Keresés

Részletes keresés

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 70

Nagyon jó lenne jövőre ide is ellátogatni, de lehet hogy Zomba már  kicsit messze van. Értő társasággal jobban esik a kirándulás mint egyedül.

Hétvégén kimegyek a Hortusra, hátha ők is ott lesznek.  Bár új növényt szerintem jobb tavasszal venni.

Előzmény: anblock_italia (68)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 69

Lesz még szülinapom ! :)

Előzmény: anblock_italia (67)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 68

http://www.rappaykerteszet.hu/

 

 

Ha ide is ellátogatnánk, akkor itt valószínűleg kapnánk. Annak idején én is itt vásároltam, de sajnos az enyém elhalálozott. Úgy 5-6 éve építettük be a földszinti fürdőszobánkat, korábban ott remek teleltető hely volt, olyan 13 fok körüli átlaghőmérséklettel, közvetlen napfénnyel nem, de azért fénnyel. Sajnos a pincei teleltetés sok növényemnek nem jött be, így most már nem is nagyon erőltetem különlegességek vásárlását, de azért szívesen körülnéznék náluk:-)

 

Amúgy rendelni is lehet tőlük, ha jól tudom, de nem postán, hanem személyes átvétellel valamilyen vásáron, mert mindig képviseltetik magukat szinte minden olyan lehetőségen. Fehérvárcsurgón is ott voltak, sajnálom, hogy akkor nem vettem észre őket, csak mostanában nézegettem a programfüzetet és abban láttam.

Előzmény: Lora1213 (62)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 67

Pedig nálad biztos az is csodás lenne..., be kell szerezni!:-)

Előzmény: Lora1213 (62)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 66

Nem tápozom, sőt már locsolni sem fogom.  Ilyenkor már eresz alá teszem, és félrefordítom a cserepüket.

Előzmény: Lilike9 (65)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 65

Nekem ilyen fajtám nincs, de a többiből is most 1 kirohadt de melyik?? majd télen elválik ha virágoztatom őket majd csak észreveszek ki hiányzik a sorból.

 

Te tápozod még Őket?

 

A tél végén vetett amarillisz magoncok nagyon szépen fejlődnek, bevált a magról való szaporítása.

kb 10 félét poroztam keresztül kasul

 

 

Viszont a nagy hagymáimban a csigák iszonyatos kárt tettek van olyan amiről a fele levelet leették:-((

Magoncokból is dézsmáltak de az nem vészes.

 

 

Hibiszkuszt mikor lehet szaporítani?

Előzmény: Lora1213 (51)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.19 0 0 64

Köszönöm!!!! :) Nagy örömmel elfogadom! :))))))

Előzmény: Lora1213 (57)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 63

Nemrég kaptam piros akácot. Arról mit kell tudni ?

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 62

Nem, az nincs. :(

Előzmény: anblock_italia (61)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 61

Biztos nekem is úgy kellett volna csinálnom, de amikor már elkezdtem  komolyabban foglalkozni vele, akkor már nagyon erősen kifelé hajlottak az ágai, ahol jöttek az új hajtások, nem volt más választás. Őszintén megmondom, nem emlékszem, hogy milyen volt egész kicsinek. 

 

Na valamit nem láttam nálad, Kék pillangó virágot! Olyanod tényleg nincs? 

Előzmény: Lora1213 (58)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 60

 

Azért az már nagyon a múlt...., bár éppenséggel most is lehetnének ott nagy leanderek, meg valószínűleg lesznek is, hisz amik vannak, azok is nőnek, de most már nagyon zavarna az ilyen zsúfoltság, szeretem látni a kertet is. Nem is tudom hogy bírtuk, hogy ott bujkáltunk a sok leander között. 

Az volt a barátaim utolsó nyara..., azért is kezdtem aztán bele a "nagy átalakításba", hogy eltereljem a figyelmemet. Nagyon hiányoznak.

Előzmény: Lora1213 (59)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 59

A teraszod mindig elvarázsol, és látom még ott van a barátod is.

Előzmény: anblock_italia (52)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 58

Emlékszem, akkor beszéltünk is róla.   Amikor az enyém még csak egy szál volt, kapott egy bambuszpálcát.  Aztán ahogy sűrűsödött, kapott még kettőt. Ha jól emlékszem most három pálca van köré szúrva, és tavasszal amikor még ki sem hajtott, egy szál damillal körbetekertem.  Ez tartja a rengeteg oldal/mellék hajtást egyenesen, és ez kívülről nem látszik.

Előzmény: anblock_italia (55)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 57

Ha gondolod viheted az enyémet, hátha Téged jobban szeret.

Előzmény: f.ildikó (54)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 56

Igen, most,mikor pár napja találkoztunk:-) Majd adhatok rizómákat tavasszal, ha csak most el nem rohadnak ebben a sok nedvességben:-(

Előzmény: f.ildikó (54)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 55

Azt még egyelőre nem találtam meg, de ezt igen, ekkor, 2011-ben volt a legszebb, de volt vagy egy méter az átmérője. Olyat szeretnék én is, ami felfelé nő inkább, az enyémet képtelenség lett volna úgy nevelni, mert szerteágaztak a tőnél már az ágai.

 

Előzmény: Lora1213 (35)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.19 0 0 54

Nagyon szép! Régóta szemezek vele, egyszer már próbáltam is teleltetni, de a tél végére eltűnt a növény. :) :( Mint kiderült túllocsoltam és egyszerűen elrohadt szegény...... talán pont Te mondtad, hogy nem szabad télen locsolni.

Na de.... most már felvértezve ezzel a tudással, megpróbálkozom vele újra! :)

 

Előzmény: anblock_italia (49)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.19 0 0 53

Nagyon szép, bár nekem ez a mostani színe nagyon bejön! :)

Előzmény: Lilike9 (34)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.19 0 0 52

Keresgéltem neked képet a mesevirágaimról, azt éppen nem találtam, de annyi "kísértetet" láttam, akár növények, akár virágok, akár leanderek, akár állatok képében, hogy eléggé felzaklattak... 

 

Ez egy 2009-es kép, olyan távolinak tűnik, pedig csupán 5 éve volt.

 

Előzmény: anblock_italia (49)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 51

Van valakinek Amarylis Pappilio hagymája ?   Nekem évek óta van, rengeteg sarjhagymát leszedtem már róla, de még egyszer sem virágzott. Mi a titka?

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 50

Óóó!  Ez nagyon szép !   Én egyből árnyékos helyre tettem, Talán az volt a baj. A napos ablak túl meleg volt neki.

Előzmény: anblock_italia (49)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 49

Én sose szoktam visszacsípni, szépen szokott lógni, mint a muskátli. 2006 májusában "állítólag" (a kép tanúsága szerint) ilyen volt, de eztán már hamarosan mindig el kellett tenni onnan, mert égett, és gond volt, hogy hová tegyem. Bezzeg a leandereknek meg kevés volt a nap. Bár akkoriban talán még nem. Mostanában eléggé elhanyagolom őket.

 

 

 

Előzmény: Lora1213 (48)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 48

Az idén nem csíptem vissza, nagyon ritka lett. Tavaly megzabálták az atkák. Máskor lisztharmatos lett. Mindig van valami bánata.

Előzmény: anblock_italia (45)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 47

Üdv. Persze, sokan visszavágják ilyenkor..., illetve most már inkább csak a behordás előtt közvetlenül, ki tudja milyen őszünk lesz, és most már nem lenne célszerű úgy teleltetni, hogy nagyon friss hajtások vannak a növényeken. Szóval úgy október közepén lenne célszerű, de ha van hely a teleltetőben, akkor inkább tavasszal.

Előzmény: TomiRio (46)
TomiRio Creative Commons License 2014.09.18 0 0 46

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy ilyenkor még valaki szokta visszavágni a leandereit? Én tavasszal szoktam csak v de a sok esö (vagy nem tudom mi miatt) felkopaszodott pár...

anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 45

De mi vele a gondod? Én úgy szoktam, hogy télen teljesen szárazon tartom és valamikor februárban kiszedem a rizómákat a földből, és elültetem őket, így március végefelé, persze úgy, hogy a lakásban tartom, már hajtani szoktak, tavasz végétől meg virágozni. Nekem az velük a gondom, hogy nehezen találok olyan helyet, ahol viszonylag szépek is, de nem égnek meg. Még tán júniusban bírják a napos helyet, de később már égnek.

Előzmény: Lora1213 (44)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 44

A növény akkora mint aminek láttad, csak több rajta a virág.

Mesevirágom rózsaszín és lila van, de annak tartásában nem vagyok sikeres.

Harmadszor és utoljára próbálkozom vele.

Előzmény: anblock_italia (42)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 43

Igen, sajnos a golgotákat nem láttam kinyílva, még korán volt hozzá, de már a zöldje is gyönyörű volt:-)

Előzmény: Lora1213 (41)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 42

Na most vagy nem érzékelem jól, hogy mekkora az az asztalka, amin most van, vagy netán visszavágtad azóta is, mert akkor mintha nagyobb lett volna..., vagy talán akkor még nem nyílott rajta ennyi virág, mert lazábbnak emlékszem. Mindegy, gyönyörű!:-)

Mesevirágod van lila is? 

Előzmény: Lora1213 (41)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 41

Igen, ez az, de őt is fedél alá hoztam az eső elől.

 

Még két szépség...

     

Előzmény: anblock_italia (40)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!