Keresés

Részletes keresés

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 246

Kösz az infót!

Előzmény: lapua (245)
lapua Creative Commons License 2013.03.13 0 0 245

 Gledícsia felénk krisztus tövis,

akácféle, de puha fa. Belemászni és ágazni felér a passióval.

Előzmény: kioritzecho (241)
fater.59 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 244

Ám sorry a bele vauért: De engem nem érdekel hogy felgyorsított -e a felvétel vagynem inkább azt szeretném ha technkákat gépeket szerelési segitséget olvashatnák a forumon nem sárdobálást . ha valaki nem ért eggyet az itt látottakal vagy a videokkal nyison egy "másik forumot " ahol pocskondiázhat engem inkább a szakmai kérdések érdekelnének és nem az hogy több oldalon keresztül kritizálnak valakit . 

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 243

Itt megnézhető a "felgyorsított" felvétel egy jelenete,vágás,zene,valamint módosítás nélkül....

Mindenki eldöntheti,hogy fel-e lett gyorsítva.

 

https://www.4shared.com/account/home.jsp#dir=3lQDH4j-

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 242

Előzmény: kioritzecho (241)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 241

Hogy ne csak a szarakodás menjen.....A képsorozat címe: Emberszabású a fán.

 Komoly kérdés,ennek a fának mi a rendes neve?

Mifelénk csak parasztosan "krisztustüskének" hívják.... Úgy tudom valami akácféle.

dobó27 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 240

Elcseszted mert felvetted a kesztyűt!

Ezzel akarják szétoffolni a jó kis fórumot.

Ha sokáig folytatják akkor én is köcsög leszek és elintézem hogy legyen az ő fórumjaikon egy kis galiba.

De ezt nem szeretném.

Csak annyit hogy had fórumozzunk szakmai alapokon személyeskedés nélkül.

Egymást nem basztatv.

Előzmény: kioritzecho (237)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.13 0 0 239

Természetesen a fűrésszel történő fahasogatáshoz is "pirosstíl" dukál. ;-D

 

Előzmény: ak.negyvenhet (238)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 238
Hello Kioritzecho!

Írd le Bandibának,h pirosstílt használsz egynegyvenbe' aztán hátha megúnja a dolgot végre..... mind1 már, csak szabaduljunk! :-)

Mondd a pirosstìlt, az a biztos, az az öregeket mindig megnyugtatja.....

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 237

Na ne kezd el azt,hogy ha felteszek egy vidót az internetre akkor kutya kötelességem felelősséget vállalni,akár a Kis Herceg a Rókáért?

Szerinted is mindenki olyan hülye,hogy egy ilyen videó miatt vásárol,vagy nem vásárol meg dolgokat?

 

Ja,ha valaki azért szól nem kell megtámadni....

Ugyanúgy a másikat nem kell kibeszélni,nem kell általánosítani,nem kell ráragasztani jelzőket...

Na szóval mégegyszer.....

Az a gép akkor azt tudta,ha elhiszed vagy nem éppen új lánc volt rajta.

Ja,meg lettek bántva a kínai tulajdonosok?(vagy a Stihl?)

Akkor mások például abból itélhetnek meg mondjuk egy Tajgát,vagy bármi régi gépet ahogyan egyesek ocsárolják?

Ennyi erővel a videóban elhangzott zene mindenkire olyan hatással van,hogy azt szeresse,vagy ne szeresse?

Szerintem nem vagyunk akkora birkák,hogy ilyen ingerek alapján döntsük el mi is kell nekünk.

Szóval senki sem baszkurált..... Hmmmm. Ezt te nem gondolod komolyan.

Az,hogy az általad leírt jelzőket nekem címezte olykor-olykor valaki az nem baszkurálás..... :D   ÁÁÁÁÁÁÁÁ nem....

A feljelentgetők...az is jó sztori,pláne úgy,hogy minden ki lett törölve ami akkor elhangzott.

 

Az utolsó kör ezen a témán....

Vadonatúj lánc volt a kínain,így hozták hozzám.De mindenki azt hisz amit akar.

 

Előzmény: Törölt nick (234)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 236

Hmmm.... Szóval csak ennyi.Meg kezeltetnem kéne.Szóval engem te nem "kupecoztál"?:D Nem írtad azt sem rám,hogy nem gyűjtő vagyok hanem "gyűjtögető".

Ezeket soha nem nekem címezted,ugye?

A csesztetés az amit te csinálsz,kiforgatod az ember írását,nem vagy képes értelmezni ami ott van.

Most is személyeskedsz mert azt írod gogy az én "privát fórumonmon nem divat". Mi nem divat? Te is azt írhatsz amit akarsz mint mindenki más nem tűnt fel?!? 

Azt nem veszed észre,hogy kötelezővé akarod szint már tenni azt,hogy leírjam milyen olajat használok?

A kupecozásról még csak annyit,akkor is jeleztem feléd,szerintem te összekeversz valakivel,de te meg vagy győzödve arról,hogy én lomis gépeket javítgatok meg,hogy eladhassam a gyanútlan fórumozóknak.

Szóval akkor ezeket a szarságokat be kell nyelnem,mintha el sem hangzottak volna?!? 

Akkor jó egy fórumozó számodra,ha te elmondhatod bárminek ami a véleményed,de ő ne reagáljon semmit?

Korábban leírtam azt is ami egy fontos dolog,hogy én képes voltam arra ,hogy csináljak egy külön fórumot azért,hogy ne állandóan a mellébeszélés legyen,meg a személyeskedés,de TI mégis idetaláltok.

És még én kezeltessem magam? 

Bizonyára a te cselekedeteid,megnyilvánulásaid normálisak...... :-)

 

http://eszticsaj.hupont.hu/22/pozer-szo-jelentese

Előzmény: puertoricói (235)
puertoricói Creative Commons License 2013.03.13 0 0 235

Ha neked az már csesztetés ,hogy megkérdem milyen keveréket használsz a gépeidbe akkor többet nem kérdezem.

 Szerintem amilyen túlérzékenységet  tanúsítasz ez ügyben az már nem természetes,feltétlen kezeltetni kellene ha nem haragszol.

 Egyébként az említett témában profi vagy nem profi oldalakon egyaránt meg szokták osztani egymással tapasztalataikat a fórumozók.Ha a te privát fórumodon ez nem divat akkor bocsi.

 De nem is ez a lényeg ,mindössze azt szeretném kérdezni,hogy ez mit jelent:

     "pózerkedés"  és meg nyugodhatsz többé nem csesztetlek,nem is írok neked semmit.

Előzmény: kioritzecho (226)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 233

Szóval én végülis kit vertem át?(Gondolom az a sebességkülönbség akkora,hogy szuperemberek lettek a videón kb 3%) :-)

Az a kék ruhás egyébként  az öregem,60 éves. (szuperpapi) :-)

Most még lovagolhatunk pár kört azon,hogy milyen az éles lánc,milyen a kínai,de valaha olvastál tőlem olyat,hogy bármit is fikáztam volna?

Szövegértelmezés a nyitja,valamint el illik olvasni az előzményeket.

Nem állandóan baszkurálni a másikat,csak mert az nem a vadonatúj láncfűrészeket gyűjti.

Én csak azt basztatom aki belém veszik.

 

Mi a faszért nem lehet elfogadni,hogy nem csak a profi fakitermelés létezik?Én nem is szólok hozzá ki mit,hogyan vágjon,hogyan hajkoljon stb.

Én a régi láncfűrészekkel foglalkozom,de soha nem mondtam,hogy az jobb mint egy új! Aki azt állítja az hazudik.

Ennyi.......

 

Előzmény: Törölt nick (232)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 231

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 230

Még annyit,hogy ezt biztos nem láttad,de teljesen ugyanaz a felvétel technikája,de lehet,hogy valahol felgyorsítottam? :-) Most éppen kinek a javára butítottam a láncot? :-)

 

Előzmény: Törölt nick (228)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 229

Na ezt a stílust már jobban szeretem,kicsit jobb a hangvétel.

Menjünk sorjában.

-a profi dolgot azért emelem ki,mert amikor még a másik forumokon voltam,akkor el voltam mondva mindennek,csupán LÁNCFŰRÉSZ GYŰJTŐnek nem.ÉN NEM VAGYOK PROFI,nem ebből élek,nekem a láncfűrészelés hobbi.

-Bandi bá nem beszélget,hanem basztat,cinikus megjegyzéseket tesz,korábban lekupecozott,stb. Természetesen úgy értem ahogy akarom.

-Azért sikerült megcsinálnom jól a videót,mert alkalmam volt kivágni két fát,mivel nem vagyok "profi" nálam ez ritka esemény,általában minden láncfűrészem kipróbálásához úgy kapom másoktól a rönköket.

-NINCS FELGYORSÍTVA..... (nincs semmi effekt sem)Ha úgy gondolod,akkor sajnálom.De álmomban nem gondoltam volna,hogy valaki ilyennel vádol meg.

-A felbontás azért olyan,mert az első felében a redvás Nokiámmal vettem fel,de lemerült.Akkor jött a digitális fényképező.(Amit azért nem szeretek,mert szar a hangfelvétele)

-Tajga csak azért nem volt benne,mert a lapja nem éri át a törzset.

-Azért szedtem elő Bandibát a Nivával,mert már kurvára unom,hogy személyeskedik,csűri-csavarja itt amit írok.

-Nem írtam azt,hogy "nézzétek meg",hanem arraválaszolva hogy ráugrottunk a diófára,mint a hiénák,leírtam,hogy miért siettünk.(A munkatempónkról annyit,hogy építőiparban dolgozunk,többször Ausztriában.Ott aki tököl az többet nem dolgozik tovább,mert jön helyette egy Lengyel,Cseh vag másik Magyar aki gyorsabb.)Az előzményt is el kell olvasni,mit mire írtam.Nem a mellemet döngetem.

-Mégegyszer,NINCS FELGYORSÍTVA.

-A múltkori alázós videóknál megírtam,és most az előbb te is tőlem idézve:"Ez ennyit tud".

Hol a kábítás.....?Ami a videón szerepel az annyit tudott.Nem azt írtam,hogy minden kínai,meg minden kis Stihl ennyit tud.

Ennyi erővel azok a gépek amik az enyémek és levideózom Tuti többet tudnak,csak le vannak butitva?

-Akkor is elfelejtetted hozzáolvasni azt ami oda volt írva,hogy nem versenyeztetni akarom őket,hanem ez volt otthon.  Ha holnap idehoz valaki egy XY típusú láncfűrészt,azt is levideózom.(Mégis mi célom lenne vele?)(Én nem vagyok ellensége a modern technikának,SŐT!!!Csak azokat nem gyűjtöm)

-Nincs itt ámítás csak egy rólam egyesek által  kialakított kép.

-Nem veszem támadásnak,mert ez VÉLEMÉNY,nem szarság.

Végezetül azt kellene észrevenni,hogy én hajlandó voltam elvonulni magammal,és a RÉGI LÁNCFŰRÉSZEKET GYŰJTŐ ÉS KEDVELŐ emberkékkel,nektek nem beszólni,nem keresztbetenni,nem basztatni,akkor gondolom korrekt lenne ha nem velünk foglalkoznátok.

Annak ellenére,hogy elég komoly sértéseket kaptam,meg olyan tulajdonságokat,valamint olyan mondatokat társított hozzám néhány ember amit soha a büdés életben nem mondtam.

Én nem vagyok részrehajló,nem állok semmilyen oldalon sem,nem ajánlok senkinek sem olajat,sem láncfűrészt,évjáratot.

(Sőt 2005 óta úgy tudom nézni a Forma 1-et,hogy soha nem szurkolok senkinek,csupán a technika és a verseny miatt érdekel.)

Szóval nem akarok én állítani semmit ami hamis,csupán úgy van beállítva egyesek szerint.

Érdekes ez a nemzetközi láncfűrészgyűjtő fórumon teljesen másképp van,pedig ott aztán van mindenki a világból.Ennek ellenére senki nem basztat.

Részemről ennyi a mondanivalóm a tisztánlátás miatt.....

 

Előzmény: Törölt nick (228)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 227

Na ez egy olyan videó ahol fel van gyorsítva a nagy része,mint a régi Chaplin filmekben.... :-)

Csak,hogy megmutathassuk ki a profi....hahaha.

Most komolyan mondja meg mindenki milyen videót szeretne látni,aztán igyekszem olyant leforgatni,esetleg belinkelni.

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 226

Érdekes,hogy vannak akik többet látnak bele a dolgokba mint amik....holott oda van írva kerek perec. :-)

 

Már ott tartunk,hogy én dicsekedek.... Hát ez jó.(mint ahogy kupeckodok,rátukmálok bizonyos típust emberekre,stb.)

Csűrik,csavarják azt amit leírok úgy ahogy értelmezni szeretnék.

Mesterkélten direkt szánt szándékkal előre eltervezett hirtelen felindulásomban kivágtunk egy diófát azért,hogy megmutathassuk....Hűha.

(ráadásul úgy hogy semmi közöm a szakmához,csupán láncfűrészeket gyűjtök) Na ez már tényleg fasza....:)

Vajon milyen hátsó szándék vezérelhet?

Ez ám a pózerkedés.... :-)

És még ide is utánam jön néhány ember,csakhogy gyárthassa a teóriáit..... Ez már vicc.

Ha valaki baszogat akkor persze jó pofát kellene vágnom?Ugye y.men? 

Ezt te komolyan így gondolod? :-)

Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 225

:)

Tegyél az egyik öreg vasba 1:50-es keveréket és akkor majd tudsz erről nyilatkozni :-)..,persze úgy hogy egy kis megerőltető munkát is végezz a géppel. :)

Előzmény: kioritzecho (222)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 224

Az fasza. Én is nemrég takarítottam ki a kertet , kivágtam a fák nagyrészét (főleg szilva) és most betelepítem csemetékkel . Javarész birs ,de rakok pár cseresznyét ,almát és ringlószilvát is.

 

_______________

 

Viszont Te akkor nemtudod milyenek az igazi amatőrök . :-)..sajnos láttam néhányat az erdőn. 

 

Ott kezdődik hogy semmi érzékük a géphez , minden vágásnál a földbe vágnak ,amikor már nemvisz a gép akkor teljes testsújjal rátehenkednek a gépre ...:-))...,gallyazásnál beszorítsa a gépet aztán rángassa..:-)...Reszelni tud szerinted ?

Előzmény: kioritzecho (220)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 223

Na de komolyan....nem is értem miért nem lehet a mondatokat úgy értelmezni ahogy oda vannak írva?

 

Előzmény: kioritzecho (222)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 222

Arról beszélj ami "NEM VÁLT BE"! Hahahaha!!! :)

Előzmény: Atyus 77 (221)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 221

Én még lovagolok egy kicsit ezen az olaj témán .:)

 

Elmondom én milyet használok : mindenfélét ,..amihez éppen hozzájutok ,..főleg ha elfogy és hirtelen kell , akkor amihez előbb jutok hozzá. :-)

 

A jobb minőségű,elismert (szintetikus) fajtákból 1:50-be , minden más olajból legalább 1:40-be keverem . Nekem ez vált be. :) 1986-os Husi 281 és 2000-es 51-esbe,..na meg a kínaiba.

Azért mióta megvan a kis Husi 51 azóta igyekszek jobb olajat belerakni , a szarabbakat meg az ETZ-be rakom 1:40-el keverve.

 

Az öreg fűrészeimbe meg 1:15-1:20 a keverék. (de még csak gyűjtögetek,..még nem is nagyon értem rá foglalkozni a kedvenc márkámmal.)

 

 

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 220

Szorított az idő,mert délutánra esőt jósoltak.(Mondjuk ilyen a munkatempónk is általában,együtt dolgozunk csak nem ebben a szakmában)

Utána még kivágtunk egy hasonló méretű akácot is ami bele volt nőve a drótkerítésbe. Kora délutánra a fák fel voltak kuglizva,összerakva,valamint az összes gally eltüzelve.(Akkor jött meg az eső amikor már majdnem eltüzeltük az ágakat)

 Én amúgy  totál amatőr vagyok.

Előzmény: Atyus 77 (219)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 219

Üdv.

 

Jó rávetődtetek arra a diófára, mint a kiéhezett hiénák . :-)..,de amúgy Te sem tűnsz nagyon amatőrnek . :)

Előzmény: kioritzecho (209)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 218

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 217

Az a "nagy titok" csak számodra létezik.

A szövegértelmezéssel lehet a probléma.....

Az olaj márkáját nem írom le,mert az lenne ajánlgatás a te logikád szerint.

Az arányt meg már azelőtt leírtam mielőtt elkezdted volna itt csűrni-csavarni a dolgokat.

De tudod mit! Ne képeket nézegessünk,hanem olyan videót,hogyan lehet Lada Niva-val lehúzatni a fennakadt kb 10cm átmérőjű fát. 

Az sokkal izgalmasabb,tartalmasabb,használhatóbb.(és persze profibb)   :-))))

Előzmény: puertoricói (216)
puertoricói Creative Commons License 2013.03.12 0 0 216

Vagyis nem de mindegy is.

Nem írod le mert ajánlgatásnak vennék ,leírtad már utána lehet nézni.

Na ,nekem ez bonyolult egy kicsit úgyhogy nem próbálok tovább a nagy titkok után érdeklődni , nézegessünk képeket ! Pl. az a sárga gép tényleg szép.:-))))

 

Előzmény: puertoricói (215)
puertoricói Creative Commons License 2013.03.12 0 0 215

Ahaa , már értem a dolgot ! :-))))DD

Előzmény: kioritzecho (213)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.12 0 0 214

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!