Keresés

Részletes keresés

thali Creative Commons License 2008.09.19 0 0 277
Nem akarok vitát generálni, de miért nem lehet, a behelyezés előtt összefurni, esetleg csavarozni?
Előzmény: cordon (276)
cordon Creative Commons License 2008.09.19 0 0 276
Én nem értem hogy,miért kell a másikat butítani. Csavarozással meg lehet hosszabbítani az oszlopot,de áruld már el szegény Zordon barátomnak, hogy
fog a 30cm-es zsalukőben 30cm mélyen fúrógéppel dolgozni !
Előzmény: _lala_ (273)
cordon Creative Commons License 2008.09.19 0 0 275
Így jár aki nem kérdez !
Előzmény: zordonC3 (272)
cordon Creative Commons License 2008.09.19 0 0 274
Oszlop ügyben keresd Haag Robit a 70/702-3610-es számon és már van is oszlopod !
Hivatkozz rám.
Látom megjött az eszed beton ügyben.
Előzmény: zordonC3 (272)
_lala_ Creative Commons License 2008.09.18 0 0 273
Az 40mm akart lenni, ugye? Mert a 40cm atmeroju femoszlop azert durva eszkoz...

Az alabetonozasnal tobb ertelme van, ha olyan meretu toldast veszel, hogy leerjen a godor aljaig. Joval kevesebb melo.

En amugy azt csinalnam, hogy horganyzott csovet vennek, olyat, ami nagyjabol meg pont belefer a 2m-es oszlopokba. Ezt beleallitani a godor aljaba, annyira bebetonozni fuggobe allitva, hogy meg a 2m-es oszlopok leendo aljaig ne erjen fel a beton, majd par nap mulva szepen be lehet loni, hogy melyik oszlopot milyen magassagig huzzad ra a horganyzott alapra. Atfedesben legalabb 30cm legyen a ket csobol, aztan egy vagy ket furat lent, bele horganyzott atmeno csavar, majd mehet a beton ide is. A 2m-es oszlopokbol is legalabb 30cm-nek betonban kene lennie, hogy stabilan alljon, es a terhelestol ne feszitse oldaliranyba a betont, ha el tud picit mozdulni a masik csovon. Ket csavarral szinte biztos, hogy nem tud megmozdulni, viszont a csavarozott resz legyen benne a betonban.
A furas es csavarozas helyett lehet a horganyzott cso kulso oldalara valami femdarabokat (pl. 3 db darab anyacsavar 120 fokonkent) hegeszteni, hogy arra uljon fel a 2m-es cso. Ez annyibol jobb, hogy nem kell atfurni a felmeno csovet (nem serul a feluleti vedelem), viszont annyibol rosszabb, hogy a csavarozas stabilabban fogna ossze a ket csovet (nem tud billegni a felso).
Előzmény: zordonC3 (272)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 272
ma 160km Budapesten megtett dugózás és 6 barkácsáruház után sikerült kettő, azaz 2 darab 2mx40cm-es oszlopot vennem, és három azaz három db 150x34-es támoszlopot (ezek tetején a gyűrűt cserélni kell 40-esre, vettem negyvenes bilincseket).

Király, aszonták hiánycikk a 2m-es oszlop... Na neeeeeeeeee

tud vki elérhetőséget, honnan lehet ezeket beszerezni? 2mx40cm zöld, kívül belül kezelt de nem bekaclip oszlop kellene, vagy 2mx38-as is jó. Micsoda vágyaim vannak. Lehet hagyom a csudába a betonkeverő kocsit ha ez ennyire macerás (alábetonozni stb), kikevergetem mikor lesz időm...
thali Creative Commons License 2008.09.18 0 0 271
A kitöltést,az illesztés miatt sérlő felületkezelés miatt javasoltam.
Előzmény: cordon (270)
cordon Creative Commons License 2008.09.18 0 0 270
Földnedves betont tegyél alá,kicsit többet mint kellene és az oszlop óvatos kocogtatásával be tudod állítani a megfelelő magasságot.
Az oszlopot azért nem kell kitölteni, mert belülről is horganyzott.
Előzmény: zordonC3 (269)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 269
nekem az utóbbi szimpi, most indulok hamarosan (1-2h) bankba és oszlopot venni meg nem vettem még meg pár támoszlopot, az is kell.

arra még nem válaszoltatok hogy az oszlopok akkor sem fognak leérni egészen az üregek aljáig, what to do? követ rakjak alá?
Előzmény: thali (268)
thali Creative Commons License 2008.09.18 0 0 268
A hosszabitást megtudod oldani/ nem látható helyeken / eltérő anyagú, és felületkezelésű csövel/:

-menetvágással
-azonos külső átmérőjű, de nagyobb falvastagságú csődarabot leesztergálva összeilleszteni
- kisebb átmérőjű csövel furatokkal, csavarral , betonvassal rögziteni

A fentiek esetén az illesztett részek betonban vannak./ legyenek/

Érdemes még az oszlopot, légmentesen kitölteni.
Előzmény: zordonC3 (265)
cordon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 267
A lényeg:
A hegesztők baromira utálják hegeszteni a horganyzott anyagokat a hőhatás miatt
a horganyból felszabaduló gázok miatt, ezért ha lehet nagy ívben kerülik. Hát ennyi.
Az oszlop belsejében a varratnál megsérült horganyréteget egy hosszabb vékony ecsettel horganypasztával, esetleg horganyspray-vel pillanatok alatt lekezelheted.
Előzmény: zordonC3 (265)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 266
hát ezzel az oszlopbebetonozással is gondban vagyok, mert pont a 4m3-ek jelentős része az oszlopok üregei, logikus hogy egy sor zsalukőbe nem megy 12m3 beton még ha 75m akkor sem, de az oszlopok alá és köré bizony igen...

Hjajjj nem alszom ma jól, morfondírozás lesz...
Előzmény: cordon (264)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 265
:(

A hosszabbítással van egy kis gond, beszéltem egy profi karosszérialakatos ismerőssel, aki azt mondta (oszlopaim megtekintése után), hogy ezt az oszlopot a rátett x rétegű korróziógátló bevonattal + festékréteggel látták el + műanyag vagy milyen külső és belső bevonattal, finoman szólva lehetetlen jól hegeszteni, ha meg leégeti róla és összehegeszti, nem lesz tartós, az oszlop a hőhatás miatt (nem feltétlenül a betonnal érintkező részen, hanem elsősorban a kupak ellenére a benne lecsapódó légnedvesség miatt (dunszt hatás) belülről, illetve a kupak nem tökéletes zárása miatt elkorrodál pár év alatt, mivel a belső műanyag meg egyéb védőréteg mindenképpen megfolyik ill megsérül.

Kifejezetten nem javasolta a hegesztést, hiába van a hegesztési illesztési pont a betonban....

Előzmény: cordon (264)
cordon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 264
Már lejjebb leírtam az oszlopokat 20-30 cm-el meg kell hosszabbítani ott ahol lépcső van és oda állítsd az oszlopot ahol a képeden a függőleges kék vonal van. Így lesz a legstabilabb és legszebb,egyszerűbb mint tökölni mindenféle kapcsokkal. A másik.
Az oszlopokat mindenképpen betonozd be mixer előtt,kitámasztgatás nem megoldás,
el fognak mozdulni az oszlopok 100%,és utána megnézheted a hálódat.
Előzmény: zordonC3 (263)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 263
mivel itt nagy meredélyek vannak, és van 20-30 fokos lejtés is, gyakorlatilag meg kellene kettőznöm az oszlopokat úgy lenne szép is meg szabályos is.

Mi van, ha az alábbi megoldást választom, az oszlopot a szokásostól jobban kiemelem, a háló sarkát megvágom (a másik oldalon ami nincs a képen, teljes egészében oszlopra van fogatva), és közvetlenül a zsalukőhöz rögzítem fúrás + tipli + kampó segítségével?

Errefelé nagyon sokan csinálják ezt.

Mit gondolsz róla mint szakértő?

zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 262
C10-16KK 10212 bruttó m3, C10-25KK 10120 bruttó m3 (c10-16kk lesz) , szállítás 2300 / m3, tekintve hogy 10km-re kell hozni, ez nagyon korrekt ár, fél óra ürítés benne van, utána 30 percenként 2500 az ürítés, de szerintem egy óra alatt végigönti a 4m3-t, ne felejtsd el hogy 30-as zsalukő eléggé széles, szerintem tudja önteni.

nem elég ha kitámasztom az oszlopokat sziklával?
Előzmény: cordon (261)
cordon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 261
Az oszlopokat szakaszonként azonos magasságba kell tenni,ezt a szakasz elején és
végén lévő oszlop tetején kifeszített zsinór segítségével tudod megoldani. Szerencsésebb ha először azokat az oszlopokat betonozod be amik a szakasz elején
ill. végén vannak. Ha ezek megkötöttek ki lehet rá feszíteni a zsinórt,és rakhatod a köztes oszlopokat. A háló felrakását kitárgyaljuk ha már állnak az oszlopok.
Mennyiért veszed a betont? A C10-es kb 10.000 Ft bruttó.
Előzmény: zordonC3 (257)
cordon Creative Commons License 2008.09.17 0 0 260
1. Van egy rossz hírem:az oszlopokat még az előtt kell bebetonoznod,mielőtt kiszállítják
a mixer betont. Ha megjön a mixer nem fog arra várni amig Te töketlenkedsz az oszlopokkal. Szépen kihúzol egy zsinórt a kerítés tengelyirányában,ez mutatni fogja hogy hová kerül az oszlop,ezután egy vízmértékkel függőbe állítod.Amikor függőbe van
és a zsinórt is érinti (nem tartja ki )a segéded földnedves betonnal kitölti az oszlop
körül a zsalukövet és jól tömöríti.Ha így beraktad az összes oszlopot csak akkor rendeld meg a kész betont. Ha jól saccolom kb. 30db oszlopod lehet, azoknak a beállítása gyakorlatlan építőnek minimum 1 nap,de inkább 2.

2. A fogó maradhat amig el nem készülsz !

3. Az oszlopot jó ha 1600 mm-re teszed.

4. A 3. pontot nem értem.

5. Szerintem jobban jársz ha nem mixerrel hanem sima teherautóval hozatod ki a betont. A mixer egy rakás pénzért kimegy és elkezdi neked kinyomni a betont.
Mivel elég széles a kivezető csöve, biztos hogy a beton fele a keskeny zsalukő mellé
fog folyni. Nem fogsz tudni olyan gyorsan dolgozni ahogy a mixer adja a betont.
A mixeres bedolgozást nem ilyen helyekre találták ki.
Ha rám hallgatsz fogadsz egy fuvarost (nem hivatalos beton telepit,mert az rohadt drága ) és hozatsz vele egyszerre 3 m3 C 10-24 KK (kissé képlékeny) betont.
Ezt egy segítséggel nyugiban be tudod dolgozni.
Előzmény: zordonC3 (256)
Dínó Creative Commons License 2008.09.17 0 0 259

Nézz utána, hogy nem engedélyköteles-e egy ilyen kerítés. Nehogy feljelentsen a szomszád miatta...

Egyébként ha nem hagyja levakolni az ő oldaláról, az az ő baja.... :))

Előzmény: x31 (253)
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 258
OFF

ehhez képest "magos Déva vára" gyorsan felépült :) Persze ez pénzkérdés, de azért nem minden nap van kb 180e ft-om betonra... Kiszámoltam különben , az itteni szállításokkal ha magam keverem ki (x hét alatt, addigra fagyni fog) betonkeverővel, kb 130-ra jön ki + áram (+víz ugye esővíz van dögivel), mert el is kell hozatni ide

ON
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 257
az oszlopmagasság azért kritikus mert köroszlopaim vannak, és azon csak három gyári tartóelem van adott magasságban és helyen... Kitárgyalhatnánk az oszlopra rögzítés mikéntjét kicsit...
zordonC3 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 256
harmadszor írom be mert kidobál az index...

tegnap kaptam ajánlatot a mixerestől, jó drága lesz... Öntenénk a betont, ha itt nem éjszaka 1-2 fok lenne esővel két napja. Nem hogy a mixer, de még én gyalog sem tudok rámenni a talajra... Egész hétvégén zsaluköveztem, lassan eljutok addig hogy egy része önthető lenne (még kb 5 méter szakasz kellene hozzá) egyben 4m3, de nem tudok kijutni. Volt egy próbálkozásom, 10 perc alatt 10 centivel lettem magasabb a talpamra tapadt sártól... Ráadásul cs-p-re talamenti fagyot mond a helyi meteorológia, kellett nekem Pilis...

Egy-két nap kéne eső nélkül, rá egy napra mixer. Oszlopok maradékát ma tervezem megvenni, 75m drót már régóta, fél éve figyel a garázsban, de oszlopokat még vennem kellene.

Küldjem vissza a fogót? :D

Amíg esik, addig essenek kérdéseim is :)

1. oszlopokat hogyan tudom függőlegesbe állítani ? (tudom, kicsapózsinór), de a mélyedésbe alá (mivel nem ér a talajszintig) mit tehetek? Követ, téglát, stb. A másik hogy a beton nélkül azért csak ingatag zsalukőben az oszlopot hogyan tudom kitámasztani hogy a beton öntésekor ne mozduljon el?

2. 2m oszlopaim vannak, 1.52 a pantanet light, 1.6 kilátszik az oszlopból az jó?

3. mi a túrót csináljak az ilyen dolgokkal (ld kép). a) ide hogyan jön a beton? csináljak átmeneti alapot a pirossal megjelölt helyen hungarocellel, véssem ki mikor megköt a beton és oda tegyek jó minőségű javítóbetont?

a piros részen ugye a zsalukő üreg miatt vagy kifolyik a beton, vagy ha pontosan illeszkedik akkor átfolyik az alatta lévő részbe és ott jön ki... Mégiscsak hagyományos módon zsaluznom kell? (brrr)



Előzmény: cordon (255)
cordon Creative Commons License 2008.09.16 0 0 255
Zordon ! Mi van a kerítéssel ? Állapot jelentést kérek !
Előzmény: zordonC3 (250)
groovejet Creative Commons License 2008.09.15 0 0 254
bassza meg az anyját az ilyen szomszéd :-D
Előzmény: x31 (253)
x31 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 253
Sziasztok!

A 2.4 m-es tömör kerítést szeretnék készíteni saját kivitelezésben, hogy élvezhessem a saját kert nyugalmát. Első ütemben 16 folyóméter készülne a be l oldali szomszéd leválasztására. Nem vagyunk jó viszonyban őket zavarja, az én barkécsolásom az udvaron én meg nem kedvelem, ha a szomszédból folyton azt bámulják, 2-3 méteres tévolségból, hogy mit csinálok. A szomszéd kötelessége a kerítés építés ő ezt meg is tette, ezy kb 80 cm-es drótháló kihúzásával. A kutyán erre simán felkönyököl, amit szintén sérelmeznek, viszont azt sem engedik, hogy bármit a kerítés támasszak, hogy a kutya nem tudjon a kerítésre könyökölni. Nincs más megoldás, nekem is kell agy külön kerítést építenem, de ógy hogy a túloldalhoz nem férhetek hozzá, mert a szomszéd ragaszkodik ahhoz, hogy meglegyen az őkerítése is, így tehát a kerítést sem festeni, sem vakolni később már nem tudom, mert ahhoz le kéne bontani (legalábbis ideiglenesen a szomszéd kerítést. Néztem a konvex beton elemes kerítését, és nagyjából jó is lenne de:
a felépítés elég nehezen menne, mivel a 77 kilós lapokat 2,8 mééterre felemelni kézzel nem lehet.
Mésrészről a konvex kerítés folyóméter ára duplája pl. a Leier 25cm vastag pincefalazójából készített fal négyzetméter árának. Pincefalazóval már dolgoztam és elég masszív szép szabályos, tehát kerítésnek szerintem megfelelne.
Szélállóságra is nagy gondot kell fektetni, mivel az uralkodó szélirányra meróleges ées eléggé kitett a kerítés. A jelentős szélnyomást ez a beton falazat simán bírja oszlopok és vasalás nélkül is. A Leier elemekből 10 DB kell 1m2 hez így habarccsa 50 centi mély betin alapozással együtt 7500 Ft/folyóméterbe kerülne a 2.4 m magas kerítés.
A Leier elemek bármikor beszerezhetők, nem kell külön szállítási és csomagolási költséget fizetni, mivel utánfutón haza tudom hozni. A munka igénye persze nagyobb, mint az elemes kerítésnek, de ezt nem számolom, mert van rá időm.

Mi a véleményetek az elképzelésemről? Van e valami érv, ami ellene szól?
Mellékelet egy képet a jelenlegi állapotról, és egy darabkát a teraszhoz készített falazatból, ilyen lenne a kerítés is.
jelenlegi állapotilyen falat tervezekilyen falat tervezek
NeomatiK Creative Commons License 2008.09.04 0 0 252
Jedi lovag vagy? :)
Előzmény: zordonC3 (250)
Who111 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 251

Nem vízzáró a homok sem, de lassabban ürül le, így esetleg van ideje megfagyni.

Ha nincs más, akkor...

Előzmény: cordon (241)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 250


na itt van pár kép, az utolsó kettő a fontos, itt látszik hogy ahol ki van mélyítve a gödör (az oszlopoknál) ott egy sor téglából (de ha van nagyobb kő, akkor abból) építettem keresztirányban egy 10 cm vastag "falat", és erre tettem rá a felső zsalukövet. Logikus, hogy nem az egész árok van kitöltve, hanem az oszlopnak ki van hagyva a hely, tehát ez csak egy vékony "válaszfal" az árokban. Jó ez így?

A másik kérdésem az lenne, ahol 70 cm mély az árok, és kicsit szélesebbre sikerül a bobcat-nek (tehát nem 30, hanem mondjuk 35 cm széles az árok, és azon a ponton 70 cm mély) mivel nincsen mélységig végigzsaluzva, hogyan lehet a zsalukő melletti 5 cm-t feltölteni? A feltöltést mindenképpen szeretném mert nem akarom látni a zsalukövet, mindkét oldalán élősövényt szeretnék ültetni még a tél előtt (közvetlenül a kerítés mellé hogy be tudja nőni)
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 249
ígérem este csinálok képet. Na nem példaképként hanem elrettentésül az itteni passzív olvasóknak :D
zordonC3 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 248
hogy lássam hogy 10 munkás vízcsöves vízmértékkel kiméri a kerítést és pikkpakk kirakják az egészet szakszerszámokkal egy nap alatt :) ááá nem fájdítom a szívemet :D

Azon viszont törtem a fejemet hogy mondtad, 2m oszlopok az 1.52-es magassághoz nem jók, hegeszteni kellene az aljukra még, én azt törpöltem ki, hogy mivel 40mm-es sozlopok, vennék keskenyebb, pont beleférő oszlopot és mint a teleszkópot megtoldanám + csavarokkal összefogatnám, az nem jó? Hegeszteni nem tudok és nem is nagyon van itt lehetőségem...

Különben vannak neccesebb részek is, látszik hogy 4 zsalukőnél már 1-et emelkedik a talaj, na ott mit fogok alkotni jövő héten, az szép lesz... (ugye 2m-en 23 cm)...
Előzmény: cordon (246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!