Keresés

Részletes keresés

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.27 0 0 121

Ezt a videót csupán azért készítettem,mert ez a két fűrész szinte azonos paraméterekkel rendelkezik.

Ez a videó nem arra céloz melyik a f@szább!

(Senki nem gondolhatja,hogy egy ipari láncfűrész egyenértékű bármilyen "olcó kínaival".... akkármilyen öreg is az)

Szóval a videó JUST FOR FUN!!! :)

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.27 0 0 120

Oké,majd még visszatérünk a dologra.... :-)

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 119

Igen, eltalátad.:-)

És a fűrészem pontos típusa: OleoMac 952

 

Előzmény: ak.negyvenhet (78)
keszeg88 Creative Commons License 2013.02.27 0 0 118

A GS 650 valóban nem európai modell akar lenni, de ahol még lehet a megfelelő tételszám mellett még forgalmazható vagy EU normákon kívül eső országok körében. Létezik euro 0-ás modell, oda viszik ahol nem számít a füstölés, így kapott másik karbit és kéményt.Más modosítás tudtommal nincs. Ami eddig flmerült az talán a túlzsírozott berántó rugó és tárcsa így nehezen járt vissza, főleg hidegben a berántó kötél. Nagyon megy a gép és az eddigiek alapján azt tudom mondani hogy a legjobban és legmasszívabbra épített gépük. 965HD utóda részben, és a sok kis apróbb hiba ami az elődöknél panasz/probléma volt azok mind-mind javításra kerültek. Néhány gépnél picit szegényre állítják a keveréket alapjáraton és hidegen az első indításnál néha megáll gázhúzásra. 1/10-ed korrekció kell az "L"csavarra és jól megy utána...más a benzin nyilván pár száz km-re nyugatra.

Tapasztalat eddig nem sok, jópár helyen gyepálják itthon és elégedettek, talán picit nehéz de esőerdőkbe nemigazán számít Dél-Amerikába vagy Afrikába...a ruszkiknak meg pláne, ha a jóbarát vodka jelen vagyon. :)

 

Előzmény: ak.negyvenhet (106)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 117

Jav.: Ezeket már tartottam gazdaságosnak foglakozni velük.= Nem tartottam gazdaságosnak foglalkozni velük.

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.27 0 0 116

Higgyétek el, hogy csak a bomlasztó szándék vezérli Őket.

Ne keressetek logikát az intrikáikban.

De ne essünk abba a hibába, hogy róluk beszélünk,amikor pont tőlük szeretnénk elhatárolódni.Ne süllyedjünk le a szintjükre.

 

A kor nem érdem csak állapot.

 

 

 

kioritzecho

Valóban elég sok gépről van szó, valamikor Ausztriából hozták ezeket,kidobott gépek voltak. Ezeket már tartottam gazdaságosnak foglakozni velük. Sok hiányos, romos, de szerintem egy gyűjtőnek így is kincsnek számítanak.

Természetesen ingyen és bérmentve.

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 115

Egyébként újraolvasva a leírást,nem is olyan kevés darab amiről beszélsz.

Kiváncsian várom a képeket a gépekről!

 :-)

Előzmény: Törölt nick (96)
kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 114

Komolyra fordítva a szót.

Lehet,hogy ezek az emberek akik ezt gondolták,terjesztették,váltig állították rólam,hogy kupeckodok,stb,keverik a szezont a fazonnal!

Lehet,nekik az furcsa ha valaki minden előnyszerzés nélkül,csupán a hobbiért gyűjt láncfűrészeket? Ki tudja?

Nem vagyunk egyformák.......

Ez a dolog,(A láncfűrész gyűjtés) jelenleg ismeretlen fogalom idehaza.(Én legalábbis semelyik fórumon nem találtam olyant aki komolyabban foglalkozna vele)

Olyan viszont bőven akad aki mindenféle indok nélkül ezt fikázza,fröcsköli,okádja.

Na ezek az emberek tetőtől talpig igazi kultúrlények bizonyára.(legalábbis ők így gondoplják magukról)

Ami fontos!!!! Én nem határolodok el az új láncfűrészektől,sőt semmitől ami új!!!!

Csak azokat nem gyűjtöm....ennyi.... :D

Előzmény: ak.negyvenhet (113)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.02.26 0 0 113

Csak egy dolgot nem értek........

 

 

......... ha tényleg át akarod verni az embereket, akkor pl. nekem miért ajánlottál fel segítséget, alkatrészt INGYEN??????????

 

Ebből hogyan lesz sikeres kupeckodás Részedről??

 

Ejjjj, nem leszel így milliomos soha sem.....

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 112

Asszem most 18db +kb 8-9?db kosárban pihenget.

Tavaly október óta.Előtte csak felhasználó voltam.

Előzmény: ak.negyvenhet (110)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.02.26 0 0 111

" Bevallom,az egész vatera,apród,jófogás a haverom,részesedésért ajánlom őket,hogy a profik is ezekkel a dögnehéz ásatag göncökkel tudjanak vagdalkozni. :D "

 

Tudtam én, tudtam! :-D

Előzmény: kioritzecho (109)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.02.26 0 0 110

Szép gyűjtemény!

 

Összesen jelenleg mennyi géped van? Egyébként mióta gyűjtöd a láncfűrészeket?

Előzmény: kioritzecho (104)
kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 109

Bevallom,az egész vatera,apród,jófogás a haverom,részesedésért ajánlom őket,hogy a profik is ezekkel a dögnehéz ásatag göncökkel tudjanak vagdalkozni. :D

Most Komolyan!!!! Némelyik profi fakitermelő a komolyabbik fórumon kicsit többet lát bele a dolgokba mint ami valójában......Hahahaha!!!!!!!!!!!!!!

Hihetetlen,micsoda összeesküvés elméleteket szimatolnak ki........ röhej. :D

Előzmény: ak.negyvenhet (107)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.02.26 0 0 108

Nézem ezt a DDR masinát, hát nagypon durva! :-D

 

Igazi szakembergárda jött össze úgy látom, egyik kézben sör, másikban csavarhúzó :-D

Előzmény: kioritzecho (101)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.02.26 0 0 107

Kioritzecho!

 

Mivel nem vagyok profi fakitermelő, rákattintottam......... egyből egy fél mázsa ipari hulladékot próbáltak rám sózni drága pénzen! :-)

 

Valld be, h egy cimborád hirdeti a gépet, és az átvert emberektől bezsebelt pénzből együtt mentek Hawaii-ra nyaralni, ugye eltaláltam!? :-DD

 

Van a tágabb családban egy öreg Husqvarna, vmikori gazdájának az volt a problémája vele, h ha felmelegedett a gép, elment a szikra.... emlékszem, h még gyerekként mikor segítettem a favágásban, és előjött a gépnek ezen problémája, a tulaj mindig levitte a pincébe, ott 5 perc alatt lehűlt, aztán 20 percet megint ment..... na most h megörökölte az új tulaj, a szikra gondját megoldotta, olyan bika van a gépben, h félelmetes, de most meg szétrángattgák a berántószerkezetet, és nem találnak hozzá alkatrészt......

 

Ha sikerül, megpróbálom rátenni a kezem az öreg Huskyra, persze pénzt nem nagyon kellene érte adni..... hát majd meglátjuk. Ha sikerül akkor úgyis jelentkezem, mert valahogy meg kell majd oldani a berántó gondot.

ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.02.26 0 0 106

Hello Keszeg!

 

Üdv itt is, örülök, h felbukkantál! :-)

 

Jól voltak a múltkor a képek a GS650-ről!

 

Van azóta valami plusz tapasztalat a gépről? Azt írtad -vagy valami ilyesmit, de az is lehet, h rosszul emlékszem- h ezt a GS650-est elsősorban nem az európai piacra építette az Oleo. Melyik piacra szánták? Esetleg a Ruszkiknak?

 

Az is írtad, h van még Euro 0-ás verzió is. Ez miben más a Euro 1-től? Már az 1-esen sincs katalizátor, ha jól sejtem.... a 0-ason valami űberegyszerű karbi lehet, vagy más a henger talán? Mi a különbség?

Előzmény: keszeg88 (94)
kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 105
kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 104

Jelenleg ez a gyűjteményem:

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 103

"Gyengébbek" kedvéért leírom,nem azért linkelem be a következő "jó vételeket" mert ezek a legjobbak a profi iparban,hanem CSUPÁN GYŰJTŐKNEK,régebbi láncfűrészeket kedvelőknek jó vétel! Ja,és nem én árulom őket. :D  CSAK AKKOR VEDD MEG HA FELELŐSSÉGET TUDSZ VÁLLALNI A TETTEIDÉRT! :D

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/kert_mezogazdasag/kerti_mezogazdasagi_gepek/lancfuresz/echo_cs_351vl_lancfuresz_1719538064.html

http://www.jofogas.hu/vas/Tanaka_ECS_3351_motorfuresz__lancfuresz_8458093.htm

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 102

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 101

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 100

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 99

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 98

kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 97

Üdv itt! :)

Részemről okés,tavasszal megyek arra vissza! :)

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.26 0 0 96

Sziasztok!

 Nekem is van néhány régi fűrészem, szívesen felajánlom őket restaurálásra, bár én már nem sokra mentem velük.

Van: Jonsored,Shtil,vmi. Jobl, Husqvarna, Homelite, McCulloch, stb , általában régi,fémvázas gépek.

Ha lesz egy kis jó idő, akkor előszedem őket, és lefotózom, hogy lásd miről van szó.

Ha érdekel és ha erre jársz akkor akár el is viheted őket.

Láttam az "arckönyv" profilodon,hogy dolgoztál mifelénk "amikor 34 éves lettél".

:-)

Előzmény: kioritzecho (92)
kioritzecho Creative Commons License 2013.02.26 0 0 95

Üdv itt! :)

Előzmény: keszeg88 (94)
keszeg88 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 94

Üdv!

Mostanság picit sok az új topic, nem mintha zavarna...:)

Ámbár oleo ügyben, keressetek bátran...ha tudok segítek.

&rash Creative Commons License 2013.02.25 0 0 93

Ez aztán szép kis jószág lehet a maga 125 köbcentijével. Egyszer szívesen életre keltenék egy ilyen matuzsálemet :) 
Jelenleg részemről túl sok aktivítás nem várható munka végett az elkövetkező pár napban, de azért olvasni biztosan jövök :)

Előzmény: kioritzecho (87)
kioritzecho Creative Commons License 2013.02.25 0 0 92

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!