Keresés

Részletes keresés

APT Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168386

Sőt, ez igazándiból ugyanaz az óra és gyártó - egy kínai gyártó készíti ezeket private-label óraként, és a megrendelő által kért kialakítású számlappal, tokvariánssal (aranyozott is van, matt felülkezelésű is van) és a kért márkanévre feliratozva. Ergo tényleg ugyanazt kapjuk, akármelyiket is válasszuk.

Előzmény: DLCBP (168385)
DLCBP Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168385

Ezesetben nincs olyan, hogy melyik volt előbb.

Mindkét "márka" ugyanazt a szerkezetet használja. 😡

Előzmény: dokiki (168381)
APT Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168384

Egyrészt igen, lehet. Másrészt a legfontosabb fő következtetést azért a cikk is meghozza - nem az órákba befektetett egységnyi emberi/manuális munkától lesz egy óra jó/jobb minőségű. Nyilván egy sokféle modellt minimális darabszámban készítő kicsi manufaktúra teljesen aránytalanul több emberi munkát kell, hogy fektessen egy-egy órába, mint egy, a szerkezeteit több százezres éves darabszámban készítő, így nagy mértékben automatizálni képes nagyobb gyártó. A célgépek ugyanis rendkívül drágák, és csak akkor térülnek meg valaha is - ha rendesen kihasználásra kerülnek.

Viszont a tapasztalat meg az, hogy a gépiparban bizony a megfelelő minőségellenőrzés mellett automatizált tömeggyártással, precíziós szerszámgépekkel készített gépelemek/alkatrészek/szerkezetek a legjobb minőségűek, legtartósabbak. A nagy darabszámok ráadásul megfelelő használati mintát is biztosítanak, ennek megfelelően ezek a szerkezetek - legalábbis idővel - nagyon kiforrottá válhatnak.

 

A Nomos például erősen szétforgácsolt, mert nem jelentős számban készít számos modellt, és az elmúlt 10-15 évben a saját szerkezetek gyártása közben bizony bakik is vannak. A legújabb DUW6101-es automata szerkezetük szerintem például konkrétan konstrukciós hibás, sanszos, hogy úgy fog majd járni, mint az Omegánál a legelső két-három 2500-as CoAxial széria (amiknél végül komplett szerkezetcsere lett tízéves nyűglődés és próbálkozás után) - viszont a Nomos annyival kisebb, annyival kisebb mennyiségben gyártó és kevésbé tőkeerős, hogy ezt lehet, hogy nem engedheti meg magának, és végül el lesznek a problémák sumákolva... De ilyen rémtörténetek sajnos még ritka, kis szériás LeCoultre, Piaget stb... werkekkel is megestek, a mindössze pár, pár tucat vagy pár száz példányban készülő Patek és hasonló csodawerkekről meg valójában sosem fogjuk megtudni, milyenek is, egyszerűen nem elégséges ehhez a minta.

Előzmény: windproof (168375)
APT Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168383

Nézd, ez egy kínai óra, nagyszámú fantázianév alatt kapható. Egyébként ezek "nem selejtek", viszonylag normálisan kivitelezett tömeggyártott tokok-mechanikák, normálisan karban tartva legtöbbször hosszú távon sincs velük különösebben baj (és, ha mégis, legalább olcsón van hozzájuk alkatrész/donor is).

De akkor jársz a legjobban, ha az ebayra vetődve megkeresed ugyanezt az órát a legolcsóbb forrásból/névvel - mert ugyanazt fogod kapni mindegyiktől, és "német órának" álcázva dobozban meg minden egy ilyen fantázianév alatt könnyen lehet, hogy kétszer-háromszor annyit fogsz fizetni érte, mint a legolcsóbb noname kínai forrásból.

 

A Poljotot/Vosztokot ne is emlegessük - amilyen szép emlékű, annyira nem szép a jelen, mostanra minősíthetetlenül leromlott a saját gyártás (szerintem megfelelő karbantartás-hozzáértés nélkül működtetik ugyanazokat a szétkopott 50 éves gépeket az alkatrészgyártásban), szerencsére a legtöbb modelljükben már Miyota, korábban ETA werkek voltak, a tokoknál áttértek kínai CNC beszállítókra - igazándiból már köze sincs az árnak a kapott műszaki tartalomhoz, értékhez - sajnos. Miközben egy ilyen kínai óra nem is biztos, hogy olyan rossz választás (nem vagyok rossz véleménnyel róluk - "ahhoz képest"), a svájci óraipar meg már a szürke tömegáruval is átcsúszott árban a luxuskategóriába.

Előzmény: dokiki (168381)
menut Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168382

Akkor az öltönyt-alkalmi cipőt is évente 2-3 alkalommal hordod, nem? Azokért megérte a kiadás?

Ráadásul, az öltönyt 5-10 évente cserélni kell, sajnos :) egy jó és szép óra meg kiszolgál egész életedben.

Előzmény: dokiki (168381)
dokiki Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168381

Köszi.De vajon melyik volt előbb? Öltönyhöz keresnék órát,nekem spec a Poljot tetszene,de évi 2-3 alkalomért nem adnék ki +250eFt-ot.

 

Előzmény: DLCBP (168379)
DLCBP Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168380

Egy Moszkvics legyártása is sokkal több kétkezi munkát kíván, mint egy Toyota-é.  🤔

Előzmény: windproof (168375)
DLCBP Creative Commons License 2022.12.04 0 0 168379

Előzmény: DLCBP (168378)
DLCBP Creative Commons License 2022.12.04 0 1 168378

Szvsz. egy kínai fos kicsicsázva, hangzatos névvel kínálva.

 

Mint a "Graf Von Monte Wehro".    😈

Előzmény: dokiki (168377)
dokiki Creative Commons License 2022.12.03 0 0 168377

Sziasztok,

 

Carl von Zeyten  márkáról ki mit tud?Lenne egy skeleton ami tetszik ,de nem ismerem sajnos.

Ez lenne:

https://trendmaker.hu/spd/rtwx_20590/Carl-Zeyten-ferfi-ora-karora-automata-Neustadt-CVZ?gclid=EAIaIQobChMIhce_94Te-wIV-RoGAB3D-AwJEAQYASABEgLsIvD_BwE

öccse Creative Commons License 2022.12.03 0 0 168376

Érdekes cikk. Valószínű az automatizálás miatt egységnyi idő alatt több órát gyárt a Rolex, ezért jön ki ez az eredmény. Pont ez az egyik "erénye" a koronás márkának, hogy évente kb. 800 ezer-1 millió órát készít ugyanolyan minőségben.

Előzmény: windproof (168375)
windproof Creative Commons License 2022.12.03 0 0 168375

https://watchesbysjx.com/2022/11/watchmaking-market-map-2022.html?fbclid=IwAR13K4qC9TnV8Jy5tOUQDw2ux5hmxU1piLwSEsncHKPAsvNedSPCLAVH_es

 

 

ez a cikk szerintetek valós lehet? Hogy egy nomos legyártása ennyivel több munkát igényel, mint egy Rolex/Omega? 

bosijani Creative Commons License 2022.11.30 0 0 168374

jájjj...tán a másodperc mutató tengelye törött el?

Előzmény: Zsófia Dormán (168373)
Zsófia Dormán Creative Commons License 2022.11.30 0 0 168373

Jó estét! Szeretnék segítséget kérni. Édesapám Marvin 560 órájához keresek mutatószerkezet tartó rudat. Tippet szeretnék kérni, merre induljak. Köszönöm.

satzowlee Creative Commons License 2022.11.01 0 0 168372

Akkorhát megszületett az ötlet:-kenés étkezési szilikonzsírral, azt kapja, amit a Saeco-kávégépem, így garantáltan nem "rágja" el a koronában levő tömítést.

 

BLC Creative Commons License 2022.10.31 0 0 168371

Köszönöm mindkettőtöknek a hasznos hozzászólást. 

Egy Lítiumos kenőzsírral elvégeztem a beavatkozást. Jelentem tökéletes lett, csak azt bánom, hogy nem hamarabb tettem meg ezt a műveletet. Így elkerülhettem volna a tokcső menetének a kifényesedését. (Nem mintha ezt bárki látná, főleg becsavart állapotban.)   

APT Creative Commons License 2022.10.31 0 0 168370

Kifejezetten szükséges a tokcső kenése, lehetőleg rendszeresen - és inkább valami nehezebb zsírral (akár gépzsírral is, ha jobbat nem lelsz), szilikonzsírral, ilyesmivel - vagy elkopik menthetetlenül, aztán lehet cserélni - ha van mire, meg nem vitte magával a koronát is...

A tokcsövön a PVD bevonat simán csak arra utal, hogy már kompletten rendelték a tokot, kész tokcsővel - és így tették be a vákuumkamrába bevonatolásra.

Előzmény: BLC (168368)
satzowlee Creative Commons License 2022.10.31 0 0 168369

Szia, én nem kérdeztem meg senkitől, vettem a bátorságot és pici ecsettel fölvittem az Amfibia-m tokcsövére párszor egy-egy leheletnyi Sorte-olajat.

Előzmény: BLC (168368)
BLC Creative Commons License 2022.10.31 0 0 168368

Sziasztok! 

 

Csavaros/menetes koronánál a tokcsőre szoktak rakni olajat vagy egyéb kenőanyagot, hogy ne legyen annyira “durva” ki-be csavaráskor?

Néha úgy érzem, hogy a menet annyira “pattent” már-már nehézkes a tekerése. Arról már nem is beszélve, hogy a PVD/DLC bevonatos tokcső is elég vadul fényesedni azaz kopni kezdett. (Jelzem: -Nem is értem, hogy a tokcsövet miért kellett bevonni?) 

benyula Creative Commons License 2022.10.09 0 0 168367

Nagyon köszönöm a választ!

 

Elszomorodtam, de nem adom fel. Több kárt nem tehetek az órában, megpróbálom majd én...

 

De jön majd egy másik, ami remélhetőleg jó lesz...

 

 

Üdvözlettel: Tamás

Előzmény: APT (168364)
weirdo Creative Commons License 2022.10.08 0 2 168366

Ok, köszi, nem keseredtem el, évek óta iWatch-os az asszony, véletlenül találtam meg. Majd nekiadom az utcán egy szimpi csajnak.

Előzmény: APT (168365)
APT Creative Commons License 2022.10.08 0 0 168365

Ha minden igaz, akkor ez egy női kvarc karóra.

Nem akarlak elkeseríteni, de az elképzelhető legrosszabb "kombináció". Nem is mondok árat, mert az is elképzelhető, hogy semennyiért sem lesz rá érdeklődés, ezeknek egyszerűen nincs piaca. Ebben a kategóriában az arany női Patek meg Cartier órák végzik rendszeresen tört aranyként eladva, mert komplett óraként a tört arany árat nem hajlandó értük senki sem megadni. Sajnos.

Az ebayon egyébként 50 körül árulnak ilyet, de szerintem elkelni az sem fog. Azt mondanám, hogy 20-30 ezer körül a Vaterán talán mégis elsüthető lehet, de meg kell próbálni. Van pár női Certina és Tissot, hasonló árfekvésekben - viszont licit masszívan nincs egyiken sem.

Előzmény: weirdo (168360)
APT Creative Commons License 2022.10.08 0 0 168364

Ez sajnos gazdasági totálkár egy ilyen óránál, de leginkább még technikai is. Keresni kell a neten egy azonos tokú korabeli órát, és abból donorként áttenni a tok-középrészt.

Egyébként persze meg lehet forrasztani - keményforrasztással - azt a számlaplábat, de utána újra is kell krómozni (vagy aranyozni) a tokot, bőven többe kerül, mint venni egy másik órát, még megfelelő állapotú tokkal.

Előzmény: benyula (168363)
benyula Creative Commons License 2022.10.08 0 0 168363

Kedves fórumozók!

 

 

Hátha tud valaki segíteni...

 

Van egy 60-as évekből származó, szervízelt, szép állapotú DOXA karóránk. Egy hibája van csak, ami miatt nem tudjuk használni: az egyik szíjtartó láb tört le az óratestről...

 

Lehet-e javítani, és hol? Akivel Szegeden beszéltem, nem vállalja.

 

Előre is köszönöm a válaszokat

 

 

Üdvözlettel: Tamás

weirdo Creative Commons License 2022.10.08 0 0 168362

Bocs, a “lehet” kimaradt.

Előzmény: weirdo (168360)
weirdo Creative Commons License 2022.10.08 0 0 168361

A karcok szabad szemmel nem láthatóak, csak a fotón.

Előzmény: weirdo (168360)
weirdo Creative Commons License 2022.10.08 0 0 168360

Sziasztok, mennyit most ezért az óráért kérni? Használatlan barna bőrszíjjal.

windproof Creative Commons License 2022.09.30 0 0 168359

emlékeim szerint a krono kft-nél voltak kirakva, de nem túl nagy választék (egy telefont megér rákérdezni). a webshopok szinte végtelen szín kínálatával szerintem egy bolt sem tud versenyezni. 

Előzmény: Saughassy (168358)
Saughassy Creative Commons License 2022.09.30 0 0 168358

Sziasztok,

 

Budapesten tudtok olyan üzletet, ahol NATO szíjakat lehet venni? Egy baratom keres, de szereti megtapizni, élőben megnézni őket, szóval webshop nem játszik.

 

Előre is köszönöm a segítséget.

bosijani Creative Commons License 2022.09.20 0 0 168357

arra figyelj,hogy az uj szerkezetnek is ugyanolyan hosszú legyen a mutató tengelye. van több méret....

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (168356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!