Keresés

Részletes keresés

cobranco Creative Commons License 2021.12.31 0 3 10704

Az év utolsó napján, amolyan összegzésként, zárszámadásként, néhány spontán összedobott idei fotóval szeretnék, magam és a „stáb” nevében  köszönetet mondani és egyben, sikerekben,  egészségben gazdag Boldog Új Évet kívánni minden mélyen tisztelt látogatónak, akik jelen voltak, kommenteltek, visszajeleztek itt és egyéb más felületeken, ezzel kifejezve érdeklődésüket az iránt, amit Én /Mi/ legjobb tudásunk szerint igyekeztünk csinálni, figyelmükkel, jelenlétükkel megtiszteltek, aktív vagy passziv formában hozzájárultak a „Cobranco-project” létezéséhez.

 

BUÉK 2021.

 

 

orygabor Creative Commons License 2021.12.26 0 2 10703

Neked is, valamit jövőre további boldog kilométerek ezreit!

Előzmény: cobranco (10702)
cobranco Creative Commons License 2021.12.23 0 3 10702

Európa egyik legszebb és talán legirigyeltebb országában tett kerékpáros kalandozásinkból készült „roadmovie” első részét ajánlanám megtekintésre. A különleges hangulattal átszőtt pazar látványvilágot igyekeztem egyedi kommentárral is fűszerezni. Remélem sikerült…

 

Tartalom: A Swiss-canyon” /Svájci Grand-kanyon/ a svájci Graubünden kanton, de talán az egész Alpok egyik leglátványosabb természeti képződménye. Évente több ezer látogatót vonzó geológiai különlegesség a túrázók, raftingosok és „adrenalin-kedvelők” paradicsoma. A 11, fantasztikus helyekre épített kilátó-platformról lélegzetelállító kilátás nyílik a szurdokba, de a peremeken kacskaringózó panorámautak is félelmetes élményt nyújtanak az ide látogatóknak.

A 2020-as túránk első napján sikerült rögtön sikerült belenyúlni az „Alpok javába” :)

 

Alpok a javából 1.rész: "Svájci Grand-canyon" 2020. /2K 1440p/

 

Útvonal: Domat/Ems-Tamils-Bonaduz-"Swiss-canyon" /Ruinaulta/Versam-Valendas-Safiental-Castricht-Ilanz-Rueun-Pigniu-Panixersee-Andiast

 

Túrabeszámoló: http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_20.html

Térkép:https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1R6T7GKzsu_lzy3ndTn1MIw2Qsiw2FpPt&usp=sharing

 

#alpok #svájc #swisscanyon #kerékpártúra

 

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy mindenkinek Boldog Karácsony és Kellemes Ünnepeket kívánjak!

vakrepulo2 Creative Commons License 2021.12.16 0 0 10701

off topic: de kicsit ide illik

hány centis tetőcsomagtartó keresztléc kell, hogy elférjen rá 4 db hagyományos mtb?

120 cm-es elég vagy 130-135-t vegyek?

illetve esetleg tapasztalat, hogy hány kg-os ajánlot max terhelésű legyen? elég 75? vagy 100 kell?

(a bringák ful átlagos biciklik tippre olyan 15-17 kg-osak lehetnek - némelyik alu vázas némelyik acél, szóval elméletben a bringák és a tartók súlya belefér ép a 75 kg-ba)

köszi

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.12.05 0 0 10700

Az Alban Kalandok folytatásában:


Adott a feladat, irány az Albán tengerpart, Saranda városa. Az utat csak Gjirokasra festői városa és egy csodás éjszakai kukoricás állítja meg kis időre. A Muzine hágó leküzdése igazi sport feladat, de a Jón tenger és Korfu no és persze Saranda látványa mindenért kárpótol.


A film: https://youtu.be/s0DgosEgLYg


Köszönöm mindenkinek a megtekintését és a feliratkozást!

cobranco Creative Commons License 2021.12.03 0 1 10699

Ki gondolná, hogy alig pár kilométerre a Montenegrói riviérát körülölelő zordon partmenti hegyek másik oldalán Európa egyik legkülönlegesebb és leglátványosabb édesvizi lagunája lapul. Nos, ezúttal ide szeretném invitálni a kedves nézőket egy amolyan „virtuális kirándulás” erejéig.

 

 Adria-karika 3.rész: "Balkán Velencéje" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p

 

Útvonal: Sveti Stefan-Przno-Milocer-Becici-Budva-Boretti-Kosmac-Brajici-Boguti-Rijeka Crnojevica-Komarno-Virpazar

 

 

bandi.bácsi Creative Commons License 2021.11.26 0 0 10698

Zsiga megoldása a legtökéletesebb.

Amúgy együtt érzek veled, bár nekem kicsit más problémám volt. Nekem a nyári túrámon tört el a csomagtartó két oldalsó pálcája.. Albániában.. közelben egy kamionos tudott segíteni, hogy eljussak a közeli "nagy" városba. ott tudtam venni egy használt, de a bringámra tökéletes csomagtartót. Mondjuk részletesebben a mostani túrafilmemben lehet róla hallani :)

Előzmény: ComicHUN (10692)
bandi.bácsi Creative Commons License 2021.11.26 0 0 10697

Mondhatni Albánia egyik legeldugottabb útja az Sh75. Távol vezet mindentől a Görög határ mentén. Mégis az egyik legváltozatosabb tájon vezet végig e közel 165km-es út. Nyári túrámon itt vezetett végig utam, bár a napot az Ohridi tónál kezdtem. A túra egyik számomra leglátványosabb útvonala volt. Túrafilmem ezt próbálja bemutatni. Köszönöm mindenkinek a megtekintést, a feliratkozást.

https://youtu.be/AheYfzjqEho

KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.26 0 0 10696

Ilyen tököm, télközeli, borús napokon még jobb nézegetni a tengerparty tájakat.. :-)

Sosem voltam még Montenegróban, s említetted a videoban a sok ruszki turistát.. mennyire zavaróak?

Előzmény: cobranco (10690)
cobranco Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10695

Ez a tuti tipp! Pontosan így jártam és ugyanúgy oldottuk meg, mint amit Zsiga írt.

Furcsa egybeesés, de pont a most futó filmes Adria-túrámon esett szét ilyen módon a csomagtartóm. Szerencsére már csak alig pár kilóméterre voltam az autótól, úgyhogy egy gurtnis barkács megoldás átmenetileg megmentett. Aztán itthon jött a felismerés, hogy a csavar beletört a vázba.

Előzmény: b_zsiga (10694)
b_zsiga Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10694

Bele kell fúrni a csavarba. Utána belehajtani a csavarkitekerőt.

Kúpos serszám, valami menetféle is van rajta.

Balra kell tekerni. A kúpos rész előbb-utóbb beleszorul a csavarba és ki lehet vele tekerni a csavart

Nekem egyszer valaki letörte az autóm tükrét. Az is 5-ös csavarral van felfogatva. Nekem sikerült kitekerni ilyen szerszámmal.

 

https://www.szerszamkell.hu/tortcsavar_kiszedo_keszlet_muanyag_dobozban_5db-os_35_45_6_8_105mm_13892?gclid=CjwKCAiAv_KMBhAzEiwAs-rX1G-Zdp7kZg4Ln_YTjIV5qhgfZF33G7gHyCY5rGuUv4OqsdETlVtMwhoCO28QAvD_BwE

 

Ez volt az első találat,  nincs semmi közöm a céghez.

Előzmény: ComicHUN (10692)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10693

fotó? :-)

Előzmény: ComicHUN (10692)
ComicHUN Creative Commons License 2021.11.23 0 0 10692

Üdv!

 

Történt egy kis baleset és emiatt fordulnék nálam ötletesebb, illetve jártasabb túratársakhoz.
A hátsó csomagtartóm alsó, a vázba rögzülő részen lévő csavar beletört a váz előfuratolt lyukjába. Kifúrni, vagy megvágni csavarhúzóhoz nem sikerült, így most az a nút gyakorlatilag nincs. Hogyan/milyen módon tudnám a hátsó csomagtartót pótolni? Kifejezetten nagycsomagos túrára és nagybevásárolni használom, így a bikepacking megoldások nem járhatóak.(Nyeregcsöves nem működik, mert nagy csomagot nem tudok rá megfelelően pakolni)
Előre is köszönöm!

megré felügyelő Creative Commons License 2021.11.19 0 0 10691

úgy látszik ott nem lopnak biciklit!

a bringádat messzire elhagytad, a kutya nem foglalkozott vele.

Előzmény: cobranco (10690)
cobranco Creative Commons License 2021.11.19 0 1 10690

Az alig 200 km hosszú Montenegrói-tengerpart, Adriai viszonylatban a kisebbek közé tartozik, viszont változatossága, tagoltsága miatt simán a dobogósok között a helye. Ebben a kis röpke filmes esszében túrázóink sorra veszik az ismert és kevésbé ismert nyaralóhelyeket, lesz sportfeladat, strandteszt, sőt a balkán gasztronómia rejtelmeibe is betekintést nyerhetünk.

 

Adria-karika 2.rész: "Budvai-riviéra" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p

 

Útvonal: Lepetani-Donji Lastva-Tivat-Durosevici-Milovici-Plavi Horizont-Radanovici-Jaz beach-Budva-Virpazar-Murici-Stevgrass hágó-Vladimir-Ulcinj-Utheja-Dobrava-Dobra Voda-Bar-Sutomore-Petrovac-Sveti Stefan

 

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra

KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.14 0 1 10689

Még előtte, a Faak am See körül van több is, ott már voltam..

Előzmény: Gabor_1976 (10688)
Gabor_1976 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 10688

Sziasztok, kempinget keresnék Tarvisio - Pontebba körül, de konkrétan nem találok, se google keresővel, se google térképpel. Létezik, hogy arra tényleg nincs kemping?

Nemo Creative Commons License 2021.11.08 0 0 10687

Nyáron a kempingek általában tömve vannak, lámpással kell keresni az olyat, ahol ne gajdolna vagy ordibálna valami társaság fél éjszaka.

 

Ősztől a kempingek rendszerint bezárnak.  Pár kivétel akad:

http://orszagcsavargo.hu/0809SZL6.HTM

Előzmény: orygabor (10683)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.11.08 0 0 10686

Van nekik ilyen napelemes áramgyűjtőjük, meg sztem powerbank is. :-)

Előzmény: pobeda (10685)
pobeda Creative Commons License 2021.11.08 0 0 10685

De ha kell a delej, akkor nincs más választásod, vagy kőszállás.

Előzmény: cobranco (10684)
cobranco Creative Commons License 2021.11.05 0 1 10684

Hivatalos kempingek vannak szépszámmal, főleg a frekventáltabb helyeken. Ezekről nekem van véleményem, a filmjeimben többször kifejtettem, tulajdonképpen egy zuhannyal több, mint a vadkemping. Sokszor még azzal se, mert a legtöbb bringás este érkezik, mikor a tulaj már lelépett, víz nuku, aztán reggel már mész is tovább, de a tulaj attól még beszedi a semmiért a lóvét. A semmiért sem igaz, mert kapsz még a pénzedért éjszakán át tartó hangos dorbézolást is, és, ha szerencséd van , lehet, hogy meg is lopnak.

A vadkempinget viszont a legtöbb országban tiltják, sőt vannak olyan helyek, ahol, akár még lincselnek is, szóval ezt azért a parázósabbaknak nem ajánlom.

Előzmény: orygabor (10683)
orygabor Creative Commons License 2021.11.04 0 0 10683

Külföldön mi a helyzet a kempingezéssel? Milyen sűrűn vannak? És főleg, a vadkempingezéssel mi a helyzet?

Előzmény: cobranco (10678)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.31 0 0 10682

Ja megvan, ez lesz az új híd! :-)

Előzmény: KawaBazsy (10681)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.31 0 0 10681

Na át is tekertem ma délután, ettem egy sztarapcskát Párkányban, jó út volt. :-) Kört nem tudtam menni, mer nem megy a szobi komp.. Viszont Helembánál láttam egy épülő hidat, az mi lehet?

 

Előzmény: Biciklis Józsi (10673)
b_zsiga Creative Commons License 2021.10.29 0 0 10680

Ha nem zavar, hogy kb fél kulacs víznyivel nehezebb, mint egy modern nyereg, akkor Brooks B17.

 

 

1866-óta gyártják, nem lehet véletlen

Előzmény: ojpenge (10677)
KawaBazsy Creative Commons License 2021.10.29 0 0 10679

Cool, köszönjük! Már akartam kérdezni, h mi a szitu a beharangozott adriai karikás beszámolóval.. A Salzburgosnak úgyis a végén vagyok. :-)

Előzmény: cobranco (10678)
cobranco Creative Commons License 2021.10.29 0 3 10678

Attraktív helyszínek, lenyűgőző természeti csodák, gasztronómia, romantikus tengeröblök tömeg nélkül, mindez az őszi Adria különleges hangulatába öltöztetve.

Egy „roadmovie”-t ajánlok, Európa legfiatalabb államából Montenegróból. Célpontban a tengerparti régió, de aki a hegyeket szereti, annak sem kell könyörögni.

 

Tartalom:

Ki ne hallott már a Kotori-öbölről? Aki nem, annak mindenképpen itt a helye, aki már volt biztos vissza akar jönni. Nos, ez történt utazóinkal is. Első állomásként betámadják Európa legdélebbi fjordját, melyet ezúttal mindhárom dimenzióból feltérképeznek.  Az égbetörő hegyek garantálják a sportélményt, a kristálytiszta tenger, a csobbanás élményét, a part menti tavernák pedig egytől-egyig a kulináris élvezetek tárházai.  Valóban tejjel-mézzel folyó kánaán ez? Kiderül, akik velünk tartanak…

 

Adria-karika 1.rész: "Kotori-öböl 3 dimenzióból" 2019. /Montenegro/ 2K 1440p

 

Útvonal: Lepetani-Kamenari-Morinj-Risan-Grkavac-Ledenice-Morinj-Perast-Donji Orehovac-Dobrotas-Kotor-Muo-Prcanj-Donji Stoliv-Lepetani

Fotoalbum: https://www.facebook.com/cobranco.zoltan/posts/2587336604681048

 

#adria #balkán #montenegro #kerékpártúra

ojpenge Creative Commons License 2021.10.28 0 0 10677

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Végül is GIANT Fastroad SL 1 2021-es lett a döntésem. Eddig csak 60 km-t mentem vele, viszont kijelenthető, hogy igényli a jó minőségű utat. A nyerget és a markolatot cserélnem kell, mert azok kicsit kényelmetlenek. Tudtok ajánlani hosszú távra való nyerget és markolatot? Köszönöm

wattafakk88 Creative Commons License 2021.10.27 0 0 10676

Nekem eddig a fájós derekam ellenére a Scott Speedster 20 jött be a leginkább, minden tekintetben.

Volt sima montim, volt össztelós, most pár napja van egy cross trekking.

Mióta azt is tudom, mennyit bír a karbon villa... ha nem vagy nehezebb 70-80 kilónál, akkor országútra ezek az országútinak látszó gépek, picit komfortosabb geometriával nagyon jók lehetnek (szerintem).

Sajnos a kerekek általában a gyenge pont. A Scottom kerekeiben nem nyolcas, nyolcszáznyolcvannyolcas lett és el is tört egy küllője.

Rendes volt a bolt is, meg az osztrák partnerük is, kaptam egy DT szettet a scottos helyére.

Egyedül az volt a gond, hogy a 105 kilóm plusz az útravalóm, "kimaxolta" a gép teherbírását, ezt leszámítva simán bírta a beton utakat. Sajnos a földutakat nem szerette...

 

Előzmény: ojpenge (10659)
Alexfux Creative Commons License 2021.10.23 0 0 10675

Szia!

 

Én egy Merida fitness bringát hajtok 35-ös gumikkal már egy ideje. Menne, mint a távirat, ha meg tudnám hajtani. :-)

 

Éppen két hete mentem vele 145km.-t aszfalton, amiben volt 1000+ méter szint, általában 4-5%-os emelkedőkkel, de volt 10% környéki rész is. Tehát hosszú útra is alkalmas.

Erre a bicajra lehet csomagtartót, sárvédőt szerelni, szóval túrázni is alkalmas. A 35-ösnél vastagabb/szélesebb külső is belemegy a villába.

Elől 48-38-28, hátul 28-11-es kilences sor van. Én szeretem. HA cserélnék, akkor egy gravelt vennék, de sajnos az a konfig., amit kinéztem, kicsit drága.

 

Egyébként egy, szintén Merida MTB-t cseréltem le erre a bringára. Tapasztalatom szerint ugyanannyi erőfeszítéssel alig tudtam 2-3 km/h-val gyorsabban menni. Tehát nagy előrelépést ne várj, azt az edzettség fogja adni.

Előzmény: ojpenge (10659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!