Keresés

Részletes keresés

Tartomo Creative Commons License 2009.02.02 0 0 205
Szia bocsi, hogy csak ma válaszolok. Szerintem a haladnak az úszóhólyagjával lehet valami, vagy a vízzel. Milyen gyakran cserélsz  vizet? Kezeled valamivel? Mivel szűröd a vizet? Ha szűröd akkor milyen gyakran tisztítod a szűrőt, és hogyan? Mivel etetsz?  Van levegőztetőd, vagy porlasztód, vagy valami ami levegőt fúj be az akváriumba?
Előzmény: kingus20 (204)
kingus20 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 204
Sziasztok!
Már másfél éve vannak aranyhalaim. Pár hónapja barátnőmét is befogadtam, de ő nemrég sajnos elpusztult. (egyszer csak azt vettem észre, hogy a víz fenekén van és alig mozog. Akkor külön tettem a többitől, de nem is akart elmenekülni mikor kivettem az akváriumba..)
Pár napja pedig egy másik halam kezdett furcsa dolgokat csinálni. pl. a víz felszínén van állandóan, egyik oldalán fekszik és azt vettem észre hogy mikor elkezd úszkálni lefelé akkor felviszi a víz, mintha egy buborék lenne. És küzd ellene, de egy idő után elfárad.. Ilyenkor a levegőztető-szűrő alatt pihen meg, mert az megtartja, és nem "engedi" h. felvigye a víz. Úgy vettem észre, hogy eszik, bár a többiek már picit nagyobbak nála. (régebben ez nem így volt) Mit lehetne tenni? Kérlek írjatok gyorsam, tanácstalan vagyok! Köszönöm.


Tartomo Creative Commons License 2009.01.24 0 0 203
Minél   később teszed be a halakat,  annál jobban kialakult biológiai adottságok várják majd őkat. Szerintem 3 napig  járasd az akváriumot, utána mehetnek bele a halak. A hetenkénti vízcseréről ne feledkezz, és a szűrő  tisztításáról, mert az aranyhalak az egyik legszemetelősebb halak, elég sokat termelnek, a szűrő hamar telítődik.
Előzmény: svarci2 (202)
svarci2 Creative Commons License 2009.01.22 0 0 202
Köszi szépen az infókat Tartomo!Az lenne még a kérdésem,hogy ha berendeztem az akváriumot és feltöltöttem vízzel, amibe öntöttem aquasafet és nitrivec-et és így járattam 1 teljes napig, másnap mehetnek bele a halak?Nem lesz nekek bajuk?A választ előre is köszönöm!

svarci2
Tartomo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 201

Aranyhal tenyésztőt nem tudok sajnos. Úgy tudom, hogy nagyon jól elvannak egyedül is a halak, de ha párban tartod őket, akkor biztosan jobban fogják magukat érezni. Mondjuk, ha a sajátjaimból indulok ki, akkor azt ajánlom, hogy párban tarts őket, mert nekem a kerti tóban, és az akváriumban is mindíg egy-mondhatni- rajban vannak. A kis aranyhalak a kerti tóban pl. nagy csapatot alkotva úszkálnak, és ezt később is így teszik, amikor felnőnek. Ha egyben tartod mindet, és nagyon jól kialakul a biológiai egyensúly, akkor biztosan összeívnak. Ha ne a tenyésztés a célod, akkor egyébként nyugodtan tedd őket össze, mert ha le is ívnak,  kicsi az esélye, hogy az ikrák kikelnek, és azok fel is nőnek, még ha van rejtekhelyük akkor is, mert a nagyok  előszeretettel fogyasztják el őket. Nekem a kezdeti 30-40 kishalból mára úgy 10-14 maradt. Érdekes módon napont tűnik el 1. Nem tudom mi lehet velük, már férnek be a nagyok szájába, hisz már 2, 5-3 cm-esek. Egyébként én is 6-t tartok, egy 160 litere akváriumba, ja meg  úgy 3-4 hete költöztek be a kicsik is. De ezen a képen ők még nem laktak itt, és pont sikerült mind a 6-t elkapni 1 fotón, ritka pillanat, mert valaki mindíg kiúszik a képből;). Amint látod nekem is van teleszkóposom, gombafejűm, és 4 simám.

Előzmény: svarci2 (199)
Tartomo Creative Commons License 2009.01.21 0 0 200

Nagyon sajnálom ami történt!!! Sajnos fogalmam sincs mi lehetet ez. Mindenképp ajánlom, hogy a vizet fertőtlenítsd valamivel(talán malachit zölddel), de előtte egy nagyobb mennyiségű vízcserét ajánlok, mondjuk úgy 60-70, akár 80 %-nyit. Akvarista boltban, majd mondanak valami szert mert hülyeséget nem akarok írni.

 

Nekem most az algákkal gyűlt meg a bajom, mindent elleptek a  kis zöld algák, főként az üvegen vannak jelen, nem győzöm algakaparózni. De a halak  egészségesek, tegnap megint ívtak, de az előző csapat kishalak megették az ikrákat, most mindnek van akkora pocakja :D

Előzmény: atti73 (198)
svarci2 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 199
Helló!Valaki tud nekem ajánlani aranyhal tenyésztőt Budapesten?Nekem fekete teleszkópszemű, gombafejű, oroszlánfejű, rizses és kalikó kellene.Kb.8 cm-esek.Ekkora méretben mennyiért lehetne beszerezni tenyésztőtől??A másik kérdésem, hogy én 6 db halat szeretnék tartani és ezeket párban(3x2)vagy külön-külön fajtát is tarthatok(egyenként),így nem lesznek magányosak.Vagy inkább jobb lenne párba tartani őket.Pároztatni nem szeretném őket.A válaszokat előre is köszönöm!
atti73 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 198
Egyébként ezen kívül szinte semmit nem lehetett látni az elpusztult halon.
Előzmény: atti73 (197)
atti73 Creative Commons License 2009.01.17 0 0 197
Sajnos közben elpusztult két aranyhal meg a két pici algaevő is. :-( Két aranyhal bírja még. Közben vizet cseréltem, de nem úgy tűnik, hogy nagyon használt. A farokúszójuk a beteg halaknak szinte teljesen eltűnt.
Előzmény: Tartomo (196)
Tartomo Creative Commons License 2009.01.16 0 0 196

Ajaj!!

 

Sokminden lehet, nem tudnál feltenni 1 képet, az nagyon-nagyon sokat segítene.

Előzmény: atti73 (195)
atti73 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 195
Sziasztok! Korábban írtam, hogy a halak nem mozognak. Mostanra súlyosbodott a helyzet. Olyan mintha hámlanának. A farokúszókból lógnak pici darabkák. A fekete halon látszik, hogy foltokban fehér a pikkelye. Mi lehet? Mit lehet tenni? Köszi.
atti73 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 194
Köszi a segítséget. Semmi extra nincs az akváriumban. A másik három hal, fekete gülüszemű, fehér, fehér-arany.
Előzmény: Tartomo (193)
Tartomo Creative Commons License 2009.01.10 0 0 193
Tegyél még fel képeket is!! Szívesen megnézném a többieket is, és egy teljes alakost az akváriumról ;)
Előzmény: atti73 (191)
Tartomo Creative Commons License 2009.01.10 0 0 192
Nálam is lefeküdtek néha, de nem  jellemző. Mióta a nagy akváriumban vannak (160 liter) nem láttam őket soha  az aljzaton feküdni. Előtte nekem is egy kis akváriumba voltak(35 liter), igaz csak 3-n.  Nem gondolom, hogy a körülményekkel lehet baj. Az, hogy bekerült 2 új növény, meg egy vasfa nem gond. Ha eszenk, és a székletükkel minden rendben, akkor ne izgulj. Egyébként tényleg a nagyobb akváriuot javaslom, mert egy 100 literesben már simán elférnének meg is tudnának nőni, és az ára sem  magas egy 100 literes akváriumnak. Nem muszáj vadi újat  venni. A vaterán is tudsz venni, és ott  még olcsóbb  is mint a boltban. Úgy 5000 ft körül van, persze ebben nincs szűrő, meg stb... De most voltam fent és  12 e -ért akár szettben is lehet venni. A halak biztosan meghálálják. Ha  veszetk a vateráról mindenképp kérdezd meg, miért adják el, és hogy mikori  az akvárium, nehogy egy 1000 éves akit  varrjanak a nyakadba, és aztán otthon meg follyon. Ha maradtok a mostaninál mindenképp kell a heti  10 % vízcsere, és a  1-2 heti szűrőtakarítás, mert az aranyhalak eléggé piszkolnak, és egy kis akvárium vizét hamar  "túltelítik" , pláne 4-n.
Előzmény: atti73 (190)
atti73 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 191
Még annyi info, hogy az egyik halnak furán, kicsit felfelé áll a farokúszója.
Előzmény: atti73 (190)
atti73 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 190
1. Kb Dec 27. óta van és ez az első akváriumunk. (Elsősorban a gyerekeké).
2. Blucompact 01 szűrő van, keringeti a vizet, de külön levegőztető nincs.
3. JBL Novo red nevű, lemezes kaját adok nekik, általában naponta kétszer, de volt, hogy csak egyszer.
4. Eddig nem nagyon volt dekoráció, csak növények (2db nagy leveles nem tudommi)
5. Passz. Szerintem normál körülmények voltak, de nem figyeltem.

De tegnapig nagyon vidámak voltak, úgy tűnt jól érezték magukat.

Köszi
Előzmény: Tartomo (189)
Tartomo Creative Commons License 2009.01.10 0 0 189

Szia!

Én is aranyhalakat tartok! nagyon szívesen segítek, de amíg nem  mondasz egy kicsit többet a tartásukról nem tudok segíteni. Kérdezek, és válaszolj, így talán tudok segíteni:

1, pontosan mióta van meg az akvárium

2, van-e levegőztetőd, szűrőd

3, mivel etetsz, és  hogyan

4, mi volt a régi dekoráció az akváriumba,

5, milyenek voltak a boltba a halak körülményei, és hogyan viselkedtek? nem láttál-e a boltba  a vízben tetemet, vagy  esetleg nem volt-e a víz kék vagy zöld, mert az arra utal, hogy az akiban volt valami, amit kezeltek valami szerrel

 

Nekem  160 literes az akváriumom, és 5 halat tartok!! 25 liter elég nekik most, de  ha elkezdenek nőni  nem fognak elférni. Én  naponta  3x, vagy 4 x etetek, de nagyon pici adagokkal, és hetente 1 nap böjtölünk. Több féle sera terméket etetek változatosan, hogy ne legyen unalmas. Adok nekik algatablettát is ezzel is  növelve a változatosságot. Nagyon jól megvannak,  vidámak, életerősek,  folyamatosan ívnak az akváriumban, jelenleg is nevelek kb 30 ivadékot. hetente 1x lecserélem a vízem 10-20 %-át. vagyis  két vödörnyi vizet szívok le az akiból, és öntöm fel friss vízzel. vasfám nekem is van, nem lehet vele gond, De  remélem előtte beáztattad pár napra, és megsikáltad valamivel jó alaposan.

Előzmény: atti73 (188)
atti73 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 188
Sziasztok! Kb 1 hónapja van akváriumunk (25L) 4db aranyhallal. A mai napig vidáman éldegéltek, azonban mára virradóra mind a négyen az akvárium ajlán ülnek mozdulatlanul. Kajára megmozdulnak, de nem sokáig.
Az előzmény az, hogy két napja vettem nekik két új növényt meg egy vasfát amitől egy icipicit be is barnult a víz. Mi lehet a probléma? Meg fognak halni? Köszi.
blaze88 Creative Commons License 2008.12.23 0 0 187
Köszi szépen, hogy visszaírtál! :)

A az új hal tényleg lenyugodott reggelre lehet jót tett neki, hogy vödörben aludt egyedül! :) A beteg halam viszont nincs jobban. :( (Tudom nem is lesz) :(:(

Előzmény: somap (186)
somap Creative Commons License 2008.12.20 0 0 186

Szia!

 

A tünetek alapján lehet bármely betegség amit leírtál.

Kezelés: jó kérdés, és véleményem szerint majdnem 100% a beteg halad elhalálozási valószínűsége. A kezeléssel a tüneteken még nem produkáló állományt mentheted csak. Bármit teszel, mindenképpen a "túlélőkkel" foglalkozz!

Parazita - baktérium, valami jó kis szer kell(ene) de a profi megoldáshoz vidd el a Baska Ferihez a halad. Nem olcsó, sőt drága, de te tudod eldönteni, neked mennyit ér. /kezelés költségéből akár 10-20 aranyhalat is vehetsz!/

Legolcsóbb, és legkegyetlenebb, kiveszed és a beteg halat különíted el ott kezeled őt, vagy exitus-letalis! A megmaradt állományt is kezelni kell, vagy egy újabb haladnak lesz kapec.

 

Új jövevény: ha silányabb körülmények közül jött, lehet hogy ívni akar! Nézd meg jön-e belőle tej!  Majd lenyugszik!

 

Somap

Előzmény: blaze88 (185)
blaze88 Creative Commons License 2008.12.20 0 0 185
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Nekem is aranyhalaim vannak egy 80 literes akváriumban, egy 5 centis teleszkóp szemű fekete meg egy 15 centis szintén fekete gülüszemű amúgy tesók és itthon születtek. :) Nah de a lényeg, hogy a nagy beteg, úgy tűnik vagy a gyomra nincs rendben vagy már úszóhólyag gyulladása is van, mert néha háton úszik és ide-oda dülöngél. Több halam is már ebben pusztult el nem tudom igazából miért lehet megfáztak vagy azt olvastam a kaja vagy parazita, beltenyészet vagy ilyesmi de az akvarisztikás azt mondta ha tényleg úszóhólyag gyulladása van akkor azt csak antibiotikummal lehet kezelni és hogy igazából ha rendbe is jön már nem lesz a régi a halam. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy nektek mik a tapasztalataitok ilyen esetben? (Most 3 napig koplaltatom ha gyomorbaja van akkor elméletileg attól jobban lesz bár szerintem már sajna nem csak a hasával van baj de majd meglátjuk.)
A másik kérdésem, hogy ma egyik ismerős hozott nekünk szintén egy aranyhalat (5 cm kb. ő is mint a másik halam), mert neki az otthoni halait piszkálta egyfolytában kergette az egyik halát. És inkább nekünk adta nézzük meg nálunk mint csinál. Hát betettem és amint észhez tért abban a pillanatban elkezdte szegény beteg halamat kergetni belebújt szinte nem hagyta békén! Ilyet csak akkor láttam mielőtt a nőstény halam leikrázott volna 2 hal rátapatt és ugyan így kergették de most nem erről van szó ez a hal beteg. Miért kergeti? Miért nem a másikat? Túlpörgött a hal vagy mi? Mi lehet a gond? Most kivettem külön van de holnap reggel szerintem visszaviszem az akvarisztikába nem tudok vele mint csinálni pedig nagyon aranyos meg nagyon örültem neki új hal az akváriumban, de azt nem tudom nézni ahogy kergeti a beteg halamat. :(

Légyszi segítsetek!!! Előre is köszi aki elolvassa az üzenetemet!!! :)

somap Creative Commons License 2008.11.30 0 0 184

Szia!

 

Az hogy lemezes vagy granulált táppal etetsz a halaknak tökmindegy. Ez egy kereskedelmi fogás, igazából a haltartók miatt van.

 

24 óra alatt kimegy a csapvízből a klór.

Sosem használtam vízlágyító szereket.

 

A harmadik kérdésedet nem is értem.

 

Üdv

 

Somap

Előzmény: Fischlove (183)
Fischlove Creative Commons License 2008.11.30 0 0 183
Sziasztok!!!

Tőletek, tapasztaltaktól kérdeznék. =)

- Az aranyhalaknak mit javasoltok inkább, a lemezes, vagy a granulátum tápot?

Úgy tudom, hogy a halakat klórtól mentes vízbe kell helyezni.
Ezt úgy érhetjük el, ha a vizet állni hagyjuk.

- Ez mennyi időbe telik?

- A különböző vízlágyító szerek erre jók?

- Tudják helyettesíteni a a párologtatást?

Válaszaitokat nagyon várom, sokat segítenétek vele !!! :)


ryane Creative Commons License 2008.01.10 0 0 182

Szia JLA!

 

Azóta biztosan válaszoltak a kérdésedre.

Amit én tudok tanácsolni: Én is teljesen kopaszan kezdtem az aquarisztikát (azért mindig van mit tanulni, főleg, ha élőlényekről van szó), szal rengeteg mindent olvastam előtte (neten+könyvek), de főleg fórumokat ahol tapasztalt emberek osztották meg az okosságaikat ami a legtöbbet jelentett! Ennélkül el sem szabad indulni. Nagyon fontos, hogy kialakuljon az akváriumodban a biológiai egyensúly. Én mielőtt beletettem az enyémeket az új helyükre sok időt vártam míg kialakul a környezetük. Beletettem előre egy növényt ami a régi helyéről származott (persze ez csak akkor működik, ha "áthelyezésről" van szó). Igazából nagyon nem tanácsolom az különböző szereket sem, csak ha betegségről van szó! Jobb mindent természetes úton megoldani!

Aranyhalnál "is" be kell állítani rendszerbe az etetést, (a táplálék mennyiségét,milyenségét,gyakoriságát) és hihetetlen de megszokják! Nekem minden reggel 7-kor kapnak kajcsit, és ha hétvégén tovább alszom akkor addig cuppognak már fél 8- 8 óra fele amíg fel nem kelek kaját adni nekik!!!:D:D:D

 

 

Előzmény: JLA (181)
JLA Creative Commons License 2007.12.01 0 0 181
Reggelre rendbejött...:)
Előzmény: JLA (180)
JLA Creative Commons License 2007.11.30 0 0 180
Kezdő vagyok és sürgősen szükségem lenne tanácsra! Tegnap csináltam a fiamnak hidegvizes aranyhal akváriumot (30 l-es),beletettem 1 db feloldott Crystal tablettát és 20 l vízhez való Aquasef folyadékot. 60 l-es akváriumba való szűrő levegőztető dolgozott benne 24 órán keresztül, a kereskedő azt mondta, ma már tehetjük bele a halakat. 3 db aranyhal került bele (egy fátyolfarkú vörös, egy dülledtszemű fekete és egy fekete foltos osztottfarkú) (4 cm-esek, szóval nem túl nagyok!) és néhány óráig el is voltak. A spec. aranyhal eleségből (pici granulátum) a kereskedő szerintr 30 szemet kaphattak a mai napon kajaként, be is falták. Viszont most azt látom, hogy a fekete düledtszemű jószág fel és le kezdett úszni, láthatóan ha nem "tapos" lefelé akkor feldobja a víz. Eléggé kétségbe vagyok esve, mert nem tudok neki segíteni, de ha reggelre feldobja a talpát a kisfiamnak megszakad a szíve. (Pont ez lett a kedvence, "Sátánka" a beceneve)
Szóval SOS segítség kellene, hogy mit lehet tenni ilyenkor??? Nem evett sokat a 30 szem granulátumból kb. 8-10-et evett meg ő, számoltuk!
SOS!!! Sürgős lenne a válasz! (Bocs ha több topicba is beteszem, de nem tudom hol van még éppen bent levő szakember...)
somap Creative Commons License 2007.11.05 0 0 179

Szia!

 

Szerintem az élőkajának sokkal nagyobb a haszna mint a kockázata. De te tudod! Ha valamit nagyon féltesz akkor az nagyon gyorsan tönkremegy/megbetegszik.

És mi lenne ha magadnak állítasz elő vizibolhát? Nem kell hozzá sok minden csak egy vödör és egy marék feketeföld v. trágya.

Üdv

Somap

Előzmény: debutante (178)
debutante Creative Commons License 2007.11.04 0 0 178
még annyit hogy én mániákusan féltem az állataim a fertőzésektől(macskákkal fogalkozom)ezért idegenkedtem a tubifextől mint élőeleségtől hogy fertőzést kaphatnak tőle,ezért próbáltam etetni a legjobb minőségű táppal..
Előzmény: somap (174)
debutante Creative Commons License 2007.11.04 0 0 177
Szia!Tisztában vagyok vele,hogy szakértő a doki,ahogy először beszéltünk telefonon olyan infokat mondott amiről még nem is hallottam.dr.Baska Ferenc,halakra specializálódott,sajnos vidéki,mi pestiek vagyunk.De amikor azt mondta hogy rakjuk be a hűtőbe a halat hogy elpusztuljon és vigyük el neki hogy felboncolja akkor a párom teljesen kiborult,meg én is..Bigi nem"csak egy hal"volt sokat foglalkozott vele a párom,meg lehetett simogatni,elvette a tápot a kezedből,ha bejöttünk a szobába egyből felélénkült és követett minket akváriumban..évekkel ezelőtt jött teljesen véleltlenül mert akiknél dolgozom le akarták húzni a wc-n mert megette a neon halaikat,anyukámnak van egy hatalmas aranyhalas tava,gondoltam elviszem neki tavasszal,de annyira megszerettük hogy nálunk maradt,később anyutól hoztuk neki Juniort hogy ne legyen egyedül..meg szeretném kérdezni hogy mit adhatnék még Juniornak enni hogy ő ne betegedjen meg?köszi:Kata 
Előzmény: somap (174)
debutante Creative Commons License 2007.11.04 0 0 175

Bigi És Junior

 

 

Itt vannak még együtt,Junior és Bigi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!