Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2007.08.16 0 0 372
(per negyzetmeter, es anyag/munka alapon gondoltam)
Előzmény: Axióma (371)
Axióma Creative Commons License 2007.08.16 0 0 371
Milyen surun kell festegetni (tuodm, nem festes, kezelni, mind1) a tetotullogason alulrol latszo lamberiat? Ket eves kb., es most jonnek allvanyozni dryvit miatt, javasoltak hogy akkor mar minimalis plusz penz (de a tobbi is hitelbol lesz ugyhogy nincs olyan hogy keves) megcsinalni. Milyen arat lehet erre elfogadni (ha az allvanyozast a dryvitban fizetjuk)?
ponex Creative Commons License 2007.08.14 0 0 370
csúnya lesz, de azon kívűl semmi. A diszperzit (diszperziós műanyag festékek) hibátlanul tabadnak meszes felülethez. Nem szokás így csinálni, de nem is történik semmi különös, bár az ilyen festésnek a tartóssága hagy némi kívánnivalót maga után, de 1-2 évet biztosan kibír! :))

szeretek ironizálni:)))

Szivesen!!!
Előzmény: pumukli9966 (368)
nagykari Creative Commons License 2007.08.14 0 0 369
Szia ponex!

A csiszolás is ráfér. Köszi, nagykari.
Előzmény: ponex (365)
pumukli9966 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 368
Ha nem szólsz is megköszönöm!!!!!!!! Azt szeretném még kérdezni hogy mi van akkor ha nem glettelek? Előre is kösz a választ!
Előzmény: ponex (367)
ponex Creative Commons License 2007.08.14 0 0 367
Kapard át (felületi (smörcöket távolítsd el)), mélyalapozd (falfixel), geletteld kétszer, csiszold meg, portalanítsd, fesd le kétszer, aztán köszönd meg a tanácsadást, mert úgy látszik, hogy ez nem nagyon divat manapság ;)
Előzmény: pumukli9966 (366)
pumukli9966 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 366

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy meszelt falat szeretnék diszperzittel festeni mit kellene vele csinálnom hogy jó legyen? Ha lehet akkor a legegyszerűbb és legolcsóbb verziót kérném!

 

Kösz!

ponex Creative Commons License 2007.08.13 0 0 365
Alapos csiszolás után, minden további nélkül
Előzmény: nagykari (364)
nagykari Creative Commons License 2007.08.13 0 0 364

Üdv ponex!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy egy családi ház külső  faszerkezete 7-8 éves sadolin vékonylazúros festése felújítható-e "vizes" vastaglazúrral.

 

Köszönettel, nagykari.

ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 363
Igen! Mélyalapozás, glettelés 2x, csiszolás, portalanítás, festés 1x majd a kissebb hibák kijavítása (flekkelés), majd a flekkelés széleinek eltávolítása csiszolással ezután jöhet a második festés

az első réteget kicsit 10-15%-ban hígitani érdemes, a második maradhat olyan amilyen

én tilatext vagy polifarbe-t használok leggyakrabban, vagy most dolgoztam caparol decweiss-el az is nagyon jó anyag

A szükségtelen nyílásokat egyszerűen el kell glettelni, oly módon, hogy a lyukak peremét vasstagabban glettel bekened, majd teszel rá elektromos-doboztetőt, és belenyomod a glettbe, aztán telibe gleteled, ha nem akarod, hogy később esetleg lepattanjon a gipsz a műanyag tetőről, üvegszövedék szallagot (Bandázs szallag néven kapsz bármelyik festék boltban) tegyél a tetőre és úgy gletteld egybe




Előzmény: Teddy Salad (354)
Teddy Salad Creative Commons License 2007.08.12 0 0 362
Helló!

Nem szeretnék feltűnősködni, de valóban boldoggá tenne, ha valaki adna valami tanácsot a vázolt szituációval kapcsolatban.

A hozzászólásokat előre is köszönöm.
Előzmény: Teddy Salad (355)
ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 361
Festékek, vékony vakolatok, felületjavítás előtt, beton, habarcs, glettelt felületekre, azbesztcement, gipsz és műkő elemek tapadás javításához, alapozásához alkalmazható mély alapozó. A Toscana 1X1 beltéri festék alapozójaként is funkcionál.


Ezt írja a hivatalos oldal az alapozóról, amiből nekem az jön le, hogy ez nem is igazán mélyalapozó, hanem csak egy tapadás-javító anyag, teljesen indikolatlan a sokszori használata szerintem. ehelyett falfixet érdemes használni mélyalapozásra, annak ugyan is az a funkciója, hogy beszívódjon a felületen belülre a falba kb4-6 miliméteres réteg-vastagságban ezáltal csökkentve a kapillárisok befogadó képességét "szívását", de azt teljesen meg szüntetni sem hasznos, tudniillik akkor egyáltalán nem lehet száradáskor arra számítani, hogy a festékből viszonylag rövid időn belül a nedvesség "általában víz" eltávozzon a festékből ami viszont elősegíti a gyantásodást, vagyis a festék kötő-anyagának meg szilárdulását, ennél fogva a festékanyag nem egységesen szárad meg, ez okozhat foltosodást.
Előzmény: ponex (360)
ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 360
Gyakorlatilag a sok alapozás, teljesen megszüntetheti a fal "szívását", és attól is lehet egy ilyen sávos "foltosodás" az eredmény
Előzmény: mr_qwert (357)
ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 359
Látszanak igen. Esélyes, hogy a fal "szívása" okozta ezt, de lehet a gurítás technikájának helytelensége is, vagy e két dolog együtt. Amit nem értek, hogy az univerzális alapozó az miféle anyag ennél a márkánál? Mélyalapozó? vagy amit fa-fém dolgok mázolásánál használunk, mint mondjuk a trinát univerzális-alapozója? És hogy milyen megfontolásból kented le vele a falat olyan sokszor?
Előzmény: mr_qwert (358)
mr_qwert Creative Commons License 2007.08.12 0 0 358

A foltos fal

 

 

fal

 

remélem látszanak a csikok foltok

mr_qwert Creative Commons License 2007.08.12 0 0 357
Bel tér.

Valószínű, hogy hálószoba lesz.

 

Természetesen ismerem a műveleti sorrendet csak nem írtam le szájba rágósan

Íme:

1.      Az egész felület leverve, ami lehullót újra vakolva majd az egész felület átkaparva, átcsiszolva 40-es csiszolópapírral.

2.      Az egész felület portalanítva majd lekenve Toscana univerzális alapozóval.

3.      Az egész felület le gletelve Rimano 6-30 gipszes vakolattal.

4.      Az egész felület le gletelve Rimano Plus, extra fehér, univerzális felületkiegyenlítővel.

5.      Az egész felület átcsiszolva 100-as csiszolópapírral, majd portalanítva majd lekenve Toscana univerzális alapozóval.

6.      Az egész felület lekenve Supralux Tilatex Akva diszperzittel

7.      Az egész felület átvizsgálva lámpával a megcsurgások, lefolyások, csiszolásnál keletkezet hibák homokkarcok stb.  kijavítása / csiszolással  majd javitás /

8.      Az egész felület portalanítva majd lekenve Toscana univerzális alapozóval.

9.      És ezek után kezdtem a festést

 

 

 

szerintem nem szabadna, az anyag minőségnek  látszodnia láttam már szép falat 990 Ft TECSO VALUE disz. festékkel  kifestve szépen és láttam 12000Ft Duluxal is hitvány festést aminél a 10éves unoka öcsém szebbet tud bármikor.

 

Tegnap de. voltam a boltba és ott mondta az egyik vásárló hogy ő is igy járt és rá jött,hogy  a 2 réteg előtt hígítani kell  5-10% mert az 1 réteg már takarta az lapozót és előfordulhat, hogy nem egyforma lesz a falnak a szívása és ezért lett foltos szerinted.

 

 Lehetséges ez?

 

Előzmény: ponex (353)
juditv Creative Commons License 2007.08.11 0 0 356

Köszönöm,azt hiszem sinen leszünk!

Rózsaszin alapba,1 kis (vagy több) kék!

Kisérletezemés lesz belőre biztos mályva!!!

Még egyszer köszi,kedves vagy!

Előzmény: ponex (351)
Teddy Salad Creative Commons License 2007.08.11 0 0 355
Ja, és a kör alakú nyílásokat, amikben elektromos vezeték végződések vannak, mivel szokás lefedni a (rá)festés előtt? Esetleg utána fedjem le őket? Eddig a tapéta eltakarta.
Előzmény: Teddy Salad (354)
Teddy Salad Creative Commons License 2007.08.11 0 0 354
Hello!

Panellakást festek, és már eltávolítottam a tapétát, meg a mennyezetről egy pergő (glett talán? - sima felülelete volt és pergett - a mennyezeti tapéta alatt volt...) réteget. Most kezdeném a glettelést, de itt a fórumban olvasottak elbizonytalanítottak: vajon nekem akkor most mélyalapoznom kellene előbb? (mélyalapozás -> glett -> festés a sorrend?)

Festéket tudnátok ajánlani? Először festek, úgyhogy a színezéssel nem is törődöm, fehér lesz, szóval valami hülyebiztos fehérnek szánt festékre lenne szükségem, és persze legyen jó minőségű, nem ezen szeretnék spórolni. Meg hát mélyalapozót is az előző kérdésemmel összefüggésben.

ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 353
Kül vagy beltérről van szó?
Előzmény: mr_qwert (348)
ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 352
A vödörnek semmi jelentősége, annak viszont van, hogy nem ismered a műveleti-sorrendet.

gletteld át az egészet, csiszold meg, portalanítsd, majd mélyalapozd, majd fesd le kétszer.

A használt eszközök nyoma nyilvánvalóan látszik, neked is van ujjlenyomatod.

A mélyalapozó falfix vagy fixatív legyen, A glett széria glett, és a festék polifarbe, vagy tilatext. A teddy hengernek sincs igazán jelentősége ebből a szempontból
Előzmény: mr_qwert (348)
ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 351
májva szín az a barnának egy lilás árnyalata, vagyis sötétbarnát teszel fehér alaphoz, és egy kis pirossal megbolondítod, szükség szerint egy kis kékkel spékelve. Az arányokra kell figyelni, amit nem lehet innen elmagyarázni, inkáb kevertesd ki egy festék-boltban számítógéppel szinkártyáról. Bár ha szeretsz kísérletezgetni és vállalod a jajj elfogyott a festékem és ez nem az a szín kockázatát, akkor hajrá :)))
Előzmény: juditv (349)
ponex Creative Commons License 2007.08.11 0 0 350
Az a helyzet, hogy meg mutatni egy perc, el magyarázni meg alig lehet. Meg aztán sosem használtam tálcát. Kicsi, kevés anyag fér bele, kockázatos a mozgatása ennél fogva, (kiömlő anyag, a vödörből nem ömlik ki, ha fel nem borítod) nem lehet toldószárat használni, mert a súlyánál (kis súlya miatt) fogva el lököd, mikor festékeznéd a teddyt stb stb....
Előzmény: szenyor Lopez (347)
juditv Creative Commons License 2007.08.11 0 0 349

Szép napot!

Segítséget szeretnék kérni!

Milyen szineket keverjek össze,hogy egy sötétebb mályva szint kapjak?

Kérlek,ha van valaki tudja ,segítsen!!

Köszi előre is (hétfön szeretnénk hozzá kezdeni)

Sziasztok:Judit

mr_qwert Creative Commons License 2007.08.10 0 0 348
S.O.S.  foltosodás

 

Ház festés közben vagyok a festék Toscana Color/ Korall /

előtte Toscana univerzális alapozó

előtte Supralux Tilatex Akva diszperzittel festve

előtte Toscana univerzális alapozó

előtte Rimano Plus, extra fehér, univerzális felületkiegyenlítő

Első festés után kb. 90% lett a takarás majdnem jó de az első festés sikerén felbuzdulva 2 nap után újra festve, ami borzalmas lett foltos néhol simán látszik a hengerelés nyoma egyszóval szar lett mit tegyek adjak még egy réteget vagy valami mással próbálkozzak ?

 A Henger  25cm Schuller-Ehklar  MICRO-LINE henger 25258  

de nem hiszem hogy ez a hiba oka, ja és mind a kétszer vödörből festetem

szenyor Lopez Creative Commons License 2007.08.10 0 0 347
Komolyan érdekelne, hogy mi a különbség a festőtálca és a vödör használata között. A festés minősége nem hiszem, hogy függhet tőle, talán a sebesség.
Előzmény: ponex (344)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.10 0 0 346
Oké, meggyőzhető vagyok, legközelebb kihagyom a tálcát.
Inkább csak a stílus nem jött be annyira, ahogyan mindezt elővezetted.
(=tegyük már picit nevetségessé is a kollégát, ne csak tanácsadjunk)
Előzmény: ponex (344)
ponex Creative Commons License 2007.08.09 0 0 345
Ráadásul még én se szídtam soha egy laikus "munkáját". Diplomácia. Tudod!! :)))
Előzmény: ponex (344)
ponex Creative Commons License 2007.08.09 0 0 344
Egyrészt nem szaki vagyok, hanem szakember, méghozzá nem is az utolsók közül való.
Én azt mondom, hogy nevetséges a festőtálca, az, hogy szépen végezted a munkádat, az nem öregbíti a festőtálca hírnevét. Én másképp csinálom, és egy vödör sem lett még híresebb ettől.

Olyan nem lehet mint én, hiszen minden ember egyedi egy van belőle, ergo biztosan másmilyen
Előzmény: Törölt nick (340)
Dickens Creative Commons License 2007.08.09 0 0 343
Szia! Szerintem az egész nem ér meg ennyi görcsöt, én pár éve anyukámnál Duluxszal festettem, és el se olvastam ezt a tilos felkeverni meg mittomén milyen hengeres dolgot - vettem nagy hengert meg kis hengert (tény, hogy a rövidszőrű sokkal praktikusabb), de egyik sem Dulux henger volt (nem is tudtam, hogy van olyan), és nagyszerűen ki lehetett így is festeni.
Előzmény: bubbbba (341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!