Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

agi521 Creative Commons License 2003.05.08 0 0 109
'nekik hővédő az üvegük, nincs pöcök a tartó alatt és van gyári GPS az egyik autóban...
'

kifigurazol, jol van! :(

Előzmény: NoGun (105)
Marty Creative Commons License 2003.05.08 0 0 108
Szia NoGun !

Köszi, szívesen találkoznék Veletek egy Zafis eszmecserére, de innen a nyugati határszélről nem nagyon van rá módom. Ha hívatalos ügyben pesten járok, az meg a céges kocsival történik.

Bye !

Előzmény: NoGun (107)
NoGun Creative Commons License 2003.05.08 0 0 107
Marty,

legalább mostmár tudom hova vezeti a levegőt...

Nem gondoltam, hogy a féktárcsára.

Télen közel jártunk a dologhoz, de csak a gumi kötény és a sárvédő műanyagok bánták.
Azóta vissza tettem.

a sötétítőben nincs fém, csak a napfényt % százalékát zárja ki, ezért lesz hidegebb.

a klíma például olyan amit érdemes gar előtt megnézetni... :)

De ha a Déli felé jársz, akkor én is szívesen...

Előzmény: Marty (106)
Marty Creative Commons License 2003.05.08 0 0 106
Sziasztok !

Az enyém pont ilyen , mint a 92-es hozzászólásban linkelt képen az ezüst Zafi. Csak nincs rajta kf.felni sajna.
A félig sötétítés is stimmel. Ez is hővédő hatású ?? Itt nincsen visszaverő tulajdonságú fémréteg az üvgben, csak sötétebb.
Köszi a klíma használatához a tanácsokat. Azért majd lehet, hogy elviszem valami szakihoz beméretni, hogy jól műkszik-e.
Ti nem törtétek még össze az első lökhárító alján lévő gumiszoknya mögötti levegő bevezető csatornákat ? Ami a féktárcsára viszi a levegőt. A hét végén a jobb oldalit próbáltam vissza tenni a helyére. Nagyon sérülékeny helyen van, lehet hogy jobb lenne leszerelni őket.

Marty

NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 105
ezüst és nincs hővédő üvegem, így tudok GPS-ezni is mögötte, bárszerintem jó lehet. Igaz néha körben hiányolom, ott dől be a meleg.

Már a Délinél vagyok... és még két emberrel tartom a kapcsolatot. egyszer összejöhetnénk legalább 4-esben...

nekik hővédő az üvegük, nincs pöcök a tartó alatt és van gyári GPS az egyik autóban...

Előzmény: agi521 (104)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 104
ahha, azt bogarasztam, hogy regebben volt ezekszerint ilyen osztott. hovedo uveg kerdes? (mindig atsiklassz :))

mennem kell, jo ejt!

ps:
a Tied is ezust ugye? ha jol emlexem

Előzmény: NoGun (103)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 103
te nem lennél biztos benne, ha a tied ilyen lenne? :)

Persze. Mondom hogy nagyon régi a kicsikém... augusztusban kezdték forgalmazni (mert én júniusban vettem át a G-t és én épp csak lemaradtam a Zafiráról...), az enyén Novemberi... első széria!

Előzmény: agi521 (102)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 102
biztos vagy benne?? nem olyan mint az ezust Zafin lentebb? nezd csak meg..
Előzmény: NoGun (99)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 101
nem is figyeltem. mások egy nap alatt csinálnak ennyit. :(

Előzmény: agi521 (100)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 100
100
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 99
ilyen tetősínt láttam. látok. nap mint nap. :)

a középső dudoron egy gyerekülés van. most pont jó oda. az oldalsó mélyedést pedig egy formaszivaccsal kiegyenesítettem.

Nekem ugyan nem bőr kormányom van, de kapcsolókkal, sok örömem nincs benne mert Sony-t hallgatok, rotary commanderrel.

de legalább világít ha megy a rádió...

új fólia? nem. amikor megvettem egyből raktam rá egy 2-eset a magnumnál. hátra nem csak az oldalsókra...

Előzmény: agi521 (97)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 98
na

mara

ennyit
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 97
multkor kerdeztem toled, hogy lattal mar ilyen osztott tetosint? a mieneken nem ilyen :( ez szvsz terhelhetobb lenne..

agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 96
nem az en autom, linkelt kepek.:) csak szinben stimnt.

ja-ja, nagy reszed van Zafi megveteleben.bar a G kombi fele is orientaltal.:)

tenyleg vmi uj foliad van mar?

Előzmény: NoGun (94)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 95
ertem.akkor maradt 'Barati korben' :)

basszus en is -4.75-nel jarok.lassan mevakit minket a monitor. mar nagyon vagyom egy LCD-re.

nem egy szepseg a kozepso ovtarto dudor.jahhh, es kikerult comfortbol a multikormany(od) is.nem kommentalod a hovedo szelvedot, mennyire erzed hatasosnak?

Nogun:lassan osszeszedem magam s randizunk, csak az Arpad hid kornyeke ne lenne olyan brutal napkozben.

z

Előzmény: NoGun (93)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 94
szép kis autó, ugye nem hiába agitáltalak... :)

hátul neked gyári sötétség van?

az akkud is cserélve lett már?

Mi ez a KFelni? szép.

Előzmény: agi521 (92)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 93
Külföldi munkára várt, de végül nem utazott el, ezért maradt a dolog a régiben.

Szemüveg van, bár .5 dioptria. inkább a sok kompjuter miatt.

Tudok az új ülésről is. Ki kéne cserélni egy totalkárosból... :)

NoGun: tele a raktár! :)

Előzmény: agi521 (90)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 92
Előzmény: agi521 (91)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 91
neha kell egy-egy kep is:
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 90
Zsoli!a szemuveg default viselete nekunk ugye nem kerdes :) (esetleg Te mar nem hordasz?)

baratod/kollegad vegul eladta a feher Zafit?
nem is ertettem anno miert akart szabadulni egy olyan fiatal autotol.. :(

tudtad, hogy az uj Zafiban a hatso kozepso ov is mar 3pontos?

off: Nogun forgalmazas?

Előzmény: NoGun (87)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 89
a klímával egy lesötétített autóban kb. 18 fokot lehet csinálni érzésem szerint. de az nagyon hideg.

Nekem az ajtónyitóm párás hideg szokott lenni az oldalsó fúvókától ha ráirányítom ...

Előzmény: Marty (84)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 88
vagy amikor kívűlről párás az üveg és törölni kell... :)
Előzmény: nikonaprofi (86)
NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 87
Korábban volt egy olyan érzésem, hogy a klímát sokan digitálisan kezelik. vagy megy vagy nem.

És ezért vagy megfáznak vagy nem használják.

Pedig ott a fűtés kapcsoló is.

A kezdeti nyitott ablakos, 4-es fokozatú, belső keringetésű menet után lassan kettes fokozat és általában 6 óra szerinti hideg-meleg beállítás segít nekem.

Hosszú távon általában ezt használom, az ablakra fújatva, sokszor akár 7 órás állásig csavarva 2-es fokozat, vagy 5-6 órás 1-es fokozatban.

Egyszer 40 fokban magamra irányítottam a klímát és akkor begyulladt a szemem.

Javasolt a szemüveg nagy melegben ha nem bírod tovább!!

Mindezt úgy kell végeznem, hogy mellettem a huzatérzékeny anyósom, félig mögöttem pedig a hideg érzékeny feleségem... nem egyszerű.

Jó lenne egy kétoldalas automata klíma...

nikonaprofi Creative Commons License 2003.05.07 0 0 86
A hőmérsékletét még nem mértem, de egy kiadós szellőztetés után bőven elég, ha csak a szélvédőre nyomatom max. 2-es fokozatban, és a kocsit kellemes szinten tartja, miközben direktben senki nem kap a cúgból. Érdekes volt Isztrián hat órai kocsikázás után kiszállni a 36 fokba !
Előzmény: Marty (84)
agi521 Creative Commons License 2003.05.07 0 0 85
erdekes, nekem eloszor *kb 10 liter korul* folyamatosan elkezd egni a tank lampa, majd kb. 7 liter korul kezd villogni folyamtosan, amig nem tankolok.

szerintem boven meglehet fazni a klima mellett.
pl. folymatos orszaguti haladasnal en nem is kapcsoltam be a ventillatort (egyebkent a varosban 1,2 -esben szokott menni) a vegen mar a szelvedore ment csak, mert a nejem fazott.

z

Előzmény: NoGun (83)
Marty Creative Commons License 2003.05.07 0 0 84
NoGun !

Köszi az instrukciókat, majd átnézem a kocsit.
Tudomásom szerint minden jó benne. Szervízbe nem kell vinni, mert márciusban megvolt a 30ekm-es.

Szerintetek a klímából milyen hideg levegőnek kell jönni ? Még nem volt klímás autóm, és ezért a láma kérdés. Ismerőseim panaszai maradtak meg bennem, miszerint meg akarnak fagyni a klíma mellett. Hát ezt én nem mondhatom el, hidegnek hideg ami jön, de a megfagyástól azért messze vagyunk még 20 km 2-es fokozatban fúvatott klímázás után sem. Nézessem meg ??

Cső
Marty

NoGun Creative Commons License 2003.05.07 0 0 83
Marty,

Rendes szervízben úgy is végignézik rendesen, amit nem találnak, úgysem cserélik ki ingyomba.
Tehát inkább figyeld meg jól a kocsit, hogy te jelentsd be a hibát.
Én például pont gar után vettem észre, hogy a belső levegó keringető motor meghalt.

Vigyázz a lámpa attól is függ, hogy lejtőn vagy egyenesben állsz. Ha elindulsz még mozoghat.
Nekem szokott vicces lenni. Villogóval kezd és aztán a következő induláskor negyed körül mutat.
A régi Astrámban (g) egyszer már cseréltettem az elektronikát a tankban.

Nekem van anyós tálca, amikor megmutattam anyósnak jajdejó felkiáltással rátette a lábát! :)

és mindkét ülés alatt jukebox kábelvégek... nem szépek.
nincs bőrkormányom, de tettem bele kartámaszt, nem zavar.

és így néz ki a cockpit:


vagy amire szeretném picit a színvilágot átállítani:

vagy ahogy a haverom beszerelte a kütyüjeit:
igy

Előzmény: Marty (82)
Marty Creative Commons License 2003.05.07 0 0 82
Sziasztok !

Na milyen jól felfutottunk hirtelen ! Hála Agi-Zolinak :-))
Köszi a linket ! kár, hogy nem angol nyelvű.
Tankolás ügyileg még nincs tapasztalatom, ui teli még nem tankoltam . Visszatartott az 58 liter ára :)
A fogyit eddig úgy mértem, hogy a napi számálón fifyelem a sárga lámpa kigyulladások között megtett km-ert. Persze todom, hogy mennyit tankolok rá. Ez elég pontos módszer szerintem, nekem bevált. Több, pl 3 szori 30 l-es tankolást figyelembe véve , az ezzel megtett 900-1200 km távon az a pár km bizonytalanság ami a felgyulladás és az állandóra égve maradás között van, nem túl nagy hibát okoz.
Hővédő üveg. Majd megnézem, de nekem nem úgy tűnik, hogy rózsaszínesen csilloogna a szélvédőm. Tudom mire gondolsz, de az enyém nem ilyen.
A Zafi 2002 májusi, és olyan, hogy a hátsó traktus gyári sötétített üveggel van ellátva . Ezt a szériát így szállították láttam már hasonló korú ugyan ilyet. A szélvédőn felül zöldes napellenző sáv van.
Nekem sem fiókos az anyós ülés, ellenben van kartámlám - ami csak a pályán jó, amkor nem kell váltani- és bőrbevonatú multikormányom.
Kipróbáltam 180 -at megy , és totál pontosan mér 120-nál az óra. ( 4 km, 2 perc tesztelve )
Apropó, mit érdemes esetleg csináltatni rajta itt a garanciaidő végén ??

marty

Előzmény: agi521 (80)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.05.07 0 0 81
Én még csak 50ezernél tartok.
Előzmény: NoGun (79)
agi521 Creative Commons License 2003.05.06 0 0 80
szia NoGun! reg lattalak!
nekunk viszont mar kisporoltak a -szeria donheto- anyosules alatti kihuzhato ladikat :(

z

Előzmény: NoGun (79)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!