Keresés

Részletes keresés

o.attila Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3155
Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a kotori (Vrmac) alagút munkálatai befejeződtek vagy sem?
Használható már?

Köszi,
Attila
fkmaster Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3154

Sziasztok!

 

Tavaly voltunk Montenegróban, idén Bosznia és Horvátország (megy egy kis Kotori-öböl:) az úticél.

 

Elnézést az off-ért, de bosnyák topikok nagyon haldokolnak, így itt is meg szeretném kérdezni, hogy átutazóban nem találkoztatok-e Boszniában, Jajce környékén elfogadható áru és színvonalú panzióval, apartmannal?

 

Augusztus vége felé mennénk barátnőmmel, 1-2 napot töltenénk Boszniában. Sajnos a neten keresgélt panziók nem válaszolnak a mail-jeimre, így nem sok ötletem maradt az itteni érdeklődésen kívül.

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

crnagora Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3153

Hali,

 

mi aug. 4-én indulunk,16-án jövünk vissza.

Addig is van még egy csomó idő.

Előzmény: haya1973 (3150)
haya1973 Creative Commons License 2006.06.29 0 0 3152
hy
hmm
ezt még jobban kivesézzük:-)
addig amjd hergeljük a másikat h ki hol tart az elökészületekkel meg mennnyire van besozva már
:-)))
Előzmény: Törölt nick (3151)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3151
Mi is akkor indulunk.
Előzmény: haya1973 (3150)
haya1973 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3150
csak bologatni tudok
ugy néz ki h aug 17körül indulok és szept 3án jövök haza

:-))))))))
Előzmény: H_G (3149)
H_G Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3149
Igen, de az olcsó dolgokat is fölkerekítik legalább 1 euróra, mert senkinek sincs elég váltópénze, így egy üveg víz is ennyi pl., amit itthon azért drágállnék.

Előzmény: haya1973 (3148)
haya1973 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3148
uff mindenkinek!
én tapasztalataim alapján a szállás 5euronál kezdödik a csillagos égig
a kaja árak meg kicsivel az itteni árak lalatt van
sztem:-)
bár én csak kétszer jártam arra
vannak itt sokan nálam okosabbak is:-)))
jewel1979 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3147
kérlek, írjatok árakat a napi kiadásokhoz, mert egyszerűen nem tudok viszonyítani! Ha valóban ilyen olcsó a szállás (5 euró/éj) akkor mennyit költ az ember egy nap? Nem szeretnék se sokat, se keveset vinni! Köszi előre is.
Előzmény: pygmea (3146)
pygmea Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3146
Sejtésem szerint ehhez még jöhet egy Euro IFA is, de még így is nagyon jó!
Mi ugyanenyiért voltunk HN-ban - gond nélkül. :)
Előzmény: földhivatal (3145)
földhivatal Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3145

Szia!

 

 

Köszi.

 

Azért kérdezem így nagy általánosságban, mert nem voltam még ott.

 

Igen, Barba megyünk, valami külvárosába. Voltak már ott távoli ismerősök, ők adták a telefonszámot, ma beszéltem a tulajjal telefonon (ha v.kinek kell, adom).

 

Amúgy 5 Euró/fő/éj, 2 ágyas szoba, nem tűnik soknak (már ha jó lesz a szállás).

Magyarul beszél a tulaj:)

 

 

köszi mindent, írjhatsz még, ha van kedved:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: crnagora (3144)
crnagora Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3144

hello!

 

Ha Szabadkán veszed meg a jegyet és onnan indulsz, oda- vissza kb. 12000 Ft jön ki a kusetjegy egy főre. Ebben az összegben minden benne van. A hétvégén vettem jegyet valakinek Szabadkán, onnan tudom az árát.

Lényeges a külömbség az itt vásárolt és a másik között.

 

A tenger már most nagyon meleg, ismerőseim mondják akik ott vannak Bar-nál.

Jó hely? itt mire gondolsz?

Nézzétek meg Stari Bar-t, az óvárost, az a központtól 3-4 km. re van, nagyon hangulatos. Az óvároshoz mielőtt felmennétek van egy nagyon klassz étterem, jó kiszolgálás, jó kaja, igaz nem egy olcsó hely, de a szinvonalat meg kell fizetni.

 

Menjetek el a kikötőbe, ott a sétány szép pálmafákkal, gyönyörű ott a strand.

Az árak kedvezőbbek sokkal mint Budván vagy Budva környékén.

Tavaly Bar mellett voltunk Canjban, idén is oda megyünk.

 

Ti konkrétan Barba mentek? Szállásotok van?

 

Bp-ről kb. 1000 km Bar.

 

 

Előzmény: földhivatal (3143)
földhivatal Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3143

Sziasztok!

 

Bar-ba megyek, júl 23-tól, vonattal (?).

 

Volt már valalki ott?

Jó a tenger?

Árak?

Ismer valaki jó helyeket?

 

Szóval bármilyen infót szívesen vennék.

 

Egyébként vonattal oda-vissza 70 ezer HUF az utazás.

Olcsóbb lehet autóval?

A 2*6 Euró autópályadíjat már olvastam, de hány km az út kb?

 

Minden segítséget és infót előre is köszönök.

 

 

 

crnagora Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3142

Autópálya Belgrádig van. Fizető kapu Novi Sad-nál és Nelgrádnál 2 x 6 euró, vagy 2x 430 dinár.

Dinárt válthatsz a határon ha átérsz, Röszkénél. Sok kis épület van egymás mellett jobbról és ott lehet váltani.

A benzinkutakon a normális helyeken lehet kártyával is fizetni, de az eurót is elfogadják. Mi kártyával szoktunk tankolni, a társaink euróval fizettek Szerbiában és teléjesen OK volt mindegy.

Előzmény: djencore2 (3141)
djencore2 Creative Commons License 2006.06.28 0 0 3141

Köszönöm a hozzászólásokat!

 

Bp-ről indulunk, és Szerbián át mennénk.

 

A tankolás és a autópálya díjak miatt gondoltam Szerb dínár vásárlására.

 

Herceg Novi felé meddig lehet szerb autópályán menni, és mennyibe kerül?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Üdv!

 

András

Előzmény: Törölt nick (3136)
tkibi Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3140

Üdv! Csak a horvát autópályáról tudok esetleges infókat, ha érdekel. Nézd meg a www.vezess.hu oldalt. Ott találsz: útvonaltervezőt, autópályadíjakról információt országonként stb. Szerintem a Neretva völgye csodálatos , érdemes legalább egyszer  arra is utazni.

Előzmény: djencore2 (3132)
jewel1979 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3139
3115-ös hozzászólás alapján írtam. Amúgy Romániában voltak ismerőseink, 10 éves gyerek (akkor 8 éves volt) és tutajoztak. Na jó, tudom, az nem rafting... de én még ilyen folyónak a közelében sem voltam, úgyhogy nem tudom, mire számítsak, ezért is kérdezek... a képeket nézem, őszintén szólva annyira nem győzött meg... nagyon fantasztikus élmény lehet, meg idősebb embereket is láttam a képen, de azért inkább nem vágunk bele... marad még élmény bőven!
Előzmény: Stanii (3138)
Stanii Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3138
beszúrnád a linkjét annak a cégnek,aki 5 éves kortól engedi,vagy legalább a szövegrészletet. ti. ez ha valóban így van egy óriási felelőtlenség a szervezők részéről és egyúttal az egésznek a komolyságát, hitelességét is erősen megkérdőjelezi. vagy az is lehet,hogy lehúzás és 10 percre fizettetek be egy helyi csónakázótóra :), előtte pedig levetítenek a tóparti büfében egy szerb raftingfilemt... egyébként nézd meg a képeket, ha van időd és kedved azon az oldalon,amit alant adtam. itt láthatod,hogy vannak erősebb ,de könnyebb,úgymond csordogálosabb szakaszai is a folyónak. nyilván "kezdőkkel" nem fognak egyből belecsapni a lecsóba. bár ez az "5 éves gyerek" után őszintén szólva már nem lepődnék meg semmin
Bácski Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3137

Ha Szerbián keresztül mentek, talán nem is kell dinár, mivel az autópályán Euróban is lehet fizetni (2x6 Euró Belgrádig). A Szerbia Montenegrói határon csak meg kell álni, de azt tutira, egy mosolyra, én egyszer elfelejtettem és kicsit pipák voltak.

Nemzetközi jogsi nem kell, ismerik nagyon jól a magyart is :)

Menni Belgrádon keresztül érdemes, arra jó az út végig, majd csak Podgoricán kell dobni egy erőteljesebb jobbost Cetinje, majd Budva felé (és onnan Herceg Novi).

 

Herceg Noviba még talán Bosznián keresztül is megéri menni. Ez attól is függ honnan indulsz. Szarajevo-Mosztár-Metkovics-Dubrovnik-Herceg Novi vonalon.

 

Mind a kettő út nagyon szép. Úgy is érdemes, hogy egyiken oda, másikon vissza.

 

 

Előzmény: djencore2 (3132)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3136
Szia, Az útvonal attól függ, hogy hol laksz, egyébként mindegyik út teljesen jó..........Melyik autópályára gondolsz???magyar? horvát? szerb? Montenegróban nincs autópálya.....Szerb Dínárt a szerbiai pénzváltókban érdemes váltani, máshol egyébként nem is tudsz venni. Egyébként miért van szükséged szerb Dínárra? Ha kicsit érthetőbben kérdeznél, akkor még segítenénk is. Üdv.
Előzmény: djencore2 (3132)
jewel1979 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3135
nézd, nem dramatizálni akarom a dolgot, de felesleges veszélynek nem teszem ki magunkat. Ha egy 5 éves gyereknek is ajánlják, akinek még nincs rendes mozgáskoordinációja, stb. akkor az nem lehet veszélyes. Ha viszont felborul, és nekiütődik a fejed egy sziklának, stb. az már nagyobb gond lehet. Ugyanakkor ezeket a túrákat nulla előképzettséggel rendelkező embereknek szervezik. Gondolom, akkor a felelősséget is vállalniuk kell, nem?
Előzmény: Stanii (3133)
Stanii Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3134
http://www.rafting-tara.co.yu/GALERIJA_E1.htm
Előzmény: Stanii (3133)
Stanii Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3133
"semmiképp nem akarunk elmenni, ha reális esélye van, hogy a csónak felborul... "

semmikép nem akarok a tengerbe menni, ha reális az esélye, hogy sós a víz :)) szóval érted.. a vadvízekeket kat-ba sorolják,a Tara folyó 3-4-es. összehasonlításképpen a Colorado (USA) 5-ös, de a FELSŐ részein a Tara is kb ugyanennyi. összesen egyébként 6 kat van, az első a legkönnyeb a 6-os a legnehezebb. a felborulás benne van, de kaptok mellényt+sisakot.

ajánlom ezt a gallériát, szép képek vannak a Taráról
Előzmény: jewel1979 (3131)
djencore2 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 3132
Sziasztok!

Nagyon jó a fórum!

Jövő héten utazunk Montenegróba, Herceg Noviba. Már nagyon várom.

Milyen útvonalat javasoltok?

Milyen rendszerben van az autópályán a fizetés? KB mennyibe fog kerülni.

Szükséges nemezetközi jogosítványt kiváltani?

A Szerb Montenegroi határon van-e valami különleges procedúra?

Hol érdemes Szerb dínárt váltani?


Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel!
András
jewel1979 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3131
Lackoxy, van egy olyan érzésem, hogy ugyanarra az útra megyünk, csak mi 11-től 23-ig:) én is hálás lennék, ha valaki megnyugtatna, hogy nem rázós a rafting.. a párom nem egy úszózseni, és semmiképp nem akarunk elmenni, ha reális esélye van, hogy a csónak felborul... azt hiszem, én sem bízom annyira az úszótudásomban, hogy egy vadvizi folyón biztonságban érezzem magam a kövek között, noha hetente úszni járok (csak épp feszített víztükrű medencéhez:) Aki már volt idén: nagyjából mire lehet számítani?
Előzmény: Lackoxy (3115)
jewel1979 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3130
sziasztok!
Aki már volt idén: mi mennyibe kerül? Pl. egy üveg ásványvíz, egy napernyőbérlés, egy vacsora két főre, egy üveg bor, egy kiló paradicsom... bármi, ami alapján ki tudjuk számolni, hogy 2 hétre mennyi eurót vigyünk. Bankkártyát nem akarom elvinni, és a mostani euro váltási árakkal inkább nagyjából annyit vinnék, amennyi tényleg kell, nem igazán van annyi pénzem, hogy túlszámítsam magam. Kösz előre is.
moon430 Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3129

Huhhh de jo mar neked :-), aztatod a labadat, merre vagy?

Előzmény: NilsHolgersson (3128)
NilsHolgersson Creative Commons License 2006.06.26 0 0 3128
Tenger 25-26fokos,Uv 9.2 ma benza 1.16eu  ido jo internet akadoyik >      
tomcat73 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 3127
Amikor még élt a 3000-es keret amit 3 év alatt lehetett elutazni:))) És még volt kis határsávra szóló zöld útlevél.......
Emléxem innen diót, paprikát meg sajtot hordtak le az eszéki meg szabadkai piacra aztán jöttek fel a BADEL-es üvegek meg mosópor:))))

A lóvét mi a Trabant akksi alá raktuk anno.
Előzmény: Míso (3125)
tkibi Creative Commons License 2006.06.24 0 0 3126

Üdv!

Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat! Ulcinj mellett azért döntöttünk, mert szerettük volna megismerni  Montenegro partvidékét.  Ezért kiválasztottuk ki a legtávolabbi helyet. A párom imád búvárkodni,  így mindenképpen olyan partszakaszt kerestünk, ahol kisebb sziklás öblök is vannak és strandolni is lehet. (Bízom abban, hogy nyugodtabbak, mint a zsúfolt városi strandok). Amíg nem ismerek egy országot, addig szeretek biztosra menni. és a  szállodai elhelyezés + a tenger adta lehetőségek itt mutatkoznak a legkedvezőbbnek. Amúgy csak augusztus elején megyünk, így kíváncsian várom a visszaérkezettek élményeit. Mindenkinek, aki a közeljövőben indul, jó nyaralást kívánok!

Előzmény: Törölt nick (3105)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!