a topikot azert hozom létre hogy az orszag számos helyén található sasfotozas irant érdeklődő emberei össze tudják koordinalni sasfotozasi szándékaikat , és egyutt szervezetten lényegesen kedvezőbb áron tehesség meg a sasok fotózását.
http://hortobagymadarfoto.wordpress.com/
Számtalan szervezet működik a te és mindnyájunk adójából, ahová esélyed sincs belépni. Ha netán megpróbálnál ezekhez besettenkedni, akkor annak lehet nagyon rossz vége lenne. Gondolj utána, miről is beszélünk...!
Ezt a jogomat erősíti, az hogy adófizető vagyok, és a nemzetiparkok, valójában az adófizetők befizretéseiből kapnak a működésükhöz, fenntartásukhoz pénzt.És még van pár gondolatom ezzel kapcsolatosan de úgy érzem ez is elég.
Tévedsz. Az adófizetésed nem jelenti azt, hogy jogod volna szigorúan védett területeken fotózni vagy bármi mást csinálni engedély nélkül. Az adódból a nemzeti parkok fenntartására fordított rész semmilyen előjogot nem biztosít neked, azokat nem közvetlen a te kedvedért tartják fenn, hanem önmagukért, az ott lévő állat és növényvilág létezéséért és megóvásáért, mégpedig azért mert nemzeti kincsnek minősülnek és azok fenntartásához TE is hozzájárulsz az adód bizonyos részével. Piros lámpán sem mehetsz át pusztán az adófizetés folyományaként, hiába a te adód bizonyos részéből épült az út és a kereszteződés.
szinte mindent mindenhol lehet fotózni. nem ez kulcs. csak ehhez bizonyos feltételek teljesülése szükségeltetik. (szakmai ismeretek, etikai alapok, esetleg engedély, esetleg vezető....adott faj, terület és szituáció kérdése)
Ezt komolyan is gondoltad?
Mert ha igen, mutas be egy olyan őrnek, aki segít tuzogot, sast, vagy akár darut fotózni grátisz, mondván mint állampolgárnak jogom van a védett területen fotózni.
Ezt a jogomat erősíti, az hogy adófizető vagyok, és a nemzetiparkok, valójában az adófizetők befizretéseiből kapnak a működésükhöz, fenntartásukhoz pénzt.És még van pár gondolatom ezzel kapcsolatosan de úgy érzem ez is elég.