Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 408
Mit akarsz alapozni vele? Fát? Fémet? Egyebet?
Egyébként alkalmas éppen, bár én nem szeretem használni, mert száradást követően lilás árnyalatúvá válik, és nem is takar jól. A Trinát univerzális alapozó sokkal jobb megoldás bármihez.
Előzmény: KalásziM (407)
KalásziM Creative Commons License 2007.10.11 0 0 407

  Üdv. a fórumosoknak !

 

 A kérdésem a következő :  az un.  walkid festék alkalmazható e alapozónak ??

 

 Vélemények ??

Fineszedző Creative Commons License 2007.10.11 0 0 406
Schuller Eh'klar maszkoló szalagMost festettem maszkoló szalag segítségével. Nem hittem volna, hogy még itt sem mindegy melyiket veszem. A Tescoban vettem valami szalagot már régen, de közben másra is használtam, ezért most már nem volt elég. Vettem még, de azt már a festékboltban. Aztán a szalag eltávolításakor ért a meglepetés!
A Schuller Eh'klar szalag simán lejött, alig szedte a festéket, viszont a gazdaságos végig gyantázta a plafonomat. Pénzben nem nagy különbség, legfeljebb arányukat tekintve.
aliza33 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 405
flexibilis csemperagasztó 14 zsák árusítás alatt. 1500ft/zsák.
kristof.balazs Creative Commons License 2007.10.02 0 0 404
Arra kell vigyázni ne faggyon meg! Amúgy a szav időn túl szerintem álltalába egy 2-3 hónap!! De nem mindig!
Előzmény: aliza33 (403)
aliza33 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 403
szeretném megkérdezni,hogy a ház külsejére a festéket bekeverve megvettem,de vszínű tavasznál előbb erre nem kerül sor.meddis áll el a festék?
alisejk Creative Commons License 2007.09.21 0 0 402
Sziasztok!

Egy régi lepukkant belvárosi lakást újítok fel. most értem a festés részhez, és kicsit dilemmában vagyok a festékválasztással. Van valakinek tapasztalata a Dulux LightAndSpace festékkel?? Tényleg annyira hatásos amilyennek írják, vagy csak marketing? Esetleg más cégnek van hasonló festéke?

Előre is Köszönöm!
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.09.17 0 0 401
A nagyvilág színei nem fog egy rétegben szépen fedni. Az a Dulux Once. De két rétegben jó lesz! Semmi extra: rövid szőrű henger és hajrá. Alapozás nem árt, de elvileg mehet simán glettelt felületre is.
Előzmény: aliza33 (397)
niamano Creative Commons License 2007.09.15 0 0 400
sziasztok!

szivacsolással szeretném feldobni az előszobámat, és ehhez keresek óarany (fényes) festéket. Kérdéseim:
1. látott-e már valaki ilyen festéket, és hol?
2. van-e valamilyen különlegessége a szivacsolásos technikának( amit tudok, hogy tengeri szivacs kell, és bevallom még nem olvastam vissza - így ha már szóbakerült, akkor megtalálom)
3. számít-e, hogy milyen festék van alatta?
4. portalanítani gondolom kell a felületet előtte?
5. esetleg buktatók, ha valaki csinált már szivacsolást? Vagy ötletek, hgy mi mással lehetne még pamacsolni?

köszi!
Nia
aliza33 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 399
köszönöm ,azt hiszem egy kicsit megnyugodtam.
hátha valaki a másik kérdésben is segíteni?,:-))
Dickens Creative Commons License 2007.09.15 0 0 398
Hello! Alapozó és glett kérdésében nem tudok neked segíteni, de magában a Dulux festék témában igen: ne ijedj meg az állagától, azért ilyen sűrű, mert tényleg fed egy rétegben (mi évek óta azzal festünk, most is azt használtuk és a kikevertetett színeink is mind Duluxosak). Ne higítsd, nem is szabad és nem is kell, csak egyszerűen bele a hengert (érdemes előtte festéktálcába kiönteni, úgy könnyebb), aztán mehet (de azt nem tudom, hogy az alapozás hogy zajlik - mi már festett falakat festettünk át vele, az más).
Előzmény: aliza33 (397)
aliza33 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 397
Üdv mindenkinek!



dulux nagyvilág szineit vettem,és igencsak elcsodálkoztunk a párommal az állagán.hogy lehet ezt hengerelni?egyáltalán nem lehet vízzel hígitani?
azt sem igazán tudjuk,hogy glettelés után rögtön rá lehet-e vinni a festéket vagy előtte alapozni kell,vagy esetleg elég ha aláfestünk fehérrel.
lehet más festéket kellett vona vennem,mert ha nem tudom felvinni 2 rétegben akkor igencsak csúnya és úgy már elég drága mulatság lesz.
majd kiderül a végén...
sven hjerson Creative Commons License 2007.09.02 0 0 396

Üdv.

Panellakás felújítással kapcsolatban érdeklődnék. Lehet szerintetek festeni ezeket a betonfalakat, vagy eleve csak tapétázni érdemes? Festett szobákat szeretnék, de sokan mondják hogy az betonon nem szép...

Előre is kösz

sh

farbric4 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 395
Sziasztok,
megoldást keresek két dologban is, talán valakinek van ötlete:
-újonnan fehérre festett fal részt szeretnék átfesteni, szintén fehérre, de úgy, hogy fényes legyen, úgy mint régen az enyves falak. A fal jelenleg fehér dulux-al van lefestve.
- szintén ez ezen a falon, csak egy másik részén beton hatást szeretnék elérni. Ismerem a mikrocementet, olyat vagy hasonlót szeretnék, csak szerintem az nagyon drága megoldás (KB. 10 ezer Ft / nm ), Franciaországban láttam "Beton effekt " néven kapható festéket kompakt kiszerelésbe ( ecsetet, stb. adtak hozzá) de Mo.-n eddig akár hány festőt kérdeztem, értetlenűl állt a témához.

Ha bárkinek van valami ötlete, nagyon örülnék neki !!
Köszi
tszabi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 394
Valami enyves festék van a falon, kb. 15-20 éves lehet a legfelső réteg.
Akkor ezt lemosni nem is lehet(ugy értem hogy lejöjjön a falról)? Vizes kaparás?

Ezután a polifarbe mehet rá alapozó nélkül is? ahány bolt, annyiféle választ kaptam eddig. Arról ne is beszéljünk, hogy amelyik festéket az egyik ajánlja, azt a másik nem.
Előzmény: KalásziM (391)
ponex Creative Commons License 2007.08.29 0 0 393
Irányelvek a következők: Fentről lefelé haladva kell a munkálatokat elvégezni. Tehát a felső tapétát kell előszőr felrakni, majd a bordürt illesztve szépen, pontosan alá ragasztani, majd ez alá a lábazati tapétát.
Előzmény: ijedos (389)
ponex Creative Commons License 2007.08.29 0 0 392
Az enyvest nem lehet lemosni, lekaparni lehet.

A polifarbe mostanság egészen jó anyag, érdemes vele dolgozni.

Sima lemosásnak semmi értelme, ha előtte diszperziós festékkel volt feste.

Diszperzitet lelehet kaparni bő vizes áztatás segítségével.

Előzmény: KalásziM (391)
KalásziM Creative Commons License 2007.08.29 0 0 391

  Attól függ milyen az festék !

 

 A korrábbi -  kb. 25 éve ment ki a divatból  az u. enyvestfestéket  valóban lehet lemosni már úgy hogy a festék is lejön. Az ezutáni festékekket  az u. műanyag diszperziósakat pedig nem lehet eltávolítani.

 Ha viszont csak egy sima lemosásra gondoltál annak nmincs akadálya.

Előzmény: tszabi (390)
tszabi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 390
Üdv !

Egy szobát szeretnék lefesteni. Eddig kb. 3-4 festékréteg lehet rajta, azt szeretném szappanos vizzel lemosni.
Kérdésem, hogy utána mindenképp kell valami alapozó?
Mi történhet ha rögtön festékkel kenem (pl. Polifarbe, vagy tilatex) ?

A festés után szeretnénk rá szivaccsal mintát nyomkodni rá. A már előre szinezett festéket lehet még szinezni (erősebbre) ?

üdv: Szabolcs
ijedos Creative Commons License 2007.08.29 0 0 389

Sziasztok!

 

Tapétázásban kérném a segítségeteket.

 

Előszoba tapétázásáról lenne szó úgy, hogy kb. 1 méter magasságban szeretnék egy sötétebb  tapétából "lábazatatot", aztán utána a falakat a mennyezetig egy világosabbal folytatnám és a két tapétát elválasztandó vagy harmonizálandólag meg bordürt tennék.

 

Ezzel kapcsolatban várnék technikai tanácsokat. Ti hogyan csinálnátok??? Mivel kezdjem a hosszabb felsővel vagy a lábazattal?? A bordürt hogyan szokták feltenni ?? A hosszabb és rövidebb tapéták találkozásánál mindkét tapétára ráragasztják vagy a bordür is az illesztés része a két tapéta között???   Miként csináljam???

 

Előre is köszönöm!!

psg5 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 388

igen igen valahogy így lesz a vége mivel ráadásúl nem is kevéset kell majd felrakni, inkább lehet rááldozom a pénzt a festőre (bár valszeg mire a végére érnék egyedűl addigra megtanulnám, de olyan is lenne:)

kösz

Előzmény: ponex (386)
ponex Creative Commons License 2007.08.23 0 0 387
Ha rusztikusra akarod, akkor mehet a betonra, de ha szépre, akkor mélyalapozás, kétszeri glettelés csiszolás festés a sorrend. Glettelés előtt a mélyebb lyukakat be kell tömni (ki nagyolni) aztán az első réteg glett legyen kicsit vastagabb a második lehet vékonyabb. De a kérdésfeltevésből ítélve neked is inkább egy festőt ajánlanék
Előzmény: Törölt nick (383)
ponex Creative Commons License 2007.08.23 0 0 386
ahhoz, hogy szépen meg tudd csinálni, egy csomószor látnod kéne, hogy hogyan csinálják mások, aztán amikor elkezded legyen ott valaki aki folyamatában ellát tanácsokkal. Ha szépen dolgozik a festőd akkor megéri rásszánni még egy pár ezrest, hogy ne a záró folyamattal legyen elba..va a kéród.
Előzmény: psg5 (385)
psg5 Creative Commons License 2007.08.23 -1 0 385

Találtam leírásokat, belinkelem hátha másnak is épülésűl szolgál.

 

Egyik leírás

Másik

Előzmény: psg5 (384)
psg5 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 384

Hi!

 

Hungarocell szegélycsíkot raknék fel két festés között. Mire kell ügyelni és milyen anyagokat érdemes használni? Van valamiféle leírás erről ,estleg ha valaki csinálta leírná a menetét?

 

A glettelést,festést gyönyörűen csinálja a festőnk, de kiderűlt (holott az elején megbeszéltük,hogy minden benne van az árajánlatában), hogy a díszcsík felrakásáért még külön számolna fel munkadíjat,nos ezért gondoltam ezt a fázist saját kivitelezésben.

Tudtok segíteni?

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.21 0 0 383
Hello,
Panelt festek amatőr módon és nem teljesen világos, hogy a glettelés csak annyira kell, hogy az egyenetlenségeket befedjem vele vagy a teljes betont kell, hogy valamennyire fedje? Szóval mehet a festrék akár a betonra is vagy kell alá mindenképpen glett ott is ahol szép sima a fal?
Köszi
ponex Creative Commons License 2007.08.18 0 0 382
Ha elolvasod mégegyszer az előbbi hsz-emet, akkor már látod is a megoldást. a menyezetnél és a padlónál is kiméred a sáv, (nem csík, csíkot a repülő húz, meg én a kocsmába :))) tehát alul felül kiméred a sáv helyét, majd csapózsinórral kicsapod, vagyis egy vonalat képzel a falon oda ahol a sáv adott széle lesz, vagy ha ez nincs, akkor vízmérték segítségével ceruzával, megrajzolod a sávok helyét. Vízmértékkel ugye nem csak vízszintest, hanem függőlegest is lehet húzni. Használd!!:)))
Előzmény: Dickens (381)
Dickens Creative Commons License 2007.08.18 0 0 381

Abszolút nem gond, sőt - pár hete már feltettem ezt a kérdést általánosságban, mindenkinek, aki tudja, csak senki sem válaszolt :)

 

Köszi a választ, konkrétan egyébként hosszanti csíkos falat szeretnék majd az egyik szobában. Tényleg nem tűnik nehéznek, de hogy oldod meg, hogy biztos egyenes legyen a ragszalag?

Előzmény: ponex (380)
ponex Creative Commons License 2007.08.18 0 0 380
Bár nem nekem szólt a kérdés, de belebeszélek kicsit, ha nem gond.

Hát először is több féle színnel fes sávokat egymás után :)))))
Na jó ez a poén helye volt.

Egy kicsit pontosabban kellene meghatároznod, hogy mit is akarsz valójában!

ha sávosra akarod festeni (Árpád? :))) akkor fesd le a falat valamilyen alapszínnel, amit akarsz, aztán ki kell jelölgetni, a sávok szélességét, alul és fölül, és csapózsinórt vagy vízmértéket és ceruzát használva végig jelölni a falon a sávok helyét, aztán ezen vonalak mentén le ragasztani papír ragasztószallaggal (Tesa, és társai) valami gyengébb ragadóképességűt vegyél és ne préseld rá a falra a ragszallagot teljes szélességében, csak azt a szélét, ahol a sáv lesz. Na ha szépen kiragasztgattál mindent, akkor jöhet a másik szín, aztán papírszallag leszedése, és az esetleges aláfolyások kijívítása.

Ennyi nem bonyolult :)))))
Előzmény: Dickens (379)
Dickens Creative Commons License 2007.08.17 0 0 379
Hátha te vagy akkor az "én emberem": hogyan kell csíkos falat festeni? Előre is kösz!
Előzmény: kristof.balazs (373)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!