Keresés

Részletes keresés

FvT Creative Commons License 2016.04.11 0 3 129340

Ezt is írtam, mindenhol lehet hiba .

Elmesélek egy történetet .

Cegléden voltam orvosnál.

Tömött váró. A várakozók a hosszú órák alatt szinte kivétel nélkül szidtak mindenkit. Az orvosokat, a betegápolókat , mindenkinek előkerült valamilyen sérelme . Az egészségügyet gyorsan le is húzták a vécén.

Hazafelé felültem a vonatra ,ami onnan indult. bemondták, hogy kb 5-10 perc késéssel fog indulni .

A kocsiban ülők közül minden percben megszólalt valaki a mellette ülőkhöz , hogy bizony a MÁV is elmehetne a francba, milyen trehonyaság van, ésasatöbbi....

Leszálltam és bementem a melóhelyre leadni az orvosi papírokat, de nem a személyzetin mentem be, hanem az ügyféltérben beálltam a sorba , gondoltam leadom a kolléganőnek .

Az itt eltöltött negyed óra alatt aztán végképp letérdeltem.

 

Utána elmerengtem. ezek az emberek hol dolgoznak? Mit csinálnak?

 

De elég ha csak a postagalambsportba körülnézel.

Mindenki ugat mindenkire , mindenki más munkája szart se ér. de az ővé bizony szégyenteljesen alulértékelt, pedig ő megérdemelné, hogy mindenki a seggét nyalja.

 

Ilyen világ van.

2000 ügyfelem van . 26 éve. A körzeti maffiafőnöktől a teológus professzorig .

Tudom miről beszélek .

 

 

Előzmény: subigalamb (129337)
guilden stern Creative Commons License 2016.04.11 0 0 129339

Itt a Villámban igyekszem néhány dolgot megreformálni, például a versenyirat-kezelést.

Úgy működünk, hogy minden egyesületben elvégzik a saját bontásaik ellenőrzését, az iratokat az egyesületben őrzik, és csak a szezon végén szedem össze.

Ha élgalamb vagy szúrópróbás ellenőrzés kell, alapesetben az elektronikus másolatot küldik át nekem, vagy fejlesztett változatban konkrét irategyüttest kérek ajánlott levélben.

Nagyon sok tortúrától megszabadul a társaság.

Majd meglátjuk a tapasztalatokat.

Előzmény: guilden stern (129338)
guilden stern Creative Commons License 2016.04.11 0 0 129338

Valójában minden irat küldhető elektronikus levélben is, léteznek lapszkennerek, amelyeken beolvassák, és már kész is, ebből lehet adatrögzítést végezni. Nekem van pl. egy tízezer forintos kombinált nyomtatóm, az még faxol is, azon szkennelek. Vagyis nem egy eget verő költség, ha be kell ruházni rá.

Az elektronikus küldés is egy megoldás, bár eredményszámolóként nem lelkesednék érte rendszerszinten, kényelmetlen két monitorral dolgozni, könnyű hibázni is. De kivételes esetekben, ha a postai úttal valami gebasz van, pont jó, hogy kihúzzon a csávából.

Nagyjából negyed óra alatt az összes v-jkv beolvasható.

Előzmény: frici608287 (129333)
subigalamb Creative Commons License 2016.04.11 0 1 129337

Igen vigyázni kell!De a Postának is!Mert ugye vannak azok a kézbesitési idő korlátjaik!És akkor miért is kéri el (esetlegesen )a dupláját a normál dijnak ha csak az időkorlát végén kézbesit!És ha elmész reklamálni az orrod alá dugják a szabályzatukat!Na látod pont ezt a lehetőséget hagyták ki a szabályzatból!Mert ugye csak egyszer forduljon elő egy szezonban(véletlen Murphy) annak az egyesületnek onnantól már nem is érdemes versenyeznie,mert bukta az egész évet!Ja és önhibályán kivül,egy rossz időkorlát miatt!

 

Előzmény: FvT (129336)
FvT Creative Commons License 2016.04.11 -1 0 129336

Egy dologra vigyázni kell. Legyen hiteles egy vitában a bizonyítási tény. Ellenkező esetben azon felül, hogy hiteltelen lesz nem csak a bizonyítás, és maga személy is ,még nevetséges is lesz.

 

Egy példát tudok hozni. Olcsó költségvetésű film, és a szereplő egy hírvivő galambot repít el. De a rendező sajnos csak egy fehér kacagó gerlét tudott szerződtetni.

A laikus háziasszonynak fel sem tűnik, hogy hozé armandó egy gerlével küldi a levelet . De egy galambász halálra röhögi magát.

Szóval, ha olyan területre téved az ember amiben nem biztos, vagy csak apró kis info morzsái vannak akkor ne menjen bele a szakmai részekbe, vagy kérdezzen meg egy szakértőt.

Előzmény: frici608287 (129335)
frici608287 Creative Commons License 2016.04.11 -1 0 129335

Semmi gond,nem vagyok haragos típus!

Csak néha nem értelek,mire vagy olyan amilyen vagy??

Utána érdeklődtél a dolognak?

Előzmény: FvT (129322)
SN31 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 129334

Na most egy valamivel nem teljesen vagyok tisztában.Ezzel a programmal országos listánk lesz csütörtökön vagy mindenkinek a saját kerületi listája?

frici608287 Creative Commons License 2016.04.11 -1 1 129333

Gyuri!Még mindig más malomban őrölsz!

Amiről már többen beszéltünk,az nem az, amit Te értesz ki a dologból!

Már ne haragudj,már sokszor leírtuk, hogy az időkorláttal van a gond.Biztos vagy benne, hogy csütörtökig minden adatot minden körülmények között " be lehet dolgozni"?Ha nem ,akkor lesznek problémák.

 

 

Előzmény: Schill (129329)
subigalamb Creative Commons License 2016.04.11 -2 3 129332

Mint én is irtam ez igy az első hallásra jó!De senki sem számolt a buktatókkal!Igy első hallásra olyan szépnek és gördülékenynek hangzik az egész,de mivel tudjuk ,hogy ami elromolhat az átlagban el is romlik,ezt valahogyan kihagyták a szabályzatból!Mondom én egyetértek a kezdeményezéssel!De mint örök pesszimista ,bizony fentartásaim vannak!

Előzmény: Schill (129327)
Schill Creative Commons License 2016.04.11 -1 1 129331

Hobby az igaz,de ha van lehetőség hogy előbb láss listát,különösebb plusz ráfordítás nélkül,akkor miért ne? Aki ki tudja bontani az elektromos órákat,percek alatt megtanulja hogyan kell továbbítani az adatokat. Ezen kívül mindent lehet a hagyományos módon is csinálni,hétfőn bontani kell,nem értem ez miért probléma?

Előzmény: Hajas63 (129330)
Hajas63 Creative Commons License 2016.04.11 0 1 129330

Vasárnap verseny,attol függ ki mikor ér rá ugy bontunk,mért baj ha a versenyröl csütörtök ,vagy péntek nincs lista ???? Ugy is ugy pakolsz ahogy gondolod,gondolod minden egyesületbe titkár nök ülnek,,,, számomra Hobby a galambászat,az is marad

Előzmény: Schill (129329)
Schill Creative Commons License 2016.04.11 -3 2 129329

Azért fogják abbahagyni,mert hétfőn bontani,kedden postázni kell? Eddig is így volt.

Ti a verseny után egy héttel szoktatok bontani?

Mi vasárnap szoktunk,egyrészt akkor mindenki ráér,másrészt meg a többséget érdekli,hogy jöttek a galambok. Bevezetnek valami új és jó dolgot,amiért fizetünk is,számításaim szerint (a mi kerületünkben) fejenként 4-5000-rel olcsóbb lesz a versenyzés,itt meg megy a fanyalgás....

A helyi megoldásokon kellene gondolkodni,nem a kifogásokat keresni....

 

 

Előzmény: Hajas63 (129328)
Hajas63 Creative Commons License 2016.04.11 0 3 129328

Ez a sok tiltás,,határ idö arra jo hogy még több spori abba fogja hagyni !!!!!!! Mért probléma ha 1 héttel késöbb látsz listát,,,az hogy 18.-vagy 25. vagy !!!!!! 

Schill Creative Commons License 2016.04.11 0 0 129327

A legoptimálisabb az,ha az egyesületi admin beforgatja az eredményt a programba.

A második,ha elektronikus úton elküldi a kerületi adminnak,aki ezt megteszi. Eddig kellene eljutni mindenkinek.

A harmadik eset a kinyomtatott listák és jegyzőkönyvek postázása. A csütörtöki határidőt én igen barátinak tartom. 

Én máshogyan fogalmaznám meg a szabályt. 

Bontás minden esetben legkésőbb a verseny lezárását követő első munkanap.

Postára adás a bontást követő első munkanap.

A kerületi admin a kézhezvételtől számított 24 órán belül vigye fel az adatokat a rendszerbe.

Így a vis major eseteket kivéve és hétvégén befejeződő verseny esetén szerdán minden adat az adminnál van,csütörtökön van lista.

Előzmény: subigalamb (129324)
Schill Creative Commons License 2016.04.11 0 0 129326

Ez egy olyan példa,mint amikor focimeccs előtt annyi eső esik,hogy amikor a bíró leejti a labdát,az nem pattan fel,így halasztják a meccset. Senkit nem büntetnek miatta.

 

Előzmény: bosua (129323)
Schill Creative Commons License 2016.04.11 0 0 129325

Megóvtuk,mivel nem kaptunk róla írásban(sem) határozatot. :-)))

Előzmény: frici608287 (129321)
subigalamb Creative Commons License 2016.04.11 0 2 129324

Olvasva a hsz-et,itt mindenki csak és kizárólag a legoptimálisabb megoldásban gondolkodik!Pedig hát bizony az isten utjai kifürkészhetetlenek,nem beszélve a Postáéról!Igaz maga a vezetésünk is csak az optimálist vette a szabály megalkotásakor figyelembe!Mindenféle hibát ,balesetet,bakit ,sőt az egyesületek önhibáján kivüli dolgokat is kizárva!(Murfy törvénye!)

bosua Creative Commons License 2016.04.11 0 3 129323

Akkor meg minek a szabály, ha már most arra gondolunk hogy úgysem tartjuk be.

Előzmény: Schill (129315)
FvT Creative Commons License 2016.04.11 0 3 129322

Nem neveztelek butának. Teljesen mást gondoltam.

Visszaolvastam . Nem tetettem mást mint száraz tényeket közöltem ,és nem a sajátjaimat hanem az érvényben lévő postatörvényből illetve szabályzatból . sajnálom, hogy hirtelen volt itt vagy öt olyan ember aki mindenkinél mindenben többet tud. Olyanban is amiről halvány fogalma sincs.

Előzmény: frici608287 (129318)
frici608287 Creative Commons License 2016.04.10 -2 2 129321

NA látod Nálatok is volt olyan szitu,amire én is céloztam.Na ilyen rendkívüli esetekre is kellene gondolni,mindössze ezekről beszélek az időkorlát szűkre szabása kapcsán.

Bizonyára Ti is nagyon örültetek,amikor megtörtént veletek a dolog.

Előzmény: Schill (129317)
frici608287 Creative Commons License 2016.04.10 -3 2 129320

Látom Te érted miről beszélek.Nyilvánvaló,hogy könnyebben érti az,aki nem ma kezdte, meg van rálátása sok mindenre.

Amúgy senki nem gondolja, hogy következő csütörtökre kellene az időhatárt kitolni,de úgy gondolom, hogy néhány nappal mindenképpen ki kellene tolni.Arról nem beszélve, hogy bizonyos visszmajorokkal akkor is kellene számolni,vagyis rendkívüli esetek bekövetkezésekor el kellene tekinteni az időhatártól.Ellenkező esetben sok vitás és szerencsétlen eset lesz.Ha ezeket akarjuk szaporítani,akkor jó úton vagyunk.

Csak általánosságban kijelenthető,minél több "balhé" van,annál több lesz az olyan ember,akinek nem lesz kedve utána galambászni.Van már így is elég "kötelezettség" a vezetőkön,számolókon,minek még több "támadási felületet" gyártani???

Persze tudjuk,ami Pesten nem probléma,az vidéken se legyen az!

Előzmény: Törölt nick (129311)
frici608287 Creative Commons License 2016.04.10 -1 2 129319

Megint csak az van, hogy Te sem értetted, hogy mire írtam.

A jótét lélek alatt nem számolót,nem galambászt értettem,hanem az általad felsorolt unoka stb,akit meg lehet kérni a munka elvégzésére.Akihez elviszik a "csomagot".Majd a javításokat is neki kell elvégezni.

A másik dolog az, hogy megint egy olyan "luft" lesz a rendszerben,hogy azok vihetnek fel adatot,akik jelentkeznek.Azért talán bizonyos képzettséghez,netán "felelősség"-hez sem ártana kötni.

Ha boldog -boldogtalan bedolgozik a "rendszer"-be,abból újabb bonyodalmak fognak lenni.

Persze addig úgy sem hiszi el senki,amíg meg nem történik.

Előzmény: Schill (129300)
frici608287 Creative Commons License 2016.04.10 -1 2 129318

Én ettől cifrábbat mondanék Rád,de nem teszem,mert nem vagyok bunkó!

Ha azt hiszed,hogy náladnál "butább" vagyok,lehet tévedsz barátom!

Előzmény: FvT (129299)
Schill Creative Commons License 2016.04.10 -1 0 129317

Ha nálatok már a hét elején van lista (mondjuk egy vasárnapi verseny,hétfői bontás,keddi postázás,szerdai kézhezvétel esetén igen csipkedni kellett magát ehhez a beírónak),akkor miért gond a csütörtöki határidő? Csak nem lehet a határidő mondjuk a versenyt követő 3. hét vasárnapja.....

Minket azért zártak ki egyszer,mert a borítékot feladó tag bontás után vasárnap éjjel kórházba került 3 napra. 

Előzmény: Törölt nick (129316)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 1 129316

Nálunk (06) a  01, 16, 17-ben már hét elején van lista. Ide kattintgatok azért tudom. Az új programmal még gyorsabban meglehet, erre fog törekedni minden versenykerület, még akkor is, ha nem egyformák a lehetőségeik. Viszont  a feltöltés határidejét úgy kell meghatározni, hogy akadályoztatás esetén is teljesíthető legyen. Ez nem ló, hanem galambverseny.-:)

Előzmény: Schill (129314)
Schill Creative Commons License 2016.04.10 0 0 129315

Nem hiszem,hogy amiatt kizárnának bárkit is.

Az utóbbi 3 évben egyszer halasztottunk vasárnapról hétfőre,ezalatt katasztrófának nevezhető utunk nem volt. 

Előzmény: bosua (129312)
Schill Creative Commons License 2016.04.10 0 1 129314

Kerületi eredmény legkésőbb általában pénteken szokott lenni a 04-ben. Mondjuk nálunk a bontást követő első munkanapon eddig is postára kellett adni a borítékot. Zártak ki már későbbi feladás miatt teljes egyesületet..... Hobby,igaz,de most van egy új számolóprogram,eléggé ciki lenne,ha ugyanúgy a hét vége fele lenne lista mint a régi postás-beírós módszernél.

 

Előzmény: Törölt nick (129311)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 2 129313

Meg még sok más váratlan dolog közbejöhet. 

Előzmény: bosua (129312)
bosua Creative Commons License 2016.04.10 0 2 129312

Mi lesz azokkal akik versenyt tolnak hétfő, kedd esetleg szerdára az időjárás miatt?

Előzmény: Törölt nick (129311)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.10 0 2 129311

Azért a Fricinek igaza van. A galambászat számunkra még mindig csak egy hobbi, amit saját magunk finanszírozunk és a szabályokat is magunknak hozzuk. Feleslegesen hibás döntés ilyen rövid határidőt szabni. Sok örömünk nem lesz benne.

Az elmúlt évek minden átgondolatlan szigorításának bosszúság lett a vége. Videó, GPS, két perc, most pedig itt ez a versenyt követő csütörtök. Miért nem második csütörtök? Eddig hónapokig nem volt közös eredmény, most meg kell azonnal. Megint  átesünk a ló másik oldalára. Aztán ha valahol véletlen mégis közbejön nem várt akadály, az lesz a döntést hozók válasza, egyetértünk veletek, de ez van a szabályzatban, nem tehetünk mást, törlés. Ugye ezt senki nem akarja?

Előzmény: Schill (129310)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!