Keresés

Részletes keresés

Volt tüzér Creative Commons License 2007.07.01 0 0 6706
Csak hogy tudd: Már működik a "hozzuk le Gary Powers-t" szimulátor a kereked nélkül is. Pláne, hogy nekünk nem is elég egy kerék, hanem rögtön hat kell. Az SA-2 üteget - ami mellesleg nem is létezik - még csak be se kell pakolni a szimulátorba, mert már benne van. Ha jobban figyelsz, akkor időnként azon megy a vita, hogy a megkopott emlékeket hogyan tudjuk felfrissíteni a szimulátor segítségével.
Előzmény: Törölt nick (6705)
UV_59 Creative Commons License 2007.06.30 0 0 6703

Egy apróságot valamennyi progi használónak.

A követésre való áttérés (jobb egérgomb) nem automatikus célkövetést, hanem a program által meghatározott pontosságú kézikövetést szimulál. Az automata követésen még törjük a fejünket legyen-e létjogosultsága, illetve legyen-e beépítve, összefüggésben a nyitott csatorna megjelenítésével. Mellesleg, ha automata célkövetés lenne, nem feledkeztünk volna meg az ARU áramkör működése következtében fellépő, az indikátorokon is látható erősítésszabályozásáról (céljel amplitúdó és vevőzaj csökkenés).

Mindenkinek kellemes szórakozást a használathoz.

Az ERŐ legyen Veletek!

Előzmény: Volt tüzér (6701)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 6702
Köszi szépen az infót! Ki is próbálom!!!
Ja és Szia !
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.30 0 0 6701
Nincs kerék, helyette az indikátorok alatti sávban bal egérgombbal lehet mozgatni a szögeket. Az "A" mezőben a két indikátor közötti terület alatt a távolsági kerék is helyettesíthető. Jobb gombbal tudsz automata követést csinálni, és ha vége, dupla jobb gombos kattintással tudod az automata követést visszavenni. Valahol az 5000. hsz. környékén vannak róla képek, ott megjelenítette Hpasp a kérdéses mezőket is. Az eredetihez képest annyival rosszabb, hogy itt egyszerre csak egy dolgot tudsz állítani, nem úgy mint régen, hogy két kézzel ment mindhárom kerék.
Előzmény: Törölt nick (6699)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 6700
Bocsi az előbbiért I62V-t akartam írni!!!!
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.30 0 0 6699
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, miért nem látom az I64V-n a kerekeket !????
Igy sajnos egyáltalán nem tudok célt elfogni!
Amúgy gratula a progihoz nagyon szuper!
Hpasp Creative Commons License 2007.06.29 0 0 6698
Ha SZNY-nál szektoros kutatást kapcsolok, nem tudom mozgatni a "kerékkel" a függőleges nyalábot. Így elég nehéz keresni.

Ez az egy programhiba javítva.
(ver:755)
Előzmény: Hpasp (6694)
Hpasp Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6697
A jelenleg letölthető 0.754-es válltozat amúgy tele van még hibákkal, ezért sem reklámoztam :)
Hpasp Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6696

Még egy tipp a zavaró célok ellen...

... mivel tudjuk hogy Asulukban nem használtak passziv zavart (dipólfelhőt), ezért indítás után "azonnal" is be lehet kapcsolni a rakéták rádiógyujtóját, így megspórolhatod az I87V módszert. (persze éles esetekben ez már nem működik majd:)

 

I62V pult bal oldalán a "RAB OT VM" kapcsoló az indítás után adott idővel élesít, és ez nem függ a cél távolságának mérési hibájától...

Hpasp Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6695

Magyarországon hogy lehet gyakorló lövészetet folytatni? Addig jó, hogy megfogom a célt, de nem tudok "indítani."

 

A progi doku alkönyvtárában van pár leírás, valamelyik végén ez is le van írva.

Előzmény: Sgt. Elias (6691)
Hpasp Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6694

Ha SZNY-nál szektoros kutatást kapcsolok, nem tudom mozgatni a "kerékkel" a függőleges nyalábot. Így elég nehéz keresni.

 

programhiba.

Az "A" képernyőn tudod.

 

Ha megvan a megfogás, a középső, távolsági követés nem kapcsol automatikusan, mint eddig. Hogy tudom elindítani?

 

Igen, távolságban is el kell fogni a célt. A távolsági jelet rátekered, jobb gombbal kattintassz...

 

Volt, hogy pl. szögvisszaverőre szépen rámentek a rakétáim, aztán csak elhúztak mellette, nem volt robbanás. Mit csinálhattam rosszul?

 

A rakéták rádiógyujtóját a K3 parancs kapcsolja be, a távolsági jel előtt.

Ha a távolsági jel a cél mögött van, akkor a rakétáid elhúztak a cél mellett, kikapcsolt rádiógyujtóval...

 

Zavaró célnál ugyanez, zavarjel közepére vezettem, T/T mód, mégsincs robbanás.

 

Zavarnál is kell ismerni a cél távolságát a fentiek miatt.

(Cél magassága imeretében I87V rávezetési módszer számol hozzávetőleges távolságot)

 

(Zavarnál amúgy hiába kapcsolgatom a frekvenciát, meg sem érzi.)

Bizony, ez csak a régi analóg zavaroknál ér valamit, a korszerű (1980 utáni) zavarok esetén semmit.

 

tényleg jó lett volna, ha a P-12/18 mellé veszünk PRV-t is az átdobáshoz, úgy sokkal simábban menne!

 

De nem vettünk :)

Előzmény: Sgt. Elias (6689)
ex-Volhov Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6693

Szia!

 

Egy kis segítség!

 

A távolsági követés nem automatikus (ahogy a szimulátor is a valóságot kívánja imitálni).

A rávtinak ezért volt három kézikereke.

A szögekben történő elfogás, követés úgy látom megy. Amikor ez megvan, kattincs a "A"gombra (I-32 egység), az egérrel atávolsági jelet állitsd a célra, nyomd meg. Így távolságban is meglesz az "automatikus (ASZ) követésed. 

 

Zavaró célnál elfogod szögekben a zavarjelet, rávezetési mód T/T-I87, és az APP kapcsolót ugyanebbe az állásba kapcsolod (I-62 3 állású kapcsoló).

Ügyelni kell arra, hogy az I-87-es berendezés előre beállított értékek szerint számítja a cél nem ismert távolságát.

Ezt a műszerek és a tervtébla adatai alapján neked kell a távolsági kézikerék forgatásával beállított nagassággal indítani.

(Ha szögekben megvan az elfogás, a távolságot úgy kell beállítani, hogy a magasságmérő műszer adatai megeggyezenek, vagy kicsivel nagyobbak legyenek a tervtábla (térkép S gomb) által megadott adatoknál). 

 

Remélem jól és érthetően írtam le.

Előzmény: Sgt. Elias (6689)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6692
Q panelen a két analóg műszer között egy kapcsoló. Azt jobbra 1, 2, 3 állásba kapcsolva az adott csatornán lehet imitált rakétát indítani. De csak a kapcsolt csatornán.
Előzmény: Sgt. Elias (6691)
Sgt. Elias Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6691
+ kérdés: Magyarországon hogy lehet gyakorló lövészetet folytatni? Addig jó, hogy megfogom a célt, de nem tudok "indítani."
Előzmény: Sgt. Elias (6689)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6690

Utolsó bekezdésedhez:

Hát persze. Hiszen direkt úgy csinálta meg az orosz. Ami nálunk a csóróság miatti spórolásból adódott, az itt az oldalon már ki lett vesézve néhányszor. Emlékeim szerint PRV-vel a saját célmegjelölés (átdobás) nagyszerűen működött volna, de így PRV nélkül barkácsolni kellett valamit, hogy helyszögben egyáltalán mozdítani lehessen valamit.

Előzmény: Sgt. Elias (6689)
Sgt. Elias Creative Commons License 2007.06.28 0 0 6689
Letöltöttem a szimulátor legfrissebb verzióját, és a követkető problémáim/kérdéseim vannak:

Ha SZNY-nál szektoros kutatást kapcsolok, nem tudom mozgatni a "kerékkel" a függőleges nyalábot. Így elég nehéz keresni.

Ha megvan a megfogás, a középső, távolsági követés nem kapcsol automatikusan, mint eddig. Hogy tudom elindítani? (távolsági nélkül csak T/T módban sikerül néha találatot elérni.

Volt, hogy pl. szögvisszaverőre szépen rámentek a rakétáim, aztán csak elhúztak mellette, nem volt robbanás. Mit csinálhattam rosszul? Zavaró célnál ugyanez, zavarjel közepére vezettem, T/T mód, mégsincs robbanás. (Zavarnál amúgy hiába kapcsolgatom a frekvenciát, meg sem érzi.)

+megjegyzés: nagyon profi munka, tényleg élvezet próbálgatni!
+2 megjegyzés: tényleg jó lett volna, ha a P-12/18 mellé veszünk PRV-t is az átdobáshoz, úgy sokkal simábban menne!
ex-Volhov Creative Commons License 2007.06.27 0 0 6687

Sziasztok!

 

Jó a letöltés.

Alig értettem belőle valamit, de valószínűleg az alacsony észlelhetőségű (és nem láthatatlan) lopakodók felderítési lehetőségeiről volt szó és kép, valamint az ellenük történő vadász rávezetésről és rakéta  célmegjelölésről.

Láthattunk benne jónéhány érdekességet. 

Előzmény: 5N87 (6686)
5N87 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 6686

 

 Sziasztok!

 

 Ez sem rossz, oroszul tudók előnyben:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cg997WJJRTw&NR

 

 

 A lényeg 3:06 és 3:10 között van. Sajnos működés közben már csak filmen láthatjuk. :(((((

 

 Laci

Kavics78 Creative Commons License 2007.06.27 0 0 6685
"maximum legcsavaros dronokat es helikoptereket tudnak lelolni"-Lelövik azok az apache-ot meg a chinook-ot is!
Előzmény: Törölt nick (6680)
LeX Creative Commons License 2007.06.27 0 0 6684
http://www.youtube.com/watch?v=KEB-W-KK3dE
Kraz videó, a 3:20-nál Vegát cürgölnek vmi parádén.
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.23 0 0 6683
Be. Én is ott leszek jóval korábban.
Előzmény: mezenguz (6682)
mezenguz Creative Commons License 2007.06.23 0 0 6682
...megyek...:))

Volt tüzér!

Teszem azt, ha valaki korábban ér oda, beengedik 18:00 előtt is?
Előzmény: Volt tüzér (6679)
UV_59 Creative Commons License 2007.06.22 0 0 6681

Természetesen én is ott leszek.

Minden topikos írónak-olvasónak ajánlom én is a részvételt. Hpasp kolléga által készített Volhov programot kezelőknek pedig közvetlen lehetőség lesz szakmai kérdéseikre választ kapni. Uff! Nálunk meg éppen jég esik! Remélem holnap jó időnk lesz.

Előzmény: Volt tüzér (6679)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.21 0 0 6679

Még nem írtam arról, hogy a Múzeumok Éjszakája alkalmából mi lesz Zsámbékon a program.

Na akkor most:

Elméletileg 18.00 órakor kezdődik a külön ez alkalomra tervezett program. Nemcsak a múzeum produkálja magát akkor, hanem a már jó ideje ott fészkelő színházi bázis is.

Legelső a múzeum lesz, egy a légvédelemről és a múzeumról szóló előadás lesz. Remélem tetszeni fog, mert én szenvedek vele már egy ideje.

Utána a már ott lévő kiállítási tárgyak között tartunk egy tárlatvezetést, azt tervezzük, hogy ezúttal mindent meg lehet nézni.

Állítólag van valami botanikus lélek, aki bemutatja a terület különleges növényeit. Én is csak most tudtam meg, hogy vannak ilyenek.

Ezután némi amatőr énekkar fog katonadalokat énekelni. Hogy kik ők, azt nem tudom.

Ekkor a terület egy ideje működő funkciója fog érvényesülni, vagyis a színházi bázis fog valamit előadni.

Állítólag utoljára a volt SZNR fedezék előtt lesz valami koncert. Hogy milyen lesz, azt nem tudom, de emlékeim szerint a hely akusztikája valami borzalmas. Ha végig ott maradok, az azért lesz, hogy ezt meghallgassam.

Mindennek vége lesz hajnali kettőkor. Ha ez valakinek nem elég, akkor hajlandó vagyok reggelig a technikáról magyarázni. De azt megemlegetitek! :)

Hpasp Creative Commons License 2007.06.21 0 0 6678
Ott leszünk.
:)
Előzmény: Volt tüzér (6664)
iM Creative Commons License 2007.06.21 0 0 6677
Az nekem pont jó lenne. 4-re megyünk kerti bulira, előtte megpróbálok kiugrani Zsámbékra. Holnap már tudok pontosabbat.
Előzmény: Volt tüzér (6674)
Qqberci Creative Commons License 2007.06.21 0 0 6676
Igaz, hogy szó nincs arról a cikkben, hogy az oroszok fölé akarják küldeni, de azért csak vegyél jó sok laptopot...
Előzmény: Törölt nick (6675)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.21 0 0 6674
Kb. szombat délelőttől, aztán tart, ameddig tart.
Előzmény: iM (6673)
iM Creative Commons License 2007.06.20 0 0 6673
Kb mikortól leszel ott?
Előzmény: Volt tüzér (6672)
Volt tüzér Creative Commons License 2007.06.20 0 0 6672
Hát csinálj magadnak. Nem olyan nehéz.
Előzmény: iM (6671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!