Keresés

Részletes keresés

Veszpremi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5234
Egy biztos egyszerű kérdés: lehet-e, szabad-e a gyümölcsfákat mondjuk hetente levéltrágyával (Vuxal) permetezni? Pl. leginkább a monília súlyotta kajszira gondolok. Elég gyéren hajtja a leveleit is, elkelne neki egy kis erő, gondolom, nagyon megviseli a monília. És a virágzó meggy monília elleni permetezésekor (Sumilex...) is mehet-e bele a levéltrágya is? Vannak már szép levélkezdeményei.
kardhal01 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5233
Sziasztok!
Ma védekeztem a szilvadarázs ellen Basudinnal. A szirom szinte teljesen lehullott már. Szerintetek elkéstem?
krampuszka1 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5232

:)

Én is igy szoktam........

Gyüjtögetem.

Előzmény: papus_03 (5231)
papus_03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5231
Köszi, regisztrált vásárlójuk vagyok.
Én - mint mi itt mindannyian - nagyon szeretem a kertemet. Viszont nem szeretnék itthon (még a kerti kalyibában sem) mindenféle mérgeket felhalmozni. Ami kell az kell elismerem de néha már túl sok a kemikália.
A gazdabolt-os rendeléseimet a lehetőség szerint össze szoktam gyüjtögetni. Nekem nem elég "hatékony" 1.693.- ft értékű Score-t + 1.500.-ért kiszállíttatni. Nézegetem az oldalt mi kellhet még de 10.000.- alatt nem rendelek.
Előzmény: krampuszka1 (5230)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5230
gazdabolt.hu !
Előzmény: papus_03 (5229)
papus_03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5229
Igazad van de ... :)

1 Drága nekem mert kevés fám van ( 2 őszi 1 kajszi 1 megy 2 körte 1 dió) és egy ampullából is sok permetlé marad.
2 Tavaly Score volt most valami mást szeretnék.
Előzmény: krampuszka1 (5228)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5228
Score...........
Előzmény: papus_03 (5226)
cserella Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5227
vegyél bravo-t.
nálam is dívik a tafrina, úgyhogy a legjobb ha bízunk a jó időben.
Előzmény: papus_03 (5226)
papus_03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5226
Sziasztok !

Én valamit most nagyon nem értek vagy a kereskedők fejében van zavar.
Voltam a Budapest északi határán található ..rmesben bevásárolni.

1. A Folicur Solo-ra azt mondták I-es kat. nekem nem adnak.
2. Systhane 12E már, Systhane 24E még nincs.
3. Kaptam tőlük Topsin M-et de ha jól tudom ehhez most hideg van.

Közben meg a tafrina szétzabálja a kopasz barackomat :(
Tanácsot kérek mit vegyek most és Bp. III kerülete környékén hol lehet beszerezni.

Előre is kösz:
Papus
kivala70 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5225
Sziasztok!

Nagyrészt a fórumon olvasottak hatására és sajnos a tavalyi tapasztalatból monilia ellen permeteztem (hét végén vasárnap délután) jó idő is maradt. Kapott a meggy, kajszi, szílva.
Úgy értelmeztem, kétszer kell, mehet a mostani hét végén szerintetek (ha jó idő lesz), vagy mikor kell megismételni?

(Folicur Solo)

Tibor
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5224

Ez naggyon jó volt..:-) bocs, de ezt meg én nem tudtam kihagyni..

 

Csak elképzeltem amint  felakasztgatja  a barackokat a fára ,mint a karácsonyi gömböket...

 

Zsunci

 

Nem akartam én sem gonoszkodni, de ez jól jött ki..:-)

 

 

 

Előzmény: Mozo66 (5223)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5223


Kedves Zsunci

Elvileg még lehet rajta barack ... persze ha veszel a piacon és szépen fölakasztgatod a fádra őket .

Bocs , hogy gonoszkodom , de nem volt szívem kihagyni .

A problémát a monilia okozta . Nem vagy egyedül , az idei fagyos virágzási időszak megtette a hatását . A leszáradt virágokkal sajnos nincs mit tenni . ha nem túl nagy a fa és van kedved hozzá , akkor a jövő évi termésre való tekintettel , a visszaszáradt vesszőket a legutolsó élő hajtásig vissza lehet vágni . A továbbiakban azért érdemes permetezni , hogy jövőre ne legyen hasonló kár . Sokféle szer van amit alkalmazhatsz erről a boltban is tudnak tájékoztatást adni , lényeg , hogy monília elleni felszívódó szer legyen . Aztán majd az ősszel lombhullás kezdetekor , és mikor teljesen lekopaszodott a fa , érdemes rezes lemosást alkalmazni , ez nagyban csökkenti a következő évi fertőzés veszélyét .
Előzmény: Zsunci (5222)
Zsunci Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5222

Sziasztok,

 

sürgős segítség, tanács kellene.....tegnap kimentünk a hétvégi kiskertünkbe és megdöbbenve láttuk, hogy a sárgabarackfával valami gond van. A levelei csak hébe-hóba jönnek és a virágok mintha rá lennének száradva a gallyakra.... szinte barna színű az egész fa.....Vajon lesz rajta barack ?

 

Ugye valaki felismerte a gond okát és tudja, hogy mit kellene tennem......

Ja, már 2 x volt permetezve: rezes lemósó + gombaölő. A nevüket nem tudom, mert kidobtam a flakont....gondolom ez hiba volt....

 

Köszi a segítséget !

 

F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5221

Ja majd a héten megszóróm megint , pedig sütött a  nap , csak jött  egy  felhő, csepergett , majd tovább ment és újra sütött a  nap, mindez kb. 5-10 perc alatt történt..

Megmondom őszíntén édesanyámnak vannak  nagy  gyümi fái , szilva, alma, körte cseresznye, meggy ezekre gondoltam a csapdákat , de ő biztosan nem fog invesztánlni, a dologra.

Az én fáim meg még kicsik épp azon morogtam , hogy az alig 1.70-es szilvafámra amiből egy van , hogy a csudába keverjek szert..?Mert mi kell rá , max. 1/4 liter ..ááá.

Ilyenkor összekötöm anyúm fáival aztán egybe, csak ma nála kezdtem és elfogyott a permetlé..

Pech..:-(

Előzmény: Akka81 (5220)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5220

Hát azt nagy valószínűséggel le sajna... :(

 

Milyen károsítóra kellene a csapda?

 

Üdv

Előzmény: F.Szilvi (5218)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5219

Hát ez egy jó kérdés :) Alapvetően lehet a petricsésze és társai (mikroszaporítás) így a vírusmentesség is Ok. Amúgy "hagyományosan" szaporítható az alany is pl. feltöltéses bujtással, mondjuk az alma M-alanyai, vagy csonthéjasoknál több alanyklón. A myrobalant meg pl. lehet fásdugványozni stb. A törpe barackalany érdekes, meg kell próbálni :)

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5211)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5218

Köszi...:-)

 

Épp , hogy ma megszórtam a szilvát , meg az almát ,rá 3/4 órával  elkezdett cseperegni , na szép... annyi esett, hogy  elverte a port, de gondolom, a permetlét is lemosta.:-(

Előzmény: Akka81 (5217)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5217

Attól függ, milyen károsítóra kell. Az alap ragacslapos csomag most 1700 Ft. De vannak 2-3 ezerért, sőt 6-ért is, kártevőtől függően. A csapdánál a megrendelési időre is figyelni kell (meddig kapható az a csapda az adott évben)

 

Üdv

Előzmény: F.Szilvi (5215)
HITMAN Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5216
Halálom, amikor ilyen témáról írnak egy oldal szöveget, de egy képet már röstellnek a cikkhez csapni (akár szerzője, akár szerkesztője). Honnan a lóból fogja egy hobbikertész másképp ezt a dögöt (is) felismerni? Vagy akár egy beteg levél/termés károkozóját meghatározni?
Előzmény: Vork12 (5212)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5215
Megközelítőleg, milyen árban vannak ezek a Ferromon csapdák?
Előzmény: Chess (5213)
Chess Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5214
Legjobb a déli oldalra raglaot kitenni. Épp most írtam a honlapot, ahol rendelhető. A védekezésnél talán érdemes lenne kipróbálni azt a módszert ami néhol bejött spárgalégy ellen. A rajzás előtt talajfertőtlenítőt (Force 1.5G) bedolgozni a talajba. Elvileg a bábból kibújú légy találkozhat a talajfertőtlenítővel.
Előzmény: Vork12 (5212)
Chess Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5213
Azt hiszem a viaszra nem sok hatása van a lombtrágyának. Csak a száraz meleg idő segít. A Goal (Galigan) használatánál még egy dologra kell nagyon vigyázni. A levél viaszrétegén fennmaradhat valamennyi Goal, de nem képes a hagyma leveléhez jutni. Azonban ha néhány nap múlva úgy gondolja valaki, hogy ideje gombaölőszert pl. Ridomilt adni a peronoszpóra ellen és ahogy illik tesz nedvesítőszert is hozzá igen meglepődhet. Könnyen azt gondolhatja a Ridomil jól elintézte a hagyma levelét, de csak a nedvesítőszer vitte be azt a pár cseppecske Goalt. Legjobb megvárni egy esőt vagy egy könnyebb öntözéssel megtisztítani a hagyma levelét a szermaradéktól.

http://www.julia-nki.hu/ - ezen a lapon rendelhetők a Csalomon feromoncsapda család tagjai. Jó képek is láthatók, ahogy a csapda megfogta a kártevőket.

Lufox (fenoxikarb + lufenuron) almában február vége felé kapta meg az okiratot. 1-1,5 l/ha azaz kb. 800 l/ha vízben permtezhető ki. 1 l-es flakonban kapható.
Előzmény: Mozo66 (5208)
Vork12 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5212

Sziasztok!!

 

A cseresznyelégyről valami infót ha kaphatnék.

 

A rajzásáról össze-vissza vannak az infók. Olvastam árilis vége, május közepe-végétől június eleje.

 

Mindenwesetre a sárga ragacsos lapokat kitettem. Rovarok vannak rajta bőven, de azok valamilyen molyok.

 

 

Itt olvasom.

 

Szóval rajta vagyok az ügyön.

 

Üdv Vork 12

Mozo66 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5211
Annyira nem értek a dologhoz .. a genetikához ... de ha " csak " ennyi lenne , hogy keresztbeporzás , akkor talán itt europában is kipróbálták volna , de én ezekről a növényekről , csak amerikai cikkekben , lapokon olvastam . És az ugye tudott , hogy ott nem tilosak ezek a génátlövések és egyéb dolgok .

Na még egy dolog . Szó volt az alanyokról . Tudsz arról valamit , hogy mi a technikája egy alany vegetatív szaporításának , és hogy ez házilag ... némi idő és pénz ráfordításával ... megoldható -e . Ugyan is van alanynövényem , most nevelem , és ha lehetséges próbálnék szaporítani róla . Ez egy törpe barackalany . Petricsésze , inkubátor ... valami ilyesmi ???
Előzmény: Akka81 (5210)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5210

Sztem interspecifikus hibrid növények, keresztbeporzással létrehozva - ez is GM persze. Mo.-n nem lesz ilyen szerintem, legalábbis egy darabig biztosan nem. Nálunk a GM dohányt se engedik, pedig hát a kátrány meg a többi ami a dohányfüstben van, biztosan károsabb :) Jó tudom hogy van jópár hihetőbb érv a génmódosított növények ellen... Mindenesetre érdekesek ezek a növények.

 

Üdv

Előzmény: Mozo66 (5209)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5209

Igen ezek az én fantáziámat is igen élénken izgatják ... : ) Szerintem mi Europaiak sosem fogunk erre a szintre jutni , ugyan is ezek tutti génmódosított dolgok . És mi ugye ezeket alapból elutasítjuk . Csak tudnám , hogy mitől lenne káros egy szilvaízű , barackkinézetű gyümölcs ??? , mikor szilvából , meg barackból csinálták .
Előzmény: Akka81 (5193)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5208


Csak hogy kapcsolódjak a témához . Azért ennek a csapdázásnak is vannak árnyoldalai , mert ha kihegyezed egy rovarra a védekezést , még más valami rámehet . Tapasztaltam , nem saját ültetvényen , hanem egy nagy gazdaságéban , hogy a sok megfigyelés között nem vettek észre valamit , és néhány hektár késői nektarin kissé ... bogárrágott lett . Látni kellet volna , egy éjszakás hűtőtárolás után , szépen bemolyhosodott a nektarin .

Chess , köszi az infot , a Goal-ra gondoltam , de még majd meglátom . Ez az ép viaszréteg annyira nem volt képben , jó hogy mondtad , mert valóban volt olyan , hogy egyszer szépen átvészelte a hagyma az Afalont , másik évben meg jól megritkította . Akkor elötte egy lombtrágyázás segíthet a viaszréteg kialakulásában ... jól gondolom ???
Előzmény: Akka81 (5207)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5207

De arra :) Viszont a kulcs, ahogy írod is, a meghatározott időtartam. Csakhogy itt (is) meglehetősen tág az az intervallum, amiben ezek a kártevők előfordulhatnak. Ha nem tudjuk hol a csúcs, lehet túl korán vagy későn permetezünk. Nem véletlenül találták ki a csapdázást. Régen, amíg folyt a "menetrendszerű" permetezés, a folyamatos jelenlét volt a cél - mindegy volt mikor van a rajzás, úgyis mindig volt hatóanyag a területen. Ma már ez túlhaladott, hisz környezetvédelmi szempontból sem jó, nem is beszélve az anyagköltségről.

 

Üdv

Előzmény: taormina1 (5205)
Flanell Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5206
Nem tudom, nem emléxem.
Előzmény: Akka81 (5197)
taormina1 Creative Commons License 2008.04.13 0 0 5205
Bocs a banális kérdésér, de nem éppen arra valók a FÖLSZÍVÓdÓ szerek általánosságban, hogy egy meghatározott idötartamig ODABENTRÖL figyelve távoltartsák a kártevöket, ill megsemmisítsék a már ottlevöket?
Előzmény: Akka81 (5204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!