Keresés

Részletes keresés

e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 216

ha jól értem a 2. bekezdést, az új rendszer némi átmenet után kötelező lesz

az utolsó bekezdés pedig a fórumozók megfigyeléséről szól, haha

az meg gyenge érv, hogy beírja a böngésződ az emailt, idegen helyen, kávézóban, úton, útfélen nincs így, és ne tudd meg, milyen fasza mondjuk egy maces keyboard magyar ékezettel, amin nincs alt-v, ezért copy-paste-lni kell bele kukacot stb.

ez egyszerűen ökörség.

ami az adatvédelmet illeti, oda nem álláspont kell, hanem GARANCIÁK

Előzmény: GG (214)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.04.02 0 0 215
"ne kelljen kötelezően áttérni egyik napról a másikra"

izé, de majd később kötelezően igen?
Előzmény: GG (214)
GG Creative Commons License 2007.04.02 0 0 214
Helló mindenki, nem fogok elveszni, most jönnek a tételes válaszok - remélem, minden kérdésre, ami nem tartalmazza a "kurva anyád" betűsorozatot :)

- adatvédelem és kérdései: itt az Indexnek elég világos álláspontja volt eddig, és az is marad. Az adatvédelmi ombudsman állásfoglalása alapján tőlünk továbbra sem jut semmilyen hatóság semmilyen böngészési vagy egyéb adathoz, mivel a biztonság kedvéért ezeket meg sem őrizzük. Viszont, azt jobb, ha tudjátok, az internetszolgáltatótoknál törvény adta lehetőségtől fogva ott vannak a biztonsági szolgálatok fekete dobozai, és mindent megőriznek, amit a neten csináltok. Tőlük aggódhatok, tőlünk nem kell.

- Indába átmenet után visszalépés a régi rendszerbe - ilyesmiben nem gondolkodunk, hiszen az Indára épp azért megyünk át, mert a kezdeti látszat ellenére azért ez egy lényegesen fejlettebb cucc, mint a régi, azért csináltuk. Meg azért, mert vannak olyan kedvező mellékhatásai például a csak fórumozók számára is, hogy biztonságosabb az életük. És ha már egyszer valaki végigment a kicsit nyűgös összekötésen, utána nem nagyon lát hátrányt: ugyanannyi gomb megnyomásával benn van fórumozni - hiába hosszabb az emailcím, a Firefoxom úgyis előregépeli nekem, csak el kell fogadnom.

- A fórumszoftverre évekkel ezelőtt a támogatásunk 10 millió ft és nem 30 millió volt, ezzel "elszámoltunk" előttetek annak idején.

- Nagyon komoly plusz erőforrást fordítottunk arra, hogy a régi és az új rendszert együtt lehessen használni, és ne kelljen kötelezően áttérni egyik napról a másikra, hogy könnyeb legyen a váltás mindenkinek. Beismerjük, okultunk levelezési átállásnál elkövetett hibákból. A végén zért nagy baj ott sem lett, most nagyon szépen működik, merem javasolni bárkinek.

- A nickváltás még soha nem volt enyire egyszerű, és ne bántsátok azokat, akik több nicken fórumoznak, nincs azzal semmi baj... :)

- A reklámtiltás nem szép dolog, de az üldözése sem lenne az, no meg kapacitással sem bírnánk - úgyhogy, mindenki a saját lelkiismerete szerint járjon el.

- Felméréseink vannak különböző keresztlátogatottságokról, meglepődnétek. A fórumosok ugyanis nemcsak fórumoznak! :)

Várom a továbbiakat, és jövök...
Gerényi Gábor
Index
Kilroy Creative Commons License 2007.04.02 0 0 213

Na azért alapban ez így kicsit csúsztatás, mert attól még, hogy nem lehet kilépni belőle, lehetne amúgy akár még jó is. Adott esetben persze igaz, hogy a kilépési lehetőség hiányától eltekintve is elég kétséges a dolog minősége...

De én most csak azt mondom, hogy ha pont ugyanilyen jó vagy rossz lenne, mindegy is, de ki lehetne lépni, nem lenne ekkora felháborodás... ennyi.

Előzmény: urál (212)
urál Creative Commons License 2007.04.02 0 0 212
Ja. Klasszikus esete annak, amikor a kikapcsológomb az egyetlen hasznos funkciója valaminek!
Előzmény: Kilroy (210)
Kilroy Creative Commons License 2007.04.02 0 0 210
Az a röhej ebben a szarságban, hogy ha csak annyival több funkció lenne benne, hogy vissza lehetne csinálni, nem lenne itt ekkora balhé. Vagy legalábbis közel sem ekkora...
:sn4ke: Creative Commons License 2007.04.02 0 0 208
komolyan mondom a seggem vertem a padlóhoz már kínomban ezt a rakás idióta hozzászólást olvasva :)
ugyan mire használja fel az a gonosz zindex zrt azt a baromisok adatot amit megadtatok vagy ugyan mire használná már fel a zindex zrt a rakás hozzászólásokat (mint pl ezt... huh de parázok). a saját internetszolgáltatótok 5 évre visszamenőleg logolja azt, hogy milyen weboldalakat látogatsz és azt pontosan mikor teszed és mennyi ideig vagy ott stb stb és akkor ilyen ver fejbe titeket mint ez az indaszar?
engem is zavar az inda mert én sem kértem én sem akarok indázni ide oda és valóban idegesítő a jelenléte de ez a logolásos dolog röhej :)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 207

Bezony, denagyon igazad van.

 

Nekem meg abban van igazam, hogy 3 éve az új szoftra és a szerverekre(?) kapott az Index olyan 30 millát a költségvetésből. Vagyis az Index egy kicsit mindannyiunké.

 

Ezt a fórumot átalakítani egy olyan szaglászós, nehézkes, idegesítő zártosztállyá: hát ehhez is pofa kell.

 

 

Előzmény: Törölt nick (204)
missparker Creative Commons License 2007.04.02 0 0 206
Ne már! A bkv gyűjti a hsz-eimet?
Előzmény: Törölt nick (192)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 205
Te csak ne akarjál itt Jurassic Parkot játszani:-)
Előzmény: urál (201)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 204
Nem rossz az érvelés. De te is tudod meg én is tudom, hogy a fórum történetében a több nick használata a user profil készítés elleni védekezésül alakult ki - nem számítva a poénos nickeket és a fikanickeket. Emlékezz!

Ez egy érdekes kísérlet. Azoknak sikerült akik webmailt szolgáltatnak és csak mellékesen minden mást is (Yahoo, Google). Az indexes mailtől a userek soha nem voltak annyira oda. Nem a mailszolgáltatás van a mission statement közepén.

A userek pedig eddig maguk splittelték a user profiljukat egészséges méretű darabokra. Felnőtt, ivarérett embereknek, akik szerteágazó ügyeiket a fórumban intézték annak a biztos tudatában, hogy ez így van, egyszer csak nyomkövetni akarják a tevékenységét.

Ha tegyük fel az egyik nickeddel a Volvo topikban adod elő magad, a másikkal valami sportrovatban, egy harmadikkal elmész anyázni a PoliDilibe, a Törzsasztalon jópofizol kicsit, de közben benézel a hol lehet olcsón hotelszobát kapni ebéd utánra c. HUSZ-os topikba és a szeretődnek üzengetsz egy kicsit, stb.

Az ezer hasonló példában pedig ha mindenütt ugyanavval a hitelkártyával fizetsz, akkor persze hogy letolt gatyával állsz az utánad szimatolók előtt és éppen hajolsz a leejtett szappanért.
Előzmény: Törölt nick (188)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 203
azért a javára lehet írni, hogy sokakból kihozza itt a költőt :)
Előzmény: urál (201)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 202
Asszem lesz ez még tőbb is...
Előzmény: e_dora (200)
urál Creative Commons License 2007.04.02 0 0 201
Az lehet, de ott nem erőszakkal akarják lenyomni a torkomon! Az Index rosszabb már mintha a joggal megboldogult IKV-t feltámasztanánk, egyesítenénk a BKV-val és közös gyereket nemzetnénk az így létrehozott szörnyeteg és a földhivatal nászából.
Előzmény: e_dora (199)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 200
200 :p
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 199
de ott is ugyanez van, vagy vki ilyesmit írt korábban, nem? hogy freemaillel kell belépni?
Előzmény: urál (197)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 198
nem tudsz.. talán még az indafos se fog :)
Előzmény: Törölt nick (195)
urál Creative Commons License 2007.04.02 0 0 197
Egyenlőre az Origónál tudsz jobbat? Az a második legnagyobb fórum legjobb tudomásom szerint.
Előzmény: Törölt nick (194)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 196

a felhasználók személyes adatai (pl. a kilétük) szigorúan privátak (kéne legyenek)

 

valami fogalomzavar lehet nálad, ha ezt képtelen vagy felfogni

ha beraknék rólad vmi részeg szilveszteri fotót névvel, címmel, az megvilágítaná a különbséget a buszvezető téma és a privacy közt?

Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 195
Dora: Elnezesed kerem, nem akarlak innen is eluldozni. Felejts el mindent, amit ide irtam. Elnezesed kerem, komolyan.
Előzmény: e_dora (185)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 194
Megyünk. Na de merre vegyük az irányt?
Előzmény: urál (191)
kiskarácsonynagykarácsony Creative Commons License 2007.04.02 0 0 193
Csak az ott nem ajánlattétel, hanem a szerződés.
Előzmény: Törölt nick (186)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 192
Sot, a BKV se tegye!
Előzmény: missparker (190)
urál Creative Commons License 2007.04.02 0 0 191
Én holnaptól hagyom itt. Ma küldtem egy mélt itt és ha holnap nem sikerül megoldani a problémát, miszerint az indától függetlenül is fórumozni lehessen akkor levontam a konzekvenciát és én távoztam amíg ez az Inda tart.
Előzmény: Törölt nick (177)
missparker Creative Commons License 2007.04.02 0 0 190
Nem publikus szereplőkkel. az IRL adatokkal való visszaélés az egyik legsúlyosabb kihágás, amit itt el lehet követni. Ezt legalizálandó, az Inda összegyűjti ezeket, és _használja_ vmilyen célokra. Ne tegye.
Előzmény: Törölt nick (189)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 189
De ha mar szavakon akarsz lovagolni: Ez itt egy PUBLIKUS forum.
Előzmény: e_dora (185)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 188
Szavakon lehet lovagolni, a lenyeg ugyanaz: van egy szolgaltato, amelynek lehetosege lenne statisztikat kesziteni (es csunya dolgokra hasznalni) az altalam szivesen privatnak gondolt adataimrol. Csakhogy ezt mar ugy megszoktam, hogy fel sem tunik. Ezer hasonlo peldaval johetnek. A bevasarlo kozpontoktol az ettermekig, a moziktol az autokolcsonzokig, mindenhol ahol szolgaltatast veszek igenybe.
Előzmény: e_dora (185)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.02 0 0 187
Az indafos a jövő? Mert akkor elég szomorú jövő lesz az... ugye olvastad az 1984-et? Figyelni fogja a nagytestvér, hogy mit írunk, hova, mikor, mennyit, hány nicken, hány reklámot nézünk meg, ha nem eleget, akkor büntet... és ne mond, hogy ez paranoia, mert ha ez a tendencia, ha ez éri meg az indexnek, akkor ezt fogja csinálni, és kicsit sem érdekli - mint ahogy most GG-t és az indexet sem érdekli egyáltalán - hogy akarjuk-e, ill. jó-e ez nekünk.
Előzmény: cpix (146)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.02 0 0 186

Talan meglepo, amit irok, de a szolgaltatok altalaban onvedelmbol szabalyozzak a megszokottol erosebbnek tuno modon jogilag a szolgaltatas es a felhasznalok viszonyat.

 

Mint ahogy a bankok odairjak a tajekoztato aljara, hogy "ez a tajekoztato nem minosul ajanlattetelnek", mivel biztos lenne egy-ket barom, aki emiatt perelne oket.

Előzmény: kiskarácsonynagykarácsony (182)
e_dora Creative Commons License 2007.04.02 0 0 185
(megj. a tömegközlekedés aka PUBLIC transport, ami véletlenül pont a PRIVATE szó ellentettje, ezen talán el lehetne gondolkozni, mielőtt marhaságokat ír vki.)
Előzmény: e_dora (181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!