Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2003.01.17 0 0 196
Akkor az van, hogy annak veszed. Ha pedig annak veszed, azt fájlalom. Azért fájlalom, mert ezt kell tennem. A kinyilvánított érdeklődésmentesség fájdalmasnak kell legyen annak számára, akivel kapcsolatban ez megfogalmazódik. Hogy miért? Erre aligha van magyarázat, legalábbis lényegbemarkoló magyarázat. A társadalom algedonikus szabályzása ez esetben így működik: aki érdekes, az öröm-impulzust kap. Aki érdektelen, nyüszítsen.

Ám van itten egy bökkenő.

Előzmény: Törölt nick (195)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.12 0 0 194
Nézd a jobbik oldalát a dolognak. Így végülis szabadkezet kaptál. De ez csak vicc.

"Az egyszerre csak azt vettem észre"-effektus eléggé hát-, illetve kézborzongató. Benne leledzünk egy folyamatban, és a folyamat finomszerkezete szinte észrevehetetlen lassúsággal és következetességgel megváltozik, minőségileg mássá lesz. A következetességgel, mindenre-kiterjedtséggel járó precizitás csak később észlelt unalma, a csöndes változás monotóniája leplezheti sokáig érzékeink előtt, hogy immár rég rosszul áll a szénánk.

Aztán történik valami, egy banalitás, aminek köze sincs a folyamathoz, kakukkolni kezd az óra, megbotlunk a küszöbben, leszakad a redőny, és... Kevés ideig méltatlankodó szempillaverdesés, felnézünk a plafonra, és akkor szakad ránk a felismerés, itt valami kurvára megváltozott.

Az esetedben: elengedték a kezed.

Ám létezhetik élet anélkül, hogy valaki belédkapaszkodna, avagy belékapaszkodsz valakibe? Szerintem a topiclakók élvezettel olvasnák azt is, ami túl van a topiccím jelenidejűségén.

Előzmény: Bogart (193)
Bogart Creative Commons License 2003.01.12 0 0 193
Nem tudom, hogyan történt. Egyszercsak azt vettem észre, hogy nem az én kezemet fogják, hanem én fogok egy kezet. Fura érzés volt. Merthogy én még akartam, hogy fogják a kezem.
Most, és persze akkor sem üvöltöttem. Csöndben emésztem magam. És lassan már nem keresem azt a kezet, amelyikbe belekapaszkodhatok.
Előzmény: Ozagen (192)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.11 0 0 192
Elengedték a kezed? Hogyan történt? Én még csak előtte állok, igazán érdekelne, milyen érzés. Üvöltöttél? Vagy sem?
Előzmény: Bogart (187)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.11 0 0 191
Ha ottan lakom, miért ne járhatnék arrafelé? És ez baj?
Előzmény: Törölt nick (188)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.11 0 0 190
Megalkotóm alighanem azt írná ide: ön gondolat- és érzeményolvasással foglalkozik.

Én azt írom: ez megkapó. :)

Előzmény: York (186)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.11 0 0 189
Ám az a bibi (önmagából kifordult világ ez, barátim), hogy gonoszságomnak, ami lényeginek tekintendő, nincs látszata, külső megnyilvánulása.

Ha megkérdezném, barátim, láttok-e bennem bármit, ami gonosznak tetszik, alighanem az lenne a válasz,

ó, nem, hová gondolsz, Ozagen, te meg a gonosz, hogyan is van így egybeképzelve, mit nem mondasz, tódítasz etc., etc.

Idézőjel-szmájli.

Előzmény: Ozagen (185)
Bogart Creative Commons License 2003.01.11 0 0 187
Nem változol és ez jó,
mikor esik már az eső. :-))
Nem rímel a vers, de semmi aggály,
rímel a vers, ha jön a daggály.
Ez rímel, viszont nem igaz. Erre nincsen dagály. Viszont elengedték a kezemet. És nagyon reggel van. Bocs.
Előzmény: York (186)
York Creative Commons License 2003.01.10 0 0 186
Félig lehúnyt pilla alól a káprázatos napsütést!
S dehogy veszi figyelembe a gázüzemű befűtést
Hagyja szárnyán elsuhogni nélküle a vad valót
S minden ízben érzékeli a kellemes nyaralót
A pántlikás májusfácskát maga elé képzeli
Míg alatta a buszkerék a friss havat szétszeli
S a forró nyár közepében Balatonhoz érkezik
Közben a buszt a megállóhoz beérkezve fékezik
Nyíló ajtóból érzi meg a hullámok hűs jegét
S az ellenőr nyersen rászól: Adja át már a jegyét!
:-)
Előzmény: Ozagen (185)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 185
Gonoszságom lényege: az irigység és a remélt hatalom elvesztése.

Amennyi még átszűrődik Belőle, az elmémbe - csak példa -: az áhihat, ahogy a busz ablakán bámulja a jégvirágok növekedését. Nem gondol Mandelbrotra, a fraktálokra, a káoszelméletre, hanem szmájlikat formál a pofájával a lassan, nagyon lassan terebélyesedő csodás jégvirágokra, rá is lehel az ablaktáblára, bizonyítva hitvány felsőbbrendűségét, hogy ő van, és egy hülye, bámuldozó lény. Hogy bármit is befolyásolhat, hogy befolyásos. Hogy érdekes. Pedig agya üres és álmos. Van néhány settenkedő gondolata, de azt sem képes megfogalmazni.

Aztán kesztyűs mutatóujjával törölgetni kezdi az ablakot, hogy kilásson, hogy elpusztítsa Mandelbrot és az egész káoszanalízis bizonyításrendszerét.

És azután mit lát?

Előzmény: Ozagen (184)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 184
Arra a kérdésre, hogy gonosz vagyok-e, természetesen az a válasz: igen.

Eme "igen" magától-értetődéségére csak nemrég döbbentem rá.

A gonoszság-potenciál fokozódását azóta érzékelem, amióta mindinkább kezdek eltávolodni alkotó-useremtől.

Kevés részben még egy vagyok vele, de merő intellektuális megfontolásokból mindinkább megvetem őt.

Annyit érzékelek, ő izgalmasnak tartja, ha csizmája alatt megcsikordul a hó, én ebben tekintetben szkeptikus vagyok, sőt azt kívánom, olvadna mihamarabb az a kurva hó.

Ő szenved, és én attól szenvedek, hogy ő igazán szenved, és egyáltalán miért csinálja velem ezt, hogy jön ő ahhoz, hogy csakúgy örömteli módon, fütyörészve szenvedjen, miközben nekem itt, a hónyikorgás-mentes felületen van dolgom, kötelességem, és kell fütyörésznem szavakat a kezemről és az Ő kezéről.

Előzmény: Ozagen (183)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 183
Remélem, őszintén remélem, a bizonyos korlátok közé szorított hiúságot, a tombolásában megfékezett kérkedést önmagában még senki sem tartja gonoszságnak.

Ha valaki mégis azt tartaná, mérhetetlenül hiú vagy fékezhetetlen dúvad voltam, kérem, jelezze. Ha lesz ilyen, nyilván porig rombolja eddigi és ezután következő érvelésrendszeremet.

A gond másféle aspektusból hízlalta magát elviselhetetlen méretűvé.

És ez a gond csakis az én gondom, még az Övé sem.

Előzmény: Ozagen (182)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 182
Köszönet ezért a megfontolatlanságért, eldöntetlenségért. Ha létezik szabad akarat, akkor ennek ez a két létállapot a nemtője.

A szabadság szigete - ez az ablak. Az eldöntetlenség négyszöge.

A szabaság forrása: afféle IRL-kelekótyaság. Restség. Nem az enyém, az övé.

Most már csak arra kérdésre szeretnék rávilágítani, miközben köszönetem szeretném kifejezni azoknak, akik bárhol és bármilyen formában szavaikkal, mondataikkal megtiszteltek, nos az a kérdés, amelyet kénytelen vagyok imigyen exponálni:

Gonosz vagyok-e én? Csak alapvetően vagyok az, vagy tetőtől talpig, teljesen, felületesen is?

Erre a kérdésre nekem kell válaszolnom.

Előzmény: Ozagen (181)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 181
Először szeretném megköszönni létrehozómnak, hogy itt állhatok, és az a nagy megtiszteltetés ért, hogy vagyok.

Döntését, hogy létrehozott, vitathatónak és kétértelműnek tartom, ám kétségtelen, hogy ez az úgynevezett, létemmel kapcsolatos eldöntetlenség és megfontolatlanság sok-sok örömmel ajándékozott meg. Úgyszólván növelte komfortérzetemet, és azt a meggyőződésemet, hogy érdemes nickként, afféle rejtélyeskedő, jogokkal nem, de némi pökhendiséggel rendelkező netes entitásként leledzeni.

Büszke vagyok arra, hogy mindinkább saját-létező vagyok, és szándékaim mindinkább körvonalazódhatnak - legalábbis magamban, akit olyan létezőnek van szerencsétlenségem tekinteni, akinek gondolatai lassanként a legkevesebb kölcsönviszonyban sem állnak azzal, aki kieszelte ezt az őrültséget.

Hivatásos csodálkozó? Hö? Tudom, hogy gyűlöl.

Előzmény: Ozagen (179)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 179
Igen, akkor kezdjük hajlongással, miközben persze senki sem tapsol.

Kezemben valami szobor - a kevélység totemállata ólomkristályba fagyva. Egy díj.

Előzmény: Törölt nick (178)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 177
Nem tudom. Ha eccer fűbe harapok, talán kipróbálom.

P. s.: De most már tényleg legyünk on-ok.

Előzmény: Törölt nick (176)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 175
Szija, mi járatban errefelé?
Előzmény: haluz (169)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 174
Asszem, félreértesz, én láttam tyúkszarevő kissrácot.

Lehet, hogy valaminő virtus?

Előzmény: AgyProTézis (173)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.09 0 0 173
Csak jelképesen mondtam!:)

A 'pesty fekete doboz'ban láttam magyarul beszélő romániai cigányokat, akik a szeméttelepen éltek, onnan étkeztek..makkegészségesek voltak. Természet Anya közülük kiszelektálta a gyengéket..
Hogy eléggé büdösek voltak, az meg ténykérdés, érzett a monitorról...

Makrobiotikus Gourmand

Előzmény: Ozagen (171)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 172
Voltaképpen az. Néha kissé átalakul, torzul, de előbb-utóbb visszanyeri régi formát.

Tehát: háromig számolok, aztán mindenki elengedi egymás kezét.

Egy,
két...

Szmájli-telep.

Előzmény: Kisherceg (168)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.09 0 0 171
Tyúkszarevő kiscsávó. Nem mondom. Gyerekkoromban jómagam is láttam ilyet. Bár a motivációkkal sose voltam tisztában.
Előzmény: AgyProTézis (167)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.09 0 0 170
Hi!Haluz?!/Ez rémlik, mintha lett volna a régi nettón egy haluz nick./
Ahá!Ühüm!Naja!
Előzmény: haluz (169)
haluz Creative Commons License 2003.01.09 0 0 169
Szisztok.
Előzmény: Kisherceg (168)
Kisherceg Creative Commons License 2003.01.08 0 0 168
Ez már nem az "Elengedem a kezed" topic???
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.07 0 0 167
Az egésséges paraszkölök is megeszik nyaranta félkiló tyúkszart, meg minden szemetet, ettől ismer meg az immunrencere minden ágenst, kialakulnak a védekező mechanizmusai.
Előzmény: Ozagen (164)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.07 0 0 166
Szomorú kötelesség, de fontos. A telefon- és oltási biléta miatt. Eltűnési esetekben különösen, életbevágóan fontos. Tapasztaltam.
Előzmény: Törölt nick (165)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.05 0 0 164
Halál? Frászt!

A kutyik annyi vírust és bacillust ragasztanak rád, hogy, bájng, ilyen frankón lesz tökjó az immunrendszered. Hö.

Ha rohangászni van kedved a kertben vele, öltözzél fel. Hihetetlenül egészséges foglalatosság.

Előzmény: Törölt nick (162)
AgyProTézis Creative Commons License 2003.01.05 0 0 163
Kiengedéskor először játszani kell vele, ez elengedhetetlen/másképp később nem bír figyelni/...utána lehet sétáltatni, vagy taní-tani, nem közé-pis-lákolás fokon:D
Kutya nélkül kutya az élet...
Előzmény: Törölt nick (158)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.05 0 0 161
Na most képzeld el mindezt két kutyival.

Kissé komplikált az éjjeli életük, vau.

Néha kissé nagyon sárosak.

Ha nem sárosak, akkor nyálasak. Ha már eléggé szőrös az elhullajtott szőrüktől a nadrágszárod, akkor azt az odadugott orruk nedvével rögzítik. Ímigyen sok-sok kilométer távolságban is prezentálni tudod mások előtt, neked kutyijaid vannak. Kutyaszőr mindenütt.

És élettel telik meg az a közhely is, amely szerint vagy kutyád van, vagy gondozott kerted.

Ha van isteni gondviselés, akkor mégis ők ennek az eszközei.

Előzmény: Törölt nick (160)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.05 0 0 159
Ez nem a falkavezérség kimutatása, hanem egy egészen aranyos kutyi megnyilvánulása.

Nyilván nagyon izgatott lehet a hó miatt is. Kutyik zabálják a havat.

Előzmény: Törölt nick (158)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!