Keresés

Részletes keresés

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19453
Nem olvastam vissza, mizo nem jelentkezett?
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19452
 A párom 138 ért vett de csak százat,hogy még is ne az legyen az első ,hogy rohanni kell váltani.
Előzmény: Szetka (19450)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19451

Most kezd utazási lázam lenni, ma már annyit mentem, autan akut spayt nem kaptam, az a másikat vettem, autan aktivot,de az azt hiszem csak szunyi ellen és kullancs ellen jó, de csípés utáni valami mást azt kaptam.

 

Már jó lesz mert a gyógszerekre kb. 15e ft költöttem , lassan többe jön mint a nyaralás maga.

 

 

Börönd is meg van már az lett amit kinéztem ,most már a méregetés jön.

 

 

Találtam plázskendőt is olyat ami körbeér!Még a taxi nincs megrendelve a Keleti elé,de nem akarom olyan korán hátha elfelejtődik.

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19450

Figyelem!

 

Itt ~130 Ft-ért van leva, ha valaki mégis ragaszkodna az itthoni váltáshoz.

 

http://valutavalto.com/

 

(Budapest).

 

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19449

:-)  :-)

 

Tényleg!

Előzmény: Gaboca54 (19446)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19448

További info:

 

Egyáltalán nem szállíthatók olyan tárgyak:

  • amelyek a repülőgép biztonságát, a fedélzeten tartózkodó személyek életét, egészségét, testi épségét vagy vagyontárgyait veszélyeztetik
  • amelyekben a légi szállítás kárt okozhat
  • amelyek nincsenek megfelelően csomagolva
    amelyek fuvarozását bármely hatályos jogszabály, illetve a fuvarozás során érintett államok bármely előírása tiltja
  • amelyek súlyuk, méretük vagy bármely más tulajdonságuk miatt nem alkalmasak a légi fuvarozásra
  • amelyek kényelmetlenséget vagy undort okoznak a fedélzeten utazók számára
  • veszélyes anyagok (például lítiumelemet illetve pirotechnikai eszközöket tartalmazó biztonsági táskák, pénzszekrények, táskák légi fuvarozása teljes mértékben tiltott. Izotópos szívritmus-szabályozók illetve emberi szervezetbe implantált egyéb készülékek kivételével).

Tilos személyes-, feladott- illetve kézipoggyászként szállítani olyan harcképtelenséget okozó eszközöket, például gázsprayt, stb., amelyek irritáló illetve bénító anyagokat tartalmaznak.
Az alábbi veszélyes tárgyak nem szállíthatók: robbanóanyagok, gázok, gyúlékony folyadékok, gyúlékony szilárd anyagok, öngyulladásra képes anyagok, nedvességre érzékeny anyagok, oxidálószerek és szerves peroxidok, mérgező és fertőző anyagok, radioaktív anyagok, egyéb veszélyes áruk, félig feldolgozott polimerszemcsék, szárazjég, mágneses anyagok. Továbbá kemping gázpalack, szódásszifon patron (utóbbi üresnek állapotban szállítható).
Cargoként szállítható: diagnosztikai minta, tűzijáték, gyúlékony festék, gyúlékony háztartási folyadékok, korrozív konyhai tisztítószerek, paintball pisztoly, belsőégésű motort illetve akkumulátort tartalmazó járművek, gépek, berendezések és eszközök.

A repülőgép fedélzetére nem lehet felvinni:

  • Fuvarozásból kizárt veszélyes árukat
  • Támadó- illetve védekező célt szolgáló vagy annak látszó lőfegyvereket és hegyes, éles illetve legömbölyített fegyvereket, beleértve az alábbiakat is: dorong, balta, ólmozott illetve szögesbotok
  • Veszélyes anyagok bármely utánzatát
  • Minden védekező illetve támadó fegyverként használható vagy annak látszó közönséges tárgyat, például: jégcsákányt, hegymászóbotot, borotvapengét, hegyes ollót, kést, szerszámokat, aeroszol-tartályt és egyéb indokolatlan gyanús tárgyakat.

 

Ugyan ki definiálja ésé  hogyan az indokolatlan gyanús tárgyat?

 

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19447
Mind1 , most van nikotinos szopogató tablettám, tán kibírom.
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19446
Hűlyéket kérdezek,hisz ott már nincs gyufa, öngyújtó ha csak nem csiholok
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19445

Nem tudom. Nem dohányzom, de nem emlékszem, hogy lett volna. Szerintem nincs.

Előzmény: Gaboca54 (19442)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19444

Ezért írtam korábban, hogy - szerintem - nem a biztonságról van itt szó. Árbevétel-növekedés, itt és ott. :-(  Csak hülyének néznek bennünket.

A tranzitban és a gépen is - úgy tapasztaltam - kb. egy áron vannak a szendvicsek, kávék, stb. Egyikkel sem járunk jobba.

Előzmény: Gaboca54 (19440)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19443

Mert ott aztán mán izgultam rendesen,így nem sokr emlékszem, zabszem....

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19442
A tranzintban van valahol dohánxyzásra kijelölt hely? Erre nem emlékezem.
Előzmény: Szetka (19439)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19441
Igen, most csak a folyadékszerű dolgokról beszélünk, de ott van a többi dolog is. Szúró-vágó... stb. Az egy másik lista.
Előzmény: Gaboca54 (19438)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19440
Ja jó pénzért,mikor mentem korfura egy tea 500 ft volt, Ferihegyen pedig ennek már 4 éve.
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19439

Még valami (ha valakinek esetleg nem lenne egyértemű):

 

A biztonsági átvizsgálás után, a tranzitban azt veszel, amit akarsz és annyit, amennyit akarsz, utána már a kutya sem nézi! Kivétel, ha átszállással mész valahová, de ez most nem játszik, hisz Bulgáriáról van szó.

 

 

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19438
Legútobb még gyufa és öngyújtó sem lehetett a kézipoggászban, erre fáztam rá, nem tudtam míg a feladottat ki nem váltottuk rágyújtani, majdnem a méreg ill. a nikotin hiány evett meg.
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19437

Decilitert írtam, de krémeknél természetesen 100 ml-t kell érteni max. határnak.

Előzmény: Szetka (19436)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19436

Ilyen átlátszó és visszazárható zacskóba lehet tenni a feltétlen szükséges "folyadékot", ami egyenként nem lehet több, mint 1 dl, összesen 1 l.

 

Tehát felviheted mini kiszerelésben mondjuk a nélkülözhetetlen krémet [szőlőzsír, aranyérkrém, 1 dl-es bontatlan üdítő (ha létezik ilyen), stb.]

 

Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19435

A 8165-ös hozzászólásomban feltettem egy linket (Bp. Airport honlapja), minden benne van. Végig kell olvasni.

 

Idemásolom a végét:

 

Folyadékok:
Aeroszolos és golyós dezodorok
Csokoládé krémek
Krémek
Italok
Habok
Kenhető sajtok
Zselék
Folyékony ajakrúzsok
Folyadékos maszkok
Folyékony állapotú keverékek
Testápolók
Olajak
Paszták
Mogyoróvaj
Parfümök
Spray-k,
Levesek
Szörpök, szirupok
Víz
Joghurt
És minden egyéb hasonló.

Előzmény: Gaboca54 (19433)
Degeczi Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19434
a feladottban, természetesen...
(a lenti szöveg csak arra figyelmeztetés, h nem vállalnak felelősséget a reptéri tolvajbandáért, de nem tiltás)
Előzmény: Gaboca54 (19433)
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19433

Most akkor mi a folyadék?

 

Mert valahol olvastam ,hogy a folyékony rúzs is folyadék.Ebből kifolyólag akkor túsfürdő, naptej,balzsam, krém hol fuvarozható ,ha kézibe és feladottba sem,fénypostával?

Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19432
 feladott poggyászban nem fuvarozható:
  • készpénz, értékpapír
  • ékszer, nemesfém, drágakő, illetve féldrágakő
  • számítógép, videokamera, fényképezőgép, mobiltelefon, más értékes elektronikus készülék, műszaki cikk, illetve ezek tartozékai
  • okirat, üzleti vagy magán jellegű dokumentum
  • úti és egyéb személyazonossági okmányok
  • kulcs
  • folyadék (kivétel: tolókocsi akkusavja)
  • gyógyszer
  • műérték jellegű vagyontárgy, képzőművészeti alkotás.

Amennyiben az utas poggyásza mégis tartalmazza a felsorolt tárgyak valamelyikét, azok késedelméért, eltűnéséért vagy károsodásáért nem vállalunk felelősséget.

nozoduo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19431
30 perc alatt esett 3,40 ft-ot
Gaboca54 Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19430

Eddig tartott az erős forint, de nálunk már tegnap nem lehetett eurót kapni, de a nagyja már meg van, viszont kapott a párom levát igaz elég drágán.

 

 

A vízhőfok 19°C.

nozoduo Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19429
Egy friss rossz hír a forint deviza árfolyama a hét elejei 240 ről 248,6 ra esett.így a vétel kb.252-254 ft körül lesz.
tengeres Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19428
A Plusban meg a jövő héten lesz, igaz, digitális...
Előzmény: G.Andi (19401)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19427

Nem nagyon értem továbbra sem a folyadék-felviteli tilalmat. Szerintem vicc az egész. Bosszantó és kényelmetlen. Inkább a tranzitban lévő boltok, és a reptársaságok bevételét akarják ezzel növelni.

Összesen 10 x 1 dl vihetsz fel, na azért megnézném azt a terroristát akinek ennyi nem elég.

Valamelyik képviselő már kezdeményezte ennek visszavonását, volt róla szó a tévében is, de valahogy ellaposodott.

 

Szoktam olvasgatni a repülős topicokat is, a hozzászálokból kiderült, hogy sokszor az ott teljesítő kedvétől függ, hogy mit enged fel és mit nem, mit kóstoltat meg és mit vesz el.

 

Túlspirázzák az egészet.

 

A 2 óra az tényleg soknak tűnik, de a csoportok (irodás) utaknál majdnem kell ennyi, mert általában (legalábbis a visszaútnál) egyszerre érkezik sok ember, és így legalább mindenki szinte ugyanannyit áll sorba. :-)

 

(Tényleg jobb a pontra érkezőnek; nem várakozik semmit, de én azért valahogy tartanék tőle).

 

A vouchereket van amikor postázzák előre, de sokszor van, hogy a reptéren kell átvenni, de az nem tart soká. Pikk-pakk kiosztják (persze mindig vannak értetlenkedők, de igazából ott nincs mit tökölődni).

 

 

 

 

Előzmény: stevie wonder (19426)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19426

Ugyanakkor előfordulhat, hogy a biztonsági átvizsgáláson ezek eredetét és használatuk szükségességét igazolni kell.

 

 

Ebben meg olyat lattam, hogy a bebietelt megkostoltattak az anyukaval.

 

 

Lehetőség szerint a járat indulása előtt két és fél órával érkezzenek meg Ferihegyre.

 

 

Ezt nem teljesen ertem. En mindig pont egy oraval korabban vagyok kint "csak", es soha semmi bajom nem volt ebbol. Sőt, van egy szinten kint dolgozo magyar ismerosunk, aki rendszeresen "takkra" erkezik, azaz nagyjabol a beszallasi ido magassagaban (boarding time).

 

Az utazasi irodak altal szervezett jaratoknal persze tenyleg valamivel korabban ki kell erni, mert ott a repteren csinaljak a mindenfele regisztraciojukat is.

Előzmény: Szetka (19424)
stevie wonder Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19425

Köszönöm a gyors infót , akkor viszünk egy két üveg szíverősítőt :-)

 

 

He?

 

Azt hittem hozni akartok...

 

Vinni nem erdemes. Eszkimoknak hutoszekrenyt? ;-)

Előzmény: kriszta31 (19423)
Szetka Creative Commons License 2008.06.06 0 0 19424

Biztonsági előírások a reptéren (mi lehet a kézipoggyászban, és mi nem):

 

www.bud.hu/sajtoszoba/kozlemenyek/?article_hid=1324

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!