Keresés

Részletes keresés

kismukk19 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 89

Köszönöm, világos.

Oltószalag helyett villany szigetelőszalag is jó? Mert, a gazdaboltban nincs, csak raffia.

Előzmény: Ali-bá (88)
Ali-bá Creative Commons License 2011.06.18 0 0 88

Tapasztalatom szerint, elegendő az oltószalag, csak

                   betekerés előtt a két végénél fogva érdemes majdnem elszakadásig lassan meghúzni, hogy megnyúljon

                   és jó szorosan tekerni,

így légmentes lesz a kötözés.

/Ez minden oltás-szemzésnél ajánlott, és akkor nem kell kencézni./

Előzmény: kismukk19 (87)
kismukk19 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 87

Kérdezném, kötözőszalag és oltóviasz alkalmazása hogyan történjék? Megnéztem Ali-bá által belinkelt kaszasoltvany.hu lapon a videót, ott először betekeri, majd széles ecsettel valami fehér folyadékkal bekeni, az oltóviasz lenne, vagy inkább festék? Vagy, ha egyszer szalaggal betekerjük, már nem is kellene a viasz?

Előzmény: Ali-bá (86)
Ali-bá Creative Commons License 2011.06.15 0 0 86

Jó erős tőkébe tettem és csak két hajtást hagytam meg rajta, mást mindent leszedtem róla. Megy mint a rakéta, már nemsoká virágzik a fürtöcskéje.

Van ami nálam is 2 centis.

Előzmény: Flanell (85)
Flanell Creative Commons License 2011.06.14 0 0 85

Méteres??

Pedig én is elkezdtem az oltást, amint lehetett. Két 20 centis hamburgi volt a legnagyobb, fürtökkel, hát apám letörte az egyiket kapával, egy kis bőr tartotta, felkötöztem azért.  :(

A többi, ugyanakkor csinált oltvány még csak 2-3 centis.

 

Előzmény: Ali-bá (84)
Ali-bá Creative Commons License 2011.06.13 0 0 84

Nálam már méteres hajtások is akadnak 1-2 fürttel. /Kíváncsi vagyok az ismeretlen James-féle szőlőre, hogy mit terem, meg arra, amit a magaméról oltottam, csak nem jelöltem meg, hogy melyikről./

Előzmény: Flanell (83)
Flanell Creative Commons License 2011.06.02 0 0 83

Pár nap alatt nagy változások történtek, a legkorábbiak (1 kivétellel) mind megduzzadtak, ha a teljes siker nem is, az indulás biztosra vehető. Ma megnézem a másik telken is.

(Köszönöm a hiányolást!  :) Most már talán jobban lesz időm fórumozni.)

Előzmény: Ali-bá (81)
Ali-bá Creative Commons License 2011.06.01 0 0 82

Azért a James-féle szőlő elég szépen megindult.

 

Előzmény: Ali-bá (81)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.30 0 0 81

Idén elég lassan indulnak, nálam is ugyanez a helyzet.        /jó hogy ujra itt vagy, már hiányoltunk a fórumokról Attival/

Előzmény: Flanell (80)
Flanell Creative Commons License 2011.05.30 0 0 80

Nálam még csak egyetlen egy van egyértelműen megindulva, pedig csináltam vagy 20-at.  :(

Ali-bá Creative Commons License 2011.05.21 0 0 79

Mozdulnak a zöldbe-fás oltások.

Midnightx Creative Commons License 2011.05.18 0 0 78

Köszi!

Előzmény: imkerei (77)
imkerei Creative Commons License 2011.05.18 0 0 77

Természetesen van.

A Czeiner és a Baranyai féle zöldoltás. Ezek hasítékolással készülnek az egyiknél a nóduszt is ketté kell hasítani a másiknál nem.

A szőlő zöldoltását olyan hajtásrésszel vagy rüggyel kell csinálni, ahol már egy-két leveles hónaljhajtás is megjelent de a hónaljhajtás még 3-4 levelesnél nem hosszabb. A hónaljhajtást ha hosszabb 1 levelesre vissza kell vágni.

Lehet hajtószemzést is csinálni.

Előzmény: Midnightx (76)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.18 0 0 76

Szőlőnél van olyan, hogy zöldbe zöldoltás? Ha igen, mi a menete?

Ali-bá Creative Commons License 2011.05.09 0 0 75

Valamelyik évben a hűtőbe eltett vesszők közül néhány már meg volt indulva, ugy oltottam, és megfakadtak. Próbáld meg ugy is, hogy egy kicsi zöldet haggy rajta.

Előzmény: Midnightx (74)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.05 0 0 74

A körte esetében először elszáradtak a kihajtott részek. Ekkor azt hittem végük és nem foglalkoztam velük. Aztán pár hét múlva döbbentem láttam, hogy az eszáradt részek alól hajtanak ki a levelek...  Ok, mondjuk azok az oltóvesszők csak kicsit voltak megindulva, a szőlő meg már nagyon meg van. Meg amúgy is, 2 teljesen különböző növényről van szó. De egy próbát megér, vesztenivaló nincs.

Előzmény: Ali-bá (73)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.05 0 0 73

Tényleg próbáld meg, én is kíváncsi vagyok és lehet, hogy meg is próbálom.

Előzmény: Midnightx (71)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.05 0 0 72

Amúgy tisztában vagyok az oltás időpontjával, csak sajnos kiszáradtak az oltóvesszőim:( 

Előzmény: Ali-bá (70)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.05 0 0 71

Csak érdekességként említettem. A körte oltóvesszőim is meg voltak indulva már, mégis sikerültek az oltások. Gondoltam talán szőlővel is menne.

Előzmény: Ali-bá (70)
Ali-bá Creative Commons License 2011.05.05 0 0 70

Ha nagyon ráérsz, próbáld meg.

 

 /Azt javaslom előbb alaposan nézz utána a szőlő oltásmódjainak és az oltások időpontjainak, sok csalódást megspórolsz./

Előzmény: Midnightx (69)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.05 0 0 69

Mi lenne, ha most szednék szőlő oltóvesszőt, letörném róluk a hajtásokat és azzal oltanék? Kihajtana?

Ali-bá Creative Commons License 2011.05.05 0 0 68

Kihasználnám a ritka lehetőséget, ha neked lennék és porbujtással lehúznám az alany vesszőjét. /Úgy fektetném el a földbe, hogy a kis idei hajtások hegye kimaradjon./ A hajtások töve nagy valószínüséggel legyökerezne és lenne jó néhány alanyom, amit

1. ha van eltéve fás oltóvesszőm, akkor még idén beoltanám /zöldbe-fás oltással/

2. ha nincsd, akkor esetleg idén zöldoltással

3. de inkább jövőre zöldbe fás oltással.

Előzmény: ABorcsa (67)
ABorcsa Creative Commons License 2011.05.05 0 0 67

Tiszteletem!

 

Szakik véleménye érdekelne elsősorban. Egyik tavalyelőtt ültetett csemegeszőlő oltványát lerúgta az alany. Viszont gyönyörű, fás ujjnyi vesszőt növesztett idénre, melyen már kis vesszőkezdemények és levélkék is vannak több rügyből is. 

Kérdésem arra vonatkozna, hogy ez beoltható-e még idén, vagy mit tegyünk vele?

Előre is köszönöm a segítő véleményeket.

ricsi93 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 66

Valaki csinált már közületek szölőnél zöldoltást?Azt a falytát ahol zöldbe zöldet tesznek és gumigyűrűt húznak rá.Érdekelne a menete ki hogy csinálja? szeretném az éven megpróbálni és aszt hiszem már lassan itt van az idelye!

Ali-bá Creative Commons License 2011.05.04 0 0 65

Nézd meg ezen a videón  http://www.kaszasoltvany.hu/   hogy milyen szép zöld a vessző, amit farag a sebtapasszal beragasztott ujjú. Pedig légmentesen, gumigyűrűvel lezárt, dupla fóliazacskóban lezárva tartottad a szőlővesszőket megszedésük óta a hűtőben ugye.

Na majd jövőre.

Előzmény: Midnightx (63)
imkerei Creative Commons License 2011.05.04 0 0 64

Erről van szó! Élénkebb zöldnek kellene lennie!

Amit te mutattál, abban már nincs élet.....

Előzmény: Midnightx (63)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.04 0 0 63

De hát az enyém is úgy néz ki, csak kicsit fakóbb zöld.

Előzmény: imkerei (62)
imkerei Creative Commons License 2011.05.04 0 0 62

Nézd meg Ali-bá képekkel illusztrált hozzászólását (50) azon jól látszik, hogy hogyan kellene kinéznie a metszlapnak!

Előzmény: Midnightx (61)
Midnightx Creative Commons License 2011.05.04 0 0 61

Hajaj, ettől féltem. Pedig 3 napig vízben is áztattam őket.

Az egészséges hogy néz ki?

Előzmény: imkerei (60)
imkerei Creative Commons License 2011.05.04 0 0 60

Halott! Én nem próbálkoznék vele! Ez teljesen ki van száradva. :-(

Előzmény: Midnightx (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!