Keresés

Részletes keresés

Doky586 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 93

A DAB azért nem terjedt el szerintem mert hibás üzleti (strukturális) modellen alapszik. Ami megfelel a TV-zésben (DVB) az a központosított struktúra nem felel meg a rádiózásban.. Talán ha a DRM+ t választják akkor más lett volna, de így még jó ideig marad az analóg FM és mellé az internetes streaming: rádió és TV is. Ebből manapság a TV még csak szolgáltatón belül megy, talán majd később ha jobban megvalósul az internet-semlegesség akkor nézhetem a másik szolgáltató iptv szolgáltatását is függetlenül hol és melyik netszolgáltatónál vagyok. Ebből örüljünk hogy az internetrádió olyan kicsi sávszélességű hogy már most is működik.

Előzmény: XNC (89)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.29 0 0 92

Egyszerűen nem értem hogyan nem fér a fejedbe még mindig annak ténye, hogy már nem épít senki sem DAB-t és ennek oka a filléres költségű mobil széllesávú net megvalósulása*? Amikor kitalálták a DAB rádiózást akkor még senki sem gondolta, hogy valamikor is az internet alkalmassá fog válni mindenki számára mobil módon elfogadható minőségű (CD minőségű) mintavételezéssel tömörített tartalmak letöltésére. A 4G-vel ez megvalósult és az audiofileknek jó hír, hogy az 5G majd lehetőséget fog adni arra is, hogy stúdió minőségben (tömörítettlenül) és vagy több csatornás módon (5.1, 7.2, 9.2, stb.) lehessen rádiót hallgatni.

 

 

*Mint ahogyan azt sem értem hogyan nem tudhatsz arról, hogy már nincs olyan mobil előfizetés, amelyhez ne tartozna alapértelmezetten valamiféle adatkapcsolat is. 

Előzmény: XNC (89)
AudiJo Creative Commons License 2018.09.29 0 0 91

Direkt nem neki válaszolok, mert akkor biztos tovább sulykolja, hogy a DAB nem halott formátum csak szándékosan lassítják a terjedését! Persze tkp igaza van, annyira sikeres a lassítás, hogy jelenlegi terjedési sebessége 0 (csak azért nem mínusz, mert le egyelőre nem szerelik le a meglévőt)!:))))

AJ

Előzmény: btamas70 (90)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.29 0 0 90

Valaki válaszoljon már neki!)) Addig sem hifis topikokba pötyögi a sületlenségeit :ĐĐĐĐ

XNC Creative Commons License 2018.09.29 0 0 89

"Angliában és németeknél minden telefon DAB vevővel van alapból ellátva..???"

 

Nem, tudtommal egyikben sincs.
Illetve FM-rádió meg azért van, mert az 1 ősrégi technika;
és mindenki, aki jártas az elektronikában, az tisztában van a működésével.

 

Nincs szükség az építéséhez mindenféle licencre meg szabadalomra.

 

Sokkal inkább annak köszönhető a helyzet, hogy ott jobban élnek az emberek;
és ha ott vesznek ma 1 rádiót, akkor olyat vesznek, ami DAB-os.

 

Ott simám lehet venni olyan rádiósmagnót, ami tudja a DAB-ot is.
Nálunk ilyet még nem láttam forgalmazni.

 

DAB ügyében meg én inkább a lassú elterjedésben látom a jövőt itt, Magyarországon.

 

Érdemes belegondolni abba, hogy amikor megjelent a TV, vagy a számítógép;
akkor még csak kb.utcánként volt elérhető 1 db készülék.

 

Ma meg már lassan minden háztartásban ott van.

Előzmény: Doky586 (25)
XNC Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 88

Van ilyen készen is, úgy hívják, hogy műholdas közvetítőkocsi.
Mondjuk azzal inkább adnak, mint vesznek, de ez végső soron mindegy, mert ugyanaz a technika a kettő.

 

Illetve használhatják ezt még kirándulók, csak mert lehet olyan állványt kapni;
amit csak kinyitsz, és kényelmesen rászerelheted az antennát. (nekem is van ilyen)

 


Szóval a mondanivalóm lényege, hogy nem csak internet létezik a világon.

Előzmény: csárlisín (85)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.27 0 0 87

Igen. Ez életszerű. :D

Előzmény: csárlisín (85)
Alex Raps Creative Commons License 2018.09.27 0 0 86

Látom végre képbe jöttél. :)

Előzmény: halaloszto (80)
csárlisín Creative Commons License 2018.09.27 0 0 85

Előzmény: XNC (77)
pajaci Creative Commons License 2018.09.27 0 0 84

Én meg jó reggelt kívánok neked :-)

Előzmény: halaloszto (80)
Doky586 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 83

Húzd ki az antennakábelt egy szolgáltatós tányéros TV boxból és dugd egy DVB-S képes TV-be..

Pl a M.Telekom esetén (Amos 4°W) ekkor 5db ingyenes rádiót hallgathatsz és 20db ingyenes TV csatornát nézhetsz (pesze nem magyar nyelvűt). De más magyar szolgáltató esetén is hasonlót tapasztalhatsz.

Előzmény: halaloszto (76)
Doky586 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 82

Tegye fel az a kezét aki inkább DVB-T ről (és nem FM-en) hallgatja az országosan ingyen elérhető rádiócsatornákat (Kossuth, Petőfi. Bartók, Dankó). a DAB is olyan mint a DVB, és kb a hallgatottsága is hasonló lenne... :DD

(pedig DVB-T tunerek ma is 10eFt alatt elérhetők rádióhallgatáshoz)

Előzmény: XNC (79)
_percy_ Creative Commons License 2018.09.27 -2 0 81

Most jöttél rá hogy olyannal próbálsz meg beszélgetni akinek azóccó kínai "PA" a hifi? :D

Előzmény: halaloszto (80)
halaloszto Creative Commons License 2018.09.27 0 1 80

további szép napot.

Előzmény: XNC (77)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 79

Illetve az 5. a TV-tunerkártyámon a DVB-T-s rádió.

Előzmény: XNC (78)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 78

"A lavórral vehető műholdas rádiók nem alternatívái a DAB-nak sem és az internetrádiónak sem."

 

Hát dehogynem. Nekem mind a 4 be van kábelezve a hifimbe.

(földi analóg/földi digitális/műholdas/internet)

Előzmény: halaloszto (76)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 77

"írj nekem egyetlen szabadon fogható műholdas rádiót, amit lehet pl autóban, vagy műhelyben, vagy otthon a teraszomon hallgatni."

 

Bárhol lehet hallgatni, csak oda kell kábelezni a műholdas antenna jelét.
Mivel autónál nem kötötted meg, hogy álló v. mozgó;
ezért elmondom, hogy pl.kamionosok szokták azt csinálni, hogy vesznek 1 akkora műholdas antennát, amit lehet cipelni;
és ahol megállnak pihenni, ott beállítják maguknak és nézik a TV-t.

 

De láttam reklámozni hajóra való műholdas antennát is.
Autónál sem megoldhatatlan, csak spéci antenna kell hozzá.

Előzmény: halaloszto (76)
halaloszto Creative Commons License 2018.09.27 0 0 76

nem. írj nekem egyetlen szabadon fogható műholdas rádiót, amit lehet pl autóban, vagy műhelyben, vagy otthon a teraszomon hallgatni.

 

az a topic címe, hogy DAB vs. Internetrádió. Felmerült harmadiknak a műholdas rádió. A lavórral vehető műholdas rádiók nem alternatívái a DAB-nak sem és az internetrádiónak sem.


Vajk

 

 

Előzmény: XNC (71)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 75

földi megmaradt FM-en, itt szól mellettem most is. Kocsiba is azt hallgatom v. Kronehit

 

Akkor lehet csak az általad írt technikai váltás lett meg, de nem kódolták le.

Előzmény: XNC (74)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 74

Lehet, hogy volt földi sugárzása is, és az szűnt meg?
Én csak annyit érzékeltem, hogy mpeg2-ről mpeg4-re váltott a kép;
a hang meg maradt mpeg2.

 

Tehát régi, mpeg2-es vevővel már nincs kép, csak hang.
Viszont ezen kívűl még dögivel van mpeg2-es tartalom a műholdakon.

Előzmény: oldmumus_v.2 (73)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 73

2016 év végén osztrák sajtóban azt olvastam, hogy megszűnik a szabad vétel. Majd utána sok helyen láttam azt, hogy adott vevővel meg csomagban pl. sportbolt, kölcsönző, hütte megjelent az Ö3  interaktív sugárzása. Helyiek szerint némi pénzt ellenében nyitvatartás alatt ezt kellett sugározni.

Előzmény: XNC (72)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 72

Igen, ASTRA1, 19° Kelet.

Előzmény: oldmumus_v.2 (70)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 71

Most komolyan írjam le a Magyarországon elérhető mintegy 80 műhold összes elérhető rádiócsatornáját, ami többszázas tétel??

 

Inkább nézelődj itt: www.lyngsat.com.

Az apró betűsek a rádiók.

 

Az ingyen foghatóak egy "F" betűvel vannak jelölve. (F = FREE, azaz szabad)

A kódoltaknál a kódolási rendszer is fel van tüntetve.

Előzmény: halaloszto (69)
oldmumus_v.2 Creative Commons License 2018.09.27 0 0 70

Ö3 szabadon is fogható bárhol?

Előzmény: XNC (46)
halaloszto Creative Commons License 2018.09.27 0 0 69

tudsz mondani ingyenes műholdas rádiót?

Előzmény: XNC (68)
XNC Creative Commons License 2018.09.27 0 0 68

"most akkor dab alatt a felszíni digitális rádiót értjük? mert volt neki műholdas szabványa is, de azt végképp senki nem valósította meg."

Igen. A műholdas elképzelésből nem lett semmi. + a DAB által felhasznált földi frekvenciatartományt is szűkítették.


"a műholdas cuccok mind előfizetésesek. ha már havidíjas, mindenki inkább fizet az internetért havidíjat, mert az egy csomó mindenre jó."

Inkább csak úgy mondom, hogy ismertebb Magyarországon az internet, mint a műholdas vétel.
Ugyanúgy vannak ingyenes adások rajta, mint ahogy a földi adók is működnek.
Az más kérdés, hogy működnek a műholdon keresztül műholdas szolgáltatók is;
és értelemszerűen az ő általuk szolgáltatott tartalom már jórészt fizetős.

Előzmény: halaloszto (67)
halaloszto Creative Commons License 2018.09.26 0 0 67

most akkor dab alatt a felszíni digitális rádiót értjük? mert volt neki műholdas szabványa is, de azt végképp senki nem valósította meg.

 

a műholdas cuccok mind előfizetésesek. ha már havidíjas, mindenki inkább fizet az internetért havidíjat, mert az egy csomó mindenre jó.

Előzmény: XNC (64)
Degeczi Creative Commons License 2018.09.26 0 0 66

Egyáltalán nem mindet, mert mobilnetes okostelefonnal mindennapos pl. h egy áruházi akciót látva ott rögtön ráguglizol, tényleg jó-e az ár, ill. maga a termék, milyen vélemények vannak róla. Enélkül nagyobb eséllyel fogsz ki olyat, ami nem a legjobb vétel - vagy épp maradsz le jó ajánlatokról, mert csak otthon nézel utána és másnapra már nincsen.

Másrészt fontos adatok, doksik is mindig ott vannak kéznél (pl. Google Drive-on vagy Dropbox-on), ez is rengetegszer aranyat ér.

 

Nem utolsósorban pedig régi igazság, h mindig az az eszköz a legjobb, ami épp nálad van!

Hiába jobb a cserélhető objektíves, jó minőségű fényképezőgépem, ha azt érthető okokból nem viszem magammal mindenhová - míg a telefont igen.

Ugyanez vonatkozik a GPS-re is, amiből ráadásul offline célkészüléket manapság már a fene se akar használni, annyival praktikusabb a netkapcsolattal naprakész (nem térkép, hanem forgalom, torlódás) navigáció: akár konkrét, Ft-ban mérhető megtakarításokat adva ezzel is.

Előzmény: XNC (63)
btamas70 Creative Commons License 2018.09.26 0 0 65

Viccelsz?;))

A nokedli abban az időben az egyik nagybetűs Márka volt, XNC pedig, mint tudjuk, azok ellen be van oltva.

Előzmény: Mono SE (62)
XNC Creative Commons License 2018.09.26 0 0 64

Az internetrádióhoz kell internet, és a GPS-hez is; így került szóba.


Illetve onnan, hogy nem törvényszerű, hogy 1 autóhoz internetkapcsolat is tartozzon.

 

Harmadrészt én voltam a figyelmetlen, hogy a dab mellé nem írtam oda a műholdas rádiókat;
mert az is 1 komoly konkurrens.

 

(a GPS is műholdas)

 

Másegyébként, igazad van.

Előzmény: Doky586 (60)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!