Keresés

Részletes keresés

gurtnis Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193223

Olyan lehet ez, mint a féktávolság és a fékút közötti különbség. Van egy reakció idő, amit bele kell kalkulálni vezetés közben. Szerintem nem ártunk vele, ha ezt a futás közben is megtanuljuk. Egyébként pár év múlva én is beszerzek egy Stryd nevű eszközt, hogy változatos legyen az életem. Szeretem az újdonságokat. 

 Off: Spenót lassan Manda bringáját fogod hozni??

Előzmény: mazlati (193218)
gurtnis Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193222

A következő változás az lesz, hogy az asszony kísér, te meg futsz!  :)

Előzmény: Spenót (193215)
Csempa Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193221

Kérdés, hogy milyen távon és milyen mértékben száll el a pulzusod. Addig építened az alapállóképességedet, hogy menjen legalább 12km azonos tempón, azonos pulzuson, vagyis a 2 vonal párhuzamos maradjon (az után, hogy a pulzusod elérte a futáshoz szükséges ütésszámot), mindezt persze ideális hőmérsékleten, és minél több km-t tudsz így megtenni, annál jobb az alapállóképességed (30 fok felett már nem kell tudni produkálni:) Spenót is ugyanezt írta előttem.

 

Valami ilyesmi (a vége felé a pulzusom marad, a tempóm meg még emelkedik is egy kicsit, de ez nem követelmény), a pulzusod minál alacsonyabb legyen, a tempó szinte nem is nagyon számít, csak futás legyen:

 

Ebben tud neked sokat segíteni egy edző, meg abban, hogy milyen stratégiát érdemes követned egy versenyen az aktuális erőnléted ismeretében. Ez a kettő dönt el mindent a későbbiekben, mert ha ezek nincsenek meg, akkor nem is lehet jó vége a dolognak.

 

A Stryd attól még bevethető, közben megtanulod, megérted, és fokozatosan kezded majd használni, de először alapállóképesség kell, utána lehet arra építeni a versenytempót és minden egyebet.

Előzmény: mazlati (193218)
Spenót Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193220

Nem tudom, hogy milyen szinten vagy és a "versenyen a pulzusom gyorsan elszáll" is relatív, de nekem arra utal, hogy bőven van még mit kezdened a pulzusalapú edzésekkel. 

Ahogy olvastam és előadásokon hallottam a watt alapú edzés inkább a haladók eszköze, akik már megfelelő alapállóképességgel rendelkeznek. Az a késés, ami a pánttal mért pulzusadattal kapcsolatban felmerül, amatőr szinten elhanyagolható.

A Stryd inkább arra jó, hogy mérni tudd, hogy kijön-e a teljesítmény a pulzus emelkedésétől függetlenül.

Ha nincs meg a keringésedben a megfelelő alap, akkor csak azt fogod látni, hogy elszáll a pulzus és a teljesítmény is esik. Okosabb nem leszel tőle.

Csempa majd kijavít, ha hülyeséget írtam...

Előzmény: mazlati (193218)
Spenót Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193219

Én is gondoltam rá, hogy néha a fenébe kívánhatták a kérdezőt, de ez nem látszott. Hihetetlen sebességgel mentek egyébként. Én kérdezni sem tudtam volna tőlük.

Előzmény: Csempa (193217)
mazlati Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193218

Jól írod, magamból szeretném kihozni kihozni a legtöbbet. Nem a versenyek megnyerése a cél, de amit csinálok, azt szeretném minél hatékonyabban csinálni. Itt léphet a képbe a Stryd. Nem látom még át teljesen, hogy mennyivel ad többet, mint a pulzus alapú edzés. Az világos, hogy a pulzusnak van egy bizonyos késleltetése, a power meg azonnali, de ugyanúgy az erőfeszítésre ad számot. Ugyanúgy lekorlátoz ha 150 bpm alatt futok vagy ha 250 W alatt, csak a kilengések lesznek kisebbek mert hamarabb kapom a teljesítményadatokat, mint a pulzusadatokat.

Az edzéseket én is hasonlóan csinálom, ahogy te: A verseny előtt és után 1-2 hét lazítás, amúgy szinte semmi változtatás. Nekem is csak hobbi.

A versenyzés az amit másképp képzelem el. Jelenleg versenyen a pulzusom gyorsan elszáll, a tempót pedig az emelkedők befolyásolják, ezért csak érzésből futom, aminek az a vége, hogy az elejét túl gyorsan futom annak ellenére, hogy visszafogom magam. Abban reménykedem, hogy watt alapon valami jobb lesz.

Mindenesetre egyre inkább érzem úgy, hogy jó lenne egy ilyen kütyü. Köszi a segítséget

Előzmény: Csempa (193216)
Csempa Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193217

Gyakran elképzelni sem tudtam, hogy hogyan készült a felvétel, mert nagyon testközeli volt az egész.

A legvégén, az utolsó befutó ünneplése is nagyon jó volt. Ezt nálunk is be kéne vezetni!

Előzmény: Spenót (193214)
Csempa Creative Commons License 2018.07.01 0 1 193216

Ha komolyan gondolod a futást, és ki akarod hozni magadból idővel a legtöbbet (nem úgy mint én), akkor a Stryd egy jó eszköz ehhez, sokat segíthet benne, ajánlani tudom.

Viszont ez önmagában nem old meg semmilyen kérdést. Ha most kezded a futást, és bele akarsz csapni a lecsóba, akkor edzőre bízd inkább a fejlődésedet és az egészséged megőrzését közben, mert csupán az elmélet alapján nem fog jól működni, szét fogod csapni magad nagy valószínűséggel. Ha ezzel szemben már sok év tapasztalatod van, akkor a Power alapú edzéshez a megfelelő irodalmat elolvasva és megértve nagy segítségedre lehet a fejlődésben.

 

Érdemes a különböző előadásokat nézni, mert ahogy gyűlnek a tapasztalatok, a könyv úgy lesz egyre elavultabb. Mára már rengeteg mérés áll a rendelkezésükre, úgy edzésekről, mint versenyekről, sok ezer futótó, így egyre pontosabb statisztikákat, becsléseket tudnak készíteni. Ahhoz, hogy ez nálad is működjön az kell, hogy referencia mérést (FTP) pontosan és rendszeresen végezd el. Enélkül csak egy dobókocka az egész rendszer, kevés haszna van.

 

Gondolok itt statisztikákra: Race planning with Stryd

 

Pl itt a maraton intenzitás az FTP 89.9%, és ez úgy tűnik, hogy egy elég jó közelítés. Profiknál ez inkább 91% körül van, kezdőknél meg 88% körül, vagyis nem szentírás, kell a gyakorlati tapasztalat a megfelelő használathoz...

 

Én ezt a részét nem művelem (még), csak figyelem az eredményeimet, és próbálom értelmezni azokat az olvasottak alapján. Edzést nem tervezek és végzek még ezek alapján. Aki komolyan csinálja (profi módon), az holt időben alapoz, verseny előtt 8 - 12 héttel meg csúcsra edzi magát - így lehet eredményt elérni.

Ezzel szemben én kb ugyanúgy edzek holt időben is, mint verseny előtt, csak az utolsó 2.5 hét szokott más lenni: 1.5 hét kicsit erősebb edzés, de ami ennél is lényegesebb, hogy aztán 1 hét pihenés. Szóval úgy edzek, ahogy jól esik éppen, s ahogy közben tudok mindenfélével kísérletezni (cipő, zokni, gél, iso, felszerelés, kütyük, edzésmódszerek), így a versenyre való felkészülést nekem igazából az 1 hét pihenés jelenti, s olyan távon indulok csak, ahol ezzel is a teljesítők első 50%-ban benne vagyok. Nekem ezért hobbi :)

 

De lehet ezt sokkal céltudatosabban is csinálni, ebben pedig sokat segíthet a Stryd, meg az ismeretanyag, ami összegyűlt mögötte.

Előzmény: mazlati (193213)
Spenót Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193215

Gurtnis!

Bocs, hogy itt jelentem be, de van egy kis változás a Korinthisszal kapcsolatban.

Beszereztem a kosarat a bringára, de sajnos nem lett jó rá.

Fájdalmas döntést hoztam, de ez az egyetlen logikus megoldás...

Az asszony bringájára szerelem fel a kosarat és azzal foglak kísérni. ;) 

Spenót Creative Commons License 2018.07.01 0 0 193214

Hú, ez tényleg nagyon ott volt! Rendesen izgultam, hogy belepusztul-e, aki végül utolsó lett, de túlélte. :) 

Nagyon jól összeszerkesztették a különböző szinten teljesítőket.

Jó lenne egyszer egy maratonomon tudni, hogy a győztes már hazautazott, megnősült és a gyerekei felnőttek és én még akkor bontom az utolsó gélt... :) 

Köszi, hogy megosztottad!

 

Előzmény: Csempa (193212)
mazlati Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193213

Köszi a választ!

 

Igazából a power alapú edzés az ami érdekel, nagyon sok jót hallottam róla.

Ezeket a stryd oldalán olvastam, ezért fenntartásokkal kezelem. Rengeteg egyéni legjobbat futnak ennek segítségével, és nem csak terepen.

Mivel megvetted a Run with power könyvet is, arra gondoltam ennek segítségével végzed az edzéseket. Kíváncsi voltam, hogy te is egyre-másra döntögeted e a rekordjaid.

Az is tetszik, hogy a mért adatok alapján javaslatokat kapunk a stryd website-ján.

Sajnálom, hogy Mo-on nem lehet kapni sehol sem.

A könyvről mi a véleményed?

Előzmény: Csempa (193204)
Csempa Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193212

Egy nagyon profi film az UTMFuji-ról. Így kell ultrát filmezni: jó narráció, remek és néha nehezen elképtelhető felvétek, mikro riportok menet közben, résztvevők bemutatása,...

 

https://youtu.be/zhxeU8ofK44

Csempa Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193211

Semmi gond. Én úgy el szoktam gondolkodni az ilyen könnyű futások közben, hogy az órámat kell néznem, ha tudni akarom, hogy hányadik körnél tartok :)

Előzmény: Spenót (193210)
Spenót Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193210

Ne haragudj! Futás közben vagy beszélek, vagy a csajokat nézem. Egyéb tevékenység nem fér bele. Ritkán jutok olyan helyre, ahol ennyi nőci van, mint a szigeten. :) 

Előzmény: Csempa (193200)
Csempa Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193209

Benne vagyok, én is benne... :)

(De azt nem tudom, hogy miért jó ez nekem.)

Előzmény: gurtnis (193206)
gurtnis Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193208

A crivit  lámpáimat használom, nem elég a fényük, de jók.  :) 

Előzmény: rrroka (193207)
rrroka Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193207

több ITRA pont esetében elég kevesebb lumenű fejlámpa!

Előzmény: gurtnis (193206)
gurtnis Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193206

Valahogyan a szemem elé került a magyar ITRA ponttáblázat. Érdekességként nézegettem, hát egyszer csak ott a nevem a listán. Valaki tudja miként jönnek össze ott a pontok? Mire jó esetleg, mi értelme?  Tényleg nem tudom, talán annyit hallottam eddig, hogy az UTMB-re kellenek valami pontok, de az is homályos előttem........

Csempa Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193205

Néztem, nem is volt rossz elsőnek. Jó lesz!

Előzmény: Tompus999 (193202)
Csempa Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193204

Szia

 

Ha footpod-ként kell csak, arra drága, de a legjobb. Nem kell kalibrálni, mégis pontos. Még a megjelenése előtt sokat szemeztem a footpod-okkal, de síkon, a szokott edzőkörömön nincs szükség a pontos mérésre már menet közben, ahol meg jól jött volna (terepen), ott meg nem lenne igazán pontos. A Stryd viszont az, nagyon elégedett vagyok vele.

 

A power alapú edzésre nem tudtam átállni teljesen, még mindig reflexből HR alapon szoktam figyelni magam, amikor éppen olyanom van, vagy csak simán tempóra, ami viszont síkon futva kb megegyezik a power alapúval, szóval ahogy vesszük. Terepen edzve nem tudtam eddig rászánni magam, hogy power alapján fussak. Úgy futok, ahogy bírok, vagy ahogy éppen jól esik; nekem ez adja a terepfutás örömét. Ha közben az órámat is néznem kéne, oda lenne a lényeg.

 

Ha nem gond megvenni, még ha nem is feltétlenül ad jelentős pluszt a HR-hez képest, síkon meg végkép nem, akkor nem fogsz benne csalódni. A tempó alapú futásoknál nagyon sokat jelent, hogy nem a GPS adja az aktuálisan gyakran használhatatlan tempó mérést, hanem a Stryd ehhez képest sokkal stabilabban, amire már lehet minden lépésnél támaszkodni.

Előzmény: mazlati (193201)
Tompus999 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193203

Fúj de utálom azt a szakaszt. Én inkább a Fő utcát választom, ott lehet rendesen tekerni.

Előzmény: 9:3 (193188)
Tompus999 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193202

Idén az első 100+ kilométeres hónapom. A héten - ha csak finoman is - de a nyaralás alatt belekóstoltam újra a terepbe. Mondjuk csütörtökön akkora sár volt hogy meg is hemperegtem benne :-) Nagy lépés ez nekem.... (közben meg vagy 300 km bringa is volt)

mazlati Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193201

Szia!

 

Visszaolvasva láttam, hogy már egy ideje stryd-ot is használsz. Mik a tapasztalataid vele ?

Előzmény: Csempa (193200)
Csempa Creative Commons License 2018.06.30 0 0 193200

Ma reggel a szigeten összefutottam Spenóttal, aki szokása szerint nagyon magyarázott valakinek futás közben, ezért jól rá kellett ordítanom elhaladtamban :)

bmalag Creative Commons License 2018.06.29 0 0 193199

60 lument tudnak a 8-10 éves tikkáim. Túrázni elég, sokáig is bírja az elem. Futni kevés valóban.

Előzmény: Mr Long (193178)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.29 -13 0 193198

Nem tartom cikinek, csak nem akarok honapokat varni egy lampara. Foleg, hogy ha szerencsem lesz a kovetkezo hetekben sokat hasznalhatom. 

Előzmény: Spenót (193186)
amatőr Creative Commons License 2018.06.29 0 0 193197

...így is kell ezt. Én sajna még nem találtam meg a nyúlcipőt, ezen a héten pl. egyszer sem futottam. 

Július 1. új kezdet, új remény?! :) 

Előzmény: Mr Long (193196)
Mr Long Creative Commons License 2018.06.29 -13 0 193196

Ki? En? Na megyek huzom a cipomet, mert mara meg van egy tizes... ;)

Előzmény: amatőr (193192)
Spenót Creative Commons License 2018.06.29 0 0 193195

Auto pause van beállítva nálam, tehát a lámpákat nem számolja és kevesen bóklásznak előttem. Amúgy elégedett vagyok a tempómmal ezen a pulzuson, főleg azért, mert vastagkerekű montival tekerek.

Most vettem egy maszkot, mert így hetente többször is bringával megyek dolgozni és a Hungária elég büdös néha.

Előzmény: 9:3 (193188)
SchefferJ Creative Commons License 2018.06.29 0 0 193194

M200-al ugyanígy van...

 

Előzmény: Waingro (193193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!