Keresés

Részletes keresés

HITMAN Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5345

mekkora (most) a legkisebb kiszerelés Orthocidból?

Bár nem Akka81 vagyok :), de azért: ugyanaz, mint eddig, a kis papírzacskós + a dobozos kilós kiszerelés biztos létezik. 

Előzmény: napalm. (5338)
balacsa Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5344
Sziasztok!
Mi lett ezzel a fával?
b

pianta Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5343
köszi,holnap gyilkolok :))))
Előzmény: ElGreen (5342)
ElGreen Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5342

Karate + Actara/valami felszívódó és nedvesítőszer.

 Ha nincs felszívódód akkor csináld esetleg azt hogy a vegyszer egyik felét kifújod reggel a másikat este. Akkor szinte biztos kinyírod összeset izibe, ha felszívódód van akkor elég egyszerre.

Ja és 2 keverésbe csináld ha az első variációd van.

Előzmény: pianta (5341)
pianta Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5341
fenyőre gubacsdarázs ellen mit kell használni?
ElGreen Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5340

Van valakinek tapasztalata a Silwett-el?

Én eddig Nonit-oztam és igazán meglepö lett az eredmény. Nagyon jó lett.

Esetleg a Bio-Film-et valaki ismeri hasznélta? Én régen  és kíváncsi lennék a véleményekre.

 

 

ElGreen Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5339
merre van ez a fácska?
Előzmény: Siruba (5319)
napalm. Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5338
szomorú;(
Akka81, nem tudod véletlenül mekkora (most) a legkisebb kiszerelés Orthocidból?
beszélgettem gazdabótós ismerősömmel, állítólag hiánycikk a Merpán és az Orthocid.
gondolom sokan sokat felvásároltak.
Előzmény: Akka81 (5337)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5337

Nagyon szívesen :-)

 

Hát, szerintem nem fogják, legalábbis mi nem. A hatóanyag-engedélyezés (vizsgálat) EU-kompetencia, mi csak a szereket engedélyezzük. Az EU kockázatosnak találta (...) a kaptánt, amíg ők nem döntenek másképp, addig I.-kat lesz, hiszen nálunk ami R40, az eleve I.-kat, s ez alól csak EU-kockázatbecslés adhat "felmentést" - de mivel ugye szerintük veszélyes, ezért nem adnak kedvezőbb értékelést róla. Ígyhát alkalmazni kell azt a bizonyos R40-et az I.-katba szabályt.

 

Üdv

Előzmény: F.Szilvi (5334)
HITMAN Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5336
Fogd fel úgy, hogy legalább kevesebb mérget fogsz megetetni a családdal :)
Előzmény: taormina1 (5335)
taormina1 Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5335
Köszönöm a válaszaitokat. Megpróbálom még a héten megszívlelni, és mégegyszer valahogy megpermetezni.
Öszzességeben sajnos a 14 napnál sürübb vegyszeres kezelést esetemben illúziónak kell minösíteni; nem fog sikerülni.
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.25 0 0 5334

Nagyon köszönjük  Akka81

 

Sejtettem, hogy ilyesmi  áll  a  háttérben, csak ennyire szakszerűen jó volt elolvasni  és sokat lehet belőle tanulni.

Gondolod, hogy valaha is majd  felülvizsgálják pld. a kaptán  I. kat-ba való tételének  indokoltságát?

Előzmény: Akka81 (5331)
vm.aniko Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5333
:))))))))
Előzmény: Chess (5309)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5332

"kult, növ. szűk fenológiai státuszához posztemergens gyomírtók" => a "státuszához" után még kell egy "kötött"-szó, ez kimaradt, bocs :-)

 

Üdv

 

Előzmény: Akka81 (5331)
Akka81 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5331

Az osztályba sorolás egy elég bonyolult dolog. Alapvetően arról van szó, hogy létezik egy pontrendszer, egyes tulajdonságokra a szerek pontot kapnak, és az összpontszámnak megfelelő kategóriákba kerülnek.

 

Talán célszerű azzal kezdeni, hogy mik nem lehetnek növényvédő szerek. Pl. a bizonyítottan humán rákkeltő anyagok, az utódkárosító anyagok. S egy fontos: a bizonyítottan kumulatív, tehát felhalmozódó anyagok.

 

A maximális pontszám 56, ennyit kaphat a növvédszer a besoroláskor. 44 pont felett I. kat, 19 alatt pedig szabadforgalmú. A kettő között van a II. kat.

 

I. kat, szer lesz a pontszámtól függetlenül is az a szer, amely nagyon mérgező, öröklődő genetikai károsodást okozhat, a fertilitást károsíthatja, ártalmas lehet a születendő gyermekre, májkárosító stb. De még pl. amiatt is ide kerül egy szer, ha pl. a permetező gép, amivel kijuttatják, spec. tisztítást igényel stb.

 

II. kat-ba kerülnek ponttól függetlenül a mérgező szerek és az erősen szenzibilálók.

 

És akkor a pontszámrendszer: 5 fő kategória létezik, ezek: a környezeti szempontok, technológiai szempontok, tűzveszélyesség, az m.v.i., és az é.v.i. A környezeti szempontokba tertoznak pl. a hatóanyag-perzisztencia, a mobilitás, a különböző mérgezőség, ózonrétegre veszélyesség stb. Tűzveszélyességnél minél veszélyesebb, annál több pontot kap, és hasonlóan, ha sok az mvi vagy az évi, akkor is többet. Egyébként itt a legtöbbet a technológiai szempontok jelentik, hiszen ha a speciális tech. ismeretek kellenek, az már mindjárt 20 pont (hogy ne lehessen III. kat). Érdekesség, hogy rögtön 20 pontot kapnak a kult, növ. szűk fenológiai státuszához posztemergens gyomírtók (ezért van az, hogy a legtöbb gyomírtó I.vagy II. kat, pedig pl. az LD50 gyakran elég magas), vagy pl. azok is, amelyek a szomszédos kultúrákra veszélyesek lehetnek.

 

Egyébként a kaptán átsorolásához hozzájárult, hogy R40-eket a magyar szabályozás szerint alapból az I. kat-ba kellene tenni. Viszont van egy csavar a magyar szabályozásban (ebben ne lenne...), hogy ha az EU-s kockázatbecslés ennél kedvezőbb, akkor kedvezőbb kategóriába sorolás is elképzelhető. Nos, eddig a kaptán a III.-ban volt, de mivel már az EU-s kockázatbecslés (kíváncsi lennék miért) már kedvezőtlenebb volt, meg nekünk amúgy is itt van ez a I.-katba az R40-eket-szabály, ígyhát a kaptán I.-kat lett. Egyébként erre mehet rá a folpet is.

 

Remélem segített a válaszom eligazodni a kategóriákban :-) Ha van még kérdésed, csak írj :-)

 

Üdv

Előzmény: F.Szilvi (5330)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5330

 

Szakik!

 

Felmerűlt a kérdés az Őszibarackos topikban , hogy mi a különbség az I-II-III. kat. növényvédőszerek között alapvetően.

A válaszokat előre is köszönjük.

Mozo66 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5329

Ilyen jégverés volt felétek ... nem semmi . Na nekem nem hiányozna , már kezd letisztulni az őszibarack is . Szemügyre vettem , és még azokon a fajtákon is szép termés lesz , amiket a fagy jócskán megtizedelt .

Van egy kis retkem , most este permeteztem , és kb 1 cm-es világos zsemleszínű molylepkék repkedtek fel . Fiatal barackfák között van , nem tudom , hogy a retekre vagy a barackra vannak ráizgulva ??? Mondjuk mindegy , mert a barackot is ma fújtam le Actarával , mert kezdtek megjelenni a levéltetvek .
Előzmény: Chess (5324)
alfi13 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5328
Szerintem sokat öntözöd. De ha kiszeded a cserépből és tiszta vizes a föld akkor hagyd kiszáradni 2-3 hétig ne öntözd és ne tedd ki erős napsütésnek.
Előzmény: Törölt nick (5327)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5327
Sziasztok!

Másfél hónappal ezelőtt kaptam egy yucca-t. Azóta a levelei elkezdtek leszáradni. Előbb egy-két barnás folt jelenik meg, majd elterjed az egész levélen. Sokat öntözöm vagy keveset, esetleg tápoldattal lenne gond?


üdv, sampi
Morcsi Creative Commons License 2008.04.24 0 0 5326
Az én képeimre is tudna valaki tanácsot adni, hogy mit kezdjek a babérommal?
Előzmény: Morcsi (5312)
Aire Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5325
Nagyon köszönöm :) Akkor marad az állomány....
Előzmény: Chess (5323)
Chess Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5324
A válaszokat már látom megkaptad. :-) Az ág közi elhalások jelzik a fertőzés mennyirre függ a nedvességtől, párától mert "köd"-ben is elviheti a virágot. A virágok sorban nyílnak a vessző hosszában, azok fertőződnek amelyek nyílásnapján esett, a többi megúszta.

Őszibaracknál a 12 napos forduló nagyon laza, nekem 7 naposnál is bejött a tafrina az érzékenyebb fajtákon. No és mert elhanyagoltam a fakadás előtti rezeket.
De majdnem mindegy mert egy tegnapi jégeső leamortizálta a kertet. Az éppen kötött almák, körték tele barna folttal, ép gyümölcs nem lesz belőlük idén.

A hársfa lyuk kapcsán, lehet elpusztult már benne a kártevő, csak éppen a fa korhadásnak indult belől ezért a nedvezés.
Előzmény: taormina1 (5314)
Chess Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5323
Ezek a parás foltok kidurrant szövetek heggei. Általában akkor lép fel, amikor többet szeretne párologtatni mint tud. Relatíve magas hőmérséklet és magas pára. Gondolom nem szellőztettek a nevelőben eléggé.
Előzmény: Aire (5320)
alfi13 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5322
A ribizlidet a Levélirosíró ribizke levéltetü támadta meg .
Védekezés elsődlegessen a tavaszi lemosó permetezés Agrol plusz-al de ezzel már elkéstél majd őszel lombhulás után és jövő tavasszal . Most Mospilan SP 20 vagy Sumithion 50Ec
Az egres lisztharmatra próbáld meg a rubigan melé Thiovitot is tenni. Vigyázz mert 25C fok fölött ez éget.
Előzmény: taormina1 (5314)
Mozo66 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5321


Kedves taormina 1

A barack témában válaszolok a többihez nem értek .

Az őszinél a tafrina már amit akart megfertőzött , egy erősen fertőzött fát a vegyszerek nem gyógyítanak meg , persze ha permetezed valamivel talán előbb fog tiszta leveleket hozni , de az igazi gyógyszere a száraz meleg idő lesz majd ... ha lesz .

A kajszi is túl van a nehezén , ami megmaradt az valószínűleg meg fog ezután is maradni ... szerencséd van , mert sok helyen totális volt a fagy és a monília összehangolt támadása . Az elhalt ágak levagdosása jó ötlet , elsősorban azért , hogy a hajtásoknak legyen elég helyük , ne kelljen a száraz ágakat kerülgetniük . Most már a sodrómolyokra , levéltetvekre és egyéb rovarkártevőkre figyelj ... nálam már elkezdte enni valami a kajszit . ..ja a mézgásodásról , nem ártana egy - két felszívódó hatóanyagos permetezés , hogy ezeket a kéreg alatti sebeket , amiket szintén a moníliás befertőződés okozott , kicsit kikúrálja . Chorus , Topas , Systhane ... vagy ilyesmik .
Előzmény: taormina1 (5314)
Aire Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5320
Sziasztok ! A héten ültettünk ki muskátlikat, és most néztem, hogy egy két növénynek ilyen a levele. Nincs lába, nem mozog :) megkaparva egy kis vájulat marad a levélen. Lehet ezzel tenni valamit? Fertőz? mert nem mindegyik ilyen.
Siruba Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5319
21
Siruba Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5318
Na a kép az valamiért nem sikerül! Talán most!
taormina1 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5317
5035, sajnos.
Előzmény: Siruba (5315)
Siruba Creative Commons License 2008.04.23 0 0 5316
A kép!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!