Keresés

Részletes keresés

ebo1a Creative Commons License 2008.01.15 0 0 794
és akkor az ígért képek, bár sok újat nem mutatnak, de dolgoznak, az látszik is... :)

nagyon remélem legalább a házak külső megjelenése és a parkosítás olyan lesz mint a látványterveken, ha már belül távolról sem kerülhetünk kapcsolatba a prémium-resort érzéssel...

http://www.ebola.hu/

jobbra: hely - Sasad Resort

nem akartam külön könyvtárat neki, így ömlesztve van a multkori után... de a dátum szerepel alattuk, gondolom mindenkinek érthető...

hali,
suptiti Creative Commons License 2008.01.15 0 0 793

köszi a beszamolot. Nekem az lenne a fontos, hogy a kesöbb nem valtoztathato dolgok legyenek OK, ajtok, padlo, csaptelep, ezeket az ember nem csereli olyan gyakran. A konyha olyan amilyen, szerintem mindenki fogja kerni, mert penzt ugy sem lat erte es igy legalabb kiepülnek a csatlakozok. 1-2 ev utan ha esetleg nyer valaki a lotton, akkor ki lehet cserelni - nem ugy mint a bejarati ajtot.

Kerdes hogy ez a lakopark mihez lesz referencia, valami jövöbeni Gazdagreti lakotelephez?

Előzmény: ebo1a (791)
Jovanni Creative Commons License 2008.01.15 0 0 792

Köszi a beszámolót!

Az első szó, ami az eszembe jut az a szégyen...

...majdnem luxus....

A gropiusos pacák meg büszke a milliárdos bevételére...ahhhh

Előzmény: ebo1a (791)


ebo1a Creative Commons License 2008.01.15 0 0 791
és még egy mondat Fagor...

sütő még sütni is tud, de a szürke borzalom műanyag gombok az elején katasztrófálisak, mindezek mellett elfogadható... viszont az elszívó, a legkisebb, leggyengébb... 1 motoros értelmetlenség, ami egy kósza pukit sem közömbösít, nemhogy az olaj szagát...

a 2 motoros alap kihúzhatóra természetesen nincs cserelehetőség felárárt sem!

aggyunk neki...
ebo1a Creative Commons License 2008.01.15 0 0 790
Előzmény: ebo1a (789)
ebo1a Creative Commons License 2008.01.15 0 0 789
Na sziasztok,

ma voltunk műszakin,

összefoglalva... a konzultáns hölgy igazából nekünk segítőkész és kedves volt, de elképzelhető, hogy ez jelen állapotra forrotta ki magát, elvégre 4 épületen már túl vannak és azt mondta több probléma is volt már aminek a fényében deformálódtak bizonyos dolgok... tehát a 'kiszolgálással' én elégedett voltam...

hozzáteszem nem sokat kérdeztünk, mert 90%-ban már tudtunk mindent, így sem meglepetés, sem semmilyen különleges információt nem kaptunk...

változtatások voltak, nem feltétlen sok, de volt kis konyha elektromos, fürdőszobai épített zuhany kialakítása, mosógép-áthelyezés apróságok... burkolati változtatás... tehát azért volt igény, és úgy tűnik mindent megoldanak, gond nélkül...

(az árajánlat izgalmas egyébként, ugyanis a Gropius kalkulál egyet, majd erre alapozva a GTC mond egy árat... (ezt nem részletezem tovább, valószínű mindenki érzi mi lesz a vége;)))

ettől féltünk, de rendben volt minden, így negatívumot nem tudok...

és akkor jöjjön a borzalmasabb oldala a dolognak...:

a falakat opcionálisan sem lehet színesre festetni, (én értem, hogy az első évben berepedezhet, és nem praktikus, de hagy döntsem már én el, hogy mennyit akarok bukni, mellesleg a vadi új lakásba nem meszelt falakkal szerettem volna költözni, ha megéri, ha nem...)

az alap konyha első ránézésre kritikán aluli, márpedig nekünk az lesz sajnos:( ebben az árfekvésben ez szerintem borzasztó... az feláras színek sem nagyon segítenek ezen... (melyek nem utolsó sorban igazán nem változtatnak semmit, ugyanis a 'normál' bükk 4 árnyalattal világosabb ill. sötétebb típusa adja a kínálatot (nehezen igazítva így a környezethez, ami ne'adj'isten nem 'narancsos' árnyalatú...))
üveges ajtó nincs, mind teli, a belső szerkezet alapnál is alapabb, a fiók úgy járt mintha a görgőket is kihagyták volna... munkalapok színe borzasztó...

belső ajtók színe is bükk ha emlékezetem nem csal... felárasan változtatható ugyancsak minimál lehetőségekből de itt legalább van sötét is, cserében a bejárati ajtó belső színe/burkolata nem választható meg!!! így nincs rá lehetőséged, hogy a lakáson belül csak egyforma színű ajtóval találkozz, amennyiben nem az alapot kéred... ez teljes mértékben vicc... ha mindenhova sötét ajtókat kérek a bejárati akkor is megmarad a standard, teljesen elütve a lakástól... ha nem lehetne választani, még rendben is lenne, de így, ki választ kétféle ajtót az egy darab lakásába?...

konyhai elektronika: hogy kézzelfogható legyen megpróbálom behatárolni, de HATÁROZOTTAN MONDOM, NEM PONT EZEK LESZNEK (senki ne támaszkodjon az általam közöltekre, de talán segítség kategorizálni...), viszont emlékezetem szerint ezek állnak a legközelebb hozzá:

főzőlap: <a href="http://www.fagorfutar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=99&category_id=27&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26" target="_blank">http://www.fagorfutar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=99&category_id=27&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26</a>
sütő: <a href="http://www.fagorfutar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=85&category_id=23&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26" target="_blank">http://www.fagorfutar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=85&category_id=23&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26</a>
pára/szagelszívó: <a href="http://www.fagorfutar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=179&category_id=32&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26" target="_blank">http://www.fagorfutar.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=179&category_id=32&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26</a>

fürdő: a felállított minta nem túl szép, de használható kategória, sajnos vicces, hogy pl. a Sasad Liget alap fürdőszoba csempéje több nagyságrendel igényesebbnek tűnt (hangsúlyozom: NEM JÁRTAM UTÁNA, DE A VAK IS ÉSZREVESZI EGYBŐL (legalábbis az amit az első ütem vásárlási ismertetőjénél mutattak...)), mint itt az ugyancsak szűkös kínálatból választható, de már feláras kollekció...:( viszont kompenzálásként kapunk csodálatos Vidima ( http://www.vidima.hu/furdoszoba/index.html ) csaptelepeket, melyek kb. a Kludi leggyengébb keverős típusával vannak egyensúlyban... nem is lenne gond, hiszen mindenhol az alap típusokat választják... de miért pont Vidima? sosem hallottam róla, pedig keményen nyomom a netet minden profilban... (de ez mondjuk semmit nem jelent...)

villanykapcsolók, egyéb elektromos csatlakozások, ha jól emlékszem Legrand full alap fehér (kb. mint Prodax általános, típust nem tudok sajnos, ést ezt nem akarom most szemre belőni:)), ezzel nincs is gondom, (kicsit húzos árakon vannak a kultúrált típusok) csak írom...

azthiszem ennyi... összesítve: kiszolgálás segítőkészség teljesen megfelelő volt (nekünk), sajnos a lakásbelső kínálat néhol horror... és ami fokozza, hogy a feláras kollekció sem nagyon kompenzálja ezt (viszont ezért cserében már keményen fizetsz is...)...
jelen kategóriás lakásoknál úgyvélem és semmi extrát nem vártam, de nem gondoltam volna, hogy majdnem 25 éves lakótelepi konyha 'feeling' a standard...

vannak képek is az építkezésről (ugyanis dolgoznak rendesen), de azt majd később, egy körben elég volt ennyit írni:)
csandra4 Creative Commons License 2008.01.15 0 0 788
Sziasztok! Akkor most hánykor is kezdődik az "őrsgyűlés"???
Jovanni Creative Commons License 2008.01.15 0 0 787
solidarity-1980 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 786

Sziasztok!

 

A tervezett találkozó helye:

Eleven Center.    XI. ker., Rétköz utca 7.

A korábban említett kávézó, Eleven Center-beli pontos elhelyezkedését később megírom, addig is láthatjátok a címet és tudjátok tervezni az útvonalat.

 

Mellékelek egy (két) tékép linket, egy közelebbi és egy távolabbi nézettel.

 

Közeli térkép:

 

http://terkep.t-online.hu/?L=1&S=1&M=1&W=646559%2C235574%2C647134%2C235961&P=1&SM=1&PL=1%2C646902%2C235824

 

Távoli térkép:

 http://terkep.t-online.hu/?L=1&S=1&M=1&W=646704%2C235397%2C647596%2C235997&P=1&SM=1&PL=1%2C646902%2C235824

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szerintünk szerda estig konszenzusra kéne jutnunk a találkozó időpontjával, hogy péntekre mindenki megtervezhesse az időbeosztását.

Ha valakinek vagy többeknek nem lesz jó az időpont, amit szerda estig remélhetőleg meghatározunk, akkor (nem örömmel, de) áttehetjük máskorra a „gyűlést”, mivel nagyon hasznos lenne, ha személyesen és minél többen véleményt cserélnénk, ötleteinket elmondanánk.

Nekünk pénteken bármilyen időpont megfelelne.

 

Üdv

ebo1a Creative Commons License 2008.01.14 0 0 785
gazdagrét alja... legelején, az épülő sasadliget előtt... benzinkút, parkolóház stb... nem lesz nehéz észrevenni;)
Előzmény: csibe74 (784)
csibe74 Creative Commons License 2008.01.14 0 0 784

Sziasztok!

 

Lehet, hogy én is megyek. De kb. 19.00-ig érek rá.

Megpróbálok 17.30-ra odaérni. Sajna lúzer vagyok, mert nekem is dolgoznom kell, hogy megéljek.

 

Tegnap voltam kint, semmi különös. A belső falak vörös téglából lesznek, mert már ilyenek is készülnek.

 

Az Eleven a gazdagrét felé van, ha jól emlékszem.

 

 

Előzmény: Verghaust (781)
martindoc Creative Commons License 2008.01.13 0 0 783
Apró telek a szomszédban:

2914 m²-es építési terület/telek eladó Rupphegyi út
Ár: 1 330 000 000 Ft (kb 5 283 018,87 €)

Az épülő Sasad Resort lakóparktól 100 m-re L-6-os telek eladó,21 m-es utcafront,csatorna,villany van,víz folyamatban,gáz az utcában.

Ingatlanexpressz.hu
Harley rules Creative Commons License 2008.01.13 0 0 782
köszi az infót, elondásod szerint elég flegmák lehettek.
Előzmény: ebo1a (780)
Verghaust Creative Commons License 2008.01.13 0 0 781
Akkor menne egy szavazat 18:30-ra...
ebo1a Creative Commons License 2008.01.13 0 0 780
amit Ők mondanak, nem kerekítek:D (csütörtöki telefon...)

SR2 - nincs még engedély, de mostmár sinen van, márciusig 100% (picit vicces...) (mellesleg (mielött válaszoltak volna...) megkérdezték mi közöm nekem az SR2-höz, ha SR1-es vagyok, de mondtam, hogy 'pici' közöm azért van...)

Gropius - nekik nagyon új még a hír, most tudták meg, semmit nem tudnak nyilatkozni róla, és ne is faggassam Őket mert nem Ők a Gropius... (teljes mértékben az a válasz amit vártam, elvégre jogászi konzultáció nélkül erre nem mondhatnak semmit a saját érdekükben... mindemellett a kicsit 'felháborodott' hangnem a részükről, ugyancsak zavaró volt a számomra, elvégre teljesen kultúráltan érdeklődtem, mindenféle morcongás nélkül...)

hali...

(17:30-as időpont nekünk tuti korai, sajnos munkásember vagyok:D)
Előzmény: Harley rules (778)
solidarity-1980 Creative Commons License 2008.01.13 0 0 779
Sziasztok!

 

Jovanni-nak (776):     Nem vagyunk bérgyilkosok, de könnyebben felismernénk Téged, ha a pólódon lenne egy célkereszt is. (Ez nagyban megkönnyítené a „sniper”-ünk dolgát.)

 

Verghaust-nak (777): Részünkről lehet 18:00 órakor is, vagy más időpontban. Azért gondoltuk 17:30-kor, hogy ne legyen túl nagy időköz a munkaidő vége és a találkozó között, ami alatt nincs hová mennie az embereknek, főleg, hogy péntek hétvége, mindenki fáradt és sietne haza.

Írd meg, neked mikor lenne jó, csak nehogy káosz legyen ebből, mert remélhetőleg sokan leszünk, emiatt nehéz lesz olyan időpontot találni, ami mindenki számára kényelmes.

 

Harley Rules-nak (778): Nem vagyunk képben, mivel mi SRI-esek vagyunk, és így nem érdeklődtünk az SRII felől. Mindenesetre, amit tegnap láttunk, az bizalomkeltő.

 

Kérjük minden „fórumozó szomszéd” jelezze eljön-e, hogy ne csak pénteken derüljön ki számunkra, hogy csak mi ketten (férj és feleség) jöttünk el megvitatni gondolatainkat az építkezésről, mert ezt itthon is megtehetjük minden  nap.

 

Mint korábban írtuk (773), jó lenne kizárni a kívülállókat a találkozóról, ezért azt kéne tenni, hogy mindenki hozza magával az Előszerződését, ahogy azt a (773-ban) jeleztük.

 

A fórumos visszajelzések szerint már négyen vagyunk.

 

Üdv Mindenkinek

Harley rules Creative Commons License 2008.01.12 0 0 778
Üdv mindenkinek

lehet, hogy lemaradtam valamiről, mert én az sr2 ben vettem lakás, de egyeztetni még nem hivtak, sőt utolsó levelem az vlt hogy élnének az engedély beszerzésre fenn álló plusz 2 hónap hosszabbitással, ami természetesen rég lejárt.

Ja az épitkezés 2- 3 hete ugyan úgy áll, gondolom a hó miatt.
Verghaust Creative Commons License 2008.01.12 0 0 777
Sziasztok!

A 17:30 kissé neccesnek tűnik, mert ált. akkor még dolgozom.
Lehetne később?

üdv
Előzmény: Jovanni (776)
Jovanni Creative Commons License 2008.01.12 0 0 776

Sziasztok!

Az első egyeztetésről még mi sem kaptunk árajánlatot...

 

A "randival" kapcsolatban, ha nem a GTC bérgyilkosa vagy, akkor megyünk :-)

Könnyen meg fogtok ismerni, egy "I LOVE műgyanta" pólóban leszek...

Előzmény: solidarity-1980 (775)
solidarity-1980 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 775

Üdv Mindenkinek!

 

Örömmel vettük Csandra4 reagálását, így már nem vagyunk egyedül.

Szeretnénk, ha a találkozón elhangzana kinél milyen problémák merültek fel. Lehetséges, hogy ez megvilágítja mindegyikünknek, hogy mire nem fordítottunk (kellő) figyelmet, következésképp mire kell odafigyelnünk, amíg nem késő.

 

Valaki a fórumon érdeklődött a tetőteraszokon a vízelvezetéssel kapcsolatban: a csapadékvíz levezetése fűtött lefolyón lesz megvalósítva a Beruházó (továbbiakban: B) tájékoztatása szerint.

 

Az ablakok, falak, födémek hőszigetelésére vonatkozó kérdéseinkre azt a (banális) választ kaptuk B-tól, hogy az érvényes szabványok szerint lesz.

 

Ma voltunk az építkezésen megörvendeztetni magunkat. Az SRII-nél mind az 5 épület alapja és pinceszintje elkészült és a B tömb földszinti falai már emelkednek. Lehetséges, hogy már rendelkeznek építési engedéllyel az SRII-re?! Ugyanis a kivitelezés Gulliveri léptekkel halad.

 

Kérjük írjátok meg: kapott-e már valaki árajánlatot az Első egyeztetés eredményeként. Mi nem.

 

Tegnap olvastuk a Net-en, hogy a garázshely ára 3,5 millió-Ft lett, a korábbi 2,95M-Ft helyett. A tárolóhely ára is megnőtt.

 

csandra4 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 774
Sziasztok! Én nagyon jónak látom ezt az ötletet, hátha együttesen ki tudunk találni valamit, de legalább a problémákkal  mélyebben tudunk foglalkozni. Talán érdemes lenne összeírni, és akinek esetleg van jogi képviselője, lehetséges, hogy még jó tanácsocsokkal is el tudnak látni. Persze attól még a lakások minősége nem javul, de talán a tömeg hatni tudna a beruházókra. Én részemről benne vagyok egy ilyen találkozóban. Köszi
solidarity-1980 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 773
Tisztelt Szomszédok!

 

Mindenkinek Boldog Új Évet!

 

Régóta olvassuk a fórumot, de érdemben eddig nem volt miről írnunk. Úgy érezzük, hogy most megérett az idő egy találkozóra, megvitatni a mindannyiunkat érintő problémákat, valamint kidolgozni a stratégiát a sikeres megoldásukra.

Javaslatunk, hogy találkozzunk az „Eleven Center”-ben, a második szinten, a kávézóban: ott elegendő a hely és kevés a vendég.
Kérünk minden érdekeltet eljönni, előzetesen átgondolva minden „fájó témát”, valamint mindenki hozza magával az Előszerződését, amivel igazolható, a „Sasad Resort”-beli érdekeltség, kizárva ezzel az ingyen cirkusz lehetőségét kívülállók számára, akik nem „Sasad Resort”-osok és tisztán kíváncsiságból esetleg eljönnének, mivel olvassák a fórumunkat, úgy ahogy mi is olvasunk más fórumokat.

 

A(z első) találkozó általunk javasolt időpontja:            2008.01.18., 17:30 óra.

 

 

Üdvözlettel:
Harley rules Creative Commons License 2008.01.10 0 0 772
mi amikor megkötöttük a szerződést akkor tájékoztattak a terasz " kert " kinek hogy tetszik burkolásáról, és akkor a telek beépithetőségi % ra hivatkozva mondták, hogy egyenlőre füves lesz, amit késöbb leburkolhatunk.

De igazad van résen kell lenni mert ahogy hallom a luxus konyha is inkább retro, mint sem minimal design.

Ja és mégegyszer bocsi, nem akartam senki zsebébe turkálni.

Előzmény: waces (769)
waces Creative Commons License 2008.01.10 0 0 771
Egy csudat (hogy finoman fogalmazzam meg azt, hogy "egy lofaszt") :DDDD
De ott legalabb meg volt az esely arra, hogy racsapjak a kivitelezo mancsara :) Egyebkent erdekes volt amit meselt (egy picit offolvan). O eleg sok helyen dolgozott mar, eleg regota. Es neki furcsa volt, hogy en minden este kimentem, atneztem, hogy mit csinalt, fotoztam, meregettem. Aztan ejszaka ment neki a mail, hogy akkor masnap mi az amit javitani/valtoztatni kell. Mondta, hogy alt a megrendelo megrendeli a melot, egy-ket alkalommal megnezni, hogy hogyan all es a vegen atveszi. Es akkor jon elo az a "reflex", amirol mar itt is irtak paran, vagyishogy inkabb hagyja a nem 100%-osra sikerult dolgot, minthogy egy sor ujracsempezese miatt leverjek a csempet, ujrarakjak, korrigaljak a festest, takaritsanak. (Es akkor meg egyszerubb dologrol beszeltunk es nem arrol, hogy egy falszakaszra pl nem tudja n+1 alkalommal se buborek mentesen felrakni a tapetat, mert az alatta levo falat teljesen ki kene bontani es ujrarakni. Ami kb 10 egyeb beavatkozast is generalna).
Nincs olyan, hogy minden tokeletesen vagy kozel tokeletesen sikerul. Legalabb is itthon az epitoiparban biztosan nincs. A legkozelebb a tokeleteshez akkor juthat valaki, ha ert minden egyes munkafazishoz es sajat maganak csinalja. Es mi meg szerencsesek voltunk a kivitelezonkkel. Nala csak rosszabbakat lattunk/hallottunk. (Es akkor itt most csak egy kis, par fos kivitelezo csapatrol beszeltunk es nem nagyuzemi epitesrol/felujitasrol)
Előzmény: martindoc (770)
martindoc Creative Commons License 2008.01.10 0 0 770

És a Rátz László utcában mi a helyzet? Ott minden tökéletesre sikeredett?

Előzmény: waces (769)
waces Creative Commons License 2008.01.10 0 0 769
"egyenlőre felesleges a műgyanta miatt aggódni mert aki itt vesz, vett lakást annak nem a 17nm burkolása okoz anyagi gondot, hanem egy esetleges kivitelező váltás. Mert az idő. Az idő pedig pénz."

Persze. Meg az se, hogy ki kell cserelni meg ezt-azt. Mindenre lehet azt mondani, hogy "nem okoz gondot", csak amikor 1.5x-es arban van a lakas, akkor lehet elgondolkodni. (Hozzateve, hogy te mugyantara nem nagyon fogsz jarolapozni).
Ha egy-ket dolog, mar az elejen nem stimmel, akkor gyanithatoan az osszes tobbi se fog. Az a minoseg ami idaig jellemezte a SR epitkezest az nem fedi azt amit ok igertek.
Előzmény: Harley rules (754)
réteslángos Creative Commons License 2008.01.09 0 0 768

Na én nem hiszem el hogy GeorgeBp nem egy ügyvéd aki éppen ajánlaná magát!

Ennek ellenére sokmindenben igaza van!

Az azért egy kicsit durva hogy SRII engedély még mindig nincsen meg. A 2007 november 1. utolsó dátum óta nem is tájékoztattak hogy akkor miért nem sikerült megszerezni, hol áll a folyamat?!?!?!

Itt írogathatunk nem változik semmi. Én velük is probáltam beszélni de kedves Mónika sem foglalkozik a dologgal. Azt nem értem hogy ekkora kínálatnál ezt megtehetik? Én vissza lépek de úgyis jön egy másik balek aki majd megveszi!

A legjobb a Grupius. Azt mondják hogy sem megerősíteni sem cáfolni nem tudják :) Ez egy profi csapat????

Akkor milyen az amatőr?

 

GeorgeBP Creative Commons License 2008.01.09 0 0 767
bocsánat, javítom magam, igazatok van.
Előzmény: GeorgeBP (766)
GeorgeBP Creative Commons License 2008.01.09 0 0 766

Biztos vagyok benne, hogy egy független ügyvéd nem értene ezzel egyet.

Előzmény: martindoc (765)
martindoc Creative Commons License 2008.01.09 0 0 765
Ja, igazad van happnuda, én is megnéztem a szerzödést.

"Amennyiben bármely okból fenti határidőig nem áll rendelkezésre az Építési engedély, a Feleket azonnali hatályú elállási jog illeti meg, és az elállás gyakorlása esetén a Vevő
által addig teljesített:

- Foglaló egyszeres összege, a mindenkori jegybanki alapkamat mértékének megfelelően időarányosan számított összeggel növelve, valamint

- a Vevő által már megfizetett Vételár-részlet visszajár a Vevőnek 10 (tíz) munkanapon belül, és a Felek ezen túlmenően semmilyen igényt, követelést nem támaszthatnak egymással szemben."
Előzmény: happnuda (764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!