Keresés

Részletes keresés

Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3609
Ja ugy ertheto.
Előzmény: Törölt nick (3607)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3608
Nekem van 3 gyerekem. Igen, egy éves koruk előtt volt olyan "eset" mindegyiknél, hogy a hátuk közepéig ért, szépen szétkenve... A két fiamnál és a lányomnál is, ez még csak nem is nemfüggő. Nyilván a pelenkázón kibontottam őket, aztán szembesülve a ténnyel x+100 törlőkendő használata helyett bevittem őket a csap alá. 10 éve fórumozok babás fórumokon (is), sok mindenki véleményét olvastam már, nekem elhiheted: nagyon sok szülő viszi a csap alá (kádba, mosdóba egykutya) a gyereket. Ha nem is napi rendszerességgel, de ilyen nagy eseteknél előfordul.

Na, a "nők és a bidé" témáról meg annyifélét hallok, amennyit olvasok... (Egészséges-e hátulról előre vízsugár, stb. nem részletezném.)
Előzmény: halaloszto (3599)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3607
Víznél.
Előzmény: Axióma (3606)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3606
Minel biztosabban? A viznel vagy a nedves torlokendonel?
Előzmény: Törölt nick (3605)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3605
Nőknél a 2 baktériumflóra keveredése komoly gond forrása lehet, nem lenne meglepő ha szakember a biztosabban kezelhető wc-papírt ajánlaná. (Lassan átnevezhetnénk a topikot.)
Előzmény: Axióma (3604)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3604
Nezd, felolem lehet barmi velemenyed rola, attol meg a torlokendos az babara, sot babaalsora fejlesztett cucc, a kezmoso vagy mas vegyszer meg nem az, amit a bideben vagy mosdokagyloban hasznalni tudsz ra. Vajon a noi intim mosdok 5.0 ph-ja is hulyeseg szerinted? Es vajon amig csecsemo, addig az is 7 vagy folotte?
Egyebkent en wc-papirbol meg torlokendobol hasznalok(tam) tobbet, te meg ivoviz tisztasagu vizbol. Ami megint nem egy fix minoseg, lasd a mobil kerti medisek mit szivnak orszagtajankent mas-mas problemaval.
Szoval szerintem mind a ket oldal megmagyarazhato, ne inditsunk mar windows/linux szintu vitat.
Előzmény: VEE (3589)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3603
Finomítok, a lemosáspártiak a pelenkás gyereket valóban nem mindig a fürdőben bontják ki, de ha kiderül a nagy probléma, kiviszik a fürdőbe lemosni.

Hozzászólásodból úgy tűnik, hogy rajtam (rajtunk) kívül senki más nem csinál alsómosást a kisgyerekeknél. Márpedig én elég sokakat ismerek, akik hozzánk hasonlóan preferálják a folyóvizet.

Lehet, hogy ez a vita offnak és unalmasnak tűnik, de igencsak idetartozik, hiszen a lakás kialakítása elég sokáig nem változtatható.

Amúgy pl. a MOM Park mögötti drága luxuslakásoknál pár éve eléggé kiakadtam az amerikai ismerőssel együtt, mert a tervező - aki jelenleg az építészkamara országos elnöke - az óriási fürdőbe elfelejtett bidét tervezni. Többek között emiatt is állt el a vételtől az ismerősöm.
Előzmény: halaloszto (3599)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3602
Tájékoztatlak - bár itt már volt szó róla - hogy a harmincas évek végétől számos belvárosi lakásba alapból betették a bidét, tehát a ház minden lakásába! Az amerikai vízzel teli WC-k használatának nem sok köze van az emberek testi higiéniájához. Ha csak azt használja valaki - és bidét nem -, ugyanúgy vonalkódos (copyright Fábry) lesz az alsóruházata.
Előzmény: Törölt nick (3601)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3601
A bidéhasználat egy országfüggő hagyomány, ugyanígy hirdethetnéd a már említett amerikai típusú vízzel teli wc-t hiszen az is hasonlóan megmagyarázható. (A higiénia csúcsát jelentő pl. Bulgáriából ismert lábnyomos pottyantósat csak zárójelben írom.)
Előzmény: VEE (3598)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3600
Láttam én is. Má fel se mertem hozni... még ennyi wcfóbiást egy helyen...
Előzmény: halaloszto (3599)
halaloszto Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3599
Eletemben nem lattam meg olyan csaladot, ahol a gyereket tisztaba teveshez kiviszik a furdoszobaba.

Van az a pelenkazo nevu butordarab, minden gyerekszoba resze.

Majd megkeresem azt a mythbusters epizodot, ahol egy nyilvanos wc-ben taroltak fogkefeket. nem sikerult kimutatni, hogy tobb korokozo lenne rajtuk, mint a mashol taroltakon.

vajk
Előzmény: VEE (3594)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3598
A tiszta víz is többet ér, mint bármilyen törölgetés, de természetesen szappanra is szükség van. Ezt valóban nem említettem, mert magától értetődőnek gondoltam.

Sokat spórolhatnának azok a nyugati és távol-keleti szállodák, amelyek sima WC helyett plusz bidét vagy drága bidéfeltétet szerelnek fel minden lakrészbe, ha meggyőznéd őket, hogy ez teljesen felesleges, ez csak néhány kényszerbetegséges, fóbiás vendégnek az igénye, miattuk kár ilyen tetemes költségbe verniük magukat. Biztos hálásak lennének, ha felnyitnád a szemüket.
Előzmény: Törölt nick (3597)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3597
A gyakori kézmosás egy kényszerbetegség és ugyanez a tévedés áll a hátterében, hogy a víz lemossa a baktériumokat, ráadásul azok általánosan káros és szükségtelen kórokozók. Nyilván nem ennyire, de a wc-papír és törlőkendő ellenes evangelizációd mögött hasonló tévedés van.
Előzmény: VEE (3596)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3596
Mi a fóbia a részemről? Nincs valószínűsége a szobai tisztába tevés kapcsán bekövetkező kisebb baleseteknek? Ennek semmi köze a bakterológiához, inkább a szőnyegtisztításhoz...
Előzmény: Törölt nick (3591)
mouser Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3595
vagy talán csinálják, ahogy nekik jólesik.
Előzmény: VEE (3594)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3594
Azért nagyon kiváncsi lennék a szobai tisztába tevés kapcsán általam felvetett aggályok meggyőző eloszlatására.
Akit zavar a WC látványa, az - a korábban mások által itt javasolt - fal mögé is rejtheti a fürdőn belül vagy pedig használhatja a tetőt is...
Előzmény: Sznhép (3593)
Sznhép Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3593
Ja, ha a wc olyan tiszta, tényleg lehetne egy a kamrában is, hiszen tiszta rendes, és ha a háziasszony főz, ne kellejen messzire menni....a befőttek elférnek mellette....:) Nem kell megérteni, hanem el kell fogadni, hogy másnak ez a látvány nem tetszik. Ha ránézek, akkor a végtermékek jutnak az eszembe, melyek büdösek és fertőzőek. Kész. Az érvként felhozott tevékenységeket pedig kivétel nélkül mind meg lehet oldani másképp.
Előzmény: VEE (3586)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3592

A wc es a furdo soha se egyforma tisztasagu

 

valóban, a wc tisztább. ahogy pl a wc a vágódeszkánál is higiénikusabb...

Előzmény: Axióma (3588)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3591
Jobban utána kellene olvasni a bakterológiai szakmai dolgoknak, mert szerintem ez így inkább fóbia lesz a részedről és nem erről szól az egészséges higiénia.
Előzmény: VEE (3589)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3590

panelba mindenki külön akarta. mert nem fért el 2 wc. ha 1 van , nyilván inkább külön legyen.

 

ma elfér, és belefér 2.

 

 

Előzmény: Axióma (3588)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3589
Nem tartom jónak a törlőkendőket, mert nem tudja annyira megtiszítani a bőrt, mint a lemosás.

És az kémiai szereket juttat a testre.
És a szobában kibontott csomag nem odavaló látvány és illat. Hová teszed a pelenkát, amíg fogod a gyereket?
És előfordul, hogy más ruhadarab is szennyeződik néha, azzal is kell valamit csinálni.
És a szemétbe kerülő sűrűje sem éppen higiénikus.
És a mai szegényedő világban a törlőkendő simán megtakarítható, hisz pár évtizede még nem is létezett, azt csak utazáshoz tudom elképzelni.

Tudom, hogy ennyi érv sem győz meg senkit, aki meg van győződve a saját gyakorlatának a helyességéről. Én meg az enyémről - sok gyerek és sok unoka felnevelése után...
Előzmény: Axióma (3587)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3588
Meg nem tizenevesek, es nyilvan vendeg nelkul van csak meztelenkedes. Amikor vendegek vannak, akkor eleve nem furdenek, de ha megis mert pl. ottalvos ismeros, akkor kapjon fel egy ott logo furdokopenyt es ugy menjen at...
A wc es a furdo soha se egyforma tisztasagu. Panelban mindenki kulon wc-t akart, most meg mar elony legyen, ha wc kerul - raadasul a furdes elotti atszaladgalas miatt - a furdobe?
Előzmény: Pitylogós (3582)
Axióma Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3587
Konkretan en egyreszt a teljes tartalmat ugy ahogy volt a szemetbe dobtam (na jo, annyira nem vagyok ugyanis zold, hogy lemondtam volna az eldobhato pelenka elonyeirol), masreszt a popsimosast a nedves torlokendos kezeles adta (van abban mas elonyos anyag is). Ja es mindezt a szobaban, az erre a celra szolgalo pelenkazo felteten, esetleg 1m x 1m-es pelenkazo alateten barhol vizszintes feluleten. Azaz nulla wc-igeny, kezmosason kivul nulla mosdoigeny.
Es ugye a gyerekek felnonek, nalam mar iskolasok szeptembertol mind a ketto.
Előzmény: VEE (3580)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3586
Megismétlem: a ház legalább 50 évre készül, de 25 év alatt is kerülhet oda gyerek, pl. unoka. És a felnőttnek sem lehet kellemes másik helyiségből átsétálni (totyogni?) a mosdáshoz. Persze megoldás, ha bidés WC-tetőt szerelnek.

Akkor sem tudom megérteni, hogy a WC és a bidé látványa miért zavar bárkit is a fürdőben? Természetesen azt mindig tisztán kell tartani. (Erről jut eszembe az a régi vicc, hogy kiírta az irodai takarítónő a WC-ben: kéretik használni a WC-kefét. Odaírta valaki: megpróbáltam, de nagyon szúrt...)
Előzmény: Sznhép (3581)
halaloszto Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3585
szerintem meg az a leghulyesegebb :-)

ha valaki furdik, akkor mas nem tudja hasznalni a wc-t. elonye meg osszesen annyi, hogy nem latszik a kadbol, de ezt maskepp is el lehet erni.

vajk
Előzmény: Törölt nick (3584)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3584
Mindkét igényt kielégítő megoldás a fürdőszobából nyíló wc, akár teljesen zárt, akár csak vizuálisan szeparált.
Előzmény: Sznhép (3581)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3583
:)))))
Előzmény: Pitylogós (3582)
Pitylogós Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3582
Azért ez jellemzően elmúlik. Monnyuk ha lányok vannak, tizenpárévesen már nem szaladgálnak meztelenül a házon át. Ha mégis, azonnal megyek hozzátok vendégségbe.
Előzmény: Axióma (3577)
Sznhép Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3581
Azt nézd, hogy nincs mindenütt mindig kisgyerek. Ahol van, az tegye be, vagy ahol a családtag esetleges meztelen látványa míg átszalad a másik helyiségbe tabu, az is tegye be, ahol meg nincs gyerek és nem gond, ha a másik meztelenül flangál, annak fogadd el, hogy nincs szüksége rá. Nekem a wc látványa a fürdőszobában legalább olyan, mintha a konyhában lenne azzal az érvvel, hogy mi van ha a háziasszony éppen főz és nem ér rá átrobogni 10 métert a ház másik végébe. Egyszerűen számomra irreális látvány egy wc ott, ahol az ember fogat mos, pampucolja, illatosítja magát, illatos habfürdőbe merül. A wc-be tetszik-nem tetszik büdös végtermék kerül, és ha az ember rendben is tartja maga után, és nem érzez szagokat, elkapja a pavlovi érzés, mint ha a citromot látod és nem is érzed az ízét. Egyszerűen lerombolja a fürdőszoba tisztaságának látványát. Én pedig azért voltam szomorú, hogy egy csomó házban a fürdőszobát ily módon megszentségtelenítik és hiába tetszett a ház többi része nem tudtam megvenni. Örömmel üdvözöltem az új építési szabályzatot, ahol legalább egy különálló wc-t előírnak.
Előzmény: VEE (3580)
VEE Creative Commons License 2010.08.04 0 0 3580
Szomorú vagyok (évek óta), hogy olyan sokan nem tűrik a fürdőben ezek szerint nemcsak a bidét, hanem a WC-t sem.

Még egy érv: ha a pelenkás gyereket az ember kibontja, akkor szerintetek nem célszerű a tartalom nagyját lehúzni? Majd a gyereket lemosni, eleinte a mosdónál, később a bidénél (ha nincs, akkor a kádnál)? El nem tudom képzelni, hogy a kicsi gyerek kibontását egy szűk WC-ben végezzem, ahol nem lehet ott rögtön lemosni, vagy pedig, hogy egy WC nélküli fürdőben szabadítsam meg a terhétől...
Előzmény: Axióma (3577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!