Keresés

Részletes keresés

prod Creative Commons License 2009.05.08 0 0 177
Igen. Feri barátod László Hajnalka álnéven szerepel. :-)

Előzmény: robotdoki (176)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.08 0 0 176
Sziasztok!

Találtam egy jó kis videót. A Roomba Scooba érdeklődőknek.
http://videa.hu/videok/hirek-politika/robotolas-a-lakasban-gep-ingatlan-lakas-o4haeJAvysk9UZUi
Itt a Feri barátom beszél a készülékekről a Syma Csarnokban a lakberendezési kiállításon.
Üdv:Robotdoki
prod Creative Commons License 2009.05.06 0 0 175
vinczu:

első tapasztalatok még nincsnek, mert a hétvégén lesz a házassági évforduló, szülinap páros.
Viszont az irodában nagyon megbámulták (csupa fiatal dolgzik) és nagyon jópofa volt Robit elengedni egy 300 nm-s teremben, amiben asztalok, számítógépek, székek és minden egyéb apróság van.

Természetesen a családi eseményekről írok. Ha kirugnak vele, akkor pedig keresek albérletet robotporszívóval. :-)

Előzmény: vinczu (168)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.06 0 0 174
Szia vega!

Na igen...több helyről értesültem hogy mérik a lakásban a készülékek fogyasztását..Mert a pénztárcánk bánja...
De sztem önmagában inkább a tápegység fogyaszt.De ha jobban belegondolunk a készenlétnek van ára...De ha van kéznél programozható kapcsoló óra akkor északára el is veheted tőle az áramot a hálózatból...És ismét spóroltál 12*5w-ot....
Csak arra figyelj hogy ne a program indulásakor menjen el a nafta....Előtte minimum 2 óra kell hogy vissza álljon a készenléti állapot.
De jól rávilágítasz a spórolás alapjára.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: vega (173)
vega Creative Commons License 2009.05.06 0 0 173
Szerintem se vészes a fogyasztás, csak gondoltam megemlítem, mert még nem esett róla szó itt.
Mondjuk abból látszik, hogy nem csak csepptöltésre megy ez el, hogy proszívó nélkül is 2.14W-ot eszik a töltő, ami töltő viszonylatban nem kevés (lásd pl technet.hu épp most készült cikkét erről).

Ez csak amolyan érdekesség egyébként, annyira engem sem érdekel, főleg amikor 24/7 bekapcsolva tartok egy 6 winyós szerver a kamrában, csak mert így könnyebb elérni a cuccokat a lakás bármelyik pontjáról. Na, az eszik áramot rendesen. :)
Előzmény: robotdoki (172)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.06 0 0 172
Szia vega!

A világító torony ára 40 euro.
Akkor hamarosan kirakom a weboldalra...

A mérési eredménynél látszik hogy a csepptöltés az a készüléken rajta van...Mer ügye bármikor elindíthatod...
De ha napi szinten nézed akkor sem eszik annyit mintha naponta elővennéd a hagyományos porszívódat és 1-órát dolgoznál vele(min1400w).
De ezek az aksik ezt szeretik...A friss töltés az igazi....
Előzmény: vega (171)
vega Creative Commons License 2009.05.06 0 0 171
Apropó, külön világitótornyot nem láttam semelyik magyar oldal kínálatában, mi a helyzet ezzel?

5W (speciel 4,67 csak kerekítettem. :) ) fogyasztásmérővel jött ki, de nem csak nekem, máshol is megtaláltam hasonló értékeket.
Lásd pl:
http://www.bwired.nl/plugwise.asp
http://www.domoticaforum.eu/uploaded/Bwired/200812118129_iroomba.jpg
Előzmény: robotdoki (170)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.06 0 0 170
Szia vega!

Köszönjük a gyár és a forgalmazók nevében az értékelést.
A hosszú élettartam titka a rendszeres karbantartás.
A portartály takarításánál a finom porszűrőt moshatod langyos szappanos vízben és ameddig szárad addig a tartalékot használd.
Azt hogy 5W fogyaszt azt mivel mérted?
Mert ha belegondolsz van benne csepptöltési funkció amit a készüléken nem lehet észre venni is és azért hogy vissza találjon neki is kell szufla...
A világító torony jó elhelyezése is fontos.Hamarosan teszek fel jó képeket hogy hogyan érdemes elhelyezni...
Sajna az hogy 25perc után átmegy egy másik helyiségbe az azért van hogy akár 4 szobával is meg birkózzon egy takarítási ciklus alatt vagyis 2 óra munkaidő!
Mert ha plusz világító tornyot vásárolsz akkor több helyiségben tud dolgozni...
Ha naponta beprogramozod akkor szinten tartja a rábízott feladatot....(100nm)

Üdv:Robotdoki
Előzmény: vega (169)
vega Creative Commons License 2009.05.06 0 0 169
Sziasztok!


Először úgy három éve merült fel vennem, hogy robotporszívót veszek, de az akkori visszajelzések alapján végül elvetettem az ötletet. Nemrég újra felvetődött bennem az igény és újra utánajártam a dolognak, és örömmel láttam, hogy a modernebb készülékek sokkal jobb megítélés alá esnek már. Ennek megfelelően a múlt héten vettem egy 560-ast, azóta jó párszor ráengedtem a lakásra.

Azt kell mondjam, hogy megéri az árát. Kifogástalanul takarít, rendesen végigjár mindent, jól, okosan működik. Zajszint elviselhető. Mindent összevetve nagyon örülök, hogy megvettem.

Pozitív

- Kábelekkel, szőnyegrojtokkal remekül boldogul
- Elfogadható zajszint
- Könnyű tisztíthatóság (speciel ez főleg a görgős részekre igaz, a porzsák kicsit macerásabb)
- Gyönyörűen körbetisztítja a széklábakat akár befér a szék alá teljesen akár nem
- Fal mellett is jól takarít

Amit problémának találtam:

- Világitótorony módban másik szobá(k)ból nem nagyon talál vissza a dokkolóhoz
- Világitótorony módban a szobánkénti 25 perc egyszerűen kevés. Ezt kifejezetten bosszantónak találom, annyira egyszerű lenne állíthatóvá tenni az ilyen módban való takarítási időt (gondolom az akkuidő miatt van 25 perc meghatározva, de mivel elvileg feltöltés után folytatja a takarítást, ezt nem érzem annyira kritikus tényezőnek), vagy akár maga a porszívó változtathatná az egyes szobákhoz szükséges takarítási időt a szoba méretének függvényében.
- Dokkoló folyamatosan 5 wattot fogyaszt amikor rajta van a porszívó de nem tölt, a felét amikor nincs rajta a porszívó.
vinczu Creative Commons License 2009.05.06 0 0 168
prod, irjal majd legyszi egy kis osszefoglalot az elso tapasztalatokrol
Előzmény: prod (166)
robotdoki Creative Commons License 2009.05.05 0 0 167
Tisztelt prod!

Ez a minimum hogy a készüléket 24-órás szolgáltatással elküldjük.
Remélem a feleségének is tetszeni fog!

Üdv:Robotdoki
Előzmény: prod (166)
prod Creative Commons License 2009.05.05 0 0 166
robotdoki:

Köszönöm, megjött a mai napon. Az egész iroda a csodájára jár, remélem, hogy a feleségem nem dob vele ki. :-)

És mégegyszer köszönöm a gyors és példáértékű segítséget!
robotdoki Creative Commons License 2009.05.04 0 0 165
Szia Camenzind!

Ne feledd hogy az első töltés 16-óra....Még akkor is ha zöldre vált....
Az aksikra 6 hónap a garancia.
Ha rendszeresen karbantartod nem lesz gond az aksival...
Csak hajrá Roomba!!!!!

Üdv:Robotdoki
Előzmény: Camenzind (164)
Camenzind Creative Commons License 2009.05.01 0 0 164
kösz a felajánlást, egyelőre még szerencsére nem aktuális, a 2 évből még csak 2 nap telt el ;)
robotdoki Creative Commons License 2009.04.30 0 0 163
Szia Camenzind!

Az aksi élettartama Kb 2 év vagy ha jobban tetszik 400-600-töltési ciklus...
Ha kell aksi tudok jó minőségűt ha elfáradt kedvező áron.

Az 530-as úgy jó ha szobánként takarít mert akkor nem hagy ki semmit.
Egyébként mindig keresi az új területeket és ezért akar megszökni állandóan a másik szobába...vagyis jobb ha szobánként takarít..

A virtuális falat erre találták ki.Ha nagyobb a területed mint 40nm akkor mindenképp használj virtuális falat.

Üdv:Robotdoki
Előzmény: Camenzind (161)
galapago5 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 162

Mail ment.

galapago5

Előzmény: pgyuri183 (158)
Camenzind Creative Commons License 2009.04.30 0 0 161
Kösz az infót, sajna a kézikönyv eléggé szűkszavú e témában.
Akku élettartam tekintetében mire számítsak?

530-as esetében több szobát csak egyenként lehet, vagy van valami trükk hogy többet is ki tud egyszerre? Nálam kicsit zavarodottnak tünt amikor átment a másikba, pláne a harmadikba...

Van erre valami módszer, vagy egyszerűen blokkoljam valahogy az ajtónál, és ha kész kézzel rakjam át?
Előzmény: robotdoki (160)
robotdoki Creative Commons License 2009.04.29 0 0 160
Helló Camenzind!

Az új szériás gépekben(Roomba-500)van accumanager.
Vagyis minden fázist figyel...ha kell időnként kisüti magát....ha kell csepptöltésre áll.
De arra kell figyelni hogy a töltőn legyen a készülék.
HA rákötöm a számítógépre még azt is kiírja hogy mennyi töltés van benne...Sőt az ütközések számát is számolja...Vagyis tényleg csak az a lényeg hogy állandóan a töltőn legyen.
Előzmény: Camenzind (159)
Camenzind Creative Commons License 2009.04.29 0 0 159
A Ni-MH akkukat elvileg minden feltöltés előtt teljesen le kell meríteni az optimális élettartam és töltöttség eléréséhez, a rátöltés nem nagyon használ neki.
Ez itt is ajánlott, hogy addig hajtom amíg van benne szusz, és csak utána dugom be?
Előzmény: pgyuri183 (62)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 158
Valami biztonsági probléma lehet, ESET Smart Security-t használunk, és néha nem jönnek át rajta dolgok. Ha nem nagy fáradság, küldd át légyszi az unikorn8@t-online.hu, vagy a pgyuri1832@gmail.com címre, ezeknek lazábbak a beállításai, remélem átjön. Remélem sikerül és tudunk segíteni :-).
Előzmény: galapago5 (155)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 157
Mindkét gép 10 cm alatti, 9,6 - 9.7 cm tiszta magasságú a felső infrát is beleszámolva.
Előzmény: gpz (156)
gpz Creative Commons License 2009.04.29 0 0 156
Sziasztok!

Meg tudnátok, mondani, mennyi üzem közben ennek a gépnek a magassága? Tehát, hogy mekkora az a legkisebb magasságú bútor, ami alá még be tud menni. Próbáltam keresni interneten ezt az adatot, de ezt valahogy minden specifikációból kihagyják... :-)
galapago5 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 155

Szia Pgyuri183!

 

A pgyuri1832@hotmail.com címedre küldtem, de most küldtem a másikra is, meg biztonság kedvéért pgyuri183@hotmail.com címre is, hátha csak elírtad korábbi leveledben a címet.

 

Üdv mindenkinek.

galapago5

Előzmény: pgyuri183 (154)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 154
Nem kaptam meg, sajnos. Jó címre ment?
Előzmény: galapago5 (153)
galapago5 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 153

Szia Pgyuri183!

 

Küldtem neked egy mailt.

Köszönöm.

 

galapago5

 

 

Előzmény: pgyuri183 (152)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 152
Nem kell publikusan, írd meg az irobotkft@windowslive.com vagy a pgyuri1832@hotmail.com címre, azt mi kapjuk csak meg, hivatalos kiemelt kereskedők vagyunk mi is.
Előzmény: galapago5 (150)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 151
Ha esetleg megadod a gép teljes sorozatszámát és megmondod hogy a gépedben a főkefe modul, amiben a 2 nagy kefe forog milyen színű / piros-kék, fekete vagy zöld? / akkor annyit még meg tudok tenni, hogy írok egyet a gyárnak a hibajelenséggel, hátha mondanak valami egyszerűt rá, előfordult már olyan, hogy egy 2 perces ügyködést leírtak és a dolog OK lett. A 03 szoftver verzió ma legfejlettebb ami piacon van, elvileg ezen van pont ilyen jellegű módosítás, de az is biztos, hogy az elvből fakadóan - infrás érzékelési metódus - ezt a jelenséget teljesen kiküszöbölni csak nagyon nehezen lehet. A teljes sorozatszám azért kell, mert ha a gyártó is tud valamilyen - nagyon ritkán előforduló - szériahibáról, akkor egyszerűbb esetleg a csere ill. a javítás.
Előzmény: galapago5 (150)
galapago5 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 150

Kedves Pgyuri183!

 

Így már értem, én a SN-be nm számoltam bele a KYN-et is. ezt a roombát 2008.12.11-én gyártották és 03-as a szoftververzió.

 

Kedves Robotdoki!

Sajna nem vagy valami közel Szentendréhez, pedig gondltam, hogy bevágom a kocsi csomagtartójába a szőnyeget és a Roombát, azt elviszem neked...

Feleségemmel tanakodtunk, hogy érdemes-e ezen ennyit agyalni. De nem. A munkáját az egyetlen ominózus szőnyeg kivételével makulátlanul elvégi. Az összes többi szőnyeget (még a kissé sötétebb árnyalatúakat (de nem feketét)) simán takarítja.

 

Szerintem továbblépek ezen, és használom úgy, ahogy van.

 

Másoknak tanulság a történetemből: Pixmánia külföldi cég, akinek nincs hazai szervize. Ha valami bibi van, akkor önköltségen visszaküldheted Franciaországba a gépet, ahol eldöntik, hogy jogos-e a reklamáció. (ha jogos, akkor elvileg a csomagküldést visszatéríti)  Az egész herce-hurca min. 3 hetet vesz igénybe.

 

Amúgy a gépről általában hozzám hasonló halandóknak:

 

Pozitívum: Tényleg nagyon jól takarít, minden általa elérhető úton fekvő területen végigmegy. Aki azt gondolja, hogy kicsi a teljesítménye, az csalódni fog pozitívan. A keféknek köszönhetően, elég kevésbbé "szívni", hogy pl. tiszta legyen egy szőnyeg.

A küszöbökön (1,5cm-ig) is ügyesen átmászik. Imádja a porcicákat, az apró hajszálakat, morzsát. Mondhatom róla, hogy a tisztaságot fenntartja, ha napi 1x, vagy 2 naponta 1x beindítom.

 

Negatívum: Vékonyabb, könnyebb, kisebb szőnyegeket magával ragad.  a vékonyabb kábeleket el kell tenni az útjából, mert feltekerheti, és akkor nem tud mindig kiszabadulni. A lépcsődet nem fogja porszívózni, pedig milyen jó lenne. A papucsokat átrendezi. Cserepes virágot is el kell tenni az útjából, mert felborítja. (Vettem virágállványt.) Ha van szekrényed, ahova éppen nem fér be, akkor full sebességgel megy neki, mert az elől levő infrák alacsonyabban vannak. Nomeg az ára.

 

Összegezve: sem én, sem anyám nem adnánk szívesen vissza, mert ha szereted a technikát, akkor egy nagy királyság.  Ha nem lenne ki kellene találni. Láthatóan képes a tisztaságot fenntartani. Nálunk eddig is az volt, de ez még a tiszta padlóról is képes csomó koszt összeszedni. Csak javasolni tudom mindenkinek.

 

Üdv mindenkinek

 

galapago5

 

   

 

 

Előzmény: pgyuri183 (146)
robotdoki Creative Commons License 2009.04.27 0 0 149
Szia galapago5!

Na ráküldtem a softvare-t a saját gépemre!
A kalibráló progi tényleg csak gyár szintem működik ahogy a PGyuri mondja.
De a gép adatait ha kiolvassuk akkor sem leszünk előrébb.Vagyis a teszt csak arra lesz jó hogy megtudd a gép érzékelő adatait. De a hiba ugyanúgy előjön. Én biztos vagyok abban ha az infra led vagy infra vevő-t kicseréljük megoldódik a dolog...De az a gond ha elküldöd akkor sem tudom azon a szőnyegen tesztelni...Vagyis ezt mi cserélnénk garanciába ahogy a PGyuri is mondta.Lehet hogy a led vezérlő tranyója béta értéke nem okés és ezért gyengébb a nyaláb...Vagy az érzékelő erősítő tranyója nincs a toppon..Szval van probléma....Ezért mondjuk mindenkinek hogy a Magyar garancia fontos!
Várom válaszod galapago5!

Helló mbazs2!
A Scooba-val kapcsolatban itt a forumon találsz ilyen irányú kérdéseket és válaszokat!
Üdv:Robotdoki
Előzmény: galapago5 (140)
pgyuri183 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 148
Az igaz, hogy a Scooba maga elé porszívóz, de azért nem véletlen, hogy a Roombát porszívó, a Scoobát pedig felmosó robotnak hívják. A Scooba inkább csak a finom porral, kisebb szöszökkel, porcicákkal "birkózik meg", a Roomba pl. benyalta a gyerekem zokniját, fél diót, nagyobb szemétdarabokat is :-). Ezenfelül a Roomba, főleg az 560-tól felfelé képes teljesen autonóm működésre is, akár dolgozik akkor is, ha a tulaj szabadságra megy, a Scooba kicsit emberfüggőbb, főleg akkor, ha 40 négyzetméternél nagyobb területen kell dolgoznia. Nem éri el a sarkokat sem, a 2 helyett 4 takarítási fázis pedig azért lassabb működést is eredményez. Ettől függetlenül a saját dolgát, azaz a FELMOSÁST maradéktalanul elvégzi akkor is, ha a területet előtte nem porszívózzuk fel, csak összeszedjük a nagyobb méretű szemetet, vagy elé eresztünk egy Roombát :-)...
Előzmény: mbazs2 (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!