Keresés

Részletes keresés

kimber Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2209
Köszi, élni fogok vele. Elsősorban Opera lemezek érdekelnek, nyugati nyomásúak, lehet persze Hungaroton is, ha a felvétel, a zenekar külföldi. Wagner, Mozart, Puccini, Rossini, Vivaldi operái érdekelnek, Verdi már van elég. Egyébként sima komolyzenei LP-k is érdekelnek, Decca, Harmonia M., EMI, Angel, RCA, DG, stb. Főleg barokk zene. Keresem pl. Bachtól -lehetőleg Harnoncourttal- a Máté és a János passiókat, vagy bármit. Nagyon szeretem az oratórikus műveket, vagy a versenyműveket. A számod megvan, majd kereslek, ha lesz időm.
Előzmény: big-dewil (2208)
big-dewil Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2208

Bazzz!!!!

Nálam wan doxt!)))

Gyere el, wálogass, azt maj csak megegyezünk!)))

Lemezeim zöme még nem látott gyalut, azaz régiek, de mégis ujak.)))

Előzmény: kimber (2207)
kimber Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2207
Köszi BIG. Végre megint élmény a zenehallgatás. Innen sajnos már csak akkor tudok majd továbblépni, ha rámszakad valamikor a bank, vagy nyerek a lottón -igaz, ahoz játszani is kellene...-, de legalábbis akkor, ha az építkezésre felvett kölcsönöket visszacsengetem, és megint bevállalhatok egy nagyobb kiadást. Persze addigra felnőnek a gyerekek, és rájuk kell majd költeni. Ördögi kör, na mindegy. Élvezzük végre ami van, és most már gyűjteni kell ezerrel a lemezeket. Ha valaki tud jó áron Opera lemezeket, vagy egyéb komolyzenei LP-ket, szóljon. Nemrégóta van lemezjátszóm, és még csak olyan 50-60 bakelitlemezem van. Az LP egyébként Thorens TD 240-es, Grado green pick uppal.
big-dewil Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2206

Te wakegér! Azt hixed, h nekem nincs meg a Thiel táblázata???)))

Tudhatnád, h azt amit a gyárak marketingesei irkálnak, az wagy fedi a walot, wagy nem.)))

Nem a papir xámit, meg az,h mit irnak.

Egyedü és kizárolagosan az a szubjektiw érzés, h az adott hangfalbol te mit hallasz.

Azt én ugy gondoltam, h a Telarc, a Sony, a Pink Floyd, Rogers Waters, Genesis, Japán TW és még jo pár wezetö studio, ha az ATC-wel csinálja nekem a zenéket, akko ez a doboz walszeg jo lex nekem is...)))

Előzmény: Törölt nick (2200)
big-dewil Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2205

Gratu az uj dobozodhoz!)))

Ugy néz ki különben, h ugyanazt a fejlödési utat járja be majdnem mindenki, akik  wégü meglett korukra ejutnak az ATC-ML felálláshoz...)))

 

Wegyük pl T.R.-t, neki mindenféle fosok után lett J.M. Labja, de hama kixeretett belöle a döngö baxxusai és wisitozo magasai miatt.

Annyira bántotta a fülit, h majdnem Maggit wett!!!)))

Hálisten jöttem én és rábexéltem a Thielre. Mosmá boldog.

Wagy pl én is mindenféle xarokat hallgattam, aztán lett Dynom. Többféle is. Hálisten a J.M-ek kimaradtak az életemböl, de a Dynokbol wixont annál több wolt. Legtowább egy igazi 1.1-es, azt miko az is ement, akko épitettem egy 1.3-ast. Az ma is megwan és köxöni jol wan.)))

Wixont azé kellet egy igazi jo hangfal is, ezé azt nekem is Thiel lett T.R.-el egyetemben.

Nya igen ám, de nálam walahogy még mindig sok wot a magos, oszt kewes a mély is.

Há most ATC-m wan.

Egyenlöre nagyon boldog wok wele, de ahogy ismerem magam.., a franc se tuggya,h miko és mi lex a köwetkezö?

Az bizti,h mosmá kurwa nehéz lex jobbat keresgélni...)))

Előzmény: kimber (2204)
kimber Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2204
Üdv. Úgy néz ki hosszútávra megvan a hangfalam, egy Dyínaudio Contour 1.1-es személyében. Volt szerencsém 1 hónapig egy Audience 42-essel együttélni, ez volt az első találkozásom a Dynókkal, és nagyon tetszett a hangzásuk. Kicsit féltem tőle, hogy steril, érzelemmentes lesz a hangzás, de egyre jobb let a hang, ezért döntöttem úgy, hogy ezen a vonalon lépek tovább, így lett végül az 1.1-es. Most nagyon szeretik egymást a Primare A 20-assal, és jó hozájuk a Kimber 8 TC, valamint a D 20-as és az erősítő között lévő KCAG kábel is. Évekig éltem együtt egy JM Lab Cobalt 815-ös álló dobozzal, aminek tetszett a hangkaraktere, csak a magasai voltak túlzottak számomra. Nem tudtam elképzelni, hogy valaha is váltani fogok, mégis megtörtént. persze szokatlan most egy kis monitort hallgatni egy testes álló doboz után, de megköthető kompromisszum a kevesebb mélyért cserébe a nyiltabb középtartomány, és a tiszta hangszerhangok. Szeretem az érzelmes, de tiszta megszólalást, és úgy érzem, most megtaláltam az arany középutat, mert ez a hangfal nem steril, de nem is mézes-mázos. Eddig ez a -számomra- legjobb hang, amit lakásban hallottam. Na jó, egyszer egy kedves ismerősömnél hallottam jobbat, igaz, ott Martin Loganok szóltak Conrad Johnssonnal meghajtva, Linn S. forrásról. Contaxgnak ajánlom, ha teheti, jöjjön el az új hangfalamat is meghallgatni, valamint drnyulast is magával hozhatja, mert neki is volt hasonló öszeállítása, van mihez hasonlítania.
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2203
Érdemes megjegyezni: 10dB éppen 10:1 teljesítmény aránynak felel meg, és ez az egyetlen pont, ahol megegyezik a "dB " és az "arány" számértéke.

Ha a teljesítmény felére csökken, az -3 dB változást jelent.
Előzmény: spacc (2201)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2202
Én teljesítményről írtam, és ez igaz, nézz utána....
Jó kis hó esett...:-)
Előzmény: spacc (2201)
spacc Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2201

Walszeg téved az én öreg  MKSI mértékrencerbe megőszült czimborám.

 

A hangfalaknál a hangnyomást dBW-ben határozzák meg, ez ne azonos a dB-vel.

A külömbség a kettő között az, hogy míg az elsőben 20-alapu logaritmus szerepel mint szorzó, a másodikban csak tizes alapu, és ez felyezi ki a négyzetes összefüggést a két mértékszám között.

Ne búslakodj, náladnál sokkalta okosabb czimboráim is beszopták már ezt.... :))))

Előzmény: Törölt nick (2199)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2200
Összegezve: A THIEL CS 2.4 36Hz-25KHz-2dB
ATC SCM 100 80Hz-17KHz-2dB

Így néz ki a két doboz frekvenciaátvitele egymáshoz képest ugyan olyan tűréssel mérve.
Előzmény: big-dewil (2195)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2199
Jav. a -3dB fél teljesitmény, a -6dB 1/4ed teljesítményt jelent.
Előzmény: Törölt nick (2198)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2198
Az új dobozod 35Hz-en pont az 1/10-ed teljesítményt adja le. A Thiel 33Hz en az 1/2 részét.Tehát lefele jóval gyengébb az ATC mélyátvitele, mint a THIEL-é.Magasban ugyanez a helyzet. Fizettél a gyengébb átvitelért. Te tudod:-)))).
Előzmény: big-dewil (2195)
spacc Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2196

piha. mit wagy oda azé a 2 (kettő!!) hercért. Jól wan TE győztél, a zenyom csak 37ig megy..... :(((

 

Wixont a zenyim 28 kHz-ig mászik föl, csak utána esik.

Amúgyí meg siralmasan szolid kis láda bazze. nem tuggya a 117 decibált?  1általán lehet azt hallani a kaputok elött állva ha be van csukva a zablakod?

Előzmény: big-dewil (2195)
big-dewil Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2195

SCM100
(Passive)

Super Linear 25mm (1") 75mm (3") 314mm (12")
Super Linear Amplitude Linearity ±2dB 80Hz - 17kHz

Response (-6dB free standing) 35Hz & 22kHz 

Matched Response +/- 0.5dB

Horizontal Vertical d ±80° Coherent ±10°

Not applicable 88dB @ 1W @ 1metre

Max continuous SPL @ 1 metre 115dB 

Crossover Frequencies 380Hz and 3.5kHz 

Recommended Power Amplifier Not applicable 100-1500 watts

Nominal Impedance Not applicable 8 Ohm
Cabinet Dimensions (HxWxD) 834 x 400 x 585mm

Overall Weight

57kg (126.5lb)

 

Mintha 35Hz-et adna meg a gyár... Ilyet még nem is hallottatok, lefogadom.

Pláne oat nem, h a két doboz 0,5dB-en belü legyen...)))

Előzmény: Törölt nick (2190)
spacc Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2194
Minden esetre a lábát majd sasoljuk, ne segiccsen be azon a francos hajópadlón........
Előzmény: spacc (2193)
spacc Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2193
nem yo. csacska 5let!  Akkor döngeni fog a lépcső, és Bigi meg odalesz, ho: Na ugye hogy dübörög!
Előzmény: spacc (2192)
spacc Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2192
elég a 100, maximum legurittyuk a lépcsőn....
Előzmény: Törölt nick (2190)
spacc Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2191
Persze ha van kéznél egy jó nagy minimum 1x1 méteres deszka, vagy pozdorjalap, az is +teszi, a lényeg az, hogy a direkt akkusztikai rövidzár ne érvényesüljön, persze ekkor likat kell faragni. Ha hosszú távon akarsz kisérletezni, a mérésekhez a szoba falából kibontasz egy 40x40 centis nyílást, és az adott hangszórókhoz fox kisebb deszkálat kilukasztani, oszt rá a likra és kész. Persze nem tom, mit fog szólni a család, meg ha lakótelepi lakásban élsz, akkor macerás a vasbeton, de pölö a wcajtó az általába telideszka....
Előzmény: spacc (2188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2190
Holnap lemérjük a Bigiét? Elég ha 100Hz-ig megy le a generátor:-))))))
Előzmény: spacc (2188)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2189
Kösz Spacc, számból vetted ki a szót:-)))
Előzmény: spacc (2188)
spacc Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2188

Mi sem eccerüb barátom. Kellen hozzá egy kis erölködő, egy hanggenerátor, egy 10 méter hosszú megfelelő átmérőjö pvc-cső, a hanxoro, egy 4 ohm 10wattos ellenállás, egy kis multiméter. (lehetne másképp is, de az Öveges féle víztöltögető moccer ilyen alacsony frekvencián kicsit macerás.

 

A mérés a következő:   erősitőre ráakasztod a hanggenerátort, a kimenetére a hanxorót, vele sorbakötve az ellenállást, az ellenállás két sarkára akasztod a multimetert, és váltófeszültségállásba kapocsolod monnyuk 200 mV érzékenységgel.

 

A hanxorót ideiglenesen a csőre aplikálod, bekapcs, a generátort 100Hz-ról lefele tekered, de elötte úgy állítod be a hangerőt, hogy a multimeter monnyuk50 mV-ot mutasson, így nem fox megsüketülni. Na tekered a generátoron a frekit lefele szép kényelmesen, úgy 60 Hz tájékán elkezdesz figyelni a multimeterre, és ahogy csökken a freki, úgy fog egyre nagyobb feszejt mutatni, utáne meg egyre kisebbet, ha tovább csökkented a frekit. Tehát megkeresed, mikor a legnagyobb a mért feszej, ott a rencerednek a rezonanciafrekije.  Egészségedre.

Előzmény: toroB (2186)
glasstiger Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2187
Van egy cég, akinek van egy álló ládája, ami szélessávú hangszóróra van tervezve.
Csináld meg azt.

http://www.sonido.hu/epitsdma.htm
Előzmény: toroB (2177)
toroB Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2186
pedig nagyon szépem hangzik ez :a csővezeték hossza a be nem épített hangszóró rezonancia-frekvencia-hullámhosszának fele! :)
már csak azt kellne megfejteni, mi is az a rezonanciafrekvencia
toroB Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2185
mármint mihez? egyáltalán a dobozépítéshez, vagy ahhoz holy olyan dobozt csináljak aminél csővezeték hossza lamda/2ő? vagy teljesen fölösleges szarakodni, bele egy zárt 20x17x15 ös dobozba oszt cső? vagy annyit sem ér? szabadidőm van, faanyagom is, meg kedvem is. az mondjuk majd biztosan elmegy, de mindegy...
spacc Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2184

híínye most esett le!!!

holnap odaállítunk Bigihez, matízka mögött meg ott csörög a madzagra kötött két Thiel, mint a nászutasok kocsija után....

Előzmény: Törölt nick (2173)
big-dewil Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2183

 

Nexe egy zongora...)))

Előzmény: toroB (2179)
big-dewil Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2182
Azé én a helyedben akko sem kezdenék neki...
Előzmény: toroB (2181)
toroB Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2181
éppen ez az, nem szánok rá semmennyi lowettát, minden itthon van...
big-dewil Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2180

Xerintem ne kezdj bele...

Inkább a rá szánt lowettábol wegyé egy olcso és hallgathato kisdobozt. Pl itt:

 

http://www.dvdcenter.hu/forum/index.php?showtopic=7007

 

 

Előzmény: toroB (2177)
toroB Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2179
nem tudok képet feltenni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!