Keresés

Részletes keresés

Rhia Creative Commons License 1999.06.24 0 0 760
Jaj, a pasasok azok valahoy mindig ledontik a matsokat :-))
az enyim embor metskakkal nott fel, szo szerint, elso emleke, az ikertesojaval egyutt az, hogy fogjak a Jasper nevu hazimats farkat, es mennek utana: nem vicc, igy tanultak meg jarni.
Na, szoval, az en Marco matsom most mar rendszeresen az embort preferalja alvaskor... bemaszik a terdei koze, osszegombolodik, es a fejet rateszi a bokajara. kepzelhetitek, milyen zsibbadassal ebred az a szegeny pasas reggel...:-) A kicsi meg bemaszik az olebe, es dorombol neki. Plane most, hogy en nem vagyok otthol... Feltekeny is vagyok. Pedig mindig o bunteti meg oket, ha kinyitjak a hutot pl; hideg viz, es ormesteri hangon elmondott "rossz macska, rossz, rossz rosszmacska" felkialtasok. Az apjatol tanulta a katonai hangemelest, en is meg szoktam tole ijedni, amikor legeloszor hallottam, istenbizony befutottam a szobaba, es behuzodtam a kanape sarkaba. O meg bejott vigyorogva, egy tok vizes Marcoval, lecsapta a matsot a futotest ele es mosolyogva, tok normalisan megkerdezte: "megijedtel, kicsim?" Brr...
Aszongya a legutobbi emileben, hogy leragasztoszalagozta a frigoajtot. :-)) azota nyugi van, senki se eszi meg a bacont elole. ;-)
Pedig a matsok eleinte serelmeztek, hogy felkapja oket, megforditja oket, es a hasukat vakargatja, meg hogy o veszi fel oket az olebe, es nem engedi oket le...
lehet, hogy a szelid eroszak hasznal, holgyeim??

:-)
Udv,
Rhia

Maminti Creative Commons License 1999.06.24 0 0 759
Furcsamódon az én matsjaim még nem fogadták kegyeikbe a barátomat... :) Általában is tartják azt a 3 lépés távolságot, de a kezdetek kezdetén, mikor a barátom először aludt nálam, Kobold szó szerint fújt rá, mert úgy gondolta, hogy az ágy őt illeti meg és slussz... :)) Persze azóta oldódott a feszültség, bár a felek még erősen tartják az állásukat... Ahogy a barátom is megjegyezte: azért annyira még nem vagyunk jóban... :))))
Előzmény: Enid (758)
Enid Creative Commons License 1999.06.24 0 0 758
Cateye,
az én Micim imádja a barátomat. Amikor nálam marad éjszakára, akkor CSAK rajta hajlandó aludni a kis mocsok. Én el vagyok felejtve, egyszerűen levegőnek néz. De látnád azokat a rajongó pillantásokat, amiket rá vet! Megesz a sárga irigység. :-)))
Azt biztos tudod, hogy az egy hetes kirándulása után a pasim elé ült le az utcán, és egy hang nélkül jött vele haza...
Pedig a barátom szerintem nem is jól simogatja. :-) Figyeltem egy ideig, hogy mit művel vele. Tudjátok, neki Micike az első macska az életében :), csak kutyái voltak. Úgyhogy vakargatja a feje búbját, veregeti az oldalát, felborzolja a szőrét, hanyatt dönti, és hasonló "kutyás" dolgokat csinál vele. Először rászóltam, hogy ne kínozza azt a szegény állatot, de mikor jobban odanéztem, láttam, hogy a "szegény állat" mindeközben félig lehunyt szemekkel dorombol, és úgy csinál, mintha borzasztóan élvezné. Az én "szakszerű" simogatásom sincs rá ekkora hatással...
Ja, és amikor egy barátnőm aludt nálam, akkor bejött a szobába, odament az ágy "vendég-oldalára", megszagolta Zsuzsi haját, és sértetten kivonult a szobából. :-)))
Előzmény: Cateye (757)
Cateye Creative Commons License 1999.06.24 0 0 757
Sziasztok! Csak 'beugrottam'. :))

Ami azt illeti, en sem ertem azokat a szadista allatokat, akik kepesek egy tehetetlen allatot vagy egy barmilyen faju gyengebbet bantani!!!!
Az ivartalanitasban tenyleg hallgass a dokira, ahogy nori javasolta! (Latod, meg Zizi is 'tulelte' macsesza mutetjet! ;D)

Egy kis szosszenet az en dragamrol is: :))))))
Igaz, hogy az utobbi idoben figyelmem egy masik kandur :) fele koncentralodik, ezert kedvenc macsekom ne'mi szemrehanyassal a szemeben, viszont annal nagyobb lelkesedessel jon minden este, mikor hazaerunk a masik kandurral, hogy simogassuk. Nagyon jo fej, mert kezdetben, mikor Kedvesem elkezdett nalam aludni, a kis piszok valahogy megerezte, hogy most neki helye nincs az agyamban, igy a nyitott szobaajton *kivul* toltotte az ejszakat. :) Odaheveredett az uvegajto moge es ott aludt. :) Azota persze mar reg beszokott ujra, persze mindezt szep fokozatosan... eloszor csak a szobaba jott be aludni, majd egyre kozelebb vert tanyat ejszakara a szivacshoz, amin alszunk, majd fel is jott ra es ott aludt az en labamon, ahogy eddig is szokta... tegnap ejjel / illetve ma hajnalban viszont mar ugy gondolta, hogy osszebaratkoztak Kedvesemmel is annyira, hogy ot vegye 'birtokba' alvas celjabol. :)))))))))))))) Na, azert Kedves ennek mar annyira nem orult... hajnalban 2x5-10 perces kuzdelem aran sikerult csak a kis do:go:t rabeszelnem arra, hogy megis csak maradjon nalam!

Azert egyelore ugy nez ki, megis megfer 2 kandur egy csaladban! ;)))))))))))))))))))))))))))))

Cateye

Enid Creative Commons License 1999.06.24 0 0 756
Jaj, szegény cicád... Soha, soha nem fogom megérteni azokat az embereket, akik bántják a macskákat... illetve bármilyen állatot, de főleg a macskákat. Én imádom őket. Nem tudnék nekik fájdalmat okozni. Csodálatos állatok! Amikor nagyon rossz kedvem van, mintha megérezné, odajön, figyel, felugrik az ölembe, és amíg simogatom, megnyugszom, feltöltődöm boldogsággal. :-)
Emléxem, kiskoromban úgy megvertem az egyik (tőlem idősebb!) gyereket az utcánkból, hogy alig tudták kiszedni a kezeim közül. Eltörte az egyik cica farkát. :-((( Sötétlelkű, gonosz, mocskos alakok. Grrrrr...
Azóta óvakodom az olyan emberektől, akik azt hangoztatják, hogy utálják a macskákat. Szép emlékeim közül feldereng Lacika bevert orra, és inkább elkerülöm őket... :-)
Előzmény: zizi (755)
zizi Creative Commons License 1999.06.24 0 0 755
Tegnap nem olvastam a topicot, ezért csak most :
Enid :-)))))))))))

Az elkószálásban komoly veszélyek is vannak, amikor a mi kandúrunk elkószált, volt olyan, hogy véres képpel, kitört fogakkal jött haza, mert valami barom vagy belerúgott vagy hozzávágott egy féltéglát :-( Szóval ennél a műtét is jobb, bár az a néhány óra, amig düledező lábakkal kóválygottt, elég félelmetes volt. Én is viszolyogtam (már csak magamra gondolva :-)) , de utólag úgy gondolom, hogy jól döntöttünk.

nori Creative Commons License 1999.06.24 0 0 754
Enid
Okos vagy. Tényleg hadd nyugodjon meg, elég megrázkodtatás volt neki a kalandaj
nori
Előzmény: Enid (753)
Enid Creative Commons License 1999.06.24 0 0 753
Tudom, és meg fogom csináltatni, legkésőbb jövő héten. Most nagyon nyugisan viselkedik. Egyelőre nem zaklatom. :-)
Szörnyű belegondolni, hogy elüthette volna egy autó, vagy valahol mérget ehetett volna... El is veszíthettem volna ezt a gyönyörű kis jószágot! Nem hagyom, hogy bántsák!
Előzmény: nori (752)
nori Creative Commons License 1999.06.24 0 0 752
Enid,
Megértem kedves hímnemű asztaltársaim viszolygását ettől a műtéttől (ha láttad volna a férjem és a fiam tekintetét!), de azt mondom, csak az állatorvosra hallgass! Egyáltalán nem biztos, hogy a következő kaland is ilyen szerencsésen végződik
nori
Előzmény: Bölény (751)
Bölény Creative Commons License 1999.06.24 0 0 751
Enid! Szerintem is varjal meg a bicskaval. Macs elokerult, valszeg ha kesobb elkoszal, akkor is vissza fog jonni, mert lathatolag jol erzi magat nalatok (es ott lesz a bileta is). Ha esetleg elkezd jelolgetni, akkor csinaltassatok meg a mutetet.
Maminti Creative Commons License 1999.06.24 0 0 750
Kedves FanTomas, a macskákat azért ne antropomorfizáljuk...
Előzmény: FanTomas (748)
Enid Creative Commons License 1999.06.24 0 0 749
FanTomas, a barátom is belegondolt... kegyelemért könyörgött, úgy is mint férfi, hogy hagyjam meg Micikét úgy, ahogy van. :-) Megígérte, hogy vesz neki nyakörvet bilétával, hoz neki menyasszonyt, mindent megtesz, csak hadd maradjon pasi őkelme. :-)

Ezt azért elmesélem. Nem hiszem, hogy sokat volt simogatva az egy hetes turné idején, mert teljesen ki van éhezve a szeretgetésre. Jön utánam még a WCre is, dorombol, nyomkodja a kis fejét a kezemhez, dörgölőzik, apró kis nyávogásokkal hívja fel magára a figyelmet (mintha azt mondaná, "Na! Simi! Most!") befekszik az ágyamba, ezerrel 'dagaszt' a mancsával - és aztán rajtaütésszerűen elalszik. :-)
Még mindig csak napi 1-2 órát tölt ébren. És olyan kedvesen néz... Mikor eljöttem reggel, hanyatt feküdt az ágyamon, a paplan egyik hullámához simulva, a két mellső mancsa kinyújtva, keresztbe téve a hasán, és csak a szemével követte a mozgásomat, meg se mozdult. Mint egy török basa. :-) Ha közeledtem felé, akkor hangosan dorombolt, és a levegőt nyomkodta a "kezeivel". :-)))
Anyukám ma reggel megint Manócskának szólította. :-)

Előzmény: FanTomas (748)
FanTomas Creative Commons License 1999.06.23 0 0 748
Ejnyebejnye... En elhiszem hogy kell az a mutet, de illene kisse tobb empatiaval beszelni a dologrol. Lefogadom, hogy a kandurtalanitas vidam javasloinak tobbsege urnö illetöségü, ezert ez a könnyed hangnem. Ha belegondolok, hogy kivagjak a .......huuuuu........, akkor mar szo szerint tök mindegy, hogy nyitva van-e a szemem, vagy nem.... Persze, az is igaz, hogy en nem dörgölözök a butorokhoz...

FanTomas

Előzmény: Thor (743)
Arghonaut 2 Creative Commons License 1999.06.23 0 0 747



Jelentem, anyamacska megijedt
a vihartól, ennekokán símogatni is engedte magát, ennekokán nem hívtam
őtet "büdös dög"-nek, aki "csak önmagáért él".






Egyébiránt: kedvenceim a török
macskák: Isztambul a macskák fellegvára - kicsit Macskafogó fíling. Vajh,
mikor látom õket újra?...



Szimat Creative Commons License 1999.06.23 0 0 746
Enid,
Mindenkeppen kerdezd meg az allatorvost, hogy eleg felnott-e mar a matsod a mutethez. Ugy emlekszem egy konyveben 9 honapos kortol ajanlottak a kandurok ivartalanitasat.
Rhia Creative Commons License 1999.06.23 0 0 745
Enid, kedves,
:-))))))) sot :-DDDDDD.
Hat ez nagyon jo hir! Ugye, ugye, a kandurok, meg a csavargas...
Az ivartalanitasrol mar ugyis mindenki megirta a maga elmenyeit, nekem ketszer jutott ki, kulonbozo eredmennyel. Marco mats epphogy megerezte, a nyitott szem, az valoban riaszto volt, utana lefektettuk kisparnara, betakartuk torolkozovel, aluszkalt fel napot, este korbement a lakasban, ivott egy csomot, serelemzte, hogy nem kap vacsorat; kisebb megingasokkal felugrott az agyamra lefekveskor, vegigbotorkalt rajtam, es elaludt derekmagassagban. masnap mar mint a regi.
Po:po"ke mats, alio nomine Fules, avagy Buta Arc ezzel szmben, miutan hazavittuk, alukalt kicsit, majd szegeny hugom legnagyobb ijedelmere, ugyanis o maradt otthon vele delelott vigyazni ra, felebredt, botorkalt kicsit, majd..hmmm.egeszseges rokanak adott eletet. :-) Tobbszor is. Hugi ment utana a felmosoronggyal, mert a kis hulye be akarta bizonyitani, hogy o teljesen jol van. Na, mire en hazaertem, ebbol mar semmi sem latszott, a dogice bekesen hunyt a kanapen, es a nap tovabbi reszeben nemigen ugralt, mert a labacskai bizonytalanok voltak picinyeg.
A gond szerintem ott van, amikor az orvos nem tudja pontosan megbecsulni, mekkora altatoadag kell a matsnak, es az hamarabb, vagy epp kesobb ebred; meg ha ket mjatsod van, es az egyik beleeszik a masik etelebe, amikor neki nem lenne szabad...

MIndenesetre minel elobb csinaltasd meg, az a szag, ami nalunk volt, amikor Buta Arc kezdett kandurodni, az nem volt semmi...

Udv Nektek :-)
Rhia

Cateye Creative Commons License 1999.06.23 0 0 744
Sziasztok!

Itt voltam am eddig is, de csak olvasasra volt idom, tobbre nem futotta... pedig Enid tekergoje nagyon aggasztott engem is... tudom, hogy hogyan viselnem, ha az enyem tunne el... :((((
De annyira orultem, hogy most megkerult, hogy csak na!!!! :)))))))))))))))))))))
Ami az ivartalanitast illeti, Enid, ne aggodj! Tenyleg 'rutinmutet'nek szamit, nagyon gyorsan keszen van. Tenyleg csak az a riaszto, hogy nem csukjak be a szemuket altataskor, igy szornyu nezni, ahogy uveges szemmel neznek. :(((( Nekem anno Kedvesem vitte el es hozta haza a kis do:go:t, es sirvafakadtam, amikor meglattam. Persze a macs ebbol mit sem tudott, hisz jot aludt kozben... az viszont igaz, hogy azt is borzaszto volt latni, ahogy csetlett-botlott felig 'reszegen' az altatasbol felebredve... arra is emlexem, mintha aznap nem lett volna szabad enni adni neki, inni is csak 3-4 oraval azutan, hogy felebredt, mert felo volt, hogy felrenyeli az etelt/italt. Ugyhogy erre keszulj fel. Aztan masnapra mar tenyleg semmi baja, u.olyan volt, mint maskor! :))))
BTW, en szerencsere meg egy ilyen kodorgas elott ivartalanittattam szegenyt, remelve, hogy nem tudvan, hogy mirol marad ezutan le, nem fog annyira fajni neki (marmint a lelkenek!).... Azt hiszem, jol tettem, hogy igy tettem. :)

Cateye

Thor Creative Commons License 1999.06.23 0 0 743
1általán nem kell húznia a hátsó lábát, az enyém nem csinált semmi ilyesmit. A műtétnél ott lehettem, láttam, hogy még a vére sem folyt, tényleg nem egy macerás műtét. A legrosszabb belőle az altatás, de az is csak a látvány miatt (nyitva hagyja a szemét), az enyém mégcsak nem is hányt az altatószertől, úgyhogy ez sem kötelező, ne aggódj Enid, csapj bele minél előbb.
Előzmény: nori (741)
Enid Creative Commons License 1999.06.23 0 0 742
Nori, Maminti, köszönöm szépen a tanácsokat, és köszönöm, hogy velem örültök. :-) Nálam boldogabb ember nincs ma Budapesten, az tuti. :-))) Elszántam magam. Még ezen a héten meg fogom csináltatni. Amint kicsit kipihente magát. :-)

Ez azért csodálatos, nem? Mint egy túlélő-tábor! Egy teljes hétig megállta a helyét odakint a nagyvilágban, ilyen szörnyű időben, és még csak nem is tüsszög!! Annyira büszke vagyok rá! Először nagyon izgatott volt otthon (nem jellemző), persze, nagyon éhes volt. De amint teletömte a pocakját, megint ugyanolyan lusta, hízelgő kis gazfickó lett, mint azelőtt. Mindennek és mindenkinek nekidörgölőzött: egy hét alatt biztos kiment az "illata" a bútorokból és a nadrágokból. :-) Egész este ugráltam, elszórakoztattam a családot. :-)

nori Creative Commons License 1999.06.23 0 0 741
Enid,
mindenképpen meg kell csináltatnod több okból.
1. Kisebb lesz a csavargási hajlandóság
2. Nem fogja beillatosítani a lakást
3. nem szaporítja a gazdátlan kismacskák számát
Kandúroknál ez a műtét nem túl komoly. Pár napig húzni fogja a hátsó lábát. A legnehezebb az lesz, hogy a műtét előtti este nem ehet és ezért nagyon meg lesz bántva. A műtét után vigyázni kell vele, mert még magához sem tér és már mászna fel mindenhova és leeshet. Kb. ennyi
Most soká fog aludni ilyen csavargás után képesek 24 órát egyfolytában aludni
nori
Előzmény: Enid (737)
Maminti Creative Commons License 1999.06.23 0 0 740
Bocsi, Enid... :)
Maminti Creative Commons License 1999.06.23 0 0 739
Endi, ne aggódj az ivartalanítás miatt. (Ezt pont én mondom, aki az idegeire mászott annakidején mindenkinek, amikor a cziczáit műtötték... :) ). Húszperces műtét az egész, mégcsak nem is lesznek varratok. A matsot altatni fogják, nem érez majd semmit. Mostmár úgyis "kiduhajkodta magát", túl is élte a kalandot, szóval rá kell szánnod magad...
Előzmény: Maminti (738)
Maminti Creative Commons License 1999.06.23 0 0 738
Enid!!! Ez fantasztikus!!! :)))))))))))
Előzmény: Enid (735)
Enid Creative Commons License 1999.06.23 0 0 737
Nori, kérlek, segítsetek nekem! Szinte semmit sem tudok az ivartalanításról. Ugye muszáj megcsináltatnom? Meddig tart, amíg meggyógyul? Úgy sajnálom szegényt... biztos fájni fog neki. :-(
Délután felhívom a dokit, ő biztos mindent el fog mondani, de a ti is mondanátok pár szót a tapasztalataitokról?

Felhívtam a hugomat. Mici még mindig alszik. Rég aludt át egy teljes éjszakát, és azóta se jött ki a szobámból, egyfolytában durmol. Reggel azért késtem le a buszt, mert nem tudtam abbahagyni a simogatást. :-)))

nori Creative Commons License 1999.06.23 0 0 736
Enid,

Mi is nagyon örülünk, azt hiszem a többiek nevében is mondhatom. Akkor most sürgősen hívd fel az állatorvost!

Előzmény: Enid (735)
Enid Creative Commons License 1999.06.23 0 0 735
HÁT VISSZAJÖTT!!!

Tegnap este a barátom kiszállt a kocsijából a házunk előtt, és majdnem hasra esett, mert ott ült előtte a Micike. :-))))))))) Épp egy tarka kislánynak udvarolt, de otthagyta, és inkább hazajött vele. :-)
Lefogyva, megtépve, tele bolhával, de boldogságtól csillogó szemekkel fogyasztotta el a vacsoráját, és félálomban dorombolva hagyta, hogy beszórjam bolhairtóval. Nem fürdettem meg, mert utána el is aludt az előszobában a kanapén, és nem volt szívem felkelteni. Az éjszaka kellős közepén arra ébredtem, hogy a hátamon alszik. A takaróm alatt természetesen. :-)))

Annyira boldog vagyok!!! :-))))))))))

Szimat Creative Commons License 1999.06.22 0 0 734
Hello Matskasok,

Mar regebben is olvasgattam ezt a Forumot, de meg nem irtam. Nekem is vannak cicoim igy van nehany otletem. Pl tuti otlet a bolhak ellen a Frontline spray. Eleg draga, de nehany honapig hat. Ha jol emlekszem feleves kortol lehet hasznalni. Egy gond van, a cicok utaljak ha befujom oket.

joy Creative Commons License 1999.06.22 0 0 733
Ha barátságos a cic fordítsg megn fogd egyik lábát, és nyomd meg a tappancsa közepét! Az ötödik ott van oldalt, mint az ember hüvelykujja.
De a 16 is sok!
Én már megjártam 1gyel. Lányom hozta föl a kis kóbordögöt. Beszorult a Singer alá, és ki akartam segíteni...
Létezik a Tasmán ördög!!! A jobb csuklómon tökéletesen látszik a többször 4! karomcsík. Az ötödik ugyanis nem tudott belémállni, mert ferde.
Előzmény: nori (730)
Maminti Creative Commons License 1999.06.22 0 0 732
Gyötör kedves, ezen ne gyötörd magad... :) Remélem, Lady már jobban van! JA, a macsok lábán hátul 4 ujj van... :) De ha karmolni akarnak, akkor körülbelül 400-nak lehet érezni...
Előzmény: Gyötör (731)
Gyötör Creative Commons License 1999.06.22 0 0 731
Sziasztok Matskások,

Maminti,
bocs, hogy leléptem a Taliról, de a hölgy, aki szállított heves fejfájásba eset - és nem volt rá szerünk. :-(

Ghanima,
de, az a présház kb. öt km-re van a lakott területtől - üdülő övezet révén.
Köszi a szamócás felvilágosítást, egyszer meg kell kóstolnom ezt a finomságot, összefutott a számban a nyál, ahogy írtál róla. A szőlő vége tölgyerdőbe ér, ott is előfordul, ilyen földön kúszó, szúrós kis indás növényke .... Lehet, hogy ez titokban szamóca? (vagy szeder) :-D

Kisza,
bolhátlanítás szerintem: első lépés spray, második a nyakörv. És nem vagy-vagy, hanem egymásután.
Egyébként a mi Pamatsunk is áhitattal figyeli mit esznek a kétlábúak! :-)
És meg is kóstoljai, ha kap belőle. :-))))
Lenteb találsz néhány tuti kis felsorolást a témában. :-D

Enid,
a matsok nem elveszett lelkek - bárhogy is imitálják ezt a szívhezszóló nyivákolással :-) - lehet, hogy a kölyök most egy másik boltban heveredett le aludni ....
A karomszámmal zavarba hoztál, de hátul is ötnek kell lennie! Megyek és este megszemlélem :-)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!