Keresés

Részletes keresés

tacsi69 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36499

"A horgászhely elhagyását követően a kifogott hal élő állapotban történő elszállítása vagy annak kísérlete"  => 3 honap - 3 ev

Akkor alaposan agyon kell verni a halakat, ha feleledne egy is es kifogsz egy rosszkedvu halort , eltilthat 3 evre is.

Vosseler Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36498

A kocsiban tartom, de ha egyedül megyek valami isten háta mögötti helyre pecázni, (ami esetleg a "fekete sereg" által is látogatott környék) akkor az oldalamon van. 

Hétköznapokon, nyilván én sem hordom magamon. (elmúltak azok az idők és helyzetek az életemben, amikor szokszor kellett "készültségben" lennem.  értse mindenki úgy ahogy akarja!)

Előzmény: Rendszer.hiba (36496)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36497

Így van, horgásszunk...!

 

Hétvégén néztem nagyot!

A kolléga közel 14 kg-os harcsát fogott az RSD-n fenekezve keszegezés közben.

20-as monofil főzsinór, 10-es fonott horogelőkén 10-es horog és pop-up volt a cucc...

De ez nem minden, egy héttel előtte ugyanígy ugyanezzel egy 6 kg-os harcsát hozott a partra.

Már nagyon viszket mindenem, mennem kellene horgászni egy kihagyott év után...

Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36496

Ugyanezt írtam le én is ... :)))

 

Bár úgy vélem, a témát kiveséztük. Engem speciel teljesen hidegen hagynak a lőfegyverek... :)  Azt viszont vallom, hogy ha valaki nem érzi magát biztonságban, annak ezek jó alternatívát jelenthetnek. 

Amúgy még a rendőr cimborák nagy része is úgy van ezzel, hogy hiába vihetné magával, otthon hagyja... pecázni megy, s nem rendőrködni ... :)) Gondolom, Te sem állandóan fegyverrel a "zsebben" mászkálsz.

 

Inkább pecázzunk.

A hét végén megint elugrom a Tározóra, pecázunk délelőtt, és dobó-tesztelgetünk délután ...

Előzmény: Vosseler (36495)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.13 0 1 36495

Mégegyszer leírom:

A tartásához nem kell engedély, a viseléséhez kell.  (benne is van a nevében.  "fegyverviselési engedély".

Otthon tarthatod, akár töltve is, de utcára, csak kitárazva viheted. Autóban sem tarhatod töltve. 

A viselési engedély feljogosít, hogy utcán, ruha alatt, rejtve és töltve (nem csőretöltve, csak betárazva) valamint autóban, szintén töltve hordd. 

Tehát nem a tartásához kell az engedély, hanem a viseléséhez.

A gumilövedékes fegyver ugyanez, de azt pl. tömegközlekdési eszközön, nem hordhatod betárazva.

Töltve, utcára, kizárólag viselési engedély birtokában viheted ki mindkettőt.  (ennek értelemszerűen az alapja, hogy papíros fegyver kell hogy legyen, amit 5 évente vizsgáztatni is kell)  A viselési egedélyt nem kell megújítgatni, de egy fegyverre, csak egy embernek lehet engedélye és minden fegyverhez, másik engedély kell. 

Előzmény: Rendszer.hiba (36489)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36494

Csak most szólsz? A francba... nincsen. :))) 

Most félhetek attól, hogy elkobozzák a bojlidobó csöveimet. :) s ha nincs szerencsém, még az etetőanyagos csúzlimat is... :)))

Remélem, hogy a leszúró karóim és az evőeszözeim megmaradhatnak... :))

Előzmény: L_áma (36491)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.13 0 1 36493

Ne keverjük a fegyvertartási és a fegyverviselési fogalmakat. A Tacsi kollégának lehet szüksége olyan eszközre, amivel esetleg megvédheti magát. No mármost azt nem engedélyköteles valamivel èrdemes megtennie. Mert ha egy ilyennel nem hadonászik, csak ott van a táskájában, a kutya sem fog vele foglalkozni, senki sem fogja szét túrni a cuccait. 

Hozzáteszem, sohase legyen szükség rá, nem a vadnyugaton vagyunk. Nem véletlenül más megoldásokat javasoltam... De neki is egy élete van...

Előzmény: östermelő (36492)
östermelő Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36492

Két éve már nem áztattam a madzagot de azért fejben horgászom még.

Amint a kapun kívül vagy onnantól csak viselésivel lehet nálad megtöltve a gáz-riasztó,természetesen gumi nem lehet benne.

 

Ezt olvassátok végig és ne akarjatok lövöldözni,max gázspré-darázsírtó.A horgászat a kikapcsolódásról szól.

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1734255&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9084863

Előzmény: Rendszer.hiba (36489)
L_áma Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 36491

Engedélyed van rá?

 

:)

Előzmény: Rendszer.hiba (36490)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.13 0 0 36490

Még egy bojlidobócsővel is jó vagyok kb 120 méterig... Soroztam már meg seggfejt ... :) Fáj az, mert kopogósra szárított bojlikat használok ... :)

Előzmény: L_áma (36488)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.13 -1 0 36489

Hidd el, ezt egészen biztosan bizony rosszul tudod. A gáz-és riasztó pisztoly NEM engedélyköteles. Itt egy felsorolás, hogy mihez nem kell engedély:

 

http://www.kaliberinfo.hu/cikkek/mihez-nem-kell-engedely/

 

Csak az èlesfegyverből átalakított gázpisztolyok engedélykötelesek. A C1 kategóriás, gumi kilövésére  is alkalmas gáz-és riasztófegyverek sem engedélykötelesek, pusztán csak lejelentéskötelesek. A 2020  előtt forgalomba került használtakkal meg tele a net, senkit sem érdekelnek ... :) 

Előzmény: Vosseler (36486)
L_áma Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36488

Itt 500m széles a víz, és még is an spiccek alatt kell menni. Meg..... mint láttad a videjón, hátulról üvöltetni a zenét.... aztán iszkolni, mikor felvettem egy követ. 

Előzmény: Vosseler (36485)
baada2 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36487

mikor jo nagy a nyuzsi be kell szolni a vizirendoroknek, h. alkohol es jetezes egyutt nem josag. jonnek hamar es csend lesz a vizen.

itt egy felettunk egy bejelentett jet-es felvonulas volt. jott a yard biztrositani, azzal kezdte, akinek van lajstrom az mutasson be mindent es fujjon szondat. ha ezeket rendben talata lehetett menni, akinek nem volt lajstrom azt vizre se engedtek szallni, mert nem tablaval jelolt sportolasi teruletrol indultak

Előzmény: L_áma (36483)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36486

Leírtam, hogy mihez kell engedély. 

Kés is lehet nálad, 8cm-nél nem hosszabb pengével.

A gázpisztoly engedélyköteles, a gumisra nem is adnak ki viselési engedélyt.

Előzmény: Rendszer.hiba (36477)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36485

A Hármas Körösön, kevés van az ilyeneknől és a gyors hajókból. (bár egy 5m-es ladik, egy 20-as motorral is elég becsületesen tud menni)

Mégis állandóan hőbörögnek a pecások hogy "mi a faszért nem tartják be a sebességkorlátozást, miért mennek százzal?"

Egy:

   Nincsenek hozzászokva eléggé. Szoktam is mondani neki, hogy jöjjenek el a Dunakanyar környékére és itt meglátják, mi az, hogy hajóforgalom!

Kettő: 

  Ne gondolják azt, hogy a Körös, csak a pecásoké!  Te pecázni szeretsz, ő meg hajózni.  ...és nem fog a 100 méterenként ülő összes pecásnál lelassítani. (azt már föl sem fogják, hogy ha siklásban van egy test, akkor lényegesen kisebb farhullámot csinál és másodpercek alatt elmegy előttük, mint aki csak félgőzzel túrja a vizet, fél perces elhaladással)

Három:  (...és ez a lényeg)

   A Hármas Körös, egy fő, viziközlekedési út, ahol nincs sebességkorlátozás.  Más kérdés, hogy akinek esze van, az óvatosan hajózik, keskeny folyó és mert érheti meglepetés, ha egy kicsit is nem ott megy, ahol lehet. (mint a Tisza tavon, nyári víznél, ahol némely helyen csak onnan tudod, hogy karó van a víz alatt, hogy vagy kurvára ismered, vagy áll a madár a tetején. (mintha a vizen állna, mert 2 centivel a szint alatt van a karó vége)  Én már mentem neki egynek, szerencsémre, épphogy csak pöfögtünk, de így is leestem a padról. 

Előzmény: L_áma (36480)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36484

szerencsere nalunk az also Tiszan tiltva vannak.. remelem marad is igy. Na pont ezert fogok allandoan lefele zsilipelni iden a felvizrol...

Előzmény: L_áma (36483)
L_áma Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36483

Ezek itt le-fel flangálnak lajstrom nélkül is. 

Előzmény: baada2 (36482)
baada2 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36482

ahol ki van jelolve a vizisport, ott barmilyen jet szabadon koszalhat. ahol nincs kijelolt palya, ott csak a hajolevelesek mehetnek, jogsival. hajolevelet csak egy bizonyos meret felett kap es teljes kotelezo felszereles es minden egyeb hajora vonatkozo szarsag igaz ra is

Előzmény: L_áma (36480)
L_áma Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36481

Van az, mikor az ember a motoros csónakkal befordul valami mellékvízre. Aztán ahogy halad befelé, egyre kevesebb gázt tart a motoron. Már csak alapjáraton pöfög, de annyira csend van, annyira békés a környezet...... madarak, halak..... rudi iszik a parton..... 9 röfi fetrend a part menti iszapban...... hogy aztán leállítja az ember, és evezővel, azzal is finoman, teszi meg a benti néhány kilómétert.

 

Aztán ez a szarkupac bejön, és ezt műveli:

 

https://videa.hu/videok/emberek-vlogok/feregjet.mp4-fereg-http-lama.blogsite.org-3tviszupJVxdcDav

L_áma Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36480

Asszem úgy van /nem biztos/, hogy a kijelölt szakaszokon "sportolhatnak", a ki nem jelült helyeket csak közlekedésre, a kijelölt pálya megközelítésére használhatják. Mindenféle korlátozás nélkül.

 

Magyarán, a jogalkotó nem beleszart a tányérba, hanem csak a peremére, aztán belelökte..... 

 

A baj az, hogy tízből nyolc nem képes viselkedni, és a kijelölt területen nem is "sportol", mert ott nincs közönség, akinek megmutathatja.

Ellenben, a kikötőtől a pályáig egy jobb délelőttön akár 20-30-szor is "közlekedik".

 

 

Előzmény: tacsi69 (36479)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36479

ezek a Dunarol nincsenek kitiltva? Mert az elo Tiszan tilos menniuk pl, itt a Tisza to amin nem tiltott, es hiaba folyik a viz a regi Tisza agba is itt, mehetnek azon is mivel az is teruletileg a Tisza to :-(

Előzmény: L_áma (36475)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36478

No, már csak az ilyen ótvar dajdaj üvöltetéséért járna az FGM-148 Javelin ... Csak hogy a további, emberiség ellen elkövetett bűncselekményeknek elejét lehessen venni ... :)

Előzmény: L_áma (36475)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36477

Direkt olyan eszközöket soroltam fel, amiket egyszerű beszerezni, nem kell hozzájuk engedélyt beszerezni, és ha nem feltűnősködik ezekkel, akkor az égegyadta világon semmi baja nem lesz. Viszont talán valós biztonságérzetet adhat, sőt, akár a testi épségét is megmenthetik ezek, ha mégis eksön van.

A kést, bár a legkézenfekvőbb, szándékosan nem javasoltam. Tanultam késharcot is, tudom, hogy könnyű elvenni, és bizony esélye sincs egy gyakorlottabb ember ellen, rosszabb esetben a saját késével fogják helyben hagyni. Olyan eszköz kell, ami által elkerülhető a közvetlen kontakt, hiszen gond van a gerincével is. Így lehet esélye... 

Előzmény: Vosseler (36476)
Vosseler Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36476

" gázspray vagy gázpisztoly, gumilövedékes pisztoly, csapággolyós csúzli"

Én engedélyes fegyvertartó vagyok.

Ebből a spray-t használhatod, minden komolyabb következmény nélkül, de a többit nem. 

A csúzli is fegyvernek minősül, amennyiben emberre, állatra lősz vele.

A gáz/riasztó fegyvert, csak magáningatlanon belül használhatod az ingatlan tulajdonosának engedélyével, valamint a saját lakásodban, kertedben, önvédelem céljából.

Utcán, csak fegyverviselési engedéllyel hordhatod, töltve, ruha alatt rejtve, valamint autóban is tarthatod töltve.  (engedély nélkül, töltetlenül sem hordhatod az utcán, autóban szállíthatod)

Gumilövedékest pedig sehogysem hordhatsz töltve, engedélyt sem kapsz rá. 

A gyakorlati használatról pedig kisebb regényt lehetne írni, de mindent megtalálsz a neten. 

Előzmény: Rendszer.hiba (36473)
L_áma Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36475

Én egy agresszív állat vagyok. Rúgtam már szét buetoothos zenegépet a Gemenc közepén egy zátonyon, és pisáltam már bele piknikes kosárba........ komoly sikert aratva a környékbeli pecások közt.

 

És ezek is csak azért ússzák meg, mert gyorsabbak mint én......

 

 

 

Előzmény: Rendszer.hiba (36474)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.12 0 1 36474

Azokon a részeken sincs ingatlan ... Hanem már évek-évtizedek óta meglévő divat az, hogy emberek-társaságok kvázi kisajátítanak-kiülnek és őriznek maguknak vízparti helyeket, mintha az övék lenne. Foglalt hely nincs, ahogy az benne van az engedélyben... de az pl legális, ha áprilistól-októberig folyamatosan van ott valaki és horgássza azt. Akik nem tudják ezt megoldani, azok az agresszív hangember kismalacok...  Úgy vélik, attól, hogy néha kijárnak oda, netán leszúrnak karót oda, a vízben lesúlyoznak egy etetést jelző petpalackot, akkor az az övék.

Lehetne megoldást találni erre a helyzetre, évről-évre szóba kerül az "illetékesek" asztalánál is ... De vannak ennél sokkal súlyosabb-komolyabb problémák is ...  Pl hogy el lepték a vizet a mindenféle száguldozók... rendszeresen borítanak vízbe pecást és kajakost, és szinte horgászhatatlan csónakból nyáron, nap közben... valamint ivadékhalak milliárdjai pusztulnak el ezek miatt ...

Előzmény: Vosseler (36464)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36473

Jó, lehet, nem 10 év ... hanem 12 :)  is akár ... :)

Nagyon ritkán szakadok be még akadós terepen is, mert igyekszem úgy összeállítani a szerelékemet, hogy meglegyen a fokozatos szakítószilárdság erősödés. Ha mondjuk 10 kilót bír a főzsinór, akkor az előkezsinór amit kötök, az már csak 7-8 kilót bír. Ha elakad a horog, az had maradjon bent... egye fene ott ahol van ... :))

Ha viszont nagyon kagylós (márpedig a Tiszán, és a tározón iszonyatos mennyiség van), akkor úgy kötöm a gégszereléket, hogy a főzsinórom közvetlenül ne érjen a fenékhez, ezért kb 80 centis Leadcore-t használok, s abba a forgós ólmot szorosan rögzítem a gumival. A Leadcore-t nem vágják el a kagylók, s az ólom amúgy is nehezen akad el.

 

A lakásban a helyedben én nem melegítgetném az ólmot még szintérezéshez sem...  Sőt, igazából nem is szórakoznék színterezéssel .... :D

 

Már régebben is beszélgettünk a megkéselős meg ne aludj el meg ilyesmi fenyegetőzőkről. Nem kell tőlük megrettenni. Az ilyeneket nyugodtan fotózd le, vagy szólj pár jóbarátodnak, esetleg a rendőröknek vagy halőröknek... No meg többnyire az ilyenek csak hangemberkednek.

De ha úgy érzed magad biztonságban, akkor szerezz be pár mozgásérzékelős riasztót, no meg valami önvédelemre alkalmas, de nem engedélyköteles eszközt. Pl gázspray vagy gázpisztoly, gumilövedékes pisztoly, csapággolyós csúzli stb ...  A komolyabb dolgokat nem sorolom, mert jobb a békesség ... :))) No meg találékonyak az emberek. :)

Előzmény: tacsi69 (36457)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36472

Nekem még igazi "békebeli" sütőeszközöm van már vagy 25 éve ... Boronatárcsa. :D

Bizony jó vastag az anyaga, ezért van súlya is... Kiváló cucc,  könnyű tisztítani, s jól tartja a hőt. Tök jó sütni rajta mindent. Még rántottát is akár ... :)

Előzmény: baada2 (36466)
NO__P Creative Commons License 2024.03.12 0 1 36471

Elnézést ezért a karakterhibáért isten bocsássa meg.

Cserélhető mind a négy láb ezért " lapra szedhető" :)

Előzmény: lapar (36463)
tacsi69 Creative Commons License 2024.03.12 0 0 36470

Tisza tavon, az abadszaloki medence bejaratatol visszafele, az erdos oldalon, ahol lesz helyem

Előzmény: Vosseler (36464)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!