Keresés

Részletes keresés

Iszak Iszakievics Stajn Creative Commons License 2010.05.25 0 0 12467
Nagyon érdekes írás.

És az egyik legkeményebb kritika az egyház felé, amit eddig olvastam.

Ugyanakkor nem akarja mindenestül felégetni az egyházat. Miért is akarná? Azzal a kritikája is csak vesztene hiteléből.

Semmi pedofilvédés nincs benne.
Előzmény: MayItBe (12466)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.20 0 0 12466

 

Na, akkor ezek szerint legalább egy ember elolvasta rajtam kívül ... :-)

 

Több, mint érdekes írás, nem igazán tudtam eldönteni, hogy mentegetni akarja a pedofil papokat, vagy csak simán lefesti, hogyan történik meg egy ilyen dolog a valóságban ...és aztán azt írja, le, hogy ő, mint érintett, ebből mire következtet?

A rideg, elviselhetetlen környezete tett utalások persze felfoghatók kritikaként az egyház felé is ... nézőpont kérdése, hogy ebbe ki mit lát bele.

 

(Az újság szerkesztői, dolgozói, ahol eredetiben megjelent, sokat vitáztak, hogy leközöljék-e - ezek szerint biztosak voltak benne, hogy ki fogja verni a biztosítékot sokaknál.)

Előzmény: Törölt nick (12465)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.20 0 0 12465

Szerintem ez az ember megzakkant.

Avval mentegetni egy pedofilt, hogy a környezet - aminek kialakulásásan maga a pedofil is részt vett - rideg, elviselhetetlen volt, és csak a molesztálás révén jutott "szeretethez", egy orbitális marhaság.

 

 

 

 

Előzmény: MayItBe (12457)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.19 0 0 12464

 

Mivel erről van topic, sokat nem is akarnám ragozni, de azért a "termékenység" rovat esetében jónak tartanám a szeretkezések száma/világra jött utód számítását, hogy lehessen még jobban pontosítani, ki él istennek Semjénnek tetsző életet. Az időpontok vezetésére pedig lehetne egy kis füzetkét ajándékozni a templomi szertartás végén (előtte úgysincsen ilyesmire szükség, ugyebár ...:-).

 

Előzmény: düdüklü tencere (12462)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.19 0 0 12463

 

Értettem én, ezért próbáltam meg szűkíteni, mire is gondoltam ... :-)

(Azt is gondolom még, hogy tudnád árnyalni, bár a "fehér por" esetében azért nem biztos. A fű más dolog, de ott meg én sem lennék ennyire szigorú.

Majd eccer, élőben, árnyalhatsz ...:-)

Előzmény: düdüklü tencere (12461)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.18 0 0 12462
Nem árt azt tudni, hiszen amikorra majd kötelező lesz, akkorra legyen egy szép, teljeskörű lista.
Asszonynak kötelesség, lánynak dicsőség, nihil novi sub sole. :)
Előzmény: MayItBe (12459)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.18 0 0 12461
Oké, nem mennék bele, mert akkor idecsődül egy tonna troll, csak jelezném, hogy tudnám árnyalni a véleményedet. :)
Előzmény: MayItBe (12458)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.18 0 0 12459

 

...és a mai napra rendelt szent evngyéliom: Semjén Zsolti bácsi - nevén a Forradalmi Orbán-Semjén kormány - immáron intimpistáskodni is szeretne ..

 

 

 

A peteérésre is rákérdezne a fidesz?

 

A javaslat szerint a népszámlálás során az adatszolgáltatás a természetes személyek esetében kiterjedne a nem, a születési időpont, a lakóhely, a családi állapot, a családi állás, a termékenység, az iskolába járás, az iskolai végzettség, a személyek és háztartások megélhetési forrása, a foglalkozás, a munkáltató és munkahely, a közlekedés, az utazás, az egészségi állapot, az állampolgárság, a vallás, a nemzetiség, az anyanyelv, a nyelvismeret, a lakáshasználat jogcíme, valamint az üdülőtulajdon összeírására.

 

MayItBe Creative Commons License 2010.05.18 0 0 12458

 

...lehet, pontosítanom kell: a fehér porra gondolok itt, amit felszippantanak, tűvel szúrnak, tabletta formájában lenyelik, lenyeletik. Meg azokra, akik ezt árulják, szállítják, terjesztik, felügyelik, meggazdagszanak belőle és hasonlók.

 

Előzmény: düdüklü tencere (12456)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.18 0 0 12457

 

Ajánlom figyelmébe az erre tévedőknek:

http://www.es.hu/?view=doc;25869

 

 

düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12456
És ezt hogy? :)
Előzmény: MayItBe (12448)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12455

 

Pedig jó lenne, ha figyelmeznél az ilyesmikre! :-)

Minidg csak a rosszat jegyzed meg te is ...:-D)

 

Előzmény: RontóPál (12454)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12454
Hinnye, ezt elfelejtettem!:-)
Előzmény: MayItBe (12453)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12453

 

Azt környezetvédelmi okok miatt már nem forszírozzák. Mint tudjuk, újabban a zöldirányzatok is kezdenek elterjedni az egyház berkein belül.... :-)

 

Előzmény: RontóPál (12452)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12452
"miközben zakatolnak az iratmegsemmisítők ezerrel,"

A máglya másra is használható lenne!.-)
Előzmény: MayItBe (12451)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12451

 

Beszélnek arról is, hidd el - miközben zakatolnak az iratmegsemmisítők ezerrel, sűrűn fohászkodnak, hogy most aztán tényleg ne maradjon semmiféle nyom, sehol ...

:-)

 

Előzmény: hypertension (12450)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12449

 

Örvendetes, hogy ez a legnagyobb problémájuk ... irgylésreméltóan nyugodalmas életük van, még ebben a pedofíliával tarkított, vérzivataros időszakban is. Viszont szépen összepasszol azzal, hogy őszentsége imádkozik a szegényekért ... Érdekes lenne, ha mindenki így állna hozzá a témához.

Nem tudom, mit szólna hozzá, ha a hívek, mikor jönnek az egyházi adóért, vagy mikor perselyeznek a misén, a pénz helyett azt mondanák: "Imádkozunk önért, meg az egyházért is...!"

:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (12446)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12448

 

Szar ügy... részemről az összes drogterjesztőt, szállítót, árust (illetve a "futtatójukat") örökre kivonnám a forgalomból.

Mindenki értse úgy, ahogy akarja.

 

Előzmény: Törölt nick (12445)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12446
Előzmény: Törölt nick (12445)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 12445
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.12 0 0 12444
Mivé válik ez az üzenet, mire megérkezik a mi katolikusainkhoz?
Pár jelző kicserélődik, esetleg éppen pont az ellenkezőjére, mondd már. :)

Azon kacagok, hogy amikor én mondtam ezeket a mi bigott hithű katolikusainknak, akkor elzavartak a picsába, oszt vajon lesznek-e annyira következetesek, hogy Ratzingert is elhajtsák? :)
Előzmény: RontóPál (12443)
RontóPál Creative Commons License 2010.05.12 0 0 12443
http://www.oecumene.radiovaticana.org/ung/Articolo.asp?c=392036

„Az egyházat nem külső ellenségei üldözik leginkább, hanem tagjainak bűnei” – XVI. Benedek szavai az újságírókhoz"

„Nem pusztán kívülről érik támadások a pápát és az egyházat, hanem az egyház szenvedése éppen belsejéből, az egyházban lévő bűnökből fakad. Ezt mindig is tudtuk, de ma valóban rettenetes kép tárul elénk: a legnagyobb egyházüldözést nem a külső ellenség okozza, hanem az egyház belsejében fellelhető bűnök. Az egyháznak tehát nagy szüksége van arra, hogy ismét megtanulja a bűnbánatot, elfogadja a megtisztulást, megtanulja egyrészt a megbocsátást, másrészt az igazságosságot. A megbocsátás ugyanis nem helyettesítheti az igazságszolgáltatást”

Jó kis coming-out!:-))
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12442
Nem lepne meg, ha a felekezeti részösszegek összeadása kiadná a falu teljes lakosságát. Úgy háromszor. :)
Előzmény: MayItBe (12437)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12441

 

Nem lehet. A nő bemutatkozott a telefonban és tudom, hogy mivel foglalkozik, milyen kapcsolata van a plébániával. Ez nem olyan nagy falu ... másrészt meg utánkérdeztem (szomszédok), hogy őket is hívták-e és mindenki, akivel beszéltem, megerősítette, hogy igen.

 

Előzmény: Törölt nick (12440)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12439

 

Hihetetlen-e, vagy sem, így történt.

 

Előzmény: Törölt nick (12435)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12438

 

Tippeljél! :-D)

(Tegnap reggel hallottam a reggeli híradásban valamelyik adón erről a háborúságról, el is tátottam rendesen a számat ... de ebből megint az jön le, hogy bármennyit is prédikálnak a szeretetről és hasonlókról, itt most megint az van leszarva, de magasról, a többi erkölcsi útmutatással egyetemben.)

 

Előzmény: düdüklü tencere (12434)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12437

 

Közben az is kiderült - a "felméréssel" kapcsolatban -, hogy itten felekezetek közötti versenyfutás is folyik:ugyanis az evangélikus közösség (ami jóval összetartóbb, nyüzsgőbb, hogy ne mondjam: életrevalóbb módon létezik a faluban), pontosan tudja (gondolom az előbbiek miatt), hogy kik is tartoznak közéjük és ez a szám jelentősebb annál, mint amennyien a katolikus misét egyáltalán látogatják. Ezért most mindenáron be kell bizonyítani - ezt szó szerint így adta ki a plébános a "felmérést" végző hölgynek -, hogy a katolikusok akkor is többen vannak.

Szar ügy, hogy csak papíron - de nekik úgy látszik, ez a lényeg ...

 

Előzmény: düdüklü tencere (12432)
MayItBe Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12436

 

Nem csodálom .... ott már elkezdődött a jövő!

:-)

Előzmény: brother.panda (12429)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.11 0 0 12434
A Magyar Kurír vajon mit ír róla? :)
Előzmény: Törölt nick (12433)
düdüklü tencere Creative Commons License 2010.05.10 0 0 12432
Naja, így könnyebb híveket kimutatni, mint úgy, hogy valóban kedvelhetővé teszik a cégüket. :)
Na, de szerencsére mi tudjuk, hogy a talált pénz csak akkor boldogít, ha azt egy normális entitás találja, afrikai államok és totalitárius szervezetek az ilyesmitől csak még mélyebb anyagi és/vagy morális nyomorba süllyednek.

Vicceske még ez a zsámbéki meccs is a nővérek és az atyák között, milyen kár, hogy lényegében azt is csak a gyerekek szívják meg, de hát isten útjai kifürkészhetetlenek, ugyi.
Előzmény: MayItBe (12426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!