Keresés

Részletes keresés

manhattani Creative Commons License 2009.09.03 0 0 287

Ezt jól teszed :-)

Nagyon szerettem Henci bácsit, meg ahogy láttam, a komoly emberek közül sokan az osztályban. Igazi szakember volt, és embernek is kiváló.

 

De hogy milyen a távközlési társadalom: aki volt a temetésén (én csak később értesültem róla) mesélte, hogy a gyászoló emberek sétáltak elfelé, és olyanokat mondtak, hogy "akkor megnöveltem az impedanciát, és..."

A világ már csak ilyen.

Előzmény: cucu (286)
cucu Creative Commons License 2009.09.02 0 0 286

Jó.

Rádiót nem, de kábelkorbácsot, bandázsolást mi is csináltunk. Vagy mégsem? Már nem is tudom. Lehet, hogy csak a vitrinben láttam...

 

Henci bácsi...

Van egy mondás az elhunytakról, én ehhez tartom magamat...

Előzmény: manhattani (285)
manhattani Creative Commons License 2009.09.02 0 0 285

Nem, nem... :-)

Legalábbis mi, a műhelyben csináltunk távbeszélőtechnikai kábelkorbácsot is (egy deszkába szögek voltak verve, föléjük írva kódjelek, és a szögek közé ki kellett húzni a korbácsereket, levarrni és az erek végét leblankolni).

 

Éppígy volt a rádió készítés is a műhelyben, valami bakelitdobozos elektroncsöves masinát csináltunk. A mi osztályunkban egyvalakinek szólalt meg, tán nem törvénysértés, ha beírom a nevét, Hegyi Gábornak hívják, ő a földszinti műhelyben tette ezt, ha jól emléxem, Mezőfényi tanár úr műhelyében. Én az alagsori műhelyben voltam, és nem is szólalt meg a rádióm :-) De ez nem a rádiólabor volt, hanem a műhely, ez biztos.

 

A rádió tanárunk a Rozsda volt, a rádió labor tanárunk pedig Henci bácsi, Isten nyugosztalja.

Előzmény: cucu (284)
cucu Creative Commons License 2009.08.29 0 0 284
Nálunk pedig csak az volt. Amit te mondasz, az a rádiólabor, méghozzá a vételtechnika. Magas, szőke, felemás cipőben :)) ... Hirling Endre tanár úr...
Előzmény: manhattani (283)
manhattani Creative Commons License 2009.08.29 0 0 283

Azért a műhelyben nem csak vasreszelés volt...

Csináltunk kábelkorbácsot is, meg összeraktunk egy rádiót! Az más kérdés, hogy nem mindenhol engedték meg, hogy megszólaltassuk, félő, azért, mert a tanarurak sem tudták volna, és ha odamegyek egy kérdéssel hozzájuk, hát...

 

De akiről tudok, egy valakinek sikerült megszólaltatni a rádiót: H.G. évfolyamtársamnak, gratula!

Előzmény: cucu (282)
cucu Creative Commons License 2009.08.23 0 0 282
Sajnos amikor oda jelentkeztem, akor már nem volt más választásom. Akkor tudtam meg, hogy nem csak színtiszta elektronika oktatás lesz... Szerencsére csak egy évig volt. Vagy kettő?
Előzmény: manhattani (281)
manhattani Creative Commons License 2009.08.23 0 0 281
Te, nem tudom, de abban a műhelyben tanultam meg, hogy úgy alakítom az anyagot, ahogy akarom, nem ahogy az anyag. Persze a francnak volt kedve vaskockát reszelni, de ezzel járt. Sajnálom, hogy az nincs már meg. Olajszag meg, hát mit csináljunk :-)
Előzmény: cucu (280)
cucu Creative Commons License 2009.08.23 0 0 280
Engem is ők tanítottak. Amúgy utáltam a műhelyt. Már a szagát sem bírtam.
Előzmény: manhattani (276)
manhattani Creative Commons License 2009.08.21 0 0 279

>Pinpongozni a rendezőben.  :)))

 

Az elektronika áldása. Bezzeg a 7A1-7A2 korszakban nem pingpongoztál volna! :-))

Előzmény: Funk (271)
manhattani Creative Commons License 2009.08.21 0 0 278

>A T-com-nál? Én ott voltam hosszú évekig.

 

Egy volt Puskás-tanárom, Fröchlich Henrik (Henci bácsi) mondta:

-Megyek valakihez egy cégnél, megmondom a nevem a portásnak, az felszól telefonon, és lejön a fél ház ...     :-)

(Legenda, de lehet, hogy igaz: Brasiliában, Brazilia dzsungelbe épült fővárosában két ember megy egymással szemben. Az egyik megszólal: -Te, nem jártál te a Puskásba véletlenül?   Járt.)

Előzmény: cucu (267)
manhattani Creative Commons License 2009.08.21 0 0 277

>Török a Diószegi Nóra második férje volt, ...

 

Szerintem harmadik, mert a hatvanas évek végén Bán Ferencné néven ismertük.

Előzmény: Funk (262)
manhattani Creative Commons License 2009.08.21 0 0 276

>Engem még Mezőfényi, Sebján és végül Tüske Pál tanárurak tanítottak a műhelyben

 

Berdó már nem volt? Beceneve: doberdó. Akkor még Ampovics is műhelytanár volt.

 

Egyszer Mezőfényi helyettesített műhelyben, akkor épp a körző felső rugóját csináltam (a körző ma is megvan, gyönyörű, alig hiszem el, hogy én csináltam...)

Az a rugó egy majdnem zárt gyűrű volt. Esztergagépen, "fa tüskén" kellett polírozni, közben persze nagyon forró lett. Minden művelet végén be kellett mutatni a tanár úrnak.

Ronggyal levettem a tüskéről és kimentem az asztalhoz. Mezőfényi tanár úr nem vett észre, és a fiókból Playboy-t nézegetett (1968-ban!) Amikor észrevett, belökte a fiókot, csak sajnos két ujja benn maradt, arra. Elétartottam a rugót a rongyon, ő meg zavarában puszta kézzel kivette. Aztán üvöltve vágta a falnak. De ebből nem lett baj, mert később nem találkoztunk.

Előzmény: cucu (257)
cucu Creative Commons License 2009.07.21 0 0 275

Szolgálati közlemény!

 

B. Zoli vedd fel a telefonodat bakker!

cucu

Alexfux Creative Commons License 2009.04.28 0 0 274
Nincs összefüggés. A Fuxsanyi a Voga-Turnovszky imádat éveiből maradt, azóta le sem tudtam venni, meg nem is akarom.

másszérozni? Az mi is?
Előzmény: Funk (272)
cucu Creative Commons License 2009.04.28 0 0 273
Bingó!!!!
Előzmény: Funk (271)
Funk Creative Commons License 2009.04.28 0 0 272
Igen.Szép emlékű Távírda.A bank miatt lehet a neved Fuxsanyi?.Lóvé király.Pálinkási járt másszérozni a HM térre.
Előzmény: Alexfux (269)
Funk Creative Commons License 2009.04.28 0 0 271
Pinpongozni a rendezőben.  :)))
Előzmény: cucu (270)
cucu Creative Commons License 2009.04.21 0 0 270
...és mit lehet ott még csinálni? :)))
Előzmény: Funk (268)
Alexfux Creative Commons License 2009.04.20 0 0 269
Igen? Akkor melyik tanárral találkoztam nap mint nap a Tömő utcában,

Na de mind1. Már nem a Práterben lakom, óbudai lakos lettem. :-)

A HM téri épületben utoljára valamikor '89-ben jártam, valami országos probléma miatt. A Távírdán dolgoztam a Városház utcában, de mintha Te is ott nyomtad volna az Igriccel, meg a Csömével, nem? Onnan katonaság után dobi egy bankba, ahol még most is húzom az igát.
Előzmény: Funk (266)
Funk Creative Commons License 2009.04.20 0 0 268
Igen.
Előzmény: cucu (267)
cucu Creative Commons License 2009.04.19 0 0 267
A T-com-nál? Én ott voltam hosszú évekig.
Előzmény: Funk (266)
Funk Creative Commons License 2009.04.19 0 0 266
   Diószegiék kint laktak a havannán,oda mentünk vinnyogni szerenádkor érettségi körül.Szerintem.Még a Práter környékén laksz?Én a HM téren dolgozok.Üdv.
Előzmény: Alexfux (264)
cucu Creative Commons License 2009.04.17 0 0 265

Szia...

Sebján rám szólt egyszer, hogy: volt beszélni? Persze én nem értettem. Mi az, hogy volt beszélni? Én, hogy voltam-e beszélni? De hát eddig tegezett...

Azt mondta, hogy az egyik szeme rajtam lesz. Kérdeztem, hogy aztán melyik?

Mondta, beszélni akar apámmal... Mondtam, hogy én is szeretnék...

Amint olvasom, most már beszélhet vele...

Előzmény: Alexfux (256)
Alexfux Creative Commons License 2009.04.16 0 0 264
Na, megbuktam! :-)

Örülök, hogy "hallak".

A Diószegi felénk lakott a "nyócban", nem egyszer találkoztam velük az érettségi után is, ahogy ballagtak a Klinikák felé, és gondolom onnan a Pusiba.

Minden rendben Veled?
Előzmény: Funk (262)
Vajk Creative Commons License 2009.04.16 0 0 263
nalunk a seregben volt az a mondas, hogy budosben meg nem fagytak meg...
Előzmény: Alexfux (261)
Funk Creative Commons License 2009.04.16 0 0 262

   Szia Imre(?)!

 

  Török a Diószegi Nóra második férje volt,munkavédelmet tanított másodikban,a Szabó Misi gyaxi tanár volt az alagsori műhelyben.

 

                      Üdv:Menyus

Előzmény: Alexfux (261)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.26 0 0 261
Rámszólt a feleségem, hogy szelőztessem ki a lakást, kinyitottam az ablakot és rögtön Bornyi Tanár úr örökbecsü mondása jutott az eszembe, miszerint: "A büdöstől még senki nem halt meg, de a hidegtől már sokan"
cucu Creative Commons License 2009.03.23 0 0 260

Igen, jól emlékszel. Ampo tanította nekünk is.

Törknek a neve rémlik, de nem tanított.

Átvitelt a Nóra néni meg Gáfor Mihály tanította.

üdv

Előzmény: Alexfux (258)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.23 0 0 259
Anyad természetesen Anyag akart lenni!! Nem anyázok!! :-)
Előzmény: Alexfux (258)
Alexfux Creative Commons License 2009.03.23 0 0 258
Mezőfényi doktort nm ismertem, de a soxor emlegetett Ampovits tanár úr Anyad és gyártásismeretet tanított, ha jól emlékszem.

Viszont van a tablóképen egy tanár, akiről semmi nem jut az eszembe, a neve Török János. Mellete van Szabó Mihály, aki mintha szintén a műhely környékéről rémlene. Lehet, hogy Ők ketten szintén gyakorlati tanárok voltak?
Előzmény: cucu (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!