Csortos: Kollééégaa?! Nem vagyok én kuurvaaa! " ;-DDD Legjobban Markos Gyuri tudja elmesélni...)

 

 

Nos ez a verzió (jogosan!) nem jutott eszembe. Amúgy MOSTANÁBAN jártál a netezz.hu oldalon?! Mert az SMTP-résznál SEM (és máshol sem) ezt és így írják le, ráadásul - úgy tűnik - OTT nincs is regisztrációs link...

 

 

De nagyon szépen köszönöm, beugrott, hogy anno kipróbáltam valakinél, csak ez tényleg régen volt én meg tényleg hülyülök ...

 

 

Üdv!

Robi

Előzmény: DuDoR (3238)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3240
pc-ről kezeled a telefont. Saját telefonkönyvből tátcsázol. És a lucentes cucc elég kevés nevet és számot tud tárolni emlékeim szerint. A másikat meg ahogy átfutottam valami néhányszáz dologra képes. ja és a lucentes cucchoz sajna nem mindegy, hogy milyen analóg telefont teszel, mert lehet hog y nem csengeti meg.
Előzmény: DuDoR (3239)
DuDoR Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3239
talán picit kevesebbet a softphone részben

Mit értesz "softphone rész" alatt?
Előzmény: Latya (K.L.) (3236)
DuDoR Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3238
Nem szégyellem: telefonos szakemberként és lassan 10. éve internetet használó, anno BBS-mániásként SEM tudom megoldani ("megfejteni"), hogy a MATÁV NYÍLT INTERNET esetében az SMTP=mail.axelero.hu mellett MIÉRT NEM LEHET e-mail-t küldeni

A matav-matav loginnal nem lehet. Csak regisztráció után! Akkor viszont már nem a matav-matav loginnal kell felmenni.
Ugyanigy van az összes közös felhasználós netnél is (pl freeweb, stb.)

Regisztráció: http://www.netezz.matav.hu/ -n
az "SMTP Ingyenes e-mail" menüpontban (csak a nyílt internettel érhető el)

Ha regisztráltál és utána az új loginnal sem megy, akkor passz.

így formálisan nem tudom ingyenesen "saját vasamon" kipróbálni.

A technikat nem érdekli, hogy ingyenesen vagy sem próbálod, ugyanúgy működik. :)
Előzmény: Törölt nick (3237)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3237

 

      Üdv Mindenkinek!

 

Kérem segedelmeteket!

 

Nem szégyellem: telefonos szakemberként és lassan 10. éve internetet használó, anno BBS-mániásként SEM tudom megoldani ("megfejteni"), hogy a MATÁV NYÍLT INTERNET esetében az SMTP=mail.axelero.hu mellett MIÉRT NEM LEHET e-mail-t küldeni - vagy VAN aki tud?!

Az Axelerio információja szerint kellene működnie, de mivel jómagam 4 másodpercre (Sic!) egy modem-tesztre betárcsáztam nyár végén - ősz elején a FreeStart-hoz, így formálisan nem tudom ingyenesen "saját vasamon" kipróbálni.

 

//Más kérdés, hogy aMatáv vezetésének már jeleztem: a mostani - eredeti - kiírás miatt jó előre jósolom a tömeges (!) számlareklamációt és a GVH büntetést, mert az "internetet használt" és a "0651-et hívott" (Sic!) de jure és de facto sem azonos, sőt, alkalmas a fogyasztók tömeges megtévesztsére... ráadásul legalább 1 konkrét esetről tudok, akol pre-paid (kontroll) csomagot hazsnálva, korábbi  közepesen aktív net-használat mellett [kontrollos CSAK Nyílt Internetet hívhat!] az ügyfelesek ügyfélszámra és az OSS-ből (!) megerősítették, hogy hazsnálják nyugodtan, jogosultak, ráadásul az on-line egyenleg-rendszer sem jelez "fogyasztást"!!! //

 

 

LÉTEZHET (?!), hogy a hívó hívószáma szerinti megkülönböztetést alkalmazna az Axelero?!

 

A tipikus hibaüzenet: "kiszolgáló váratlanul megszakította a kapcsolatot.."

 

 

Várom ötleteiteket.

 

 

Köszönettel és Mindenkinek a legjobbakat kívánva

 

Maus Robi

mikimaus

Latya (K.L.) Creative Commons License 2005.02.24 0 0 3236
esetleg van egy Cyber Gear Gold. Lucent gyártmányú központom. Ha  szétnézel találsz róla infót, kb azokat tudja mint az előző ( talán picit kevesebbet a softphone részben) ( ISDN2, 6 mellék és router). 30-ért?
Előzmény: Mario28 (3234)
DuDoR Creative Commons License 2005.02.19 0 0 3235
Tud e valaki használt erre a célra alkalmas központot vagy ha nem akkor ujban milyet vegyek. (központ és készülék?

például: Elmeg Davos-44.net

Ez tökéletes lenne neked.

Igaz, az új ára 60k+fa körül van, de a matáv kb. negyedáron adja az új isdn vonalhoz. Igy ha van olyan ismerősöd esetleg, aki uj isdn vonalat akar, azzal vetesd meg.
Ugyanez a megoldás jó az isdn készülékre is, azt is igen nyomott áron adja a matáv az új vonalhoz.

Előzmény: Mario28 (3234)
Mario28 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 3234

Üdv Mindenkinek!

 

Látom ti itt naygon benne vagytok ebben a telefonos okosságban. A kérdésem a következő:

A hivószám kijelzést kellene megoldanom az irodámban 3 melléken. Van 1 ISDN vonalam és egy analóg. Az anlógra megy a fax. Marad az ISDN. ezt kellen egy központra rádugni, ami kezeli a hivószámkijelzést. Na meg a végére egy egy ISDN készüléket.

Tud e valaki használt erre a célra alkalmas központot vagy ha nem akkor ujban milyet vegyek. (központ és készülék?)

 

A segitséget előre is köszöni, Mario

 

Az indexes és a freewebes 128K ISDN re az a reakcióm, hogy a freeweben müködött egy darabig de a többin nem. A matáv nyilt internetén is megy csak győzd kivárni!

 

gerdi Creative Commons License 2005.02.03 0 0 3233

megoldódott...

Mint kiderült kétcsatornás isdn-t csak axelerós előfizetéssel érdemes használni.

Sem az index, de még a matáv nyílt sem garantálja a 128-at. Ha nagy a leterheltség egyszerűen ledob!

Előzmény: gerdi (3231)
rainman Creative Commons License 2005.01.31 0 0 3232

ha küldesz e-mailt az adataim-on keresztül, kiokumlálunk valamit.

Ha mati vonalad van, este hat után akár fel is hívhatlak...

Tudod: az XXL...

 

Előzmény: gerdi (3231)
gerdi Creative Commons License 2005.01.31 0 0 3231

KÖszönöm!

Mostmár ott tartok hogy az sem megy...

Illetve néha megy, néha nem. De ugyanígy az index is!

Az egyik csatornát használva semmi gond.

 

rainman Creative Commons License 2005.01.31 0 0 3230

Szervusz!

 

masnapság már általános, hogy az ISP-k, - akár a free-k is - fogadják az IDSN-ről indított híváasokat. (régebben jelezni kellett az ISP felé, ha valaki analógról ISDN-re váltott)

 

Ha mati nyilt netje megy, akkor mennie kell az indexnek is, meg a többinek is. akár duplacsatornásan is....

Ha gondod van, keress meg az adataimnál lévő e-mailben, igyekszem segíteni. Ha matis telefonod van és megírod a számod, akár fel is hívhatlak este hat után....

Előzmény: gerdi (3229)
gerdi Creative Commons License 2005.01.31 0 0 3229

Segítsetek!

Az isdn-t miért nem tudom használni az indexen vagy a freewben, csak a matáv nyílt interneten?

DUJITLI Creative Commons License 2005.01.23 0 0 3228

Szia Rainman!

1 hete itthonról is tudok netezni. Mint látod nem volt egy gyorsmenet a matáv-axelero párositás.

 

Minden tanácsodat, segitségedet köszönök.

Duji

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.16 0 0 3227

Igazad van DuDoR kolléga!

 

Csak ez a régi INTRACOM-os könyvben nem vala, én meg nem töltöttem le az újat - de most pótolom! ;-.)

 

Üdv!
Robi

 

PS: Azért a firmware feltörlése mindenképp hazsnos, mivel anélkül (főleg ha 0.2-es hw) nem igen tudja a visszahívást (újrahívó, CBS) elfogadni (R5)...

 

 

Előzmény: DuDoR (3225)
DuDoR Creative Commons License 2005.01.11 0 0 3226
Szvsz töltsd le a 376_02 (VAGY 376_1 - a hw-től függ, amit (verziót) az innen http://netmod.borsodweb.hu/ letölthető

Nade minek egyből a firmwaret cserélgetni?
Előzmény: Törölt nick (3223)
DuDoR Creative Commons License 2005.01.11 0 0 3225
Az Elcon-nal viszonylag egyszerűen át lehetett adni a hívást az analóg portok között (a R*79# kóddal). A NetModon - a leírás szerint - a hívás parkoltatását lehetne használni (R6 és R7). Ez viszont nem akar működni.

átadás - beszélgetés közben megnyomni: "Flash" *19#

átvétel - tárcsahangnál megnyomni: #19#


Az Intracom NT nem csengeti meg átadáskor az analóg készüléket!


Előzmény: zskerner (3222)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!