Keresés

Részletes keresés

Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 9416

A" Kiss Szilárdra" rosszul emlékeztem 2018-ban adták át, a többit tartom.

Előzmény: Taliga007 (9415)
Taliga007 Creative Commons License 2023.02.03 -2 2 9415

Pl. a Siófoknak már öt éve ott van a Kiss Szilárd Aréna, ők egyébként az akadémia mellé építettek munkacsarnokot, szivacscsarnokot, szállót, meg a tökömtuggyamitnem. Gyakorlatilag épp erről szólt a TAO, a NER így tudta kiszivattyúzni az építőiparon keresztül a közpénzt, magyarul megépült minden, persze túlárazva, és nagyon sokszor szakmai, energetikai vagy bármiféle koncepció nélkül, csak mert éppen volt rá lé... 

Előzmény: Vándor777 (9413)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 0 9414

Hát, nincs túl közel, ez Románia dél-keleti része.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9411)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 0 3 9413

"Finneknél? Németeknél? Szvsz nagyon el vagy tájolodva..., ami volt lemaradás infrastruktúrában, körülményekben azt már rég behoztuk."

 

Én valahogy nem így láttam. Még az NB/1- ben is van "némi" hiányosság /Dunaújváros, de a Siófok is a Beszédesben játszott még 2 éve/. Az iskolai tornatermek terén történt haladás, de jót tenne egy kisebb kirándulás a Dunától keletre eső településekre, finomodna a véleményed.

Előzmény: Taliga007 (9409)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 0 9412

Abszolút ezt gondolom én is,az infrastruktúrát tekintve biztos hogy nincs hátrányunk!

Előzmény: Taliga007 (9409)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 0 9411

Magát a közeget a nyelvet is talán....meg mint írtam is,az is számíthatott hogy közelebb van mint nyugat-európa....

Előzmény: Tonio 2.0 (9406)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 3 9410

Barátja, Bognár Alex a Fradiban játszik, lehet, ő is Romániába igazol? Valami magánéleti oka lehet, vagy anyagi, de hogy nem elsősorban sportszakmai, az elég valószínűnek látszik...

Előzmény: Igazság80 (9407)
Taliga007 Creative Commons License 2023.02.03 -3 1 9409

Finneknél? Németeknél? Szvsz nagyon el vagy tájolodva..., ami volt lemaradás infrastruktúrában, körülményekben azt már rég behoztuk. Ilyen anyagi háttérrel, körülményekkel (népességre vetítve) sztem Európában nem rendelkezik senki, gyakorlatilag egymásba lógnak a sportcsarnokok, és a tornatermek, az akadémiák meg éppen csak a toronyórát nem építették meg... 

Előzmény: Vándor777 (9405)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.03 -3 1 9408

A könnyen jött pénzek adminisztrációja nem aranymosó-műhelyeket generál, hanem korrupciót. Sehol se így nevelnek utánpótlást, és amint példánkból is látszik: nem is működik.

 

Előzmény: Vándor777 (9403)
Igazság80 Creative Commons License 2023.02.03 -1 1 9407

Igen az nagyon messze van az ő származási helyétől, meglepne ha ott hadseregnyi rokonsága lenne.))

 

Ráadásul úgy tűnik a keret is teljesen kicserélődik ott jövőre, és nem néz ki úgy a keret egyelőre hogy ott valami komoly és izmos csapat legyen.  Azaz ki érti ezt... De valahol valami ráció biztos van rejtetten az egészben...

Előzmény: Tonio 2.0 (9406)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 -1 1 9406

Én nem tudom, mit ismer gyerekkora óta, ha jól értem, néha nyaralt Erdélyben a rokonoknál.

Ennek mi köze lehet a havasalföldi Buzauhoz, ahol a 100 ezerből kb 40 magyar lakos van?

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9400)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 0 3 9405

"Le lennénk maradva létesítményekben? Katartól? :) "

 

Katartól is, de van itt még néhány ország: Németország, Dánia, Norvégia, Finnország, stb. Ne csak azt lásd meg ami BL! Nézd azt is, hogy a hasonló korú up játékos milyen körülmények között edz, az éppúgy kézilabda.

 

Előzmény: Taliga007 (9404)
Taliga007 Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9404

Le lennénk maradva létesítményekben? Katartól? :) 

Előzmény: Vándor777 (9403)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 -1 1 9403

"Mert mi legyen azzal a temérdek pénzzel, ami a kézilabdában van?"

 

Esetleg az "aranymosóknak", műhelyeknek, akik behozták és útjukra indították a játékosokat a kézilabdába, s teszik ezt rendszeresen "motiváció fenntartásra" talán nem lenne pénzkidobás. Létesítményre, újoncoknak nyári edzőtáborra?  Igaz, ez nem túl látványos, nem lehet odaállni mellé fotózkodni, nem kelt érdeklődést a médiában.

 

" Ha viszont az állam kivonulna az élsportból,"

 

Nagy kár lenne, így is le vagyunk maradva létesítményekben, de azt erősen meg kellene fontolni, hogy mit lenne célszerű másként csinálni. 

Előzmény: Nullával Osztás (9399)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9402

'Nem ismerve a konkrét eset hátterét, az mondjuk elgondolkodtató lenne, ha tegyük fel, a magyar kéziben kicsit kevesebb lenne a pénz, és a lányok tömegesen megindulnának - ROMÁNIÁBA... :)'

 

Ez több mint elgondolkodtató lenne,de nem tudnám ezt teljesen kizárni.....

Előzmény: Tonio 2.0 (9394)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9401

'Szerintem az, aki azt gondolja, hogy csupa magyarokból BL8-as csapat jönne ki, az vagy pszichés problémákkal küzd, vagy tudatmódosító szerek hatása alatt áll. '

 

Én ezt el tudom képzelni,pedig nem élek semmilyen cuccal(még piával sem)a pszichém köszöni jól van,nem állítom biztosra de ki sem zárom....

Előzmény: Törölt nick (9391)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 1 9400

Teljesen igazad van,valóban ez lett volna az észszerűbb vagy logikusabb....lehet az volt az igazán döntő érv a Buzau mellet hogy Romániát kicsi gyerek kora óta ismeri,közelebb is van....és ha ott boldogul akkor jöhet egy jobb nívósabb csapat....persze ehhez olyan teljesítmény is kell amivel eltudja magát adni.

Előzmény: Tonio 2.0 (9388)
Nullával Osztás Creative Commons License 2023.02.03 -5 1 9399

A jelenlegi helyzetben ez így naiv elképzelés. Mert mi legyen azzal a temérdek pénzzel, ami a kézilabdában van? Ha bevezetnénk a félamatőr/amatőr státuszt, akkor normális módon elkölteni sem lehetne ennyi raklap pénzt, megint csak azok járnának jól, akik eddig is jól éltek a kézilabdából, és már tudják a pénz leemelésének ezeregy csínját-bínját. Ha viszont az állam kivonulna az élsportból, a terved könnyedén megvalósítható lenne, sőt, a kluboknak más lehetőségük nem is nagyon maradna, mint a kevés pénzből gazdálkodás. (Ha gonosz lennék, azt mondanám: Gyurcsány alatt nem volt TAO, viszont volt kézilabdánk!)

Előzmény: Vándor777 (9396)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9398

'Mert az ő szerződése lejár. '

 

Ezt nem tudtam.

Az azért furcsa a Loki részéről hogy az egyik alapemberét nem tud nem akarta megtartani.

Előzmény: Süni2 (9389)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 -1 0 9397

Nem csak a plusz, hanem a mínusz is része - szigorúan a korrektség jegyében - a fegyvertárának.

Előzmény: objektív3 (9380)
Vándor777 Creative Commons License 2023.02.03 -1 3 9396

" Azt sem tartom valószínűnek h az NBI-ben minden magyar játékos egyformán jól keres, sokkal valószínűbb h a top-2 csapat sokkal jobban fizet mint az alsó-középházi csapatok"

 

- Ki állította azt, hogy "minden magyar játékos egyformán jól keres",  megint olyat akarsz cáfolni, amit senki sem állított.

 

-" az sem tűnik valószínűnek h a magyar játékosok a top-csapatokban ugyanannyit keresnének vagy akár többet mint a  légiósok (kivéve akik felnőtt válogatottak, ez 20-24 játékos"   Ki állított ilyet? Idéznéd? Ezek a te látomásaid, saját szellemeiddel harcolsz.

 

"Különböző fizetések vannak az ETO-ban, a Fradiban, a 3-6. helyen végző csapatoknál, a középháznál, az alsó középháznál és az alsóházban"

 

Sőt, remélem nem leplek meg, még az NB/1b-ben is vannak fizetések. Az is triviális, hogy a hiány, a jövedelem elégtelensége  a legnagyobb hajtóerő. /ld. köznapi életben túlórák, mellékállás/ A kézilabdánkban is ez lehetne az előre vivő.

Konkrétan egy  közép és alsóházi csapaton belül:

   - 7-8 profi játékos

   - 5-6 játékos minimálbér+ meccs és eredményességi pénz

   - 4-6 játékos minimálbér fele+ meccs és eredményességi pénz 

 Kizárólag az élhessen meg a kézilabdából aki: a/ teljesíteni akar

                                                                    b/ előrébb akar lépni

Versenyhelyzet nélkül mindig a" langyiba" kerül a következő tehetséges korosztály is, átvéve annak hőmérsékletét.

Előzmény: RnD (9370)
fulees Creative Commons License 2023.02.03 -1 3 9395

"A Fradi Vámost akarta az olimpia után, nem Pált, de Vámos nem ment, /vagy nem engedték./"

 

Nem akart elmenni sehová... Hosszú távra tervez Debrecenben (7:42-től)

 

https://www.facebook.com/dvsckezi/videos/2544198912524818

 

 

Előzmény: Süni2 (9376)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9394

Nem ismerve a konkrét eset hátterét, az mondjuk elgondolkodtató lenne, ha tegyük fel, a magyar kéziben kicsit kevesebb lenne a pénz, és a lányok tömegesen megindulnának - ROMÁNIÁBA... :)

Előzmény: fulees (9390)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.03 -3 2 9393

Nekem is ez az egyik ötletem. 

A másik pedig az, hogy tudja, hogy magyar válogatott nem lesz, román pedig még lehet... Nálunk a posztján óriási a harc. 

Előzmény: Süni2 (9392)
Süni2 Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9392

"Vajon mennyi értelme van Romániába elmenni, hogy egy kb Móvár-szintű (vagy valamivel alatta lévő) csapatban játsszon?"

 

Én sem értem. Lehet, hogy vannak információi arról, ki lesz ott az edző következő szezonban. Jobb ötletem nincs.

Előzmény: Tonio 2.0 (9388)
Törölt nick Creative Commons License 2023.02.03 -2 3 9391

Szerintem az, aki azt gondolja, hogy csupa magyarokból BL8-as csapat jönne ki, az vagy pszichés problémákkal küzd, vagy tudatmódosító szerek hatása alatt áll. 

Mégis ki alkotna egy ilyen csapatot? 

Ja, amúgy érdemes lenen összeírni a posztonkénti 2 legjobb magyar játékost, akik kiadnának egy ilyen keretet. Kvázi a válogatott jönne ki ugye, ahol meg azért vannak olyan posztok, ahol még középmezőnyben is visítva vannak a játékosaink... 

 

fulees Creative Commons License 2023.02.03 0 2 9390

"Vajon mennyi értelme van Romániába elmenni, hogy egy kb Móvár-szintű (vagy valamivel alatta lévő) csapatban játsszon?"

 

Szakmailag nem biztos, hogy nagy az előrelépés, de pénzügyileg akár óriási is lehet az az ugrás. Nem látunk bele a játékosok fejébe, hogy kit, mi motivál...

Előzmény: Tonio 2.0 (9388)
Süni2 Creative Commons License 2023.02.03 0 1 9389

Mert az ő szerződése lejár. 

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9377)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.03 0 3 9388

Nem látunk rá, de érdekes.

Én megérteném, ha azt mondja, túl nagy lépés lenne ez nekem, inkább elmegyek a francia vagy a dán harmadik-negyedikhez, vagy a német vagy a norvég második-harmadikhoz. Ehhez képest kiköt a román ötödiknél (jelenleg ott állnak), aki idén az EL csoportkörébe sem tudott eljutni, mert, ha szoros küzdelemben is, a Móvár ellen kiesett.

Vajon mennyi értelme van Romániába elmenni, hogy egy kb Móvár-szintű (vagy valamivel alatta lévő) csapatban játsszon?

Közben meg a jobb csapato(ka)t visszautasította, ahol valószínűleg odafigyeltek volna rá, lehet, hogy kölcsönadják, vagy az elején kevesebb lehetőséget kapott volna, de például a Metz nem az a mindenkori sztárcsapat, aki csak szórja a pénzt, veszi a játékosokat, aztán vagy játszol, vagy nem.

Ők - ha részben kényszerből is - láthatóan gondolkodnak a fiatalokban.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9387)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.03 -2 0 9387

'Pál egy érdekes történet, hívta a Metz, hívtuk mi is, legalábbis tapogatózásig jutottunk, aztán elment BUZAUBA.'

 

Ez így valóban furcsa döntés,az meg érthetetlen hogy miért nem ment Mayonnade-hoz.....bár annyi infóból amivel itt rendelkezünk azokból nagyon nem lehetünk okosak.

Előzmény: Tonio 2.0 (9386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!