Keresés

Részletes keresés

Jaanet Creative Commons License 2004.10.04 0 0 326

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata a belga Wymar típusú műanyag nyílászárókról?

Kérek szépen információt róla, illetve megbízható, jó minőségű, de nem túl drága lehetőséget panelbe.

Köszönöm!

Tuskeboki es Tsa Creative Commons License 2004.09.30 0 0 325

Melyik cég vállalja új ablakban a szárnyak kicserélését, beszámítással?

Egyszer sem használt (új építésű házban) ablakok.

Nagyobb hő- és hangszigetelésűt szeretnénk.

FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 324

Ez igaz, csak a Dunaferr nekem olyan drabálisnak tűnt! A szomszédban megnéztem, ott ilyen van, és igen vaskosnak látszott, pláne a nálunk földszinten lévő, vagy 15 éves Romantikhoz képest.

Új építésű tetőtéri lakás, látom őket nap mint nap (a nappalimban pl. egy 32 tagos van, majdnem 3 m hosszú), hát akkor legyen esztétikus is - amellett, hogy nekem is pillanatok alatt meleg van -, és szerencsére volt is rá keret, hogy rászánjam plusz zsét a Dunaferrhez képest. Úgy gondolom, megérte.

Előzmény: viktor a takarító (322)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 323
ja igen, és nem én csináltam, hanem egy ajánlott gázszerelő, aki nem szólt semmit a lehetséges problémáról. nálam függőlegesen - egy síkban van kötve a radiátor, azaz nem a legjobb a hatásfoka, de még így is jól melegít, .
Előzmény: viktor a takarító (322)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 322
ez a jelenlegi lakásom pár évvel ezelőtti felújításakor történt. mondjuk nagyon szépen üzemel, pillanatok alatt felmelegszik, és jó meleget csinál, de a többi helyiség dunaferr radiátoraira sem lehet panaszom...
Előzmény: FLA (321)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 321

Azt írják, hogy a radiátorhoz adott egységcsomagban kadmiumotott közcsavar van, ezt teflonszalaggal tömítve kell felcsavarni és máris megnövelted pár dekáddal az élettartamot... De gondolom, így csináltad, nem?

 

Egyébként mi okból tettél rézcsöveket a rendszerbe?

Ha jól emlékszem, az ötrétegű ráadásul olcsóbb is, mint a réz, nem is beszélve az egyszerű kötéseiről és a hajlíthatóságáról.

Előzmény: viktor a takarító (319)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 320
Nem feltétlenül, úgy tudom, elég, ha vmi horganyzott szerelvénnyel elválasztod őket. Mindjárt utánanézek.
Előzmény: viktor a takarító (319)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 319

azóta megnéztem a gyermeteg honlapjukat, és rájöttem...:-((

nálam rézcsövek mennek a falban, márpedig akkor az aluradiátorom várrható élettartama 2-3 év, figyelembe véve, hogy már 3 éve fenn vannak....:-(((

 

talán ha műanyag csöves szakaszt iktatnék a rézcső és a radiátor közé...

Előzmény: FLA (318)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 318

persze! Miért, nem is nézted meg őket? :)

Vettem a fürdőbe tükröst is, nagyon szép.

 

Mindenképpen keskeny aluradiátorokat akartam venni, a Romantik és ez versenyzett, a Xhénia olcsóbb és szebb is volt hasonló műszaki tulajdonságok mellett, és ugyanúgy 10 év gari van rá.

Előzmény: viktor a takarító (317)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.09.30 0 0 317
én éppen az isten háta mögötti helyen vettem ilyen radiátorokat a fürdőbe és az előszobába. ezek egyébként alu radiátorok??
Előzmény: FLA (314)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 316
Most megnéztem a honlapjukat, nagyon szép, meg nagyon jó, hogy hat légkamrás profilt dobtak be a köztudatba, - de hogy csak 2,8 W/m2K-es üvegezéssel...
Előzmény: szatist (311)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 315

Ez az osztrák ismerős infója mennyire pletykaszintű, vagy van vmi tudományos magyarázat is arrafelé?

Hát nem tudom... nagyon szkeptikus vagyok...

nem szellőzik... mármint ha kinyitod? :)) vagy hogy érzéketlenül áll hozzá a műanyag keret a lakás páraháztartásához? Mert mondjuk a falazathoz képest eléggé elenyésző felület... Az allergiára, asztmára meg nem tudok mit mondani... és akkor az ember dobjon ki minden műanyag cuccost a lakásból?

Ezeket a szóbeszédeket jegyezd ugyan meg, de addig ne vedd komolyan, míg utána nem jártál és hozzáértőtől nem kaptál megalapozott magyarázatot.

Előzmény: VINCI (312)
FLA Creative Commons License 2004.09.30 0 0 314

Ezt ki mondta, hogy a műanyag ablaktól penészedik egy fal? :))

 

Nekem Xhénia radiátoraim vannak (szintén Balassagyarmat), gyönyörűek, jól melóznak, nem is tudtam, hogy már ablakokat is gyártanak... Mindenesetre Bp-en összesen egy darab istenhátamögöttilerobbanthelyen van egy üzlet-raktáruk, amit csak az talál meg, aki az életét teszi fel rá, és erős túlzással hosszabb az ebédidejük, mint a nyitvatartásuk...

 

Előzmény: szatist (311)
a torony egere Creative Commons License 2004.09.29 0 0 313
Jó estét Mindenkinek! Szeretnék megszabadulni 3db 150x150-es BNY tavalyóta egy kereskedés raktárában álló Sofa ablaktól! Ha Valaki tud segítsen! Az ára igen kedvező lenne. Köszönöm előre is!
VINCI Creative Commons License 2004.09.27 0 0 312
Hi!
Nemrég hallottam osztrák ismerősömtől, hogy a műanyag ablakokat sorra cserélik le nyugaton,mert az igaz hogy olcsóbb,de nem szellőzik úgy mint a fa,légúti ,asztmás betegségeket írnak a számlájára.
Szóval én a fa mellett döntenék ami lehet hogy drágább de rosszat nem hallani róla.
Meg azért szebb is.
Attól függetlenül iszonyúan nyomul be a műanyag ablak szép hazánk új lakásaiba dehát mindegy.
Megfelelően előkezelt és védelemmel ellátott faablakra még nem hallottam panaszt.
Előzmény: szatist (311)
szatist Creative Commons License 2004.09.27 0 0 311

 

 

  Sziasztok!

 

   Ablakvásárlás előtt állok, bár még az sincsen eldöntve hogy műanyag vagy fa legyen, de azért már a piacon szétnéztem. A kérdésem a következő lennne:

Tud valaki valami tapasztalatot mondani a XHÉNIA fantázianevű műanyag ablakokról?Azt hiszem hogy Balassagyarmaton gyártják,és elég korrekt árakról beszélnek mind az ablakár mind a beépítés díja tekintetében. A másik kérdésem a FAGÉp-es borovi ablakokkal kapcsolatos . Nincs ebben valami becsapás? Túl olcsónak tűnnek a többi ugyanilyen kategóriájú termékhez képest. Egyáltalán rá lehet arra jönni, hogy valójában borovi fenyőből van -e az ablak? Mert egy laikus szerintem ezt meg nem állapítja. Láttam az ablakokat, esztétikailag a drágább ablakok sem szebbek .

 

Sok rosszat hallottam már az YTONG-műanyag ablak párosításról . Ennek lehet valóságalapja? Vagy csak a faablakkal foglalkozó kereskedők terjesztik ezt? Múlt héten felhívtam az YTONG központban egy mérnököt, az még nem is hallott ilyenről, hogy a műanyag ablaktól megpenészedne a fal. Véleménye szerint teljesen mindegy hogy milyen ablak van bennt, a lényeg hogy a falazat a technológiának megfelelően legyen rakva .    

piddy Creative Commons License 2004.09.10 0 0 310

Baltavári B-rekord redőnyszekrényes áthidaló ügyben érdeklődök, akinek van tapasztalata vele/véleménye ossza meg!

Web lapon jól néz ki, valóságban még nem láttam, az egyik barátom kipróbálta náluk Fehérváron és azt mondta akad és zörög.

 

Mi mi lehet jó alternatíva?

Köszönöm előre is!

csokis3 Creative Commons License 2004.08.19 0 0 309

Hali

 

Ha bemész számolj be a tapasztalatokról a fórumozók épülésére.

 

Csokis

Előzmény: viktor a takarító (308)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.08.19 0 0 308

köszi!

azt hiszem, benézek hozzájuk...

Előzmény: csokis3 (307)
csokis3 Creative Commons License 2004.08.19 0 0 307

Hali

 

Nem , ez bruttó.

A fa rétegragasztott és hossz toldott.

Állítólag Vaskúton gyártja a Fenster-x Kft.

 

Csokis

Előzmény: viktor a takarító (306)
viktor a takarító Creative Commons License 2004.08.19 0 0 306

Hali!

 

ez ugye nettó ár?

egyébként a fa rétegragasztott, és az ablak alapkezelt?

 

vat

Előzmény: csokis3 (305)
csokis3 Creative Commons License 2004.08.19 0 0 305

Sziasztok

 

Van valakinek FAGÉP kft. által forgalmazott ablak beépítve?

Kaptam tőlük egy árajánlatot és meglepően olcsók.

Boroviból egy 150x150-es KFNY-BNY 52950 HUF 1.1-es üveggel.

A homecenterben van bemutatótermük.

 

Kösz   Csokis

 

 

monyesz Creative Commons License 2004.08.16 0 0 304

Haver Lamur !

 

Hát tökéletesen síkba nem tudom lehet e rakni, mert egy keretbe a lexant is be szokták fogni. De ha egy tetőtéri ablaknál megoldható a vízelvezetés, akkor ennél is. Viszont ez házilagosan nem fog menni, szakembert kell keresni.

 

Vasalatot nem lehet cserélni ? Garancia mennyi rá ? Alkatrészt árulnak hozzá ?

Előzmény: Haver Lamur (302)
SAti Creative Commons License 2004.08.15 0 0 303

Sziasztok!

 

A pénteki nap folyamán végre sikeresen beépítették a rég megrendelt ablakainkat.

Kicsit korán érkeztek a munkások, 9h helyett már 1/2 8-kor csöngettek. Nembaj, amig ők szedelőzködtek a kocsiból, addig mi összekapkodtuk magunkat és kirámoltuk a konyhából az étkezőgarnitúrát az erkélyre. (Ha meg már kinnt volt, akkor természetesen kinnt is reggeliztünk...)
Amig behordák a cuccokat a konyhába, addig elpakoltam a szoba ablak melletti sarkából az asztalomat, a tengernyi kábellel együtt.
A konyhában elég hamar kikapták az ablak keretét, nem is csoda, repedt szét az egész, olyan állapotban volt. A belső párkányt a helyén hagyták. Miután felkerült az új ablakkeret a helyére, 8db csavarral a panelhez rögzítették és ezután jött a szokásos PUR habozás. Mig itt száradt a hab, addig a szobában kapták ki a keretet. Itt már kellett fűrészelgetniük, hogy kiszedjék, de csak sikerült. Nem tudom, hogy hogyan, de felhozták a 10-dik emeletre a 210*150-es keretet és berakták a helyére. Itt 14db csavar tartja a keretet a panelhez. Itt is telinyomták PUR habbal a rést a keret és a panel közt, majd visszatértek a konyhába. Addigra megszáradt a hab, a fölösleget szépen levágták pengével, majd jött a réstakaró toktoldók méretre vágása. Ezzel tököltek sokat, de a jó munkához idő kell...
Kivülre felrakták a fémpárkányt, belülre meg egy műanyagpárkány került ráültetve a régi fapárkányra. Ezek után a szobában is levágták a felesleges PUR habot, majd itt is felrakták a toktoldókat meg a párkányokat.
A végeredmény: modern kinézetű ablakok, amik végre nem vetemednek, nem kell a kinyitásukhoz feszegetni őket, és ablakpucolásnál nem kell szétszedni őket... :-)
A fémgőzölögtetés miatt egy kicsit zöldes az üveg, de ezt nem venni észre könnyen. Én is csak úgy fedeztem fel, hogy a konyhában a hűtőre rányitott ablakon keresztül nézve enyhén zöldesnek látszik a fehér hűtő.
Jövőhéten hozzák a reluxákat, addig is lepedőkkel védekezünk a nap ellen. Főleg reggel zavaró a normális sötétítés hiánya, de ezt a pár napot csak kibírjuk addig...
A szerelők valamikor 2h-után fejezték be a munkát, szóval több mint 6órát eltartott a két ablak lecserélése. De szépen, pontosan dolgoztak, többször feltakarítottak maguk után. Volt mit, mert a PURhab darabkák meg a műanyagreszelékek mindent beterítettek.
Asszem ennyi, márcsak a reluxaszerelés van hátra...

 

 

Üdv:
SAti

Haver Lamur Creative Commons License 2004.08.08 0 0 302

monyesz:

 

Köszi ezt a lexant, néztem a weblapot, az adatlapja nagyon bíztató, de hogyan kell elképzelni a beépítését ? Én tetősíkba szeretném, hogy ne emelkedjen ki semennyire sem, mert körben cserép lenne minden oldalról. Nem túl nagy felületen, de néhány sor cserépnél mindenképpen több kellene. Nem láttam még ilyet, hogyan kellene beépíteni ? Ez üvegszerűen átlátszó, vagy átlátszatlan fényáteresztő ? Kb árakat tudsz ?

 

Akkor ez a siegenia vasalat ez lutri lesz ? Azért is kérdezem mit tudtok erről, mert én is csak a Rotoval találkoztam. Az meg ugye a valamikori Elzet majd Elzet - Certa .

 

Kösz mindent !

 

Üdv: Haver Lamur

 

Előzmény: monyesz (300)
monyesz Creative Commons License 2004.08.07 0 0 301
Vasalat: Maco vagy Roto, amit használni szoktak.
Előzmény: Haver Lamur (299)
monyesz Creative Commons License 2004.08.07 0 0 300

Haver Lamur !

 

Lexan az anyag neve, amit keresel. Átengedi a fényt, két rétegű, közte légréssel és a két rétegeket is összeköti az anyag bizonyos távolságonként. Egy hátránya van, hogy ha veri az eső vagy ráesik valami, akkor zajos, kopog. Egyébként strapabíró és nem is öregszik el a fény hatására. Többet itt találsz: http://www.ferroglobus.hu/index.php?akt_menu=616 

Lexan üregkamrás polikarbonát a rendes neve...

Előzmény: Haver Lamur (299)
Haver Lamur Creative Commons License 2004.07.31 0 0 299

Sziasztok !

 

Tetőcsere előtt állok, és a garázs és egy kisebb tároló tetejébe szeretnék valamit - minek is nevezzem - ami a fényt beengedi, de a hőt se be se ki. Nem igazán ablak, mert nyitogatni nem akarjuk. A régen volt üvegcserép-féle szerű, csak jobb hőszigetelő kellene. Mi ez és merre keressem ?

 

Az ablakcserébe már belevágtam. A vasalatokban nem vagyok elég tájékozott, szinte mindenki Roto -t ajánlott, de amit rendeltem abban Siegenia Favorit Standard van. Tudja valaki, hogy ez mit jelent ? Mi a különbség közöttük ?

 

vatawna:

írta:

Egyébként felmerült (írtam is korábban), hogy az erkély falara, nem a hagyományos ajtó + két ablak megoldást tesszük, hanem teljesen üveg, mint egy terasz esetén szokott. Találkozott már valaki ilyennel? Mondjuk kissé elrettentő az ára, 300 e Ft-os ajánlatot kaptam szerelés és redőny nélkül, csak az anyag.

Ez NAGYON brutál ár !  Ugyanerre a konstrukcióra (240 x 240 nyílásra) ennyiért harmonikaszerűen csukódó műanyagkeretes üvegablakot mondtak. Én erre olyat rendeltem, hogy talpig üveg a kertkapcsolat miatt, de csak 65 cm fix üveg a többi 180 cm az középen felnyíló/bukó ajtó. Ez a szerkezet 3 kamrás fehér műanyagból 1,4-es k (vagy U ?) értékkel, szállítással, ki- és beszereléssel, tartozékokkal 115 eFt. Nagyobb fix üveg esetén még olcsóbb lenne.

 

Bulika2:

Küszöb ügyben kompromisszumot kötöttem, mert a műanyag ajtóra felárárt tudnának tenni kellemesen lapos aluminium küszöböt, de akkor nem lehet bukó/nyíló az ajtó csak nyíló! Aztán megegyeztünk, hogy a beszerlésnél majd figyelnek, hogy ne legyen 5 cm-nél több semmiképpen. A mostani 3 cm-es küszöb után ennyit megér nekem.

 

Üdv: Haver

bigedy Creative Commons License 2004.07.29 0 0 298
Sziasztok!!!! Tetőtérbe kellene tetősíkba ablak. A kérdés az hogy műanyag,alumínium vagy fa??? Laikusként azt mondom, hogy műanyag vagy alumínium de vajon ez ilyen egyszerű??? A tetőfedő Veluksot ajánl de majdnem ez a legdrágább én meg tudnék ismerőstől gyári áron szerezni műanyagot??? Vajon mi a jó?? Szivessen meghallgatnám a véleményeteket!!!
hade21 Creative Commons License 2004.07.20 0 0 297

Hi!

 

Lexaa!

Nekem 2 hónapja cserélték a nyílászárókat. Kivülről semmi nem látszik, de belül iszonyatos volt a rombolás! :o( Nem a szakin múlott, ő szvsz kitűnő munkát végzett, de az 50-es években épült tégla házak már csak ilyenek.

Azóta küzdök szabad hétvégéimen gipszkartonnal eltüntettni a leomlott vakolatot, a töredezett tégla felületeket (és újfent bebizonyosodott, hogy milyen fakezű vagyok).

Ha ajánlatot kérsz, erre a részre feltétlenül térjetek ki!!

A kivitelezők egy része ezt is felvállalja, persze külön díjért. Lehet, hogy egy kőműves, vagy gipszkartonozásban jártas ezermester olcsóbban bevállalja.

A takaróleces megoldás egyszerűbb lehet, de iszonyat drága!

 

Üdv.
HAttila

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!