Keresés

Részletes keresés

Alexander the Great Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11503
Ez valóban hosszú téma lenn,de nem hinném hogy mert valaki kommunista volt már nem lehetne jó edző.
Előzmény: lg18 (11495)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11502
Tévedsz mert nem vagyok fradista,újpestes vagyok ha jelent ez még egyáltalán valamit manapság:)

Szerintem teljesen felesleges a Puskás-stadionnal együtt 6 korszerű létesitmény a fővárosba.

Ha akkora csapatok mint Inter,Lazio,Roma,Milán vagy Bayern képes a stadionját megsoztani mással akkor nehogymá ezek a (most) kis magyar csapatok ne tudjanak társbérlőként játszani.

Nem értem mi szükség van egy 15 ezres Vasas pályára mikor az elmúlt 20 évben egyszer volt telt ház(17 ezer néző),pont az Újpest ellen.Tökéletes lenne ha az Újpest pályát használná a Vasas is,jobb lenne a kihasználtsága,plusz a két csapat könnyebben fentart egy stadiont.

Meg nem értem hogy kispestiként miért zavarna ha egy ultramodern Puskás-stadion lenne a csapatod otthona.

Előzmény: MC Snake (11493)
Chip-TFF Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11500
Szerintem mind a 4 gol a magyar valogatott hibajabol szuletett. Ez csapatjatek, vagy rosszul latom???
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11499
Apus, Jackie_d: jól látjátok a dolgokat. Babosé a második gól, és ez baj, mert abban reménykedtem, hogy stabil oszlop lehet a kapuban, hiszen Hollandiából folyamatosan kitűnő hírek érkeztek róla. Óriási pozitívuma viszont Matyinak, hogy a bakiKirályt elfelejtette. Az elmúlt másfél évben szinte minden válogatott meccsen legalább egy gól az övé volt. Rendszeresen nézem a Bundesliga-összefoglalókat, mióta három-négy magyar mindig játszik, és katasztrófa, hogy miket művel Király. Babos, ha összeszedi magát, jó lesz a kapuban, bár egy jó formában lévő Szűccsel nem veszi fel a versenyt.

Hajrá Fradi!
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!

Előzmény: Törölt nick (11487)
h3o Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11498
Akkor itt tudathasi van, mert én is futballvak vagyok, tegnap tudtam meg a vidisektől, miután Tóth Balázst kritizáltam:))
Előzmény: lg18 (11497)
lg18 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11497
Vlaszák az eddig Újpesten töltött másfél éve alatt nem csinált semmit, csak mindent védett, ami védhető volt.
Szenzációs bravúrjai nem voltak, potyagólt sem kapott egyet sem. Egyszerűen ott van, és teszi a dolgát.
Viszont a nagy bravúrok hiánya miatt néhány futballvak könnyedén beleköthetne...
Előzmény: h3o (11494)
Flacika Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11496
Akkor mégis, ki lenne a kapus?

Szűcs? Az MTK ellen is potyázott egy jólesőt, a japánok elleni 2. gól meg nagyobb hiba volt, mint tegnap Babosé.

Végh? a kijöveteleknél bizonytalan.

Király? Akkor már inkább Babos.

Előzmény: h3o (11492)
lg18 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11495
Csak szólok. Kb. 25 helyen olvastam már, hogy Sebes csak politikai meggyőződése és nem kvalitásai alapján került oda. Az aranycsapat alapjait a fáma szerint Gallowich Tibor rakta le, és sokkal inkább Bukovinak vagy Sós Károlynak kellett volna követniük...szakmai tudás alapján.

Ezt a témát még agyon lehetne elemezni, de inkább hagyjuk...

Előzmény: Alexander the Great (11489)
h3o Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11494
Most olvasom, Babos elismerte, hogy nemcsak a második, hanem a harmadik gól is az ő hibája.

Király pedig az utóbbi években egyre többet hibázott a szinte hibátlan első két, válogatottbeli éve után (kivéve: Portugália), de emberfeletti bravúrjai sokáig kompenzálták ezt. Hogy most milyen formában van, nem tudjuk, a Herhában már kispados, egy próbát megérne. Ennek ellenére én évek óta a kiegyensúlyozott Vlaszákot preferálom

Előzmény: h3o (11492)
MC Snake Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11493
Azt miért is Te döntöd el, hogy ki hol játszon?
Például mit szólnál inkább ehhez a változathoz: a fradi pálya elég jó állapotban van nem kellene felújítani (3000-5000 néző gond nélkül elfér, nemzetközi meccsre betóduló 10000 nézőre pedig ott lesz az új népstadion), a Honvéd meg a Vasas pályát pedig felújítanák korszerű 15.000-re.
Az MTK pedig mondjuk mehetne vagy a Fradi vagy az újpest pályára.
Miért ne lehetne így? Mert neked nem testzik? Nekem se tetszett a Te változatod!
:)
CSAK A KISPEST!

Az én adóforintjaimból ne privilegizáljanak egyetlen egy csapatot se (mint az UTE-t tették Orbáék), vagy pedig mindenkinek jusson belőle!

Előzmény: Alexander the Great (11489)
h3o Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11492

,,Ha már h3o Babost kritizálja. "...az első két gólt az idiótán összerakott védelem, meg a szánalmas kapus hozta össze." Legfeljebb (de nem biztosan) a 2.-ban lehet benne a kapus, de nem tudom, ki fogta volna meg a lövést.''

Az első gólt az idiótán összerakott védelem hozta össze.
Az origóról letölthető az összefoglaló, meg lehet nézni Lipcseit, amint elengedi az emberét, majd ordibálni kezd a többiekkel. A suttyóságon túl, ez mégsem az ő hibája, hanem Matthäusé, hiszen Lipcsei alkalmatlan védőnek. Ha téli üdülése során valóban a Gellei-féle meccseket nézegette, és ezt nem vette észre, az igen gyenge képességekre vall.

A második gólt pedig nagyrészt a szánalmas kapus hozta össze. Ezen elég nehéz lenne vitatkozni, mgé ha a védelmet is porig alázták a gól előtt.

Tehát ez a mondat: ,,az első két gólt az idiótán összerakott védelem, meg a szánalmas kapus hozta össze'' azt jelenti, hogy ez a két tényező járult hozzá a brazilok első két góljához és egyszerű, nyilvánvaló dolgok - Lipcsei nem védő, Babosnak nem megy a válogatottban - figyelembevételével talán két gólt is elkerülhettünk volna.

Előzmény: Flacika (11470)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11491
Nem a leggyengébb,de egy formán kivűli csapat gurított lazán egy négyest.
Előzmény: Feyd-Rautha (11486)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11490
Úgy tudom hogy ott már az európai légiósok is játszottak,de ha nem akkor jobbak vagyunk a cseheknél:)
Előzmény: Törölt nick (11488)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11489
Kell egy új,modern stadion ez nem vitás.Minimum 50-55 ezres kapacitással.Amíg zajlik az épitkezés bőven megfelel a zete,újpest vagy a fradi stadionja is.
Még akár a svédek vagy a horvátok ellen is.Egy csordultig telt fradi pálya 100x félelmetesebb mint ez a szakadt Népstadion 30 ezer emberrel(mert a selejtezőkön megint nem lehet kinyitni a felső szektorokat)

Itt picit off,de én például átszervezném a budapesti fociéletet,elég lenne az üllői úti stadion,Szusza-stadion meg az új nemzeti stadion(én a Sebes Gusztáv nevet adtam volna neki,na de mindegy).
Újpesten játszana az Újpest meg a Vasas,az új Fradi pályán a Fradi értelemszerűen,míg a Sebes-stadionban az MTK.A Honvéd meg választhatna hogy Sebes-stadionban játszik vagy a Fradi pályán.
A régi Vasas,MTK és Honvéd pályákból meg utánpotlás centrumokat lehetne kialakítani,akár használhatnák közösen is,például Újpest és Vasas a Fáy utcát,MTK meg a Honvéd a Bozsik-stadiont.

Előzmény: Kcsita (11485)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11487
a tenyeréből pattant ki, ha jól emlékszem fogni is akarta. (kellett is volna) edzésen ezer ilyet fog.
Előzmény: Cold Heart (11478)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11486
"nem túl acélos Paraguay"

Ez jó.

A végén még kiderítitek, hogy a világ egyik leggyengébb csapata gurított nekünk egy négyest.

Előzmény: Alexander the Great (11484)
Kcsita Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11485
1. "Egyébként ilyen meccsek kellenek,jó lenne még játszani nyáron a szerbekkel,olaszokkal,dánokkal meg mondjuk az argentinokkal.Teher alatt nő a pálma:)"

Na erről van szó! Nem vmi hol mi Lettországgal kell játszanunk, hanem ilyen erős csapatok ellen, hogy egyrészt megerősődjön a csapat mentalitásban illetve felödjön a csapatjátéka!

2."Ettöl függetlenül alakul a csapat szerintem,kapus posztra van több jelölt is(Szűcs,Babos,Király),hátulra jó a Stark,Huszti,Bodnár,középpályán Fehérnek helye van,Dárdait vissza kellene hívni,Dvárinek több lehetőséget kell adni.Elöl meg a Torghelle-Szabics páros remekül játszott."
Gondolom nem kell neked kifejtenem erről a véleményemet :).

3."Ja,meg kellene egy normális stadion végre!"
Ebben teljesen igazad van! Ha átépitik a Puskás Stadiont, akkor hol fogunk játszani, amit az UEFA/Fifa elfogad? Székesfehérvár? Zalaegerszeg? Fradi pálya? Újpesten? Hol? Ha nagyon profin gondolkoznék, akkor egy Málta ellen, egy Izland ellen bőven elférne egy Zalaegerszegi vagy egy Fradi pálya vagy Újpesten telt ház, és remek hangulat. De a Horvátok, Svédek és a Bulgárok ellen illene aNemzet Szentélyében lejátszani! Erről mi a véleményed?

Előzmény: Alexander the Great (11484)
Alexander the Great Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11484
Én is valami ilyesmit érzek.Élveztem a meccset,meg jó volt látni azt a pár pofás magyar akciót,de szemmel látható volt az is hogy a brazilok lötyögnek.
Arról nem is beszélve hogy tudtommal idén még nem lőtt gólt a brazil csapat,eleve nemvolt valami nagy formában.
Ha a nem túl acélos Paraguay egy gólnélküli döntetlenre képes volt,ráadásul tétmeccsen,akkor nem olyan nagy eredmény ez az 1-4.

Ettöl függetlenül alakul a csapat szerintem,kapus posztra van több jelölt is(Szűcs,Babos,Király),hátulra jó a Stark,Huszti,Bodnár,középpályán Fehérnek helye van,Dárdait vissza kellene hívni,Dvárinek több lehetőséget kell adni.Elöl meg a Torghelle-Szabics páros remekül játszott.

Egyébként ilyen meccsek kellenek,jó lenne még játszani nyáron a szerbekkel,olaszokkal,dánokkal meg mondjuk az argentinokkal.Teher alatt nő a pálma:)

Ja,meg kellene egy normális stadion végre!

Előzmény: Dhomasson (11442)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11483
Sajnos 20 éve mondjuk, hogy nincs lejjebb, de mégis mindig van.
Még van alattunk 1-2 kalap a selejtező sorsolásoknál. A feneket majd akkor érjük el, ha San Marinoval, Lichtensteinnel leszünk egy kalapban és minden megszerzett pontot hatalmas ovációval fogunk fogadni.
Előzmény: reszteltmáj szilvásgombóc (11458)
Apus Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11482
Kapus voltam... ez egy nudli lövés volt, még csak meg se volt tekerve rendesen!
Flacika Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11480
Hol nézted a meccset? Mert a TV-ben igazából nem lehetett felmérni a helyzetet. Egy bal kapufa mögötti kamera lett volna a perdöntő. Így nem lehet pontosan megítélni, mennyire ment sarokra a labda, mert hogy középre nem ment, az biztos...
Előzmény: Törölt nick (11474)
Kcsita Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11479
De ennél lejjebb már van, hogy nincs utánpótlásunk. Amire lehetne támaszkodni, de sajnos nincs.

"Talán mi vagyunk az utolsó focibuzi generáció. A fiataloknál már az NBA a menő."

Most őszinte legyek? Egyetértek veled! Én Fradista vagyok, mondják is nekem, hogy miért szeretem ezt a Fradit meg a Magyar Focit, mondtam, mert Hülye vagyok, mert szeretem. De ez gondolom igy van az Újpestieknél, Diősgyőrieknél, Szombathelyen bárkinél.

Nem ez a baj, hogy az nBA-t szeretik, hanem ott a gond, hogy nincs normális Foci itthon, lásd mennyire ki vagyunk éhezve a Brazílok nyilvános edzése.

Ime egy másik példa:
Labdarúgás - A brazilok köszönik a szeretetet
2004.04.29. 09:57

Carlos Alberto Parreira úgy véli, a magyar csapatnak a támadójátékát kell erősítenie.

A 4-1-es vendég győzelemmel véget ért magyar-brazil barátságos labdarúgó mérkőzés után a dél-amerikaiak mestere továbbá elmondta: csodálatos, futballszerető nemzet a magyar. „Sok helyen fogadják örömmel hazám válogatottját, ám azért a fantasztikus szeretetért, amelyben itt részesítettek minket, ez úton külön is köszönetet mondok valamennyiünk nevében Magyarországnak” – nyilatkozta a brazil szövetségi kapitány. (WestelPress)

Erre mit lehet mondani?

Előzmény: reszteltmáj szilvásgombóc (11458)
Cold Heart Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11478
Hát, nem tudom, közelről volt, és azért nem volt erőtlen.

fogni nem lehetett volna szvsz, de ilyet nem középre kéne ütni. De ha igen, akkor sem egy csatárnak kéne rá lecsapni.

Előzmény: Törölt nick (11474)
TOPMAN Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11477
Verebes a mágustól nem is lehetett volna elvárni másfajta nyilatkozatot, mint a pocskondiázást, hiszen ő is része a mezey maffiának, miattuk tart itt a focink és ebből a 20 éves átkosból próbálja a Matthaus kiránta a csapatunkat.

Remélem sikerülni fog, szerintem ki fogunk jutni a VB-re.

GABEboy Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11476
Egyáltalán nincsen ok az elkeseredésre, a csapat küzdött, hajtott de csodák nincsenek, akármennyire is sokan hittek benne. Helyén kell kezelnünk ezt az eredményt, sajnos a média nem így tesz, és Torghelléből egy "új Koplárovicsot" próbál faragni...
SpongyaBob KockaNadrág Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11475
Hello

Én nem keseredtem el. Ne felejtsük el, hogy ez nem a legerősebb magyar 11 volt.
Ott lesz majd Lisztes, Fehér Csabi, Szabics a kezdőben és talán a Lipcsei se lesz középhátvéd.
A Gerát szidhatjátok, most nem játszott jól, de nem egyszer ő egyedül nyújtott jó teljesítmény. Szerintem akkor is jó futballista!!

HAJRÁ, MAGYAROK!

fz: remélem túléled a nevem hosszúsága miatt elszenvedett sokkot:-)

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11474
"nem tudom, ki fogta volna meg a lövést."

Akármelyik megyei I. osztályú kapus. Erőtlen volt, középre ment, és félmagasan. Pont ideális egy magas kapus számára, szépen lazán eldől, és megfogja.

Ettől függetlenül Babos jobb, mint Király, aki minden meccsen bakizik min. egyet, és lehet, hogy kiejti a Herthát (bár tavasszal kapaszkodnak erősen, nélküle talán bent maradnak). Nem véletlenül viszi ősztől a Feyenoord.

Előzmény: Flacika (11470)
Speccy Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11473
én is írtam nekik, 3 mailjukra is elküldtem
Előzmény: Törölt nick (11471)
AttiVIDI_d Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11472
Nah, még valami jópofa a match-ről: a gólunknál, amikor úgy láttam, hogy lesről indultunk, félhangosan csak ennyit mondtam: "ennek a partjelzőnek aranyból van a keze", erre előttem megszólalt 1fiatal kölyök: "és üvegből a szeme"!
Jót röhögtünk, és valszeg rehabilitálni fogom a nézetemet, ha videorol visszanézem a szitut!

HAJRÁ MAGYARORSZÁG!!!

Flacika Creative Commons License 2004.04.29 0 0 11470
Ne már, úgy látom kimoderálták a hozzászólásomat. Pedig nem volt benne semmi olyan. Igaz, tettem némi - nem hízelgő, de egyáltalán nem durva! - megjegyzést h3o szellemi képességeire, na de mégis... Vagy a Kukás Lajos kitétel nem tetszett (más topicokban többször is így emlegetik)? Azt írtam róla, hogy a Japánok elleni meccsen a 2. gólnál úgy szaladgált, mint pók a falon... Ha már h3o Babost kritizálja. "...az első két gólt az idiótán összerakott védelem, meg a szánalmas kapus hozta össze." Legfeljebb (de nem biztosan) a 2.-ban lehet benne a kapus, de nem tudom, ki fogta volna meg a lövést.

A moderátorra meg nem haragszom. Nyugodjon békében... :))))))

Előzmény: h3o (11233)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!