Keresés

Részletes keresés

Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11403

Küldjed-küldjed!!!! De a márka név az legyen amit írtam! :)

50 rugó? Ági ne viccelj már, hát nálam van annyi kacat meg ócskavas láttam van vagy 10-15 rugó a gépekből ami kijött!! A többit összedogjuk a fúrumon vagy kimegyek én guberálni a vastelepre, hát nehogy már 50 nyavajás rugó miatt nélkülözd a kényelmet!! :)

 

 

Előzmény: skolikagi (11401)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11402

Kedves tp329

 

Szerintem nem írtam semmi sértőt neked, csak amit te írtál nekem azt írtam vissza. A linkeknél azt nézd amit Piros a levelébe betett az hatályos rendelet. Nem tudom mennyira vagy tisztába a jogszabályokkal egy rendelet addig érvényes amíg meg nem szüntetik. Módosítani szokták, de legtöbb esetben akkor is az eredeti évszám és jogszabályszám szerepel a nevében. A belinkelt oldal a Magyar Állami Természetvédelem hivatalos honlapja.

A többi link amit utólag írtam be csak segítség azoknak akik tájékozódni kívánnak, mivel ott átláthatóbb. Igaz előfordulhat ott csúszás, de én nem láttam a madaraknál. Igaz csak átfutottam.

Amiket leírtam szakemberek véleményei és nem a hivatalos verzió. Biztosan tudod, hogy Magyarországon ma az igazság és a hírekben leírt, elmondott dolgoknak sok köze nincs egymáshoz.

Előzmény: tp329 (11398)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11401

Majd küldök róla képet:-)

Kb. olyan 50 rugó egy igazán kényelmes...de hát én megérdemelném:-)))

Bőrből van, lábtartós és dönthető a támlája:-)))

 

Előzmény: Krizsok (11400)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11400

Van olyan, hogy kis tv-néző-kézimunkázófotelt? Ez egy márka? :-) Ha igen megkeresem és megkapod karácsonyra!!! :-)

Előzmény: skolikagi (11399)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11399

A széket nem adom.

Hímzést viszont vállalok:-))

Bár..ha adsz egy kényelmes magas támlás jó kis tv-néző-kézimunkázófotelt, akkor viheted az egész rattan garnitúrát:-))

 

Előzmény: atandi (11396)
tp329 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11398

Köszönöm!

Ezekkel a linkekkel egy bajom van, mindig valamilyen csúszással követik a hatályos jogszabályokat, ezért inkább maradok törvények, rendeletek, végrehajtási utasítások tanulmányozásánál, ha megengeded!

Gondoltam, hogy vékony jégre kerülök ezzel a témával! Gyakran úgy érzik az emberek, nem értenek ehhez, nem az ő aztaluk, mit érdekli őket. Most is ketten maradtunk, senki nem szól hozzá, pedig a mindennapjaiban mindenki ezen szabályozás keretei közt vagy éppen a kereteket áthágva ténykedik (akár tudatában van ennek akár nincs pl. héja, nyest, görény, róka)! Ezért gondoltam, mikor felmerült ez a téma, hogy érdemes lenne beszélni róla. Beszélni, esetleg vitázni, de nem vitatkozni!

Ugye mi is megmaradunk a fórumra jellemző barátságos hangvételnél? A téma iránti érdeklődésem mellett ez a hangnem volt az egyik oka, hogy csatlakoztam. Lehet, pár hozzászólásom alapján aszfalton nevelkedett emberkének tartasz, aki csak az olvasgatásból szerezi az ismereteket és a gyakorlatról csak álmodik. Nem egészen így van. Életem első 18 évét egy kis faluban töltöttem, tyúkok, libák, kacsák, nyulak, disznók éltek az udvarunkban és persze kutya, macska. Néha persze a róka, görény is tiszteletét tette. A ketben megtermett ami a konyhára kellett és a takarmány egy része is. Nem esem kétségbe, ha fial az anyadisznó és akkor sem ha libát kell tömni. de azt is tudom, milyen amikor a csibe vagy a kisliba kibújik a tojásból. Ez a családi fészek még megvan bár kevesebb lakóval, édesanyám felügyelete alatt. A kertben még teremnek a saját kézzel oltott, szemzett gyümölcsfák a nagyapám által az 50-es években ültetett fák mellett. Ha sikerül, az idén is termesztek meggypiros színű kukoricát, és remélem ősszel ismét  ágaskodnom kell, hogy a csövet le tudjam törni egyik másik tőről, akkorára fog nőni! (180cm vagyok! tavaly, a belvíz miatt kb, derékig ért) Bár jelenleg nem gyakorlom őket, de mert érdekelt letettem a vadászvizsgát, a solymász vizsgát az ehhez szükséges Természetvédelmi jogi vizsgát is. Csak mert érdekel a téma és nem azért mert kell! Na, valahogy ezek után keveredtem ide!

Ha úgy érzed van értelme és tudjuk a fórumhoz méltó stílusban folytatni, akkor szívesen megindokolom az állításaimat, amit persze nem lesz kötelező elfogadni!

Természetesen mások is véleményt nyilváníthatnak!

üdv.

 

Előzmény: Aldric01 (11395)
karibaba Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11397

Ráadásul fajmudi!!!

Előzmény: j ó z s i (11338)
atandi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11396

Ági, nekem a bal oldali, emblémás tetszik jobban, viszont a jobb oldaliról a bútor kellene, amire rátetted! Nagyon tetszenek az ilyen szövött-fonott izék! : ))

 Régen én is hímeztettem a buszok fejtámlahuzatjára, kár, hogy még nem ismertük akkor egymást...

Előzmény: skolikagi (11390)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11395

Kiegészítem akkor a leírtakat még a leírtakat egy linkkel amit kaptam. http://www.greenfo.hu/adatbazisok/fajok.php?PHPSESSID=ff15c0cc45bb93accf693d75e94bc9e1

 

Védett madarak


http://www.greenfo.hu/adatbazisok/fajok_lista.php?kateg=119&PHPSESSID=ff15c0cc45bb93accf693d75e94bc9e1

 

Fokozottan védett madarak

 

http://www.greenfo.hu/adatbazisok/fajok_lista.php?kateg=126&PHPSESSID=ff15c0cc45bb93accf693d75e94bc9e1

 

Az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős állatfajok

 

http://www.greenfo.hu/adatbazisok/fajok_lista.php?kateg=129&PHPSESSID=ff15c0cc45bb93accf693d75e94bc9e1

(ez egy vegyes lista, de itt található például a házi veréb is)

 

Előzmény: Aldric01 (11392)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11394

az már azért jó jel nem?

Előzmény: capricorn18 (11393)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11393

akkor sem jobb. Bár ma délután mikor fényképeztem nem bántották a tyúkok, sőt az egyik el is fogadta a kakas hívását a kajához.

Előzmény: K.G.D.T. (11388)
Aldric01 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11392

Kedves tp 329!

 

Akkor javaslom, hogy még a témában olvasgassál. Csak azután, hogy mefelelő oldalakat böngészted és szakembereket megkérdezted akkor írd le az elképzeléseidet, mert ezzel a tájékozatlansággal, amit magabiztosan terjesztessz sok embert megtévesztesz! Ezt azért írom, mert most olvastam amiket délután írtam, ragadozó madarak, vetési varjúk stb. mind megkérdező jelezed hatalmas szakértelmeddel. Ezt azért merem írni, mert megjött a válasz. Beteszem a levelet, de a magán részeket kivettem belőle.

 

Az én levelem ami erre a témára vonatkozik.

 

"Egy kérdésem lenne. Egy madarász körben arról vitatkozunk, hogy védett-e Magyarországon az összes madár. Én úgy tudom, hogy az összes ragadozó madár védett, de nem minden madár. A vadászható fajok tudomásom, szerint nem védettek, illetve a dúvadak sem (dolmányos varjú, szarka, szajkó).
Segítenél ebben a témában? Mert még madarász körökben is nagy kavarodás van ebből. Az interneten sem találni pontos információkat, mert találtam oldalt, ahol a védett madarak fel vannak sorolva, de a házi veréb hiányzik belőle, pedig az biztos védett."

 

A válasz

 

 

"Kis hazánkban nem minden madár védett a ragadozók úgy tudom mindegyike az. Szerintem amit leírtál az helytálló. Hogy melyik nem védett madár vadászható azt pontosan nem tudom. Az örvös galamb, erdei szalonka, récék- ludak bizonyos fajai igen.
A kárókatonát ami védett bár természetvédelmi értéke jelképes 1000 FT (ahogy a házi verébé és a bütykös hattyúé is) bizonyos időszakokban gyérítik de szigorú engedélyezés és ellenőrzés után. A bevett szokás, hogy a gyérítések esetében bejelentési kötelezettség van. Pl. A GYŐRSZOL a közeljövőben fog ilyesmit csinálni (talán sirályokat és dolmányosokat) a szeméttelep környékén és hivatalosan bejelentették. Ez fontos hiszen a természetvédelmi érdekeket figyelembe kell venni még akkor is ha nem védett az adott faj.
Ha van engedély a vadászatra akkor pedig azt is figyelembe veszik, hogy a költési időben ne történhessen ilyen tevékenység. De ez a vadászati törvényben is így van pl. vaddisznót, őzet, szarvast...csak a szaporodási időn túl lehet vadászni. Ennyit tudok írni a vadászatról. Ha valami nem tiszta akkor kérdezz nyugodtan.

http://www.termeszetvedelem.hu/vedett-fajok-listaja-a-13-2001-v-9-kom-rendeletben
A védett fajokról itt találsz pontos adatot. Sajnos évente változik vagyis szerencsére egyre több faj védett lett!"

 

Remélem ez elég jó válasz és a kétségeket tisztázza!

Előzmény: tp329 (11313)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11391

Úgy látom Te sosem unatkozol! :-)

Előzmény: skolikagi (11390)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11390

Na akkor megmutatom.

Ez még csak mintadarab, aztán ha tetszik, akkor ilyet kell hímezzek valakinek:-)

Előzmény: Krizsok (11389)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11389

Ellen őr mi? És pont én lettem megbírságolva piszkálódásért! Jaaa és nem szoktam folyton csak veled! :-)

Engem érdekel már megint, mit is ügyködsz!!!

Előzmény: skolikagi (11385)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11388

Nem tudod úgy hogy egyszerre csak egy tíúk van vele?

Előzmény: capricorn18 (11384)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11387

Hidegben a fő szempont hogy ne legyen túl nedves. Nyáron meg hogy ne legyen több a sz*r mint az alomanyag. Mert a forgács az jól szívja a nedvességet és nyáron meg is szárad így nem tud nedves lenni. De nehéz ezt így leírni. Láttam már olyan tyúkólat, ahol nem volt alom és nem is nagyon takarították. Állt halmokban a sz. az ülőrudak alatt. De nem is voltak bent a tyúkok csak aludtak bent.

Szerintem erre nincs szabály.

Előzmény: inmi (11380)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11386

Elmegyek begyújtani, majd jövök, érdekel, ki hogy csinálja. A kakas gyilkolászás, bontás miatt elmaradt, utána nem voltam itthon, most már bé fog fagyni a béfagynivalóm.

 

Hogy milyen nehéz volt felbontani azt a baromfit! Úgy értem, a metodika adott, azt vágom, csak az erő nem a régi már. Egyrészt emelgetni fél kézzel, másrészt meg a csontok borzasztó erősek. Tavaly nyáron a vágásérett pár hónaposakkal nem volt bajom, de ez:) Sokat öregedtem azóta, mióta utoljára falusi, háztáji kakast bontottam, akkor valahogy könnyebben ment (20 éve cirka). Mondtam is a fiamnak, hogy drága gyerekem, én szétkaptam, de a farhátat te vagdalod, ha akarod, meg a combokat is ketté...

skolikagi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11385

Nem vagyok itt, csak néha bekopogok, mint egy ellenőr:-)

Ma hímzős nap van, délelőtt yamaha-logot hímeztem, és most mással folytatom:-)

Megmutassam a yamahát, érdekel valakit?

Előzmény: Krizsok (11369)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11384

hello

dehogy sikerült, szerinted miért nem állnak meg a képpeken egy percre sem?:DDD Ilyen szar képeket még nem sikerült csinálnom

Előzmény: K.G.D.T. (11382)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11383

na igen ez meg a másik. Látszik mikor kellt akarítani, mennyire koszosodik le a hely.

Előzmény: tooommm0013 (11378)
K.G.D.T. Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11382

Hello!

Nah sikerül őket összeszokatni?

Előzmény: capricorn18 (11373)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11381

ez a fűseprű, vagy más néven lombseprű

Előzmény: inmi (11379)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11380

És mikor látod úgy, hogy szükséges?

Előzmény: tooommm0013 (11378)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11379

Pontosan mi az a fűseprű? Az, ami a neve után?

Előzmény: capricorn18 (11376)
tooommm0013 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11378

A takarítást én lapáttal csinálom. Vödörbe rakom az elhasználódott almot és elcipelemm a komposzthalomra.

Alomnak forgács vagy szalma van. A forgács tovább bírja, de nehéz tisztát beszerezni. Olyat nem akarok amiben ragasztó, festék stb is van. Akkor takarítom mikor úgy látom hogy szükséges. Ez időjárástól is függ.

Előzmény: inmi (11375)
Krizsok Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11377

Na, igen adózás során szépen le is megy a pénzből. Az alapításról meg ne is beszéljünk, mert jelenleg is egy 18 ha-on elterülő szarvasmarha telep istállóit újítgatom és alakítgatom át baromfiknak. A pénz szépen fogy, de a látszat lassan halad. Jó persze szép az új tető, a csatornák, a meszelés, de amit kifizettem érte valahogy nem látni azt a sok pénzt.

Sokan vannak, ám akiknek szép a gazdasága, de van ám rajta hitel is 100 milliós nagyságrendekben. Az Ő helyükben nem lennék!!

 

Előzmény: atandi (11372)
capricorn18 Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11376

Én megmondom őszintén hetente egyszer van takarítva a fahátakban és a hozzájuk tartozó udvarokban, itt amit látsz itt is hetente, ezeknek beton az alja és szalmázva van ilyenkor, nyáron forgácsolva. Fűseprűvel össze van húzva, kiszedve. A nagy tyúkok óljában más a helyzet, mert télen kevesebbszer van takarítva, viszont mikor megjön a jó idő ott is 10 naponta mindenképpen, ott viszont mindig forgács vagy fűrészpor megy, hogy ne ragadjon oda a kakesz.

Előzmény: inmi (11375)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11375

Hogy szoktad a takarítást kivitelezni? Úgy értve, mennyi időnként, mivel almozol, mi az aljzat, és a többi. Nálam ilyen pikk-pakk almozáskor, plusz 2 nap max. a helyük, utána akár takaríthatnám is...

 

Ugyanez a kérdésem a többiekhez is:) Ki hogy csinálja?

Előzmény: capricorn18 (11373)
inmi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 11374

Neked mennyi maradt tisztán 100 forintból?

Előzmény: atandi (11372)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!