Keresés

Részletes keresés

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.11.26 0 0 10697

Mondhatni Albánia egyik legeldugottabb útja az Sh75. Távol vezet mindentől a Görög határ mentén. Mégis az egyik legváltozatosabb tájon vezet végig e közel 165km-es út. Nyári túrámon itt vezetett végig utam, bár a napot az Ohridi tónál kezdtem. A túra egyik számomra leglátványosabb útvonala volt. Túrafilmem ezt próbálja bemutatni. Köszönöm mindenkinek a megtekintést, a feliratkozást.

https://youtu.be/AheYfzjqEho

KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.26 0 0 10696

Ilyen tököm, télközeli, borús napokon még jobb nézegetni a tengerparty tájakat.. :-)

Sosem voltam még Montenegróban, s említetted a videoban a sok ruszki turistát.. mennyire zavaróak?

Előzmény: cobranco (10690)
cobranco Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10695

Ez a tuti tipp! Pontosan így jártam és ugyanúgy oldottuk meg, mint amit Zsiga írt.

Furcsa egybeesés, de pont a most futó filmes Adria-túrámon esett szét ilyen módon a csomagtartóm. Szerencsére már csak alig pár kilóméterre voltam az autótól, úgyhogy egy gurtnis barkács megoldás átmenetileg megmentett. Aztán itthon jött a felismerés, hogy a csavar beletört a vázba.

Előzmény: b_zsiga (10694)
b_zsiga Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10694

Bele kell fúrni a csavarba. Utána belehajtani a csavarkitekerőt.

Kúpos serszám, valami menetféle is van rajta.

Balra kell tekerni. A kúpos rész előbb-utóbb beleszorul a csavarba és ki lehet vele tekerni a csavart

Nekem egyszer valaki letörte az autóm tükrét. Az is 5-ös csavarral van felfogatva. Nekem sikerült kitekerni ilyen szerszámmal.

 

https://www.szerszamkell.hu/tortcsavar_kiszedo_keszlet_muanyag_dobozban_5db-os_35_45_6_8_105mm_13892?gclid=CjwKCAiAv_KMBhAzEiwAs-rX1G-Zdp7kZg4Ln_YTjIV5qhgfZF33G7gHyCY5rGuUv4OqsdETlVtMwhoCO28QAvD_BwE

 

Ez volt az első találat,  nincs semmi közöm a céghez.

Előzmény: ComicHUN (10692)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10693

fotó? :-)

Előzmény: ComicHUN (10692)
ComicHUN Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10692

Üdv!

 

Történt egy kis baleset és emiatt fordulnék nálam ötletesebb, illetve jártasabb túratársakhoz.
A hátsó csomagtartóm alsó, a vázba rögzülő részen lévő csavar beletört a váz előfuratolt lyukjába. Kifúrni, vagy megvágni csavarhúzóhoz nem sikerült, így most az a nút gyakorlatilag nincs. Hogyan/milyen módon tudnám a hátsó csomagtartót pótolni? Kifejezetten nagycsomagos túrára és nagybevásárolni használom, így a bikepacking megoldások nem járhatóak.(Nyeregcsöves nem működik, mert nagy csomagot nem tudok rá megfelelően pakolni)
Előre is köszönöm!

megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.19 0 0 10691

úgy látszik ott nem lopnak biciklit!

a bringádat messzire elhagytad, a kutya nem foglalkozott vele.

Előzmény: cobranco (10690)
cobranco Creative Commons License 2021.11.19 0 1 10690

Az alig 200 km hosszú Montenegrói-tengerpart, Adriai viszonylatban a kisebbek közé tartozik, viszont változatossága, tagoltsága miatt simán a dobogósok között a helye. Ebben a kis röpke filmes esszében túrázóink sorra veszik az ismert és kevésbé ismert nyaralóhelyeket, lesz sportfeladat, strandteszt, sőt a balkán gasztronómia rejtelmeibe is betekintést nyerhetünk.

 

Adria-karika 2.rész: "Budvai-riviéra" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p

 

Útvonal: Lepetani-Donji Lastva-Tivat-Durosevici-Milovici-Plavi Horizont-Radanovici-Jaz beach-Budva-Virpazar-Murici-Stevgrass hágó-Vladimir-Ulcinj-Utheja-Dobrava-Dobra Voda-Bar-Sutomore-Petrovac-Sveti Stefan

 

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra

KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.14 0 1 10689

Még előtte, a Faak am See körül van több is, ott már voltam..

Előzmény: Gabor_1976 (10688)
Gabor_1976 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 10688

Sziasztok, kempinget keresnék Tarvisio - Pontebba körül, de konkrétan nem találok, se google keresővel, se google térképpel. Létezik, hogy arra tényleg nincs kemping?

Nemo Creative Commons License 2021.11.08 0 0 10687

Nyáron a kempingek általában tömve vannak, lámpással kell keresni az olyat, ahol ne gajdolna vagy ordibálna valami társaság fél éjszaka.

 

Ősztől a kempingek rendszerint bezárnak.  Pár kivétel akad:

http://orszagcsavargo.hu/0809SZL6.HTM

Előzmény: orygabor (10683)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.08 0 0 10686

Van nekik ilyen napelemes áramgyűjtőjük, meg sztem powerbank is. :-)

Előzmény: pobeda (10685)
pobeda Creative Commons License 2021.11.08 0 0 10685

De ha kell a delej, akkor nincs más választásod, vagy kőszállás.

Előzmény: cobranco (10684)
cobranco Creative Commons License 2021.11.05 0 1 10684

Hivatalos kempingek vannak szépszámmal, főleg a frekventáltabb helyeken. Ezekről nekem van véleményem, a filmjeimben többször kifejtettem, tulajdonképpen egy zuhannyal több, mint a vadkemping. Sokszor még azzal se, mert a legtöbb bringás este érkezik, mikor a tulaj már lelépett, víz nuku, aztán reggel már mész is tovább, de a tulaj attól még beszedi a semmiért a lóvét. A semmiért sem igaz, mert kapsz még a pénzedért éjszakán át tartó hangos dorbézolást is, és, ha szerencséd van , lehet, hogy meg is lopnak.

A vadkempinget viszont a legtöbb országban tiltják, sőt vannak olyan helyek, ahol, akár még lincselnek is, szóval ezt azért a parázósabbaknak nem ajánlom.

Előzmény: orygabor (10683)
orygabor Creative Commons License 2021.11.04 0 0 10683

Külföldön mi a helyzet a kempingezéssel? Milyen sűrűn vannak? És főleg, a vadkempingezéssel mi a helyzet?

Előzmény: cobranco (10678)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.31 0 0 10682

Ja megvan, ez lesz az új híd! :-)

Előzmény: KawaBazsy (10681)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.31 0 0 10681

Na át is tekertem ma délután, ettem egy sztarapcskát Párkányban, jó út volt. :-) Kört nem tudtam menni, mer nem megy a szobi komp.. Viszont Helembánál láttam egy épülő hidat, az mi lehet?

 

Előzmény: Biciklis Józsi (10673)
b_zsiga Creative Commons License 2021.10.29 0 0 10680

Ha nem zavar, hogy kb fél kulacs víznyivel nehezebb, mint egy modern nyereg, akkor Brooks B17.

 

 

1866-óta gyártják, nem lehet véletlen

Előzmény: ojpenge (10677)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.29 0 0 10679

Cool, köszönjük! Már akartam kérdezni, h mi a szitu a beharangozott adriai karikás beszámolóval.. A Salzburgosnak úgyis a végén vagyok. :-)

Előzmény: cobranco (10678)
cobranco Creative Commons License 2021.10.29 0 3 10678

Attraktív helyszínek, lenyűgőző természeti csodák, gasztronómia, romantikus tengeröblök tömeg nélkül, mindez az őszi Adria különleges hangulatába öltöztetve.

Egy „roadmovie”-t ajánlok, Európa legfiatalabb államából Montenegróból. Célpontban a tengerparti régió, de aki a hegyeket szereti, annak sem kell könyörögni.

 

Tartalom:

Ki ne hallott már a Kotori-öbölről? Aki nem, annak mindenképpen itt a helye, aki már volt biztos vissza akar jönni. Nos, ez történt utazóinkal is. Első állomásként betámadják Európa legdélebbi fjordját, melyet ezúttal mindhárom dimenzióból feltérképeznek.  Az égbetörő hegyek garantálják a sportélményt, a kristálytiszta tenger, a csobbanás élményét, a part menti tavernák pedig egytől-egyig a kulináris élvezetek tárházai.  Valóban tejjel-mézzel folyó kánaán ez? Kiderül, akik velünk tartanak…

 

Adria-karika 1.rész: "Kotori-öböl 3 dimenzióból" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p

 

Útvonal: Lepetani-Kamenari-Morinj-Risan-Grkavac-Ledenice-Morinj-Perast-Donji Orehovac-Dobrotas-Kotor-Muo-Prcanj-Donji Stoliv-Lepetani

Fotoalbum: https://www.facebook.com/cobranco.zoltan/posts/2587336604681048

 

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra

ojpenge Creative Commons License 2021.10.28 0 0 10677

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül is GIANT Fastroad SL 1 2021-es lett a döntésem. Eddig csak 60 km-t mentem vele, viszont kijelenthető, hogy igényli a jó minőségű utat. A nyerget és a markolatot cserélnem kell, mert azok kicsit kényelmetlenek. Tudtok ajánlani hosszú távra való nyerget és markolatot? Köszönöm

wattafakk88 Creative Commons License 2021.10.27 0 0 10676

Nekem eddig a fájós derekam ellenére a Scott Speedster 20 jött be a leginkább, minden tekintetben.

Volt sima montim, volt össztelós, most pár napja van egy cross trekking.

Mióta azt is tudom, mennyit bír a karbon villa... ha nem vagy nehezebb 70-80 kilónál, akkor országútra ezek az országútinak látszó gépek, picit komfortosabb geometriával nagyon jók lehetnek (szerintem).

Sajnos a kerekek általában a gyenge pont. A Scottom kerekeiben nem nyolcas, nyolcszáznyolcvannyolcas lett és el is tört egy küllője.

Rendes volt a bolt is, meg az osztrák partnerük is, kaptam egy DT szettet a scottos helyére.

Egyedül az volt a gond, hogy a 105 kilóm plusz az útravalóm, "kimaxolta" a gép teherbírását, ezt leszámítva simán bírta a beton utakat. Sajnos a földutakat nem szerette...

 

Előzmény: ojpenge (10659)
Alexfux Creative Commons License 2021.10.23 0 0 10675

Szia!

 

Én egy Merida fitness bringát hajtok 35-ös gumikkal már egy ideje. Menne, mint a távirat, ha meg tudnám hajtani. :-)

 

Éppen két hete mentem vele 145km.-t aszfalton, amiben volt 1000+ méter szint, általában 4-5%-os emelkedőkkel, de volt 10% környéki rész is. Tehát hosszú útra is alkalmas.

Erre a bicajra lehet csomagtartót, sárvédőt szerelni, szóval túrázni is alkalmas. A 35-ösnél vastagabb/szélesebb külső is belemegy a villába.

Elől 48-38-28, hátul 28-11-es kilences sor van. Én szeretem. HA cserélnék, akkor egy gravelt vennék, de sajnos az a konfig., amit kinéztem, kicsit drága.

 

Egyébként egy, szintén Merida MTB-t cseréltem le erre a bringára. Tapasztalatom szerint ugyanannyi erőfeszítéssel alig tudtam 2-3 km/h-val gyorsabban menni. Tehát nagy előrelépést ne várj, azt az edzettség fogja adni.

Előzmény: ojpenge (10659)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.23 0 0 10674

Anyám azt mondta, h anno Párkányban tudott fizetni az étteremben forinttal is, úgyhogy még Eurt sem kell váltanom. :-)

Előzmény: Biciklis Józsi (10673)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2021.10.21 0 0 10673

Nagyjából igen... de ez már 4 éve volt. (Meg is látszik a filmen..) Azóta sok minden változhatott, mert mennek az építkezések ezerrel. Jó utat!

Előzmény: KawaBazsy (10672)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.21 0 0 10672

 Köszi! Ha jól értem, akkor csak párszáz métert kell az erdőn keresztül menni a vasúti híd után, majd földúton be Helembára. Monnyuk a Garamon való átkelésnél én nem akarok vonat lenni, inkább Garamkövesdnél fogok átmenni a normál hídon. :-)

 Szobról vonattal mentetek vissza Dkeszire? Az én lányom még csak 3.5 éves, röpke 10 év, s mi is cangázhatunk nagyot együtt. Nem kell neki már pótkerék a 14"-os gyerekbringáján. :-)

 

Előzmény: Biciklis Józsi (10671)
Biciklis Józsi Creative Commons License 2021.10.21 0 0 10671

 Járható... Kalandos.Egy régebbi videóban kicsit bemutatom az ottani állapotokat. A végén van az említett hely, hazafelé jöttünk arra.

https://www.youtube.com/watch?v=guKlk-1vZcI

Előzmény: KawaBazsy (10667)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.19 0 0 10670

Köszi. Akkor elindulok majd azon az ösvényen, s csak oda jutok. :-)

Jah, azon meglepődtem, h megy tovább újnak tűnő canga út felfelé.

Előzmény: kombi (10668)
orygabor Creative Commons License 2021.10.19 0 0 10669

Országúti kizárva. Örülhetsz, ha megúszod bukás nélkül. Esetleg, ha veseköved van, akkor....

Előzmény: ojpenge (10659)
kombi Creative Commons License 2021.10.19 0 1 10668

Igen, át lehet jutni Helembára.

 

Egy kb 2 km hosszú, kavicsos -földes úton ki lehet jutni Helemba keleti végéhez, kicsit rázós, igazából trekkingnek való, de azert outival is járható. Helembán  már aszfalt vár, a Duna mentén majd  Garamkövesden keresztül. Viszonylag forgalommentes, csak a Garamkövesd -Párkány szakasz sűrűbb forgalmú. Párkányba a regi úton érdemes bemenni.

 

A dolog szekszepilje hogy lassan idejétmúlttá válik ez a variácio. Készül az új Ipoly-hid Ipolydamásd előtt, (odáig az Ipoly parton a bicajút már el is készült)  Ez a híd ugyanúgy Helemba keleti végehez fog kapcsolodni, es sajnos nem csak bringások, hanem személyautók is fognak járni erre, azaz várhatóan nagyobb forgalmú lesz a Helemba -Garamkövesd szakasz is.

Előzmény: KawaBazsy (10667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!