Valaki azért belegondolt, hogy a rajongásunk tárgyát képező Dűnében pont nem volt divat az igazi könyv?:P (A hagyományos papírkönyv meg egyenesen kihalt, az átrédízek mégis olyan jófejek voltak:)
Egyébként képtelen vagyok kikeresni bármit is a hat nyomtatott kötetből, inkább az elektronikus angol szövegben keresem meg.
ha megvan könyvbe neked és olvastad akkor már más dolog (amúgy könyvbe se nagy kunszt kikeresni mert nem egy vastag könyvről van szó és olvasás után lehet tudni mi melyik fejezetben van)
nekem is megvan a régebbi kiadás amúgy, bár én nagyon szeretem a keménykötetes Szukits könyveket , mondjuk lehet azért is mert mind jó könyvek és a kedvenceim (Teljes Űrodisszeia, Asimov összes, Sherlock Holmes összes, Conan összes, Lem)
Na álljunk már meg egy kapavágásra. Ha visszaolvasnál láthatnád hogy télen 1x elég aktív voltam már itt. És mivel az elektronikus verzióra mint látod csak most fájna a fogam, így kikövetkeztethetnéd, hogy a mű első elolvasása a nyomtatott változat felhasználásával történt ;)
Nekem u.is megvan a könyv. Ősszel vettem meg egy antikváriumban. Ez a Kozmosz féle, 87es kiadás, tudjátok, amelyiknél az első köteten egy kék szemű fremen anyó van :)
Pdf-ben csak azért kellene mert egy fájlban sokkal könnyebb rákeresni egy szövegrészre, szóra, stb., na meg azért hogy ez is meglegyen így is, hamár az 1984-et 1x sikerült a mek.oszk.hu-ról :) Ez a 2 kedvenc regényem.
ArthurClarke2001 hozzállása miatt itt most már itt nem merem megadni :S Port-on vagy a filmkatalógus-on nem vagy még esetleg fent? Esetleg inda azonosító? Én azokon is convar néven vagyok. Vagy akárhol máshol ahol van lehetőség privire.
Ennyi erővel a könyvtárból se kölcsönözze,mert miaz hogy egy könyvet több ember is olvas.
A Szukits szerintem ott is hibázik,hogy keménytáblásan, nagy formátumban adja ki ezeket a műveket,így jóval drágább és sajnos azt sem érzem,hogy ettől minőségibb lenne.
Egyébként én is a nyomtatott formában szeretem a könyveket olvasni.
Ha rajtam múlna még az e-könyv fogalmát is kirtörölném az emberek fejéből.... (nem kell mondanod, hogy akkor szerencse, hogy nem rajtam múlik....) ez az én véleményem
Nem is tudom mit kezdenék a pár ezer kötetes könyvtáram nélkül. Nincs annál nagyobb élmény mit kivenni a polcról, elolvasni vagy felkeresni benne valamit.
Amit meg mondtál arra azt tudom mondani olyan könyvet kell megvenni amit szeretsz és ami biztos tetszeni fog, nem tudom mások hogy vannak vele, de nekem a tartalomból kiderül, hogy az jó könyv e vagy nem. (sokszor nevekből is mert Arthur Clarke vagy Isaac Asimov csak jó lehet, meg is van tőlük minden) Vagy el kell olvasni az 1. fejezetet mondjuk, ezért nem harapja le a fejedet a könyvesboltos néni....
Az se lenne jó ha pár évtized múlva már olvasni se kellene mert az emberek fejébe fel tudnák tölteni az infót.......
Bár herótom van tőle tényleg de ha valaki legalább elektronikusan olvas hát tegye, csak olvasson. Mert nincs annál butább értékvesztettebb ember mint aki nem olvas semmit semilyen formában.
Miért számodra a könézet a fontos és nem a tartalom? Én is többre becsülöm ha egy kötet ott van a polcomon és nem az ekönyvolvasómon, de ilyen árak mellett nem lehet mindent megvenni (másra is költeni kell) erre tökéletes lenne az olcsó e-könyv, megtaláljuk vele az olyan írókat, sorozatokat amik tetszenek, és azokat már papíron vesszük meg ( amint kijön egy Herbert tuti vétel papíron, és még van egy két író) míg egy felejhető könyv elolvasása után pénzkiadobásnak érezzük azt a 3000 forintot.
Ja hogy ha nem tetszik adjuk el használkönyvként? Igen így lehet minimalizálni a veszteséget, de hol ezen a kiadó haszna?
Ha lépnének valamit ez e-könyv ügyben (páran már vannak csak nagyon szegényes a kínálat meg régiek is ) akkor visszaszoríthatnák a használt könyveket, valamint elérnék a folyamatosan növekvő népes tábort akinek van ekönyv olvasásra alkalmas készüléke.
Nincs bajom a használt könyvekkel, de ki venne használt e-bookot? senki. Ott minden vásárló után megvan a nyereség, Valamint nincs kötve a példányszám amíg áll a kiadó addig az összes e kiadványa elérehető, míg papírkönyvek esetében a sikeresebb könyvek 1-2 év után már alig fellelhetőek.
(Warez van volt lesz, megszüntetni úgy sem tudják, de ha normális áron kínálják akkor a többség nem szenved vele.)
Emelett persze jöhetnek ki a könyvek, valószínüleg csökenni fog, hisz a papírkönyv vásárló réteg is kevesebb lesz ( de eltünni nem fog ) és ezt a bevétel kiesést kellene kompenzálni az ekönyvek felé nyitással.
És hidd el a Dűnét ugyanakkora élményv olvasni e-könyvként mint papíron ( már csak hogy a témánál maradjak :).
az ilyenek miatt kevés a Szukits kiadó bevétele és ad ki ilyen kevés könyvet
az e-könyvektől meg egyszerűen hányok és nagyon remélem hogy mondjuk 50 év múlva nem kell egy olyan világban élnem, ahol nincs értéke az igazi könyvnek
az e-könyv sose fogja azt az élményt nyújtani mint egy igazi könyv
Sziasztok! Tudtok olyan linket ahonnan letölthető az "alap" Dűne regény? Term. magyarul, és lehetőleg pdf-ben, esetleg doc-ban. A gógli most nem segített.
Ha visszaolvasol a fórumon, attól kezdődően, amikor a Vadászai megjelent itthon, nagyon eltérő véleményeket fogsz olvasni azzal kapcsolatban, hogy mennyire kivétel a Herbert "jegyzetei" által befejezett sorozat (meg úgy általában az egész munkásságuk). Ebben a topikban többségében igen keményvonalasak vagyunk, ez alatt azt értjük, hogy csak a Herbert művek számítanak etalonnak.
Én túladtam a Vadászain, ingyen odaadtam a könyvtárnak, öcsém el sem bírta olvasni, pedig ő végigrágta magát a két trilógia előzményen (neki a Dzsihad-trilógia tetszett). A Homokférgeinek csak az angol kivonatát olvastam, az is elég volt.
Lentebb kifejtettem többször is, és nem szándékozom újra leírni az érveimet, miért valószínű, hogy semmiféle jegyzet nem létezik, létezett, mert a befejezés ellentmond a hat regénybe beleépített előrevetítésnek, illetve a Herbert-univerzum logikájának.
__________________
Nagy kár lenne, ha puhafedelesben adnák ki a Pandora-krónikákat. Jobban örülnék a keményfedeles változatnak.
Más műfaj-kategória, de pl. a Delta Vison kiadja a Dragon Lance The Lost Chronicles (ami az eredeti Krónikák hiányosságait tölti ki - Kharas Pörölye, a Jégfal stb.), puhafedeles változatban, nem épp nagybetűsen, 464 oldal 2.990 Ft, kedvezményesen 2.542 a kiadó honlapján.
Szóval nekem csak a súlyozással van problémám. Az árakkal kapcsolatos érveiddel egyetértek.
én úgy tudom hogy Herbert könyvek keményfedeles változatban nincsenek tervben, kivéve a Dűnéket (bár azok már nem Herbertek , hanem Kevin J Anderson-osak meg Brian Herbert-esek, és nem közelítik meg Herbert színvonalát, kivéve az első két kötetük, ami még Herbert jegyzetei alapján lett befejezve)
mindenesetre logikátlan, vagy kellene folytatni keményfedelesbe, vagy már a Tengeri sárkány is puhába kellett volna
árat se kellene tulzásba vinniük, igaz, hogy infláció van, minden drágul de át kellene gondolniuk hogy jobban megéri olcsóbban adniuk (akkor többen veszik meg), mint drágábban (akkor kevesebben) , én mondjuk így is úgy is megveszem, de ezzel nem minden ember van így, ezért jobban járnának ha pl egy puhafedeles 300 oldalas könyv 3500 helyett 2000-2500 lenne
Elfogadva, hogy a Dűnében is érződik ilyesmi (Leto terveiben is, de ott úgyhiszem más is jelen van), sokkal inkább tükröződik ez a nyáron megjelenő regényében, egyúttal mindenki figyelmébe ajánlom:
Bele lehet olvasni is. Puhafedeles lesz, 236 oldal, 3.500 Ft.
Nos, a keményfedeles Tengeri sárkány hasonló árkategória -amit még nem, de tervezek olvasni- sokkal időtálóbb, meg ha Asimovot ki tudták így adni, ezt is lehetett volna, pl. a Tengeri sárkány és a Heisenberg szeme mehetett volna egybe. Rövidek, nem is a legkiemelkedőbb regényeinek tartják ezeket. Hmm, nem tudom "megér-e" a két könyv együtt kb. hétezer forintot (amúgy valószínűleg meg veszem mindkettőt :) ). Szerintem egy olyan méretű könyvben, mint ami nem az ARB-világhoz tartoztó része az Asimov életmű-sorozatnak, Herbert esetében is megoldható lett volna, két regény egy kötetben (kivételt képez, ha az örökös ilyesmit nem engedett meg, illetve a jogdíjak magasak voltak - ebben az esetben nem szóltam).
Az Úticél: ismeretlen-sorozat (Másnéven Pandora-krónikák, WorShip-regények - az általam írt sorozatajánlás itt olvasható kommentként) első kötete azonos címmel valószínűleg az év végére fog csúszni. Remélem az keményfedeles lesz, mert ezt várom legjobban.
[ArthurClarke2001, esetleg nem tudsz valami információt arról, hogy milyen formátumban adják ki?]
Visszatérve a "szemre", íme a tartalma:
A távoli jövőben az emberiség merev kasztrendszerben él. A Földet eonok óta a halhatatlan optimberek irányítják. Hatalmuk korlátlan és megkérdőjelezhetetlen. Génsebészeti úton manipulált és a múlt felől tudatlanságban tartott közemberek végtelen milliói szolgálják őket. Az utódnemzésre csak a kiváltságos kevesek kapnak engedélyt, de még ők is csak elvétve produkálnak életképes utódot. A génmódosítások eredményeként az emberek akár évszázadokig is élhetnek, ha a megfelelő enzimtartalmú szerekkel kezelik őket. Az optimberek azonban csak a leghűségesebb és leghasznosabb szolgáiknak biztosítják a hosszú élet kegyét.
Dr. Vyaslav Pottert, a Központ génsebész specialistáját egy napon különleges esethez hívják. A metszésre váró embrió rendelkezik mindazzal a potenciállal, ami lehetővé tenné, hogy optimber váljon belőle. Ám egy ismeretlen külső erő hatására a génsebészeti beavatkozás eredménye egy olyan magzat lesz, melynek ha felnő, nem lesz szüksége enzimbevitelre a hosszú élethez, ráadásul képes lesz egészséges, élő gyermekek nemzésére. Potter tudja, hogy az életével játszik, mégis képtelen rá, hogy elpusztítsa a embriót, mely veszélybe sodorhatja az optimberek uralmát…
Mivel bele lehet olvasni, az egész első fejzetet -amiért köszönet a Szukitsnak, remélem egyre többen követik a példájukat-, a történet jellege engem a Gattacára emlékeztet, ami szerintem a múlt évezred végének legjobb old-school science-fiction filmje - elgondolkodtató, rideg. Ezt éreztem az első pár oldalán is.
Herbert stílusa és folyamatos témái a genetikailag felsőbbrendű emberekről, magasabb tudatosságról, az emberekben való olvasás képességéről, illetve a nyelvi kódokról itt kiütköznek már az első pár odalon. Pl. az ifjú párnak "Atreides"-kéznyelve van. :D
Tegnap valamelyik csatornán (most utánanéztem, a Film+ volt az) vetítették a filmsorozatos Dűne első részét. Csatornázgattam :-), ezért estem be még aránylag az elejére, gondoltam, ne érje szó a ház elejét, nézni fogom...
Nem bírtam sokáig... hihetetlenül ócska valami!!! Nem elég, hogy egy csomó külsőséget egyszerűen lenyúltak Lynch-től (pl. a "késő középkor"-újkori stílusú ruházat), gyatra, teljesen karakter nélküli színészeket adtak hozzá, saját találmányú betoldásokkal (Irulan és Paul beszélhetése a "bulin")...
Igen, amikor tavaly írtam nekik, mondták. Az Úticél ismeretlen c. regénynek örülök a legjobban, mert a négykötetes Pandora sorozat első kötete. Remélem mind a négy regény ki lesz adva. :) (The Jesus Incident, The Lazarus Effect, The Ascension Factor)
Zoroastro, ezt fejtsd már ki bővebben, kérlek, érdekelne! :)
Régebben már beszéltünk arról, hogy honnan merített Herbert és éppen ezért miért különbözik a többi írótól, de kíváncsi lennék mit értesz pontosan a jobban hasonlít a világa a miénkre mi filozófiánkat tekintve.
Előre is köszönöm! Remélem hamar visszanézel, hiszt csak két nap telt el a kommneted óta. :D
A wikipédia ezt (is) írja az axolotl elnevezésről:
"Az axolotl elnevezés a nahuatl (azték) nyelvből származik, az egyik legelfogadottabb értelmezés szerint Xolotlhoz, a halál és egyben az újjászületés kutya alakú istenéhez köti őket. Az azték mitológia szerint az első embercsoportokat az istenek megölték, és egy Xolotl által hozott emberi csontból teremtették újra az embereket. Jelentése vízi kutya (atl=víz, xolotl=kutya)."
Én 11 éves korom körül láttam a filmet. Ezután elolvastam az első részt, de természetesen nem értettem még meg. 1 éve álltam neki ismét, és elolvastam a 6 könyvet. Úgy érzem, sikerült is megértenem jobban. Tetszenek az utalások, a mögöttes tartalom,az elvarratlan szálak, hogy ránk bízza a továbbgondolást. A leírt világ is (bár nem élnék ott szívesen.) Szerintem a film a hangulatot jól visszaadta, ha nem is volt maradéktalanul hű a történethez. Engem érdekelne ezeknek a civilizációknak a származása. Pl a tleilaxiaké. A német kifejezéseikből és a Duncan álcázásakor leírt egyenes, seszínű hajból európai származásúnak tűnnek, de az axolotl meg egy dél-amerikai név, egy kétéltű neve. A fremeneknél egyértelműbbnek tűnik, hogy arab leszármazottak.