Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2006.01.13 0 0 303

A "finom módszer" kitételemmel, pont hogy elítéltem a dolgot, azt hittem ez világos.

Világos, ahogy én is elitélem. Szerintem ebben itt a legtöbben közös nevezőn vagyunk. Azért az is egy kis magyar furcsaság, hogy Werth Henriket pont a ruszkik mentették meg a kivégzéstől azzal, hogy nem adták ki Magyarországnak, hanem továbbra is hadifogolyként kezelték.

 

ÜdV 

Előzmény: otranto (301)
Antisystem Creative Commons License 2006.01.13 0 0 302

Ja, és azt tudtad róla, hogy 1919-ben a Vörös Hadsereg kötelékében hírszerzéssel és kémelhárítással foglalkozott? Szóval Megyo-kollega :))))))

 

ÜdV

Előzmény: Patriarsije Prudi (299)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 301
Szerintem félreértettél. Nem a mondandód lényegével volt bajom, csak kiegészítéseket fűztem hozzá.

"Bárdossy a parlamentben bejelenti a hadiállapot beáltát a Szovjetúnióval szemben. De ezt is hadüzenetnek nevezik"

Lehet, hogy annak nevezik, de attól a kettő még nem ugyan az.
A mellékelt linkben szerepel, hogy a németek hadüzenet nélkül megtámadták a SZU-t. Gyakorlatilag MUNKÁCS-KASSA-RAHÓ bombázását (most abba ne menjünk bele, hogy kik bombáztak, kiknek állt érdekében...stb) is ilyen, hadüzenet nélküli támadásként értékelte a magyar kormány, és ezért jelentették be a parlamentben a hadiállapot beálltát. Hadüzenetet nem adtunk át az oroszoknak.

A "finom módszer" kitételemmel, pont hogy elítéltem a dolgot, azt hittem ez világos.
Előzmény: Antisystem (297)
Antisystem Creative Commons License 2006.01.13 0 0 300

Pontosan így van. Sőt később a nyilasok "jóvoltából" Sopronkőhidát is megjárta. De ez sajnos nemigen változtat azon a tényen, hogy az ő vezérkari főnöki megbizatása alatt tudtak beépülni olyan szinten nácibarát és nyilas tisztek a vezérkarba, hogy még egy fingásról is tudott a Hitleráj 10 percen belül. Nem is beszélve a különböző német-kritikus jelentésekről és parancsokról - amelyek többnyire elszabotálódtak kézen-közön....

Meg azon se, hogy az I. Magyar Hadsereg a laktanyában ücsörögve vette tudomásul a német megszállást, és mindent, ami abból azután következett. Include deportálások, a kiugrási kisérlet csúfos bukása, nyilas hatalomátvétel.

 

ÜdV

Előzmény: Patriarsije Prudi (299)
Patriarsije Prudi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 299
Szombathelyit a német megszállás után nem sokkal leváltották vezérkari főnöki tisztségéből.
Előzmény: Antisystem (297)
Antisystem Creative Commons License 2006.01.13 0 0 297

Aztán hagyták elvérezni.
Finom módszer nem??

Nézd, nekem egyik se finom módszer, tekintve, hogy elvből ellenzek mindenféle halálbüntetést. Ráadásnak, mint írtam, Szombathelyi nem követett el háborús bűntettet, "csak" képtelen volt rendet tartani a vezérkarában. Így jöhetett létre az a nem mindennapi fiasko, hogy elbuktuk a kiugrási kísérletet ÚGY, HOGY KÖZBEN az I. Magyar Hadsereg - szóval a valódi, kiképzett, felszerelt magyar hadsereg - gyakorlatilag itthon volt, jó harckészültségi állapotban. Veesenmayer, Magyarország hitleri helytartója nyilatkozta többször is, hogy ha az I. Magyar Hadsereg hadseregként viselkedett volna, a németeknek esélye sem lett volna megszállni Magyarországot 1944-ben. Ugyanis nem volt annyi, a frontokról nélkülözhető haderejük, a 3 könnyű-hadosztályukkal elmehettek volna a fenébe...

 

Szóval Szombathelyi - bár tényszerűen nem volt náci, és nem követett el semmiféle háborús bűnt - az általa a vezérkarban megtűrt kuplerájjal gyakorlatilag egyik fő okozójává vált a német megszállás sikerének, és mindennek, ami ebből következett a deportálásoktól a Szálasi-hatalomátvételig. (lásd még: "Tomori, büszke vezér, mért hagytad el érseki széked? Nem halt volna hazánk színe-virága veled" - tipikus Mohács-effektus)

 

Az elsőre meg annyit, hogy ha az számodra jobb, akkor 1941 junius 27-én Bárdossy a parlamentben bejelenti a hadiállapot beáltát a Szovjetúnióval szemben. De ezt is hadüzenetnek nevezik: http://www.bibl.u-szeged.hu/bibl/mil/ww2/kron/kron41.html

 

ÜdV

 

Előzmény: otranto (257)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 296
1) pragmatizmus, pragmatizmus :)
2) az előbb mondtad, hogy a nyugat nem számított...
Előzmény: Törölt nick (295)
Derek Creative Commons License 2006.01.13 0 0 294

"Egyébként az amcsik Irakban semmi mást nem csinálnak, mint kétségbesetten küzdenek a kőolajért. "

 

Na ne,ha csak arrol lenne szo kemenyen megszallnak a kutakat es a vezetekeket es hoznanak Louisianabal olajmunkasokat,oszt aki 1 kilometernel kozelebb jon azt lepuffantanak.

Előzmény: Amart (293)
Amart Creative Commons License 2006.01.13 0 0 293

Az eszmefuttatásoddal egyetlen baj van. Mi van, ha mi magyarok akarunk olyat csinálni ami nem tetszik az amcsiknak? Akkor is fenntartod a véleményedet, ha ide jön az amerikai hadsereg?

 

Egyébként az amcsik Irakban semmi mást nem csinálnak, mint kétségbesetten küzdenek a kőolajért.

Előzmény: Geőcze Zoárd (271)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 292
akkor? :)
moszkvánál kellett volna pedálozni :) ennyi.
Előzmény: Törölt nick (290)
Amerigo61 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 289

"A veszéyt ottan kell felszámolni, ahol lehet. És jobb azt más területén megtenni, mint a sajáton, ha lehet.

Momentán a Donnál nem magyar érdekekért voltunk.

Irakban meg igen, mert onnan kiindulva lehet leküzdeni a liberális demokráciákat megtámadó fundamentalista iszlámot. "

 

Tudtommal az iszlám országok eddig nem támadták meg a liberális demokráciákat, viszont azok agressziója akár ürügy is lehet rá ...

 

 

 

Mert az bizony fenyegeti az életed és a vagyonod biztonságát. Igaz, hogy mivel nem tart senki fegyvert a fejedhez, nem érzed a fenyegetést. Majd amikor ottan lesz a puskacső, akkor fogod, csak akkor mán buzgón fogod a Koránt tanulmányozni...

 

Ha személyeskedni akarnék, akkor azt mondanám, hogy ezek az üldözési mánia tipikus tünetei ... de nem teszem, pusztán sajnállak ... de komolyan.

 

 

 

Jó, csinálják az amcsik. Nyilván az amcsik és a szövetségeseik magukért csinálják. Ha meg nem leszünk usák szövetséges, miért is gondolod, hogy nem fognak ránk szarni, amitől meg majd prímán éhendöglünk?

 

Az USA pontosan addig fog tenni értünk bármit is, érdekei azt diktálják, minden egyéb esetben szarik a fejünkre (lásd '56 példája). Szövetségesek lehetünk úgy is, hogy fegyveres alakulatokat nem vetünk be, de használják a logisztikánkat, bázisainkat.

Arról nem is beszélve, hogy az irakiak nem tesznek különbséget abban, hogy usák, vagy magyar katonákkal állnak-e szemben: számukra mindkettő agresszor.

Az, hogy az agresszorok "békefenntartónak" hívják magukat, megint csak a maszlag kategóriája: nézd már meg, hogy milyen eredményel "tartják fenn a békét".  

 

 

No, lassan kezded felfogni...

 

Te viszont még (asszem) nem látod az alagút végét ...

 

 

Előzmény: Geőcze Zoárd (271)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 288
könyörgöm hagyjuk a napi politikát!!!
Előzmény: USAbarát (287)
USAbarát Creative Commons License 2006.01.13 0 0 287
Dehogy van vége. Ma is ugyanazok vannak hatalmon.
Előzmény: igen7 (284)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 286
"Nem köll neked megérteni azt, amit én írok, legfeljebb maracc alattvaló egész életedben. Nü, és akkor mi van?"

felséged uralkodása annyira visszataszító, hogy inkább nem lennék alattvaló. Pláne nem ott ahol az udvari bolond fején van a korona.
Előzmény: Geőcze Zoárd (281)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 285
"Én télleg reménytelen vagyok. Bizony, nem tekintem azonosnak a nácizmust a kommunizmussal, s nem is mentegetem a nácikat azzal, hogy bezzeg a kommunisták.."

Akkor sokadszorra: szerintem sem azonosak, viszont embertelenség, tömegpusztító jelleg...stb miatt egyenlőnek lehet tekinteni.

Amúgy nem szoktam bezzegezni, és itt sem történt meg. De fordítva sem kéne bezzegezni.
Előzmény: Geőcze Zoárd (280)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 284
pedig a szocializmusnak vége van már 16 éve :) vagyis inkább :(
Előzmény: Geőcze Zoárd (280)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 283
kb igen. de ez pártpreferenciától függ sztem.
Előzmény: otranto (279)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 282
"Kérdezz meg egy lengyelt, hogy mit gondol az ő győztes státuszukról, és az azt követő 4 évtizedről."

Igazad van, 56 is felesleges volt..."

Na ezt ha kérhetném kissé részletesebben. olyan zseni vagy, hogy nem tudlak követni. Mi köze van 56-nak ahhoz, hogy a lengyelek annak ellenére, hogy hivatalosan a győztesek oldalán fejezték be a háborút, 4 évtizedig szoptak?
Előzmény: Geőcze Zoárd (278)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.13 0 0 281
Nem köll neked megérteni azt, amit én írok, legfeljebb maracc alattvaló egész életedben. Nü, és akkor mi van?
Előzmény: otranto (274)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.13 0 0 280
Én télleg reménytelen vagyok. Bizony, nem tekintem azonosnak a nácizmust a kommunizmussal, s nem is mentegetem a nácikat azzal, hogy bezzeg a kommunisták...
Előzmény: otranto (272)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 279
Most már nem... viszont a stílusa kísértetiesen emlékeztet közös barátunk, triste stílusára. vagy ezekenek mind egyformán jár az agyuk?
Előzmény: igen7 (277)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.13 0 0 278

"Kérdezz meg egy lengyelt, hogy mit gondol az ő győztes státuszukról, és az azt követő 4 évtizedről."

 

Igazad van, 56 is felesleges volt...

 

"Eléggé leegyszerűsítő gondolkodásmódra utal ez a mondatod. Nem a politikusok voltak tehetségtelenek, hanem a körülmények voltak mások."

 

Hogy is felejthettem el, hogy midég a körülmények a hibásak...


"De nyilván igazad van, és egész Európát korlátolt idióták vezették."

 

Nyilván igazam van, ottan van példának München. Minek is nevezzük az olyan politikus, aki megbékíteni akarja az őt elpusztítani akarót, ahelyett, hoyg a földbe döngölné?

 

"Amúgy a 20-as évek elején nem voltak zsidótörvények, ha a numerus claususra gondolsz, az minden nemzetiséget érintett. Az I. zsidótörvény pedig 1938-ban jelent meg. Tehát ha már csúsztatsz, ferdítesz, legalább arra vigyázz, hogy valami valóságalapja legyen a dolognak."

 

Ühüm...

Előzmény: otranto (270)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 277
miért, te többet vártál tőle? :)
Előzmény: otranto (274)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.13 0 0 276
"

-6-7 millió halott

 

Amiből 3,5 milló volt a zsidó, a lengyelek legnagyobb örömére

 

- a területe 1939-hez képest csökkent

 

Én a területi intergitásáról bezséltem

 

-kommunizmus

 

Ami a világ újrafelosztásának volt a következménye

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (268)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 275
örülök hogy rájöttél,hogy még gyakorolnod kell a magyar nyelvet. :)
Előzmény: Geőcze Zoárd (265)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 274
"Sosem fogod megérteni pici alattvaló"

Honnan ez az irdatlan nagy arc???

Merthogy ideológiailag elfogult bődületes hülyeségeken kívűl eddig mást még nem mutattál fel.
Előzmény: Geőcze Zoárd (266)
igen7 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 273
hát igen, csak nem igaz amit leírtál :)

"A szövetségesek már 1940-ben német bábállamként kezeltek,"

43ban meg nem :)

"a szovjetek már 1941-ben a románoknak adták erdélyt,"

a hadüzenet után :)

"és a szövetségesek egyébként is a legkisebb határváltoztatások elve mellett álltak ki 44-ben Magyaroországtl függetlenül."

ja, pl. pozsonyi hídfő :)

ugyan. ezt már írtam: ha megfelelően kommunikálva vannak a magyar igények, akkor (és csak akkor) megváltozott volna ez a hozzáállás.
Előzmény: Törölt nick (267)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 272
Örmény népirtás???
vagy az orvos-(zsidó) perek?

Amúgy nem tartom azonosnak a két ideológiát, de egyenlőnek igen.
Mindkettő ugyanolyan embertelen, gátlástalan, tömegpusztító eszme.
De igazad van, vannak reménytelen esetek. Mint te.
Előzmény: Geőcze Zoárd (264)
Geőcze Zoárd Creative Commons License 2006.01.13 0 0 271

"Minden állam köteles megvédeni a pógárok életét és vagyonát, hogy csak egyet mondjak.

 

A Don-kanyarban? Irakban? "

 

A veszéyt ottan kell felszámolni, ahol lehet. És jobb azt más területén megtenni, mint a sajáton, ha lehet.

Momentán a Donnál nem magyar érdekekért voltunk.

Irakban meg igen, mert onnan kiindulva lehet leküzdeni a liberális demokráciákat megtámadó fundamentalista iszlámot. Mert az bizony fenyegeti az életed és a vagyonod biztonságát. Igaz, hogy mivel nem tart senki fegyvert a fejedhez, nem érzed a fenyegetést. Majd amikor ottan lesz a puskacső, akkor fogod, csak akkor mán buzgón fogod a Koránt tanulmányozni...

 

"Nyilván hogy dönteni kell, és nem az iszlám mellett, persze, ha te lennél a magyar haderő főparancsnoka, akkor már 200.000 magyar katona védené a magyar pógárok életét és vagyonát Irakban. Én meg aszondom, hogy a piszkos munkát hagyjuk az amcsikra, kiválóan értenek ők ahhoz."

 

Jó, csinálják az amcsik. Nyilván az amcsik és a szövetségeseik magukért csinálják. Ha meg nem leszünk usák szövetséges, miért is gondolod, hogy nem fognak ránk szarni, amitől meg majd prímán éhendöglünk?

 

"Tehát, ha nem harcolunk Irakban, akkor nem tarthatjuk meg, amink van :))))"

 

No, lassan kezded felfogni...

 

"Miért is nem tartunk egy erős hadsereget, amelyik meg tudja védeni az érdekeinket bárhol a világban?

 

A Don-kanyarban? Irakban?"

 

Neked nem a magyar az anyanyelved, ugye?

Előzmény: Amerigo61 (263)
otranto Creative Commons License 2006.01.13 0 0 270
"mármint, hogy a győztesek oldalán kerülnek ki a háborúból? Valóban történelmi léptékű katasztrófa lett volna..."

Kérdezz meg egy lengyelt, hogy mit gondol az ő győztes státuszukról, és az azt követő 4 évtizedről.
Szolidaritás? Lech Walesa? Gdansk? Jaruzelski? Rendkívűli állapot?
Nyilvánvalóan ezek is a győztes státus történelmi léptékű sikerét, és a teljes megelégedést jelzik. Akárcsak a győztes Csehszlovákia és 1968.

"Well, nem kötelező gyáva és tehetségtelen politikusokat hatalomban tartania egy országnak sem..."
Eléggé leegyszerűsítő gondolkodásmódra utal ez a mondatod. Nem a politikusok voltak tehetségtelenek, hanem a körülmények voltak mások.
De nyilván igazad van, és egész Európát korlátolt idióták vezették.

"Aha, modomén, hogy direkt a zsidók érdekében kellett a nácik oldalára állnunk... Szerencsére itthon nem volt antiszemitizmus, nem kívánta senki a zsidók eltűnését és a vagyonukat, már akinek volt, ugye. micsoda előrelátás kellett ahhoz, hogy már a 20-as évek elején meghozzuk ab zsidótörvényeket, csak azért, hogy 41-44 között pár milló ember megmeneküljön... Meséljél még ilyeneket kicsi nejlon."

Te, kedves korlátolt barátom olyan dolgokat adsz a számba, amiket én nem mondtam. (De ha bárhol találsz olyan beírásomat, ahol arról beszéltem amit fent idéztem most tőled, akkor írd meg légyszíves hol.)
Amúgy a 20-as évek elején nem voltak zsidótörvények, ha a numerus claususra gondolsz, az minden nemzetiséget érintett. Az I. zsidótörvény pedig 1938-ban jelent meg. Tehát ha már csúsztatsz, ferdítesz, legalább arra vigyázz, hogy valami valóságalapja legyen a dolognak.

A nejlonra nem reagálnék, ez téged minősít nem engem.


Előzmény: Geőcze Zoárd (261)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!