Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

kokuszgomboc Creative Commons License 2011.07.22 0 0 24267

Sziasztok!

Nekem egy 2001-es 1.4-es Scenic-em van, Nagyon nehezen indul,sokaig kell inditozni mire beindul,de utana szepen jar,semmi baj nincs vele,talan egy kicsit rangat az elso par meteren de utana minden jo. Minden szuro most lett cserelve,gyertyak is cserelve lettek, es a benzinpumpa is. Szerintetek mi lehet a problema? Tudja valaki a megoldast?

morgi 1.5dci Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24266

Múlt héten kicserélték az első szélvédőm, és lecseréltem az ablaktörlőket is.

Most sikerült kibróbálni az eső érzékelőt, tartottam tőle, hogy fog működni.

Jelentem meglepően tökéletesen teszi a dolog.

Bár eddig sem volt vele különösebb gondom, de eddig hol jobban, hol rosszabul látott mint én.

Most hozzám hasonlóan erzékeli az eső intenzitását.

morgi 1.5dci Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24265

Áthelyeztétek a drosztot a Jegenyefa utcába? :)

Tudom rossz poén, de azért jól néz ki egymás mellett a két autó.

 

Előzmény: Törölt nick (24236)
Zsuppim Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24264

Kapaszkodás: 143000   legalábbis az órájában :)

Előzmény: Törölt nick (24261)
Tattara007 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24263

Ezt az előbb olvastam a totalcaron:

 

"Az utólagos garanciát forgalmazó brit Warranty Direct közölt újabb alapos statisztikát arról, hogy milyen mértékben nőtt az elektromos hibák aránya az elmúlt évek során, és mely típusok a leginkább érintettek. Az angolok tapasztalatai szerint az autók 27%-ában hibásodik meg az elektromos rendszer éves szinten, miközben ugyanez a szám öt éve még 23% volt. Ez önmagában is rosszul hangzik, de van olyan típus, amely még az átlagnál is sokkal rosszabb.

A tízes toplistát teljes egészében francia, német és brit modellek uralják. Az elektromos hibák koronázatlan királya a Renault Mégane II, ennél 34,66% az esély rá, hogy egy adott évben el kell látogatnunk egy autóvillamossági szakemberhez."

 

Gondolom nekünk Sceniceseknek is ugyanebből az elektronikából jutott! Pics@ba!! Valamiben elsők vagyunk.

 

üdv: Tattara

brönó Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24262

válasz | megnéz | itt a könyvjelző 2011.07.21 10:39:58 © (24258)

Ha beindul az autó,jól megy,veszi a fordulatot, nincs teljesítmény csökkenés, nem rángat, alapjáraton is szépen,

egyenletesen jár a motor. Renault szervizben a diagnosztikára alapozva gyanakodnak a üa szivattyúra.

Egy másik márkafüggetlen szervizben a diagnosztika kidobta a hőmérséklet jeladó hibát is,de úgy,hogy már nem aktív.

Azt mondták erre,hogy lehet lehúzták a vezeték saruját és utánna visszatették és azért írja ki a hibát.

A másik,hogy a motor leállítása után a nyomás visszaesik 0-ra a műszer szerint,és ez nem normális mert 100 bar körül

kellene lennie ilyenkor is.A kézi üa gumi pumpát is most fogjuk cserélni mert két irányba pumpál,bár nem tudom mennyire

befolyásolja a rendszert

Előzmény: stevie-w (24246)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24261

Helló,mennyi kilóméter volt a kocsiba????????

Előzmény: Zsuppim (24256)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24260

Szia

Sokat segítene, ha elmondanád merre élsz, sok bontó van az országban, van amelyik postázik is, pl. Nyíregyháza.

 

De a konkrét dologra, ami nekem hiányzott az első hsz-ből, az a tipus, hiszen más a 2003.06 előtti és utáni Scenic, vagy épp a sima Megane is.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=77232610&t=9098903

 

Ha a képeken látható típusra gondoltál, az ott kékk cimkével feszítő alkatrészre akkor az a motortéri biztosíték és relédoboz fedele - lehet igy is hívni: védő- és kapcsolóegység/motortéri csatlakozódoboza-.

Megjegyzem biztosan erre gondolsz, ha a típus egyezik a képpel, hiszen más doboz nincs arra, illetve balra tőle - szemből - nincs másik doboz

Persze, ha mondjuk Skodád van akkor nem tudom:)

Előzmény: marinenje (24249)
Alexfux Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24259

Egyébként és is megfordultam saját jogon azon a topicon, amiben most Te szerepelsz, és innen még legalább egy Kolléga is Skoda tulaj volt. Nekem is kombi Fabia-m molt pár száz évvel ezelőtt.

 

Én autót anyagi okokból csak komoly megfontolások után veszek. A szempontok a jól használhatóság, a megbízhatóság, a minél olcsóbb fenntartás, de például azt is szoktam figyelni, hogy hol áll a lopási statisztikában. De az egyik legfontosabb szempont, hogy egy nagyon jó cimborám Renault-szerelő. Nem vagyok én márkahű, nem érdekel különösebben az autó külalakja, színe, hanem a fenti szempontok... Ja és a pénz, amit erre a célra tudok költeni, de az úgyis a legkevesebb...  :-)

 

 

Előzmény: puntooo (24248)
brönó Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24258

Ha beindul az autó,jól megy,veszi a fordulatot, nincs teljesítmény csökkenés, nem rángat, alapjáraton is szépen,

egyenletesen jár a motor. Renault szervizben a diagnosztikára alapozva gyanakodnak a üa szivattyúra.

Egy másik márkafüggetlen szervizben a diagnosztika kidobta a hőmérséklet jeladó hibát is,de úgy,hogy már nem aktív.

Azt mondták erre,hogy lehet lehúzták a vezeték saruját és utánna visszatették és azért írja ki a hibát.

A másik,hogy a motor leállítása után a nyomás visszaesik 0-ra a műszer szerint,és ez nem normális mert 100 bar körül

kellene lennie ilyenkor is.A kézi üa gumi pumpát is most fogjuk cserélni mert két irányba pumpál,bár nem tudom mennyire

befolyásolja a rendszert

Alexfux Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24257

Az Avensis Verso abban jobb a GS-nél, hogy a 6.-7. ülés teljesértékű, és ha nincs bent, akkor nagy a csomagtató. HA csak 6 van bent, akkor is.

 

A GS két kis eldugható ülése csak végszükség esetén használható kis termetűeknek. Tévedés ne essék, én is GSIII-t szeretnék, mert néha előferdül, hogy 4 felnőtt 3 gyerek felállásban utaznánk rövid távokon és erre ez megfelelő. De hogy huzamosabb ideig valak hátul utazzon, az nem túl örömteli az ott utazónak.

 

Viszont eldugva az üléseket, a GS-nek kellemesen nagy a csomagtere...

Előzmény: DAndras79 (24247)
Zsuppim Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24256

És végezetül az alsó megbontás után ez a kép fogadott bennünket: mindenhol olajos massza. Ez a motor 7000 km-t ment olajcsere óta, masszát meg kb 1 liter olajat hagyott meg.

Előzmény: Zsuppim (24253)
Zsuppim Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24255

Tessék csak megnézni a bekarikázott hengereknél a hézagokat, így már nem véletlen hogy az olaj leeresztésekor kb 1 liter fekete trutymó jött csak le a blokkról. Fejre fordított állapotban 10 perc alatt ezek a hengerek átnedvesedtek a visszafolyó olajtól, pedig ennek nem szabadna így történnie.

Előzmény: Zsuppim (24253)
Zsuppim Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24254

 

A hengerfej marad a régi

 

Előzmény: Zsuppim (24253)
Zsuppim Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24253

Az testkábel annyira nem, de a kézifékfrissítés a Császáréknál is elég gyakori dolog, szinte minden hétre jut 1-2 Scenic.

 

Anno itt a fórumon volt szó a motorvezérlés szoftveres frissítéséről " a motor káros kopásának megelőzése céljából " címszó alatt. Hát ez egy eléggé nagy lutri művelet, mert előfordult olyan eset, hogy felprogramozás után a motor már el sem indult, vissza kellett tenni a régebbi szoftvert, de ennél meredekebb dolog az, amikor felprogramozás után és a régi szoftver visszatöltése után sem indul többé az autó. Ilyenkor csak egy megoldás van, komplett motorvezérlő elektronika csere.

 

Megint egy kis 1.9 dci, hogy ne csak dícséreteket olvassatok:

 

A hengerfej marad a régi

 

Tessék csak megnézni a bekarikázott hengereknél a hézagokat, így már nem véletlen hogy az olaj leeresztésekor kb 1 liter fekete trutymó jött csak le a blokkról. Fejre fordított állapotban 10 perc alatt ezek a hengerek átnedvesedtek a visszafolyó olajtól, pedig ennek nem szabadna így történnie.

 

És végezetül az alsó megbontás után ez a kép fogadott bennünket: mindenhol olajos massza. Ez a motor 7000 km-t ment olajcsere óta, masszát meg kb 1 liter olajat hagyott meg.

 

Előzmény: Törölt nick (24238)
stevie-w Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24252

Ezért akartam neten keresni előbb. 

 

 

1) mi sem tudjuk, miről van szó, mert a leírásod béna. Milyen motor van az autóban? Mit jelent az, hogy az akksitól "jobbra"? Menetirány szerint jobbra, vagy ha szembeállsz a motortérrel, akkor jobbra?

 

2) egyébként meg tök mindegy, mert a neten nem találsz ilyet. Ami nem kopó-fogyó alkatrész (pl. fék, kipufogó, kuplungszerkezet, stb), azt autósbolt nem árulja, kizárólag a márkaszervizben rendelhető...

 

3) ...illetve a másik lehetőség a bontó. A neten hirdető bontók nem teszik fel az alkatrészek árait, legalábbis az ilyen apró műanyagokét (amiket nem is nagyon keresnek) biztosan nem.

 

A fentiek alapján garantálom, hogy ha ki is találjuk, mi hiányzik az autódból, a neten akkor sem találsz semmit.

 

Ha a bontók messze vannak, akkor fotózd le a hiányzó cucc helyét, és küldd szét a fotót. Van egy email adatbázisom a Renault bontókról, ha kéred, megosztom veled.

 

Előzmény: marinenje (24249)
szirt Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24251

Meg mondjuk akár itt a topikban is mutattam volna egy képet. :)

Előzmény: marinenje (24249)
szirt Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24250

Nem látom az orrfelhúzás jogosságát, sw tényleg a legegyszerűbb/legbiztosabb/leggazdaságosabb módot ajánlotta a kereséshez.

 

Én így, hogy nyitvatartási időben nem jutok el sehova, mondjuk fényképet készítenék a "hiányról", aztán azzal házalnék e-mail-ben, ahol lehet.

A doboz valódi/gyári/korrekt nevének ismerete nem feltétlen jelenti azt, hogy más is úgy ismeri...

Előzmény: marinenje (24249)
marinenje Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24249

Köszi, igazán kedves vagy. Nem hülye vagyok, hanem laikus. Mondjuk 100 km-re a legközelebbi nagyobb várostól, ahol talán van bontó, nem olyan egyszerű "elmenni, kirángatni, megmutatni"... Főleg munka után, este 6-kor. Ezért akartam neten keresni előbb. 

Előzmény: stevie-w (24240)
puntooo Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24248

Azt hittem, elég sok smiley-t írtam, hogy egyértelmű legyen: nem komolynak szántam a mondandómat:-) Egyébként nagyon értékelem, hogy egy ismeretlen személyre időt és energiát szántok a válaszokkal...És azt is dícséretnek szántam, hogy a saját autó természetes szeretetén túl tudtok elfogultság ("márkafanatizmus") nélkül válaszolni...

Előzmény: Alexfux (24242)
DAndras79 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24247

Hasonló gondolatmenet és autók "mérlegelése" után jutottunk mi is a Grand Scenichez, mi ugyan még csak 3-an vagyunk, nemsokára 4-en :)), igy alapvetően 5 személyes kocsit kerestem óriási csomagtérrel (a szokásos babakocsi, kismotor, nagybőrönd.......stb.). Viszont 1-2 nagyszülő, rokonok csatlakozása esetén nagyon hasznos, és használjuk is a pótülést.

 

Az Avensis Verso-ban szerintem még kisebb is a hely hátul. (Bátr legalább a pótkerék helyét megoldották.)

 

Szerintem is nagyobb a GS az Avensis Versonál, viszont a pótkerék helye a 7 személyes GS-ben is megoldott: jobb hátsó pótülés alá lehet felfogatni, a pótkerék (normál méretü, nem mankókerék) a csomagtartó alatt van a kipuffogódobbal egy sikban.

 

Előzmény: puntooo (24241)
stevie-w Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24246

A szervíz üa szivattyúra gyanakszik

 

 

Melyik szerviz és mi alapján?

 

Ha már jár a motor, akkor jól megy az autó? Gyorsul? Nem rángat?

 

Olyan nincs, hogy egy üa. szivattyú csak indításkor gyengélkedjen, aztán amikor menet közben van szükség a naftára, akkor meg jól működjön...

 

(Csak érdekességképpen: egy teljesen más autó teljesen más rendszerű motorjánál ugyanezt a hibát a hőmérséklet jeladó okozta: szerinte még hideg volt a motor, ebből az infóból a vezérlés pedig túldúsította a keveréket, azért nem indult be az autó. Hideg motornál persze stimmelt a jel, ezért nem volt probléma az indítással. Nem állítom, hogy nálad is ez a helyzet, de mint lehetőség elképzelhető.)

 

Ja, jó a nicked ;-)

Előzmény: brönó (24245)
brönó Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24245

Sziasztok! 

2005-ös (106 Le,6 seb)GS-em van 1 tulaj vagyok itthon vettem Renaultnál.

Hidegen indul első indításra de ha bemelegszik a motor ,utánna csak 3,4,5,indításra hosszas tekerés után indul.

Van,vagy volt már valakinek ilyen jellegű hibája?Üa szűrőt cseréltünk,semmi változás.A szervíz üa szivattyúra gyanakszik

de nem egyértelmű.104e km van az autóban.

Alexfux Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24244

1-et értek!

Előzmény: GrG (24243)
GrG Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24243
A GP szinte milliméterre akkora mint a GS. 6 személyre Espace a megoldás.
Előzmény: Alexfux (24242)
Alexfux Creative Commons License 2011.07.21 0 0 24242

Elhiheted, hogy mi I. Alexfux (:-)) igenis értékeljük Scénic-ünket, sorban a másodikat és következő autónk is egy SCIII lesz, (ha az égiek is úgy akarják).

 

Természetesen nem akarok beleszólni a dolgodba, de 4 gyerekkel lehet, hogy kicsi lesz mind a GS, mind a GP (Grand Picasso). Nekem egy gyerekem van, most jöttünk haza a nyaralásból és tele volt a kis Scénic csomagtartója. Igaz, hogy a gyerkőc bicaját az autóban szállítottuk, de ha nem visszük a kerépkárt, akkor is megtöltődött volna a csomagokkal az autó hátulja. Persze mi tudunk variálni az ülésekkel, kiveszem, előrébb húzom stb., de Neked erre nem sok lehetőséged lesz. Szóval hat utas és viszonylag kicsi csomagtartó, az kevés vihető  csomagot tesz lehetővé. Esetleg tetőbox jöhet szóba.

 

Ezért mertem javasolni nagyobb autókat.

 

Persze lehet, hogy Ti tudtok kevés cuccal is nyaralni menni.

Előzmény: puntooo (24241)
puntooo Creative Commons License 2011.07.20 0 0 24241

Vagy egy kicsit régebbi Espace, PSA C8-806-Ulysse, esetleg régebbi Alhambra-Sharan-Galaxy, Toyota Previa vagy Avensis Verso, Mazda MPV stb. Ezekben van rakodóhely még 6 öléssel is...

 

:-) Más topicban már egy idegen autó megemlítése is  OFF lenne:-)  Értékeljétek többre az autótokat!:-)

2002-es Hiace-t is kínálnak 2,6 Ft-ért, és az valóban teherautó! A 2004-es MPV-k szintén 2,8-3m Ft-ért vannak kikiáltva (bár ezt a tipust nézegettem). Az Avensis Verso-ban szerintem még kisebb is a hely hátul. (Bátr legalább a pótkerék helyét megoldották.)  A régebbi Sharanok tele vannak hibával, az újak meg drágák. Mondtam én, hogy a Scenic mellett csak a Grand Picasso rúg labdába! 

 


Előzmény: Alexfux (24230)
stevie-w Creative Commons License 2011.07.20 0 0 24240

Esetleg tudja valaki, hol érdemes ilyet keresni?

 

 

Keresel egy Renault bontót, kirángatod a kocsidhoz az eladót, megmutatod neki, mi hiányzik, és közlöd, hogy van egy ezresed a projektre.

Előzmény: marinenje (24232)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 24239

Sajnos azt már nem tudom az idén kigazdálkodni. Már voltunk 6 napot a Balaton-on, a jövő héten meg még egy hét Abádszalók-on.

De jövőre ha isten, meg a kormány is úgy akarja akkor megyünk . :))

Előzmény: lacikalocsa (24235)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 24238

Nekem csak a testkábelt húzták meg és a kézéfékfríssítés volt,Sanyibarátunké is készűl!!!

Előzmény: Törölt nick (24237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!