Keresés

Részletes keresés

Akka81 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 5253

Basudin még Nekem is maradt, a kivontakból ezen kívül csak Orthocidból és Fyfanonból maradt valamire való mennyiség, a többiekből csak kevés. Bravo szerintem is jó, kérdés meddig marad meg.

 

Mavrikhoz nem volt még szerencséd? Érdekelne milyen.

 

Üdv

Előzmény: ElGreen (5248)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.19 0 0 5252

Még van Chinetrined? :-)

 

Azért gyakrabban is benézhetnél ám ide! :) Mi lett a tavalyi almabor projectből?

 

Szóval akkor melyik kártevőre tippelsz?

 

 

Üdv

Előzmény: ElGreen (5251)
ElGreen Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5251
Hát hallod lehet igazad van.... A belvárosban volt... 2 kör Actara Chinetrin kombó után eltüntek....
Előzmény: Akka81 (5250)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5250

Biztos hogy az állatka fekete? A fagyalt a fagyaltripsz szokta lerendezni de annak az ürüléke fekete. Olyan szívásnyomok lesznek mint amiket írtál, meg minden tiszta fekete pötty lesz.

 

Azt nem tudom hogy a fagyalnak a levéltetve milyen színű de elvileg az lehet fekete.

 

Meg még van a kaliforniai pajzstetű. Na az fekete is meg rendesen le is rendezi a növényt, bár azt nem tudom hogy áll az Actara-val. Amúgy mindenkinek jobb, ha nem vele van dolgod :)

 

Üdv

Előzmény: ElGreen (5249)
ElGreen Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5249
Hohoo de jó hogy eszembe jutott.
Ligustrum kártevője. Fekete nagyonapró biszbasz és a szívásnyomoknál nekrotikus pöttyök mint az atkánál... Szabadföldön. Actarára pusztul.
Mi az? Én nem tudtam megmondani mi az..... :S
ElGreen Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5248
Igen qva drága de valóban jó. (1,5l-el gazdálkodok) Basudinból is van még egy litya.
:D
Bár némi rezisztenciagyanum kezd vele le szemben(amistar) lenni néha, Ezért keverem a bravóval, ami szerintem egy nagyon jó kontakt.
Meg hogy őszinte legyek jobban szeretem a folyékonykat.
Van egy 2dl-es fecsim egy 20 cm-es fémtűvel. cseppmentesen és veszteség nélkül tudom csűrölni őket.

Köszi a táblicskut.
Előzmény: napalm. (5247)
napalm. Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5247

gépkönyv ezt írja (mondjuk érdekes mert a permetező csövén más értékek vannak. most fejből nem tudom de majd lefotózom azt is):

 

 

nézem az amistart, baromi drága.

Előzmény: ElGreen (5243)
Flanell Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5246
Ha a sárgabarackról már lehullott a szirom, akkor elvileg már nem bánthatja a monília?
mixmaster Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5245

 Köszz a tanácsot !

 Az almamolynak mikor érkezik el az ideje, köthető a szőlőben megjelenő molyokhoz (már időben)?

Nem biztos hogy a 7 fa miatt csapát készitek:).

A szőlőmoly elleni szerekkel lehet védekezni, és ugyanugy többször is mikor a veszély fennál?

Szőlőben valamejest othon vagyok, álltalában a fákat is együtt permetezem, ugy 10nap 2 hét környékén.

Mixx

Előzmény: Törölt nick (5244)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5244

Az almáid férgességét almamoly okozta, nem betegség. Virágzásban az almában a varasodásra és a tűzelhalásra kell odafigyelni, tehát ezek ellen érdemes védekezni. Nálunk még nem rajzik az almamoly, a rajzását feromoncsapdával lehet nyomonkövetni. Varasodás és tűzelhalás ellen a Cuproxat FW nevű szerrel lehet védekezni - tribázikus rézszulfátot tartalmaz, amit virágzásban is lehet használni. Új szer a varasodás ellen a Blossom protect nevezetű készítmény, amely egy mikroszkopikus gombát (Aureobasidium pullulans) tartalmaz és a gomba által termelt toxin elöli a baktériumot, ezzel csak az a gond, hogy több hektáros kiszerelésben kapható, nincs kiskerti kiszerelésben.

Előzmény: mixmaster (5237)
ElGreen Creative Commons License 2008.04.18 0 0 5243

Sziasztok,

 

Nagyritkán ugye megint betévedtem

Én az alábbi koktált használom ha gombákra támadok -mostanában-:

 

Amistar + Bravo 500.

 Ha van állat is akkor Zolone, Actara, Chinetrin, Basudin, Mospilan ami mellé jöhet, helytől tértől időtől függően.

Mostanában a Quadris max+Zolone+Silwett volt a sok eső miatt.

 

Ha atkák a gonosztevők akkor még mindég a jól bevált Vertimec vagy Cascade.

De lapul még Magus, Flumite, is a tarsolyban ha sokáig időznek.

 

Stihl SR340 a fegyver, a porlasztóállás 3-5 ig, Ezeket golyamatosan álligatom permetezés közben.

 

Apropó valakinek van a stihl hez gyári adata hogy 1-6 os porlasztóálláson alapgázon mennyit nyom ki?

ptp2 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 5242
bocs elírtam, Devrinolt akartam írni, erről van szó: http://www.kwizda.hu/termekek/?act=showItem&id=12
ptp2 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 5241
Szerintetek lehet Devrilont belocsolni locsolókannával, vagy permetezve lehet csak?
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 5240
Igen , a monilia már lerendezte azt amit le akart . Ha lebarnultak a virágok abból termés nem lesz már ... gondolom erre már rájöttél magadtól is . A lényeg az , hogy ne hatalmasodjon el még jobban a fán , mivel megint hideg az idő és ez legyengíti a növények immunrendszerét , tehát be kell vetni némi kemikáliát . Ha bejön a tartós meleg , akkor már megbirkóznak a fák egyedül is . A jövőre nézve pedig ... sokkal előbb kell kezdeni a védekezést , és az időjáráshoz igazodva kell alkalmazni . Én , mikor a március 20 körüli fagyok voltak , 4 nap alatt 3-szor permeteztem . Erre azért volt szükség , hogy minden fagyos éjszaka után kapjon egy fedést kontaktszerrel , hogy azokon a sebeken amik az elfagyott virágok helyén keletkeztek , ne tudjon a kéreg alá kerülni a fertőzés .

Szóval nem egy egyszerű dolog ez a kertészkedés , különösen , ha az ember ritkán jár a kertjében .

Azért lehet bízni abban , hogy nem minden év lesz ilyen kemény , mint az idei .
Előzmény: Zsunci (5238)
Veszpremi Creative Commons License 2008.04.16 0 0 5239
Köszönöm a tanácsot, megfogadom. A másik topikban is elolvastam az írásodat.
Előzmény: Mozo66 (5235)
Zsunci Creative Commons License 2008.04.16 0 0 5238

Szia Mozo66,

ezer köszönet a jó tanácsért, akkor hajrá a monília ellen......vagy már elkéstem ? Akkor kénytelen leszek a piacon venni sárgabarackot, mert imádom a házi lekvárt....

mindenképpen megfogadom a tanácsod, ősszel aktívabb leszek.

 

Lehet, hogy zöldeket kérdezek, de akkor most is mehet a monília elleni szer, mikor már elvirágzott ? Bocs, de tényleg kezdő kiskertész vagyok ( néha a párom is besegít )

 

Köszi

Zs.

mixmaster Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5237

Üdv mindenkinek !

Tavaly örökölt almafáim virágba borultak, kell-e mostanában permetezni, különös tekintettel arra hogy az elmult évben férgesek lettek.

Egyáltalán mi az ellenszere ennek a betegségnek (lényegében a nevét sem tudom hogy rákereshessek).

Köszönettel:

 

Mixx

Mozo66 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5236

Szerintem nem késtél el . A szilvánál azt hiszem nem baj , ha a fele vagy kétharmada lepotyog , mert még úgy is rengeteg marad a fán ... legalább is nálam így van . Én is tegnap szórtam meg rovarölővel . Bár nem láttam rajtuk rovarszúrást . Tavaly későn kaptam észbe , és mikor nézegettem , hogy érdemes-e rovarölőzni , már jócskán be voltak szúrva a gyümölcskezdemények , de így is roskadásig voltak a szilvafák .
Előzmény: kardhal01 (5233)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5235

Természetesen szabad . de figyelembe kell venni az időjárást is , mert most hogy hidegre fordult az idő , nem veszi fel úgy a tápanyagokat .

Bár a kajszinál nem hoz több hajtást , csak a meglevőket erősíti , de ez is jobb a semminél . A gyümölcsfák rovatba írtam egy kis eszmefuttatást pont a kajszikról . Szóval azért nem árt átgondolni , hogy a gyümölcs nélkül maradt fát mennyire látjuk el tápanyaggal . Én , ha nincs rajt termés akkor lényegesen kevesebbet adok neki . Én azt javaslom , hogy most mehet a Vuxal , de a nyár folyamán már inkább a nitrogént hanyagolni , és kizárólag káliumot adni neki , mert ez az áttelelésre és a jövő évi indulásra is jótékonyan fog hatni . De azért a hetenkénti adagolás kicsit sok lenne neki , erre a szereken meg vannak az utasítások .

A meggyre szintúgy , ha azon meglesz a termés akkor természetesen az kapjon többet . Alapból a kálium túlsúlyra kell figyelni , tehát ebből többet .
Előzmény: Veszpremi (5234)
Veszpremi Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5234
Egy biztos egyszerű kérdés: lehet-e, szabad-e a gyümölcsfákat mondjuk hetente levéltrágyával (Vuxal) permetezni? Pl. leginkább a monília súlyotta kajszira gondolok. Elég gyéren hajtja a leveleit is, elkelne neki egy kis erő, gondolom, nagyon megviseli a monília. És a virágzó meggy monília elleni permetezésekor (Sumilex...) is mehet-e bele a levéltrágya is? Vannak már szép levélkezdeményei.
kardhal01 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5233
Sziasztok!
Ma védekeztem a szilvadarázs ellen Basudinnal. A szirom szinte teljesen lehullott már. Szerintetek elkéstem?
krampuszka1 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5232

:)

Én is igy szoktam........

Gyüjtögetem.

Előzmény: papus_03 (5231)
papus_03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5231
Köszi, regisztrált vásárlójuk vagyok.
Én - mint mi itt mindannyian - nagyon szeretem a kertemet. Viszont nem szeretnék itthon (még a kerti kalyibában sem) mindenféle mérgeket felhalmozni. Ami kell az kell elismerem de néha már túl sok a kemikália.
A gazdabolt-os rendeléseimet a lehetőség szerint össze szoktam gyüjtögetni. Nekem nem elég "hatékony" 1.693.- ft értékű Score-t + 1.500.-ért kiszállíttatni. Nézegetem az oldalt mi kellhet még de 10.000.- alatt nem rendelek.
Előzmény: krampuszka1 (5230)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5230
gazdabolt.hu !
Előzmény: papus_03 (5229)
papus_03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5229
Igazad van de ... :)

1 Drága nekem mert kevés fám van ( 2 őszi 1 kajszi 1 megy 2 körte 1 dió) és egy ampullából is sok permetlé marad.
2 Tavaly Score volt most valami mást szeretnék.
Előzmény: krampuszka1 (5228)
krampuszka1 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5228
Score...........
Előzmény: papus_03 (5226)
cserella Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5227
vegyél bravo-t.
nálam is dívik a tafrina, úgyhogy a legjobb ha bízunk a jó időben.
Előzmény: papus_03 (5226)
papus_03 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5226
Sziasztok !

Én valamit most nagyon nem értek vagy a kereskedők fejében van zavar.
Voltam a Budapest északi határán található ..rmesben bevásárolni.

1. A Folicur Solo-ra azt mondták I-es kat. nekem nem adnak.
2. Systhane 12E már, Systhane 24E még nincs.
3. Kaptam tőlük Topsin M-et de ha jól tudom ehhez most hideg van.

Közben meg a tafrina szétzabálja a kopasz barackomat :(
Tanácsot kérek mit vegyek most és Bp. III kerülete környékén hol lehet beszerezni.

Előre is kösz:
Papus
kivala70 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 5225
Sziasztok!

Nagyrészt a fórumon olvasottak hatására és sajnos a tavalyi tapasztalatból monilia ellen permeteztem (hét végén vasárnap délután) jó idő is maradt. Kapott a meggy, kajszi, szílva.
Úgy értelmeztem, kétszer kell, mehet a mostani hét végén szerintetek (ha jó idő lesz), vagy mikor kell megismételni?

(Folicur Solo)

Tibor
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.14 0 0 5224

Ez naggyon jó volt..:-) bocs, de ezt meg én nem tudtam kihagyni..

 

Csak elképzeltem amint  felakasztgatja  a barackokat a fára ,mint a karácsonyi gömböket...

 

Zsunci

 

Nem akartam én sem gonoszkodni, de ez jól jött ki..:-)

 

 

 

Előzmény: Mozo66 (5223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!