Keresés

Részletes keresés

misikt Creative Commons License 2008.12.19 0 0 239

No ezek után mondom a gondom. Az egyik számítással (legyen HE módszer a neve) durván 2.200 liter jön ki, másikkal kb. 3.000 liter, meg van még a legegyszerűbb módszer, a kazánteljesítmény *50 liter. Ezzel 1.000 liter az eredmény. Ez utóbbi módszer szerintem a legkevésbé megfelelő, mert figyelmen kívül hagyja a ház hőigényét. Na nem teljesen, mert a kazán elvileg ahoz van méretezve, de azért vegyestüzelés esetén jó mellé lehet lőni, pláne, hogy a névleges teljesítmény nem biztos hogy egyezik a valóssal. (Eltérés adódhat pl. az alkalmazott fűtőanyag miatt).

Ha a nagyobb puffert választom (3000 liter) biztos nem követek el nagy hibát, mert legfeljebb tovább tart, vagy alkalmazhatok kisebb delta t -t. Ellene megyek viszont a pénztárcámnak. Ha kisebbet választom, elvileg olcsóbban jövök ki, de lehet, hogy kevés lesz a tárolt energia.

Szerintetek?

NRZ Creative Commons License 2008.12.19 0 0 238
Ok, a fene se figyeli a copyright-ot. :)
Mindenesetre jó segítség a puffer méretezéshez. Ha Te írtad, akkor köszi.
Előzmény: Holicska Endre (237)
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.19 0 0 237

Téves! :) ezt először a vegyes tüzelésű... topicba írtam 1961 hsz. Aztán illetékességből magam másoltam át ide a puffer-be. Innen v onnan aztán valaki -a megkérdezésem nélkül- tette be a cikkbe. Igaz itt nincs szerzői jogvédelem, csak jelzem, magam sem tudtam a cikkről. Most, általad klikkeltem rá. :)

Az megnyugtat, ha a cikkbevalónak jó a gondolatom, akkor vad szakmai baromságot biztos nem tartalmaz. Más kérdés, hogy apró gépelési hibákat nem korrigáltak, de néhány érthetőségi korrektúrát végrehajtottak szavakon. Tehát inkább nem szakmai, hanem publicista alapú "cenzúrán" esett át.

Előzmény: NRZ (236)
NRZ Creative Commons License 2008.12.18 0 0 236
Most látom, hogy ez a cikk lett a 92-be bemásolva.
Előzmény: NRZ (235)
NRZ Creative Commons License 2008.12.18 0 0 235
Előzmény: misikt (234)
misikt Creative Commons License 2008.12.18 0 0 234

Üdv!

Puffertartály méretezésen elmélkedve "szinte" végigolvastam az itt leírtakat. A 92. hsz -ben van számolgatási módszer, de egy ismerős küldött nekem egy másikat. Némiképpen egyszerűbb, és más eredményt is ad. Közzéteszem itten, beléje is lehet kötni:

puffertartály mérete (liter) = ház hőigénye (Wh) / 0,86 (Wh/C, 1 liter víz által leadott hőmennyiség 1 C fok hülés alatt) / delta t (C fok)

A 92 -es hsz számaival számolva (94,5 kWh/nap tárolandó energia, 40 C fok delta t) 2032 liter jött ki, ezzel a képlettel:

94.500 (Wh)/0,86 (Wh/C)/40 (C fok) = 2.747 liter jön ki.

Ha mégis volt már ez itt, arra az esetre szól a "szinte" :-)

UNicum Creative Commons License 2008.12.18 0 0 233

van egy napenergiás topikon a 22879-es hozzászólásban, megpróbálom feltenni ide is.

Előzmény: katonalajos (232)
katonalajos Creative Commons License 2008.12.18 0 0 232
Hali,
tudnál esetleg egy-két fotót felrakni róla?
Előzmény: UNicum (231)
UNicum Creative Commons License 2008.12.18 0 0 231

Üdv Pufferolók!

most akadtam a topikra és mivel nemrég építtettem egy 680l-es puffert beszámolok a tapasztalatokról. 60cm átmérőjű és 2,4m magas 4db hőcserlélővel, mely egyenként 15m 18-as rézcsőből készült. A szigetelést purhabból terveztem, de a gyártó javaslatára 10cm-es alukasírozott üveggyapot került rá. A csonkok még mindig nincsenek leszigetlve és így is pazar az eredmény. 60°C-os tartályhőmérsékletnél (a tetején mérve) egy nap alatt eddig a max. csökkenés 1°C ! Kényszerű kazánleállásom volt 3 hétig, és a 30°C-os puffer 2 hét alatt hűlt le 18°C-ra. A garázsban ahol áll 10-12°C között van a hőmérséklet.

Unicum

legirepa Creative Commons License 2008.12.15 0 0 230
Akkor most én vagyok skizofrén, vagy te? Mer én már tök jól érzem magam, és a hangok is ezt mondják.
Előzmény: katonalajos (229)
katonalajos Creative Commons License 2008.12.14 0 0 229
Én is szeretem az ilyen szóvicceket, bár egyszer hallottam, hogy a skizoid gondolkodási séma közel állhat az ilyen emberekhez. :-)
Előzmény: legirepa (228)
legirepa Creative Commons License 2008.12.14 0 0 228
tudok még ilyen cselferélős dolgokat: karácsonyi laposkép

Előzmény: enginer (226)
sasok1 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 227

Először arra gondoltam, hogy a radiátorokból származó

olajos trutyi rárakódott a hőcserélőre, de valszeg a

keringetés lesz a megoldás. Azt hittem a víz gyorsabban keveredik.

Köszi a segítséget!

enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 226
"csöherélő"

Ez tetszik! :D :D
Előzmény: legirepa (224)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 225
"Mennyi idő kellhet, hogy a melegebb víz felszálljon a pufferban?"

Ha megkeringteted benne a vizet egy szivattyúval, akkor szerintem gyorsabban. :D
Előzmény: sasok1 (223)
legirepa Creative Commons License 2008.12.14 0 0 224
Nekem junkers kazán fűt egy 300l-es HMV tartályt felső spirállal. 60°C-ra van a HMV beállítva, és simán nyom a kazán 85-87°-os vizet is a csöherélőbe, hogy elérje célját. Van ugyebár a itt is hőlépcső.
sasok1 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 223

Egy hónapos a puffer, és mint írtam 1,9m2-es

az alsó hőcserélője. Ezért gyanús nekem is a dolog.

A kályha előremenője ált 5-10

fokkal melegebb a

visszatérőnél.( A tűz intenzításától függően.) Ami szerintem rendben van.

Mennyi idő kellhet, hogy a melegebb víz felszálljon a pufferban?

Lehet, hogy itt a gond?

Előzmény: enginer (222)
enginer Creative Commons License 2008.12.14 0 0 222
Az több, mint érdekes lenne, hogy melegebb jön a pufferból, mint ami benne van. :D

Annyi csak a titka, hogy a pufferban lévő "hőcserélő"det nem tudja lehűteni a puffer vize.
Kevesebbet tud átadni a puffer fűtésére, mint a kazán 8kW-ja.
Előzmény: sasok1 (221)
sasok1 Creative Commons License 2008.12.14 0 0 221

Sziasztok!

Idén kötöttem be egy Drazice 2 hőcserélős 500l-es puffert

a vízteres kandallómra. A szaki azt mondta, hogy kb. 8kw-ot

fűt vízre a kandalló.

A kandalló az alsó hőcserélőbe van bekötve. (1,9m2)

Szerintetek az normális, hogy a puffer tetején a hőmérő

65 fokot mutat, és a kandallóba a visszatérő meg 75 fokos

ami szinte a puffer aljából megy vissza.

dako60 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 220
Lehet ,hogy már a kukoricacsutkát sem lehet mártogatni benne, hogy jobban égjen????
Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.13 0 0 219

"megadta földemen előállítok?! "

Sőt, elő sem állíthatom az istenadta tűzzel...

Holicska Endre Creative Commons License 2008.12.13 0 0 218

Uraim! (hát vagy hölgyeim:)  )Én ugyan nem értek mindezekhez, csak ötletelek. De ez arra elegendő, elindítva egy egy gondolatváltogatást, hogy észre vetesse velünk, mennyire fontos életünk rengeteg terén a PUFFER, mint átfogó olyan... Igaz, a topicnyitó a fűtési pufferre gondolva nyitotta ezt, de mi jól elbeszélgetünk sok más alkalmazásáról. Van is min. Hisz még a tüdőnk is rendelkezik egy átmeneti többlettárolóval, egy kis minipufferral. Hogy átvészeljünk pár perc vízközeget, vagy hogy elegendő légtömeget tudjunk -megfelelő nyomással párosítva- a légút tisztítására felhasználni. Hapci!

Szép dolgok ezek, és éppen az így kialakuló kontrasztból veszem észre, hol is tartunk. Az isten adta alkoholból sem tarthatok annyit, amennyit a jog megadta földemen előállítok?! És igen, lehet nekem a jog és technológia adta mozdonyom a kertben, de nem tankolhatom tele?! Szabályok, szabályok mindenhol. Az Eu szabványos uborkával együtt.

Szerencsésebb e szempontból az erdei vadkan nálam, neki (még) nincs a territóriumán pl. szolvák-magyar v akármilyen nemzethatár. Neki csak egy korlátja van egy őrült másik faj, aki psszióból vadássza. Szerencsére időnként szabályok szerint. :)

Valóban nincs jelenleg diesel kocsink, de már mindegy is legyen vagy ne, ha mindenképp, azzal is egy szabálykerülő gazember vagyok.... :)

Who ki ne dobd azt az égőfejet, vagy inkább add nekem. Arra még mintha nem derült volna fény, hogy az adózott pénzemből kereskedelemben megvásárolt (esetleg primerkörben elhasznált) étolajat szabálytalanul égetném el a kazánomban.

Bár most ti jöttök:) Valami szabály?

Előzmény: Who111 (217)
Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 217

Ez így van, ugyanis ma már nincs külön HTO.

Egységesen dízelolaj (gázolaj) van.

Ha ezt ma csinálja valaki, akkor ez törvényellenes.

De a fater azzal fűtött.

Sőt, megvan még az olajégős kazán is, összekötve az elásott tartállyal.

Remélem nem büntetik meg érte.

Végül is a törvény előttről van nála...

Előzmény: enginer (214)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 216
de akkor nem is tárolhatsz benne üzemanyagot. :D
Előzmény: vadmotoros (215)
vadmotoros Creative Commons License 2008.12.13 0 0 215
Ha ki van vonva a forgalomból elvileg nem kell rá fizetni semmit.
Előzmény: enginer (210)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 214
Írtam linket.
Igazából ennél többet én sem tudok, mivel nem vagyok VÁMos.

Nekem az jött le a jogszabályokból, hogy Holicska Endre eredeti terve (betárazás, drágábban eladás) törvénybe ütköző, de még a készletek felhalmozása, birtoklása is!
Előzmény: Who111 (213)
Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 213

Nem mondtam, hogy te találtad ki.

Direkt igyekeztem úgy írni, hogy ne lehessen kötekedésnek venni.

Tényleg érdekel!

Előzmény: enginer (212)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 212
Ezt nem én találtam ki!!!!

http://www.penzugysziget.hu/jovedeki-ado-torveny/xvi.fejezet.html
Előzmény: Who111 (211)
Who111 Creative Commons License 2008.12.13 0 0 211

Apámnak egy 3500L-es alu üzemanyagtank van elásva a kertben.

Asszem egy ZIL-en volt anno.

Azóta van neki, hogy anno HTO-val fűtött.

Minden évben megállt neki az ÁFOR-tartálykocsi, volt egy hosszú csővezeték

kiépítve, rácsatolt és már töltötte is. Hivatalosan.

Aztán jött a gázkazán, de még biztosan van benne vagy 800 liter.

Igaz piros színű.

Azt gondolom lehet tárolni nem?

Azért kérdem, mert akkor tényleg szólok az öregnek, hogy adjon túl rajta...

Előzmény: enginer (210)
enginer Creative Commons License 2008.12.13 0 0 210
Gondolom nem is fognak vele problémázni, ha közben fizeti rá a fizetni valókat (súlyadó, kötelező biztositás, stb, stb.) max az lenne nekik fúrcsa, hogy erdetei elképzelésének megfelelően elásta a kertben. :D :D

Olyat hallottál már, hogy az az önkormányzat amelyik beszedi a súlyadót a gépjárműre (be is van fizetve), a Te költségeden elszállitattja a gépjárművet a közterületről (utcáról), mert nincs rajta érvényes műszaki?
Mert ez is van!
Előzmény: vadmotoros (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!