Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2007.08.23 0 0 387
Ha rusztikusra akarod, akkor mehet a betonra, de ha szépre, akkor mélyalapozás, kétszeri glettelés csiszolás festés a sorrend. Glettelés előtt a mélyebb lyukakat be kell tömni (ki nagyolni) aztán az első réteg glett legyen kicsit vastagabb a második lehet vékonyabb. De a kérdésfeltevésből ítélve neked is inkább egy festőt ajánlanék
Előzmény: Törölt nick (383)
ponex Creative Commons License 2007.08.23 0 0 386
ahhoz, hogy szépen meg tudd csinálni, egy csomószor látnod kéne, hogy hogyan csinálják mások, aztán amikor elkezded legyen ott valaki aki folyamatában ellát tanácsokkal. Ha szépen dolgozik a festőd akkor megéri rásszánni még egy pár ezrest, hogy ne a záró folyamattal legyen elba..va a kéród.
Előzmény: psg5 (385)
psg5 Creative Commons License 2007.08.23 -1 0 385

Találtam leírásokat, belinkelem hátha másnak is épülésűl szolgál.

 

Egyik leírás

Másik

Előzmény: psg5 (384)
psg5 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 384

Hi!

 

Hungarocell szegélycsíkot raknék fel két festés között. Mire kell ügyelni és milyen anyagokat érdemes használni? Van valamiféle leírás erről ,estleg ha valaki csinálta leírná a menetét?

 

A glettelést,festést gyönyörűen csinálja a festőnk, de kiderűlt (holott az elején megbeszéltük,hogy minden benne van az árajánlatában), hogy a díszcsík felrakásáért még külön számolna fel munkadíjat,nos ezért gondoltam ezt a fázist saját kivitelezésben.

Tudtok segíteni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 383
Hello,
Panelt festek amatőr módon és nem teljesen világos, hogy a glettelés csak annyira kell, hogy az egyenetlenségeket befedjem vele vagy a teljes betont kell, hogy valamennyire fedje? Szóval mehet a festrék akár a betonra is vagy kell alá mindenképpen glett ott is ahol szép sima a fal?
Köszi
ponex Creative Commons License 2007.08.18 0 0 382
Ha elolvasod mégegyszer az előbbi hsz-emet, akkor már látod is a megoldást. a menyezetnél és a padlónál is kiméred a sáv, (nem csík, csíkot a repülő húz, meg én a kocsmába :))) tehát alul felül kiméred a sáv helyét, majd csapózsinórral kicsapod, vagyis egy vonalat képzel a falon oda ahol a sáv adott széle lesz, vagy ha ez nincs, akkor vízmérték segítségével ceruzával, megrajzolod a sávok helyét. Vízmértékkel ugye nem csak vízszintest, hanem függőlegest is lehet húzni. Használd!!:)))
Előzmény: Dickens (381)
Dickens Creative Commons License 2007.08.18 0 0 381

Abszolút nem gond, sőt - pár hete már feltettem ezt a kérdést általánosságban, mindenkinek, aki tudja, csak senki sem válaszolt :)

 

Köszi a választ, konkrétan egyébként hosszanti csíkos falat szeretnék majd az egyik szobában. Tényleg nem tűnik nehéznek, de hogy oldod meg, hogy biztos egyenes legyen a ragszalag?

Előzmény: ponex (380)
ponex Creative Commons License 2007.08.18 0 0 380
Bár nem nekem szólt a kérdés, de belebeszélek kicsit, ha nem gond.

Hát először is több féle színnel fes sávokat egymás után :)))))
Na jó ez a poén helye volt.

Egy kicsit pontosabban kellene meghatároznod, hogy mit is akarsz valójában!

ha sávosra akarod festeni (Árpád? :))) akkor fesd le a falat valamilyen alapszínnel, amit akarsz, aztán ki kell jelölgetni, a sávok szélességét, alul és fölül, és csapózsinórt vagy vízmértéket és ceruzát használva végig jelölni a falon a sávok helyét, aztán ezen vonalak mentén le ragasztani papír ragasztószallaggal (Tesa, és társai) valami gyengébb ragadóképességűt vegyél és ne préseld rá a falra a ragszallagot teljes szélességében, csak azt a szélét, ahol a sáv lesz. Na ha szépen kiragasztgattál mindent, akkor jöhet a másik szín, aztán papírszallag leszedése, és az esetleges aláfolyások kijívítása.

Ennyi nem bonyolult :)))))
Előzmény: Dickens (379)
Dickens Creative Commons License 2007.08.17 0 0 379
Hátha te vagy akkor az "én emberem": hogyan kell csíkos falat festeni? Előre is kösz!
Előzmény: kristof.balazs (373)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.08.17 0 0 378
Ja bocsi elfelejtettem Én veszprémet  és környékét képviselem!
Előzmény: ponex (374)
Axióma Creative Commons License 2007.08.17 0 0 377
(ha jol remlik, feligures xiladekoros dobozt talaltunk, de hogy vajon azzal festettek-e... ketlem, ha az a jo minoseg, mi meg belteri lazurt is talaltunk pedig belul semmit nem kellett lazurozni tuti azt is kintre hasznaltak)
Előzmény: Axióma (376)
Axióma Creative Commons License 2007.08.17 0 0 376
Akkor ha 2 eve lazuroztak akkor alvanyozas ide vagy oda, semmi ertelme most is megcsinaltatni, es nem is lenne olcso ha jol ertem. Ennyi a lenyeg, koszi!
(Ekezet: bocs, progizas kozben igy lehet ertelmesen hasznalni a bill-t, magyarban halal.)
ponex Creative Commons License 2007.08.17 0 0 375
az előző axiomának szól :))
Előzmény: ponex (374)
ponex Creative Commons License 2007.08.17 0 0 374
Ja most értettem meg, hogy mit is kérdezel, ékezetek nélkül zavart az írásod, ill nem értettem.

Ragajjt akarod lazúrozni? Jól értem? ha igen, akkor pesti viszonylatban 300-400 Ft/nm/réteg

Ha jó minőségű anyagot használsz, akkor szerintem 5-8 évig bírnia kell.

Ismertebb anyagok: Bondex, Lazurán, xiladekor

alaposan meg kell csiszolni/drótkefézni a régi réteget, aztán kend meg egy réteg vékony, majd egy réteg vastag lazúrral
Előzmény: ponex (370)
kristof.balazs Creative Commons License 2007.08.16 0 0 373

Szia!

 

750Ft/nm2 áron szoktam csinálni 3 szori festést azaz 250ft/nm2 rétegenként! Az anyag ára az változó de ezt megtudod nézni festék boltban!

Előzmény: Axióma (372)
Axióma Creative Commons License 2007.08.16 0 0 372
(per negyzetmeter, es anyag/munka alapon gondoltam)
Előzmény: Axióma (371)
Axióma Creative Commons License 2007.08.16 0 0 371
Milyen surun kell festegetni (tuodm, nem festes, kezelni, mind1) a tetotullogason alulrol latszo lamberiat? Ket eves kb., es most jonnek allvanyozni dryvit miatt, javasoltak hogy akkor mar minimalis plusz penz (de a tobbi is hitelbol lesz ugyhogy nincs olyan hogy keves) megcsinalni. Milyen arat lehet erre elfogadni (ha az allvanyozast a dryvitban fizetjuk)?
ponex Creative Commons License 2007.08.14 0 0 370
csúnya lesz, de azon kívűl semmi. A diszperzit (diszperziós műanyag festékek) hibátlanul tabadnak meszes felülethez. Nem szokás így csinálni, de nem is történik semmi különös, bár az ilyen festésnek a tartóssága hagy némi kívánnivalót maga után, de 1-2 évet biztosan kibír! :))

szeretek ironizálni:)))

Szivesen!!!
Előzmény: pumukli9966 (368)
nagykari Creative Commons License 2007.08.14 0 0 369
Szia ponex!

A csiszolás is ráfér. Köszi, nagykari.
Előzmény: ponex (365)
pumukli9966 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 368
Ha nem szólsz is megköszönöm!!!!!!!! Azt szeretném még kérdezni hogy mi van akkor ha nem glettelek? Előre is kösz a választ!
Előzmény: ponex (367)
ponex Creative Commons License 2007.08.14 0 0 367
Kapard át (felületi (smörcöket távolítsd el)), mélyalapozd (falfixel), geletteld kétszer, csiszold meg, portalanítsd, fesd le kétszer, aztán köszönd meg a tanácsadást, mert úgy látszik, hogy ez nem nagyon divat manapság ;)
Előzmény: pumukli9966 (366)
pumukli9966 Creative Commons License 2007.08.14 0 0 366

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy meszelt falat szeretnék diszperzittel festeni mit kellene vele csinálnom hogy jó legyen? Ha lehet akkor a legegyszerűbb és legolcsóbb verziót kérném!

 

Kösz!

ponex Creative Commons License 2007.08.13 0 0 365
Alapos csiszolás után, minden további nélkül
Előzmény: nagykari (364)
nagykari Creative Commons License 2007.08.13 0 0 364

Üdv ponex!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy egy családi ház külső  faszerkezete 7-8 éves sadolin vékonylazúros festése felújítható-e "vizes" vastaglazúrral.

 

Köszönettel, nagykari.

ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 363
Igen! Mélyalapozás, glettelés 2x, csiszolás, portalanítás, festés 1x majd a kissebb hibák kijavítása (flekkelés), majd a flekkelés széleinek eltávolítása csiszolással ezután jöhet a második festés

az első réteget kicsit 10-15%-ban hígitani érdemes, a második maradhat olyan amilyen

én tilatext vagy polifarbe-t használok leggyakrabban, vagy most dolgoztam caparol decweiss-el az is nagyon jó anyag

A szükségtelen nyílásokat egyszerűen el kell glettelni, oly módon, hogy a lyukak peremét vasstagabban glettel bekened, majd teszel rá elektromos-doboztetőt, és belenyomod a glettbe, aztán telibe gleteled, ha nem akarod, hogy később esetleg lepattanjon a gipsz a műanyag tetőről, üvegszövedék szallagot (Bandázs szallag néven kapsz bármelyik festék boltban) tegyél a tetőre és úgy gletteld egybe




Előzmény: Teddy Salad (354)
Teddy Salad Creative Commons License 2007.08.12 0 0 362
Helló!

Nem szeretnék feltűnősködni, de valóban boldoggá tenne, ha valaki adna valami tanácsot a vázolt szituációval kapcsolatban.

A hozzászólásokat előre is köszönöm.
Előzmény: Teddy Salad (355)
ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 361
Festékek, vékony vakolatok, felületjavítás előtt, beton, habarcs, glettelt felületekre, azbesztcement, gipsz és műkő elemek tapadás javításához, alapozásához alkalmazható mély alapozó. A Toscana 1X1 beltéri festék alapozójaként is funkcionál.


Ezt írja a hivatalos oldal az alapozóról, amiből nekem az jön le, hogy ez nem is igazán mélyalapozó, hanem csak egy tapadás-javító anyag, teljesen indikolatlan a sokszori használata szerintem. ehelyett falfixet érdemes használni mélyalapozásra, annak ugyan is az a funkciója, hogy beszívódjon a felületen belülre a falba kb4-6 miliméteres réteg-vastagságban ezáltal csökkentve a kapillárisok befogadó képességét "szívását", de azt teljesen meg szüntetni sem hasznos, tudniillik akkor egyáltalán nem lehet száradáskor arra számítani, hogy a festékből viszonylag rövid időn belül a nedvesség "általában víz" eltávozzon a festékből ami viszont elősegíti a gyantásodást, vagyis a festék kötő-anyagának meg szilárdulását, ennél fogva a festékanyag nem egységesen szárad meg, ez okozhat foltosodást.
Előzmény: ponex (360)
ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 360
Gyakorlatilag a sok alapozás, teljesen megszüntetheti a fal "szívását", és attól is lehet egy ilyen sávos "foltosodás" az eredmény
Előzmény: mr_qwert (357)
ponex Creative Commons License 2007.08.12 0 0 359
Látszanak igen. Esélyes, hogy a fal "szívása" okozta ezt, de lehet a gurítás technikájának helytelensége is, vagy e két dolog együtt. Amit nem értek, hogy az univerzális alapozó az miféle anyag ennél a márkánál? Mélyalapozó? vagy amit fa-fém dolgok mázolásánál használunk, mint mondjuk a trinát univerzális-alapozója? És hogy milyen megfontolásból kented le vele a falat olyan sokszor?
Előzmény: mr_qwert (358)
mr_qwert Creative Commons License 2007.08.12 0 0 358

A foltos fal

 

 

fal

 

remélem látszanak a csikok foltok

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!