Keresés

Részletes keresés

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.14 0 0 278

Elég fos időjárás van,így a garázsomban töltöttem egy kevés időt.

Gondoltam lemérem pár láncfűrészem súlyát,mégis legyen valami irányadó ahhoz,hogy valaki el tudja képzelni ténylegesen a gépet.

Tudom,csak egy hitvány szobai mérleg de összevetettem a nyilvántartott súlyadatokkal és reálisnak tűnik.

(Egyik gép sincs feltöltve,de egyik sem porszáraz,körülbelül a kifogyás határán lévő mennyiségű nafta van bennük)

Viszont mindegyiken van lap,lánc.

Stihl MS 210,a neten valahol 4.4kg-nak vagy 4.8kg-nak írják.

Echo 280EG,3.5kg-nak írják,csak a motort.

Echo 302,4.5kg-nak írják csak a motort.

Echo 452VL,5.6kg-nak írják csak a motort.

Jobu LP5B,talán a legpontosabban megadott súlyadat,mert szerencsére ezen az eredeti lap van,5.9-nak írják mindenestül.

Homelite Super XL AUTO,6.3kg-nak írják csak a motort.

Jonsereds 75,6.54kg-nak írják. (Igazából egy nagyobb lap van most rajta)

ZID Tajga 245,igazából sehol nem találtam róla súlyadatot,csak legendákat hallottam róla.

Dolmar CC 109,10kg-nak írják.

Stihl Contra 1106,12kg-nak írják mindenestül.

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.14 0 0 277

Igaz,hogy nem annyira régi gép de hát mégis volt alkalmam levideózni....:

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.14 0 0 276

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.14 0 0 275

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.14 0 0 274

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 273

Ja! Ha már be szeretnénk indítani a fórum működését!  Valakinek Jonsereds 52 E-hez alkatrészei vannak véletlenül?

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 272

Én akarnám... :D 

Persze csakis gyűjtői szempontból,persze azért néha elővenném.......

Előzmény: &rash (271)
&rash Creative Commons License 2013.03.13 0 0 271

Elég széles sávban mozog az áruk, 13-tól 35-ig láttam őket, nemrég 28-ért ment el egy a Vaterán. Súlya van, az biztos, épp elég felemelni, ha ezzel kellene dolgozni egy pár órát, nem biztos hogy akarnám töbet látni :D 

Előzmény: kioritzecho (270)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 270

Ha lesz lehetőségem akkor biztosan.... :-)

De sok más még ami tetszik... 

Előzmény: &rash (268)
&rash Creative Commons License 2013.03.13 0 0 269

Ez a fórum hol található? Ha félted a bőröd, privátban is jöhet, nyilvános a elérhetőségem :) 

Előzmény: ak.negyvenhet (252)
&rash Creative Commons License 2013.03.13 0 0 268

Látom szíved csücske a 125-ös Solo Rex. Lesz olyan is a gyűjteményben? 

Előzmény: kioritzecho (266)
&rash Creative Commons License 2013.03.13 0 0 267

Láncfűrészes mese (mellékszerepben). Ki ismeri fel, miről mintázhatták a gépet? 
 

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 266

kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 265

ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 264

Tudom kicsit körülményesen írtam, ezért talán félreérthető volt, szal nem én vettem meg a Tajgát hanem az a srác, aki az óráimat is megvette.

 

Én elsősorban újat szeretnék venni, ha szerencsém lesz találok kint Ukrajnában belőle zsír újat. Néztem is Ukrán oldalon, itt van pl. ez is:

 

http://zhitomir.prom.ua/p738588-benzopila-tajga-2245.html

 

cirka 800 hrivnya, az olyan 25e forint környéke körülbelül....

 

Orosz oldalon is találtam, ott kb. 30e-nek megfelelő rubel volt az ára. Ha nem tudok szerezni Kárpáraljáról, akkor van még egy lehetőségem, talán Oroszországból is tudnak hozni nekem egyet.

 

Ha végképp nem találok újat, akkor nézek itthon egy használtat, próbálok majd olyat, amit még nem csesztek szét nagyon....

 

De ezek még csak tervek, egyelőre időt kellene találnom egy kis kárpátaljai bevásárlóturisztikai körútra! :-)

 

5-6 éve havonta -kéthavona kinéztem az ungvári piacra, de már qva régen voltam kint utoljára, most nem tudom mi a helyzet odaát.

 

Ha megszerzem a gépet úgyis jeletkezem majd fotókkal és teszttel!

 

 

 

 

Előzmény: kioritzecho (261)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 263

Már értem,nem te vetted meg,hanem aki a karóráidat.... :-(

Előzmény: kioritzecho (261)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 262

Idővel.....bár igazából csupán szabadidő kérdése. 

Előzmény: ak.negyvenhet (260)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 261

Gratulálok az Orosz szörnyetegedhez!

Őszintén!

Remélem készítesz videót róla,sőt remélem nem csak szerelgetned kell... :)

Ennek örömére:

Előzmény: ak.negyvenhet (251)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 260

Jöjjön a dokumentáció, engem érdekelni fog! :-)

Előzmény: kioritzecho (257)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 259

ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 258

Atyus!

 

Látom egy rugóra jár az agyunk, és még szinte egyszerre is írtuk! :-D

 

Így van, nem lesz itt gond, a másikon Gypsy vezér már kiadta a jelszót, h hagyják ezt a topicot, bízom benne, h követik majd a javaslatát a többiek is.

 

Egyébként maximálisan tisztelem a tudást és a tapasztalatot amivel rendelkeznek a többiek azon a fórumon, speciel én jó ha az ezredrészét tudom annak amit ők, de sajnos nem igazán lehet velük normálisan elbeszélgetni. Akinek nem egyezik a véleménye, máshogy gondolja, az ki van gúnyolva, piszkálva stb.stb. ennyi csak a baj, holott lehetne szépen-normálisan is kommunikálni egymással, úgy is, h TISZTELETBEN tartjuk a másik embert.....

Előzmény: Atyus 77 (254)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 257

Bízom benne,hiszen ezért jött létre,hogy ne zavarhassuk egymás köreit azok akik másképp gondolnak a láncfűrészre!

ennyi..........

Ha szerelés akkor egy infó.Hozzájutottam egy (amúgy sok más géphez) viseltes Jonsered 535-höz,amit szeretnék képekkel dokumentálva ráncba szedni,hátha valakit érdekel. Aztán meglátjuk..... :-)

Előzmény: Atyus 77 (254)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 256

"Csak figyeld, mit fogok majd én kapni az előző hozzászólásom miatt......... újabb hülye, aki haszonvasat akar venni, h legyen mihez kikötni a kutyát.... megvezetett, orráig nem látó nímand akit rádumáltak a hülyeségre, venne inkább betontömböt stb.stb.stb."

 

Na mekem például ilyenek eszembe sem jutottak !..Akik így gondolkoznak azok nem idevalók ..szerintem .:)

Előzmény: ak.negyvenhet (252)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 255

Atyus 77!

 

Az a baj, h nem ismered az előzményeket..... nem lesz itt semmi gond, ha leszállnak a topicról, akkor szépen nyugisan, kötetlenül és senkit sem zavarva elbeszélgethetünk. Majd csak megunják a dolgot, és beköszönt a béke....

 

Kioriztecho félrevonult, h senkit se zavarjon, nyitott egy új topicot, de itt is csak folyamatosan b*sztatják, ennyi a probléma.

 

 

Előzmény: Atyus 77 (250)
Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 254

Nem lesz itt semmi gond , idővel letisztul a topik..

Előzmény: kioritzecho (253)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 253

Értem,te így látod. Az előzmények meg egy  másik dolog.

Aki nem kiváncsi az nem kiváncsi,sajnos ez van.....

Sajnos mára odáig fajult a dolog,hogy itt ahol úgymond félrevonulva kifejezetten a régi láncfűrészekről szerettem volna fórumozni,ide is beszállingozott a böszmeség.

Természetesen mindenkinek joga van eldönteni mit hisz,mit gondol,de ez van.

 

Előzmény: Atyus 77 (250)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 252

 "inkább azt szeretném ha technkákat gépeket szerelési segitséget olvashatnák a forumon nem sárdobálást . ha valaki nem ért eggyet az itt látottakal vagy a videokkal nyison egy "másik forumot " ahol pocskondiázhat engem inkább a szakmai kérdések érdekelnének és nem az hogy több oldalon keresztül kritizálnak valakit . "

 

Van ilyen fórum, nem kell már megnyitni!!!!!!

 

(belinkelni nem igazán lenne szerencsés, asszem kidobnának az indexről)

 

Csak figyeld, mit fogok majd én kapni az előző hozzászólásom miatt......... újabb hülye, aki haszonvasat akar venni, h legyen mihez kikötni a kutyát.... megvezetett, orráig nem látó nímand akit rádumáltak a hülyeségre, venne inkább betontömböt stb.stb.stb.

Előzmény: fater.59 (244)
ak.negyvenhet Creative Commons License 2013.03.13 0 0 251

Szevasztok Uraim!

 

Érdekes nap volt ez a 13.-a........ volt néhány orosz mechanikus karórám, úgy döntöttem megválok tőlük, az árukból meg veszek valami szintén orosz ipari hulladékot amit a szerelések közötti szünetekben alkalmanként, NEM PROFI CÉLRA hanem csak ház körüli saját tüzelő vágására használnék.

 

Úgy néz ki az idén 4m-es rönkfát tudnék szerezni jó áron, abban meg nem akarom kivégezni a faxa kis 021.-esemet, szeretném ha még sokáig működne olyan jól, mint ahogy eddig is.

 

Hívott is egy érdeklődő, délben találkoztunk, megnézte az óráimat, nyélbeütöttük az üzletet (Úristen!!!!! Ez kupeckodás, remélem nem lesz bajom belőle! :-DD).... valahogy szóba került, h miért adom el őket. Mondom a vevőnek, h szeretnék majd egy orosz gyártmányú fűrésznek látszó tárgyat, amit anyagi nehézségek esetén visszavihetek a MÉH-be, ugyanis drága az alu kilója..... no aszondja, gyere, mutatok neked vmit a csomagtartóban!

 

Kiderült, h nem csak orosz órákat vett ma, hanem még a délelőtt megvette ezt

 

http://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/Tajga_lancfuresz_elado_8093812.htm

 

is :-)) Furcsa lett volna beindítani a parkolóban, így azt ki kellett hagynom, de arra megkértem a srácot, h had teszteljem a súlyát, mert h híresen súlyos egyéniség..... hát nem tudom, ez vmi Tajga 245 Light lehetett, pedig rajta volt a Stihl lap is lánccal együtt...... lehet velem van a baj, de én nem érztem vészesnek a súlyát (tudom-tudom, ne is mondjátok, 8-10 óra munka után nyilván más lenne a helyzet mint így csak kézbe kapva....)

 

Én a portáról nem nagyon vinném ki, max a szüleimhez, mert ott is össze kell aprítani a tüzelőt, de kalodás bakban dolgoznék vele, illetve csak a nagyobb átmérőjű rönköknél használnám, csak azért, h a 021.-et ne erőltessem szét. Kisebb-fürgébb melókhoz "kertápolási" célra meg úgyis ott lenne a 021.

 

El is küldöm majd a vevőmnek a topic linkjét, hátha kedvet kap egy kis fórumozásra!

 

 

Atyus 77 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 250

Látom hogy itt nem-nagyon lehet kötetlen, esetenként személyes beszélgetésekbe belemenni .:) Három lépés távolság ajánlott .:-)

 

Én -teljesen kívülállóként- azt látom hogy néha többet látsz/képzelsz bele a dolgokba mint ami ,,és ebből elég sok magyarázkodásba kényszerülsz ,..amire tényleg nem kíváncsi az idelátogató vándor. 

 

Engem nem érdekel ki profi ,ki nem . Inkább foglalkoztatnak a szereléssel kapcsolatos technikák ,trükkök. 

 

 

 

Előzmény: kioritzecho (249)
kioritzecho Creative Commons License 2013.03.13 0 0 249

Hali!

Előzmény: Atyus 77 (248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!