Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 498
Barátnőm ma azt nyilatkozta a telefonba, hogy nem tetszik neki a könyv nyelvezete...
Úgy döntöttem, megölöm.

Bár én még nem olvastam végig:)

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 497
Boromir "megtérése" nem volt szirupos.Az egyetlen, amivel túlnyomatékosították a halálának tragédiáját, az a lassítás eszközének kissé már elnyújtott használata.A döbbenetet elég lett volna a harcképtelenné válás utáni pillanatok csöndjére hagyni.Megcsinálta volna magától...
...ez így egy aprócskát tényleg tűnhetett elcsépeltnek, de a hősi halálhoz kellett, hogy a mellkasán legyen a kardja száján pedig az igaz szó.
Ez így volt teljes és ha egy filmet elemzel, mindíg el kell vonatkoztatnod MÁS filmektől.Kár lenne elrontani egy ilyen feszes jelenetet csak azért, mert a '90-es évek akciófilmjeit tehetségtelenek hatásvadászok rendezték...



Előzmény: mannheim (489)
deus Creative Commons License 2002.01.17 0 0 496
Asszem mindenki ismeri itt...

Én épp ma csináltam meg, és olyan Gandalf lettem, mint a pinty!

No persze, mi más? :)

üdv
Deus

Előzmény: Lórien Úrnője (495)
Lórien Úrnője Creative Commons License 2002.01.17 0 0 495
Hali, én is csatlakozom ide! :) Ti ismeritek ezt a "Gyűrűk Ura jellemtesztet"? Mert én helyből Galadriel lettem :)www.lifesupportal.com/LOTR/
Ha valakit érdekel...
Svenk Creative Commons License 2002.01.17 0 0 494
Gyűjtőnek eladnám a GYU trilógiát.
1995-ös kiadás, kitünő állapot, baráti ár.
contumax Creative Commons License 2002.01.17 0 0 493
Üdv néktek!
Dani fia Dávid vagyok.
Hát itt volnék, mert itt gyülekezik a jók maroknyi csapata.
Nehéz volt az utam.
átkeltem Mordoron (politika), és Sauron gonosz orkjaival (MIÉP-esek, Szadeszosok, Orbánisták, kommunisták) vívtam nagy csatát. Levágták fél karom, de kicsúsztam a kezük közül.
Aztán Minas Thirith várában Denethor látott vendégül (filozófia).
De az elméje megháborodott, és minduntalan azzal fenyegetőzött, hogy felgyújtja magát, ha engem fel nem kötnek.
Az őrségben azonban volt néhány Gandalfhoz hű ember, akik testükkel védve meg Denethor katonáitól kicsempésztek a vár kilenc kapuján.
De, sajna a másik karom is elvesztettem.
Alám adtak egy rohani lovat, rákötöztek és elküldtek Théodenhez, a rohírok királyához.
Ment a ló (4,5kb/sec) de ez, mint kiderült Keselyüstök torz mása volt csupán és valahol lovasvég elején megdöglött ( lefagyott).
Úgy dőlt, sajna, hogy a bal lábam a nyereg levágta.
Sebaj Dani fia Dávid, gondoltam, egy láb az mégis csak egy láb.
Lassan haladtam, (homokóra, navigator, index.hu), de már tudtam az irányt.
Ám orkok törtek rám és erőszakkal elvittek megint a gonoszok közé, Szarumán palotájába (politika), ahol egy lábon ádáz csatát vívtam a gonosz uruk-hai törzs keresztezett orkjaival (Miépesek, szadeszosok, orbánisták, kommunisták) és elvesztettem a maradék lábam.
De ekkor a forgatagból egy sas húzott ki, és elcipelt Völgyzugolyba (kultúra - Gy.U. topic),
ahol rátok találtam.

De mit kezdtek egy törzzsel, mégha Dani fia Dávidé is az a törzs?

Szerintem rám bízzátok az Egy Gyűrűt, mert nekem nincs hova húznom.
Vagyis...

Üdv: Dani fia Dávid

pedro870 Creative Commons License 2002.01.17 0 0 492
a könyvben már úgy talál rá Aragorn, hogy nyílvesszőkkel tele fekszik egy fánál. Árnyékban max, de nem árnyaltabban. :)
Előzmény: mannheim (489)
Tova Szilárd Creative Commons License 2002.01.17 0 0 491
nem volt életszerű a halála :)
Előzmény: mannheim (489)
mannheim Creative Commons License 2002.01.17 0 0 490
Végre egy igazi fan, aki egy kis testiséget is visz a rajongásba :-)Egyébként szépek voltak a számítógéppel manipulált szép szemei tényleg a Frodónak...
Előzmény: krist (488)
mannheim Creative Commons License 2002.01.17 0 0 489
Boromir halála, és "megtérése" így a filmen; a belőle lógó nyílvesszők, ésatöbbi - hát eléggé sziruposra sikeredett, és nem éppen hihetőnek. Gondolom a regényben azért árnyaltabb volt...
Előzmény: Törölt nick (473)
krist Creative Commons License 2002.01.17 0 0 488
Az lehet, de csak ebben a szerkóban teccik. :-)))
Előzmény: vicc (485)
mannheim Creative Commons License 2002.01.17 0 0 487
Skacok, láttam a filmet. Nohát, és rájöttem a film tanulságára. Mindenképpen válasszunk magunknak hobbit!!! :-)
bandikaa Creative Commons License 2002.01.17 0 0 486
aha. kösz.
Előzmény: Louie (480)
vicc Creative Commons License 2002.01.17 0 0 485
ja:) ott van az új michael douglas filmben (ne szólj száj), a roninban és az első pierce brosnan-es james bondban (goldeneye)
Előzmény: krist (484)
krist Creative Commons License 2002.01.17 0 0 484
Mr. Bean? :-)))) kösz.
Előzmény: dr_strange (483)
dr_strange Creative Commons License 2002.01.17 0 0 483
Sean Bean
Előzmény: krist (481)
krist Creative Commons License 2002.01.17 0 0 482
Apropó színészek. Van ám magyar vonatkozás is ebből a szempontból. Galadriel pasiját miszter Csókás Márton játssza, aki szerepelt már pl. a Xenában is. Kár hogy itt csak egy mondatot kapott szerepnek, de legalább szépen kiszőkítették a haját. :-)))
krist Creative Commons License 2002.01.17 0 0 481
Boromir egy jó hapsi. :-)
Hogy hívják a színészt aki őt játszotta?
Előzmény: Törölt nick (473)
Louie Creative Commons License 2002.01.17 0 0 480
Azok nem orkok voltak! A Frodo, Sam... topicban írta valaki, hogy goblinok, ezért nem is világított a Fullánk.
Előzmény: bandikaa (479)
bandikaa Creative Commons License 2002.01.17 0 0 479
Naaaaaaaaaaaa

térjünk vissza a kedvencunkhoz...

Lenne egy kerdesem: Nem emlekxem ra, hogy a konyvben az orkok tudtak volna a falon maszkalni.. Vagy tevedek?

A filmben erre kapasbol igy reagaltam: ALIEN! nem foldonkivuli, hanem az Alien movie-k bogara.

rosszul emlexem, vagy igazam van?
bandikaa

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.16 0 0 477
Melyik szót nem érted, fiatal barátom?
:)

Gyorsan írtam, a szenvedély tüzétől fűtve, való igaz:)
Nos úgy értettem:Az irodalomtörténet legnagyobbjainak karakteralkotásával is felveszi a versenyt Tolkien eme figurája.
A hős ábrázolásának és a történetbe való beillesztésének konfliktusai elképesztően tartalmas és erőteljes jeleneteket idéznek elő.
Óriási.
Isten áldjon, DICSŐ HARCOS!

Előzmény: dr_strange (476)
dr_strange Creative Commons License 2002.01.15 0 0 476
"Beveri a legnagy írok, költők hőskultuszát is!"

én kicsit törni mágyár nyelv, megmágyárázni nekem, bwana, mit jelenteni?:-))

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 475
Kösz, mindenesetre legalább a magánhagzók megegyeznek:)
Előzmény: yavanna (474)
yavanna Creative Commons License 2002.01.15 0 0 474
Aragorn :-)
Előzmény: Törölt nick (473)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.15 0 0 473
Emberek!Fantasyrajongók, Filmszeretők, vagy azok, akiknek egyszerűen csak tetszik a valóságtól szinte teljesen elvonatkoztatott környezet gonosz elleni harcának romantikája.
Bele-bele olvastam csupán a topicba, ennélfogva nincs módom néhány dilettáns realista kicsinyes vitájába beleszólni, egyetlen gondolat erejéig jöttem csak ide:

A mű, amit ez a csapat megfilmesített (bár hangsúlyozom NEM olvastam még végig), nyilvánvalóan a Fantasy irodalom (ami ugyanúgy képezheti a komolyirodalom részét mint bármelyik felvilágosult dráma, vagy romantikus regény) egyik alapvető és hihetetlen fontos munkája.

Peter Jackson fantasztikus elképzelései és Shore óriási zenéje, a színészek megdöbbentően hiteles játéka, a forgatókönyv hibátlan átdolgozása valami olyat alkotott, amilyenre még nem volt példa.EZ A FILM SZÓ SZERINT FANTASZTIKUS!
Csodálatos alkotás!
Volt szerencsém részt venni egy vetítésen, ahol a közönség hangos tapssal fejezte ki háláját az alkotók munkájáért.
Ha stílusos lennék azt mondanám:a mozilátogatók eddigi talán legjobban megtérült befektetése ez a film.

Káprázatosan ábrázolja a hősiesség mítoszának halhatatlanságát.Boromir csodálatosan megkomponált karakterét például én a filmtörténet egyik legnagyobb hősalakjának tartom!
Elképesztő, hogy mikor rádöbben, nem győzheti le a gyűrű erejét, az elemi gonoszt, mennyire összetörik.DE feláll és az életét áldozza a népe dicsőségért, a barátaiért, magáért az elemi jóságért.És bizonyítván, hogy lelke méltóbb annál, semminthogy az eredendő büszkeséget az alázat csökönyös és kicsinyes megvetésével taszítsa el magától, halálakor hűségéről biztosítja Maragorn-t (ha jól írom).
Hiszen ez elképesztően romantikus!
Beveri a legnagy írok, költők hőskultuszát is!
Isten áldja lelked, DICSŐ HARCOS!

Isten áldja azokat, akik ezt megalkották!

Liquid_FX Creative Commons License 2002.01.15 0 0 472
Adatok (a nicked mellett van), és ott a Beállítások.
Előzmény: Golem (471)
Golem Creative Commons License 2002.01.15 0 0 471
Okés,kösz
már csak annyit mondj meg,hogy hogy lehet megváltoztatni a jelszómat,ha egyáltalán lehet-e
Előzmény: Liquid_FX (470)
Liquid_FX Creative Commons License 2002.01.15 0 0 470
1. Igen. A freemailen kb 2 perc.
2. Nem.
Előzmény: Golem (469)
Golem Creative Commons License 2002.01.15 0 0 469
Kösz.Akkor most létre kell hoznom egy új mailcimet is?
Egyébként te counterstrikeoztál?
Előzmény: Liquid_FX (468)
Liquid_FX Creative Commons License 2002.01.15 0 0 468
Törölni önmagad nem tudod. Törölni akkor fognak, ha valaki (pl: én) ír egy levelet a moderátornak, bemutatja neki a topikban végzett tevékenységedet, ő pedig töröl, vagy meghatározott időre/örökre bannol. Olvasd el a Modus Moderandit.
Tanácsom: hozz létre egy új nicket, és legközelebb ne úgy állíts be egy rajongói topikba, hogy "hülye mindenki, aki ezt a szart olvassa".
Nagy szerencséd volt, hogy itt ámokfutottál, a jámbor Tolkien fanok között. Ha ugyanezt eljátszod a gamez/counterstrike-ban, kiderítik az IP-det (nem nehéz) és a jelenlegi eléréssel soha többet nem netelsz... Erről ennyit, így is eleget foglalkoztunk már veled.
Előzmény: Golem (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!