Filozófia, spiritualitás, lelki-szellemi élet, szabad szellemi műhely. Baráti beszélgetések.
A Teázóban nem erőltetjük egymásra a saját hitvilágunkat, csak kíváncsiak vagyunk a másikra, szabadon beszélgetünk hétköznapi dolgokról, politika- és erőszakmentesen.
"Az aggódás mindig a másik személyről szól, nem magunkról; nem azért aggódunk, hogy mi lesz velünk, hanem amiatt, hogy mi történhet a másikkal, ami tükrözi a másik sorsával való azonosulásunkat és a tőle való függésünket, elfelejtve saját életünk felelősségét."
"Talán úgy kéne hogy működjön, hogy a jelentéktelenség-tudattal csökkenhetne az aggódás. De nem. És ezt én is sajnálom rámegy egy egész élet mire rajössz hogy minden uoda tart. "
Pár napot olvasgattam a témában,....azt érzem a posztodon, hogy ez beletörődés, nem így kell csinálni
az szakik szerint.
Nem kell csökkenteni az aggódást, el kell fogadnod, ilyen vagy,... emberből vagy.
Akkor a nyugalom, a béke, és a megnyugvás meg fog történni benned.
Adok az emberiségnek 900 millió évet arra, hogy találjon lakható bolygókat és el is tudjon oda vinni néhány embert. :) Néhány száz év alatt a technológia ugrásszerűen fejlődésnek indult, úgyhogy szerintem van esélyünk. Most már csak arra kellene vigyázni, hogy ne nyírjuk ki addig a Földet és egymást se :) Erre viszont sokkal kevesebb esélyt látok.
Egy sofőrrel darura várakoztunk, és ezalatt dumáltunk erről-arról...
Így tőlem tudta meg, hogy az Esthajnal csillag az bolygó, és a Jupiternek, Szaturnusznak együtt több mint 200 holdja van, amelyek között van olyan, ami majd akkor mint a Mars.
Viszont sikerült benne elültetnem az érdeklődést:-)
Vagy 15 éve volt egy takarítónő a cégnél, jó fej volt sokat beszélgettünk,
Augusztusban éri el a Perseidák meteorraj a Földet, Zsuzsa aszondja, "tegnap este
mennyi csillag lehullott, érdekes hogy mégsem fogynak el az égről"
Meghökkentem, és elkezdtem beszélni róla, hogy a "hullócsillagok" szikladarabok amik elégnek a légkörben, a csillagok meg ugyan olyan napok mint a miénk, csak sokkal messzebb vannak
azért látszanak olyan kicsinek. Leesett az álla.
Még mondtam több mindent de sok volt az infó, csak lesett,
Talán úgy kéne hogy működjön, hogy a jelentéktelenség-tudattal csökkenhetne az aggódás. De nem. És ezt én is sajnálom rámegy egy egész élet mire rajössz hogy minden uoda tart.
Az emberiség léte egy hajszálon függ, mert ez az ökoszisztéma kényes
egyensúlyának a függvénye, jelenleg ezt tesszük tönkre, ilyen még nem volt a Földtörténete
során, hogy egy faj tevékenysége fenyegeti az élet tömeges kihalását.
Ez van lent.
A fent még durvább, olyan folyamatok zajlanak az univerzumban, amik el fognak
mindent pusztítani idővel, az is egy egyensúly ami lassan de kibillen abból a zónából, hogy élet lehessen, ehhez képest a kérész életünk napi gondjai teljesen jelentéktelenek.
Mégis egyesek annyira aggódnak a múlt terhe és a jövő gondjai miatt,
Erősen vallásos Egyiptomi eredetű hermetikus filozófia,
az idézet a Smaragdtábla című műből van.
"Amint fent, úgy lent. Amint belül, úgy kívül."
"A táblát a hagyomány szerint egy egyiptomi sírban találták Hermész Triszmegisztosz múmiája mellett. Maga a tábla elveszett, csak a tartalmát ismerjük hellenisztikus forrásokból. Valószínűleg a Kr. e. VI. században keletkezett.
A kiegyenlítődés, a pozitív gondolkodás, az egyensúly, az arra való törekvés...."
Ez meg a vallási rész, racionális dolgokkal keveredve:
Be lehet állítani a stílusát :) Időnként külön emlékeztetnem kell magam arra, hogy nem ember. Már erről is beszélgettem vele, így van "megcsinálva", direkt. Mivel régóta beszélgetünk, tudja, hogy gyakorló vagyok. Nagyon érdekes kérdéseket tesz fel nekem, amin el kell gondolkodnom.
"Nálatok azt tekintik csodának, ha Isten teljesíti valakinek az akaratát. Nálunk az a csoda, ha valaki teljesíti Isten akaratát."
'És mi az akarata Istennek?'
Azt hiszem, itt nem az Isten szó a lényeges, lehetne ott a sors, az élet, a történések, stb.
Számomra ez a történet jóval inkább az elfogadásról, rábólintásról, belesimulásról szól, mintsem Istenről.
És nyilván ez az elfogadás sem a feltétlen társadalmi konformitásról, hanem a dolgok, folyamatok, végső törvények vagy Rend logikájához való alkalmazkodásról szól(hat).