Keresés

Részletes keresés

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2977

at X60-ason sajna nincs. Vannak ehhez hasonló 12.1-es laposok, amiken van, de azok meg ált. nem SATA-sak és hegy pénzbe kerül bele egy normális méretű SSD, főleg hogy nemritkán 1.8"-es. Eddig csak az X60-at találtam, ami többnyire létezik is használtpiacon; értelmes árban és SATA-s. (cserébe csak VGA csatija van)

Előzmény: y3k (2976)
y3k Creative Commons License 2012.07.26 0 0 2976

Nincs rajt valami hdmi csati?

Előzmény: mintAdarab (2974)
maflatoxin1 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2975

LG IPS235V-BN-el van valakinek tapasztalata?

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2974

sajna laptop mellé lenne, így a kártya nem opció; de legalább már ezt is tudom!  :)

Előzmény: y3k (2973)
y3k Creative Commons License 2012.07.25 0 0 2973

Matrox kártyával igen...

Előzmény: mintAdarab (2971)
Cse-Zo Creative Commons License 2012.07.23 0 0 2972

Ugyan nem monitor, de ahhoz kapcsolódik:
Eladó sorba kerül a monitorkalibráló eszközöm: egy ColorVision Spyder2 Suite. Rendelkezem a Pro verzió használatához szükséges serial number -el, így valójában Pro perzióként használható

Ha valaki nem professzionális monitort használ, de szeretné, ha a monitoron látott színek pontosak legyenek, akkor ez egy elengedhetetlen eszöz

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.22 0 0 2971

D-SUB-on keresztül bevállalható még az 1600x1200-as felbotás?

soul-tan Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2970

Csodálkozom, hogy még eddig senki se postolta:

 

DELL IPS '12 körkép

 

Elsősorban olyan fotósoknak, akiknek szűk a keret és megelégszenek az sRGBvel.

mintAdarab Creative Commons License 2012.07.20 0 0 2969

Régi 20"körüli 1600x-as PVA-t szerintetek érdemes még venni, vagy azoknak nagyon ki van már a lelke?

Előzmény: mintAdarab (2968)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.18 0 0 2968

Köszi, igen, azokra emlékszem, csak gondoltam van más alternatíva is  :)

Előzmény: Mercutio_ (2965)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2967

Az itt leírtak alapján keresgélj/törölj esetleg, ha nem törölhető a file akkor az Unlocker nevű programot rakd fel és azzal töröld.

Előzmény: Davidon (2966)
Davidon Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2966

Van egy sRGB Color Space Profile ami nem törölhető...

WCS profilokat is kigyaluljam?

Előzmény: [Goon] (2963)
Mercutio_ Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2965

Árultak itt és prohardveren korábban használt 19"-os EIZO-kat 30 körül, esetleg keress rá, hátha...

Előzmény: mintAdarab (2964)
mintAdarab Creative Commons License 2012.07.16 0 0 2964

Egy kis 12.1"-es laptop mellé tudnátok ajánlani 19-es vagy annál kisebb használt monitort, aminek legalább 1024-es felbontása van és esetleg HDMI bemenete? A panel mindegy, csak ne TN-Film legyen. A jelenlegi laptopon annyira gyenge a panel, hogy még válogatásra sem alkalmas, nemhogy utómunkára...

Ha lenne mondjuk 15-16"-es, akkor a 800-as felbontással is együtt tudnék élni.

Köszi

[Goon] Creative Commons License 2012.07.13 0 0 2963

Kalibrálás előtt töröld az összes beállított színprofilt....

Előzmény: Davidon (2961)
ikajli Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2962
Ha ez boldogít, akkor elmondom, hogy én egy i1 Display 2-vel jutottam ugyanerre az eredményre 5 - 6 különbözô monitorral. A kalibráló eszköz szerintem kb. ugyanaz. Mindenki, aki látta az eredményt, a fos szót találta a legtalálóbbnak. Gondolom nem boldogítt. :)
Előzmény: Davidon (2961)
Davidon Creative Commons License 2012.07.12 0 0 2961

Kalibrálásban szeretnék segítséget kérni, ha van itt vki aki jártas a dologban!

Egy X-Rite i1 display Pro-val küzdök most már egy ideje, és kezd tele lenni vele...

Adott egy alapból kékes laptop monitor (Samsung), kalibrálás után még szarabb, de zöldes... Segítség kellene. Köszi!

DimensionSeven Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2960

Üdv!

 

Régi jó 19 collos Philips katódsugárcsöves monitorom úgy tűnik a végét járja (kb. 10 éves úgyhogy nem csoda), úgyhogy kénytelen voltam szétnézni az aktuális monitor piacon.

 

Bevallom férfiasan el vagyok veszve...

 

Elsősorban fotóretusálásra alkalmas monitort keresek, ami megközelíti a CRT kontraszt-és színviszonyait. Játékra nemigen használom a gépet. Az sem baj, ha rá lehet kötni a TV-t (analógot is akár), de nem feltétel. Túl nagy ne legyen, mert egyrészt nem vagyok krőzus, másrészt viszonylag gyakran költözök.

 

Ja és lehetőleg ne keljen még egyszer annyit beruházni egy kalibrálóba, hogy használható is legyen. Vagy ez manapság már alap?

Kleroo Creative Commons License 2012.06.17 0 0 2959

U2311-> nekem ilyen van.
BAROMI JÓ!
Ennél több nem fontos,hacsaknem milliókat keres az ember a fotókkal,és mégtöbb múlik a dolgon.
Remek felbontás,élesség,gyönyörű színek,tónusok,átmenetek. Egyetlen tekintetben nem kiemelkedő,ez pedig a fekete.
Bár egy sima TN paneles vackot még így is gyaláz,de összességében ezen a területen lehet jobbat is kapni(persze leginkább drágábban)
A masszív,tankszerű,praktikus,tökéletesen beállítható kialakítását már nem is említem :)
Szerintem megfizethető árkategóriában egyértelműen a legjobb.

2312-es utódja is jó. Fél órát néztem egymás mellett a kettőt,mire különbséget láttam.(hajszálnyit gyengébb a 12-es,de ha ehhez fél óra kellett,hogya nüansznyi különbséget megtaláljam,nem hiszem,hogy nagy probléma :) )

Előzmény: htam (2956)
peet30 Creative Commons License 2012.06.15 0 0 2958

Üdv!

 

Tanácsot szeretnék kérni....

Laptopot keresek fotózáshoz!Külső munkákhoz és képek fotózás közbeni visszanézéséhez...

Windows alapút....tudom h a betekintési szög szűk és TN panelesek,de a mobilitás miatt szükségem van rá...és nem 300-400ezret akarok érte adni...

A lényeg az lenne ,h kb színhelyes képet lehessen rajta beállítani....

Milyen Márká és típus lenne erre megfelelő a mai technikában?

Nemrég vettem egy samsungot,de kissé lilás kékes képe van,szóval egy alap felhasználónak tökéletes és szép a kép,de képkorrekcióra alkalmatlan.....Kalibráltattam műszerrel,de egyszerűen a kalibrált ICC profilt,amit a linkelt leírás szerint(http://monitorguru.hu/lap/modul/kat/cikkek/k/tesztek_review/c/Windows7_monitor_display_driver_ICC_color szakszerűen lett feltelepítve,minden újraindítás után felülírja a saját beállításaival....Nem lehet egyszerűen más színprofilt elfogadtatni vele....alapértelmezésben az én profilom látszik,de ő mégis a sajátját jeleníti meg.....

Azt mondta néhány nálam okosabb,h talán azért mert 2 videókártya van benne egy integrált intel és egy Nvidia....és ugrál közöttük,attól függően,h milyen alkalmazás fut...

Nagyon megköszönném,ha vki tudna segíteni v van ebben tapasztalata,h megoldjam ezt a problémát,v ajánl olyan típust ami a fentebb említett paramétereket tudja....

 

taminol Creative Commons License 2012.05.20 0 0 2957

Kifutott termék, érdeklődjön!

Előzmény: htam (2956)
htam Creative Commons License 2012.05.19 0 0 2956

tapasztalata van valakinek ezekről?:

 

(fotózáshoz kell CRT után)

 

HP ZR22W

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/hp_zr22w

 

Dell 2209WA

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_2209wa__rev_a02_

 

Dell U2311h

http://monitorguru.hu/bolt/termekek/dell_u2311h__fekete__

 

 

y3k Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2955

45-50 az uj ara, nyilvan ez alatt valamivel, de erdemesebb latogatottabb helyeken hirdetni.

Előzmény: kukac jani (2953)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2954

utómunka :)

Előzmény: kukac jani (2953)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.18 0 0 2953

Bocs, persze nem válogatás, hanem utó munka.  Mennyi lenne a reális ár?

Előzmény: y3k (2952)
y3k Creative Commons License 2012.05.17 0 0 2952

Nem kifejezetten utomunkara valo tipus, az iranyar meg csoppet huzos...

Előzmény: kukac jani (2951)
kukac jani Creative Commons License 2012.05.16 0 0 2951

Eladó egy Samsung SyncMaster S24A300B,     24" LED-es monitor, eredeti dobozban. Fotózáshoz vettem, képeket válogatni, de nem igazán használtam ki. Fél éves, kb 10szer volt használva. Hibátlan, gyári állapotban van. További részletek:


http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/monitors/led-monitors/LS24B300BS/EN  

 

irányár: 45e Ft

email: kristof.holvenyi@yahoo.com

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.10 0 0 2950

Sziasztok.

Ki milyen panelos monitora esküszik? PL: VA, C-PVA, S-PVA, IPS, NT
Mi a különbségek?

Meg erről a monitorról szeretnék egy két véleményt  ?

benq EW2730V

Köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.05 0 0 2949

Sziasztok, keresek Eizo L568, Eizo FlexScan S1921 vagy egyéb PVA paneles monitort. 19"-osnak kell lennie.

y3k Creative Commons License 2012.04.18 0 0 2948

Vagyik vissza a fene, de a melohelyemen TN elottt ulok, s ah tehetem nem nezek ra, a szem faj tole, s raadasul tele van durva megjelenitesi hibakkal, a 2ms nem hazudik, mindent bealdozott erte a Samu..

Előzmény: ph5.5 (2947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!