Keresés

Részletes keresés

Lacivill Creative Commons License 2014.09.07 0 0 62779

Pedig DE, lásd lentebb. Olyan szabvány viszont nincs, hogy  társasházban kötelező lenne a villámhárító, családiban viszont nem. Egyedi dolgoktól függő, helyszín. magasság stb.

 

Előzmény: KömKel (62777)
Lacivill Creative Commons License 2014.09.07 0 0 62778

Higgyél a villanyszerelődnek. Annyi okoskodás, hogy ez nem földelés miatt kell, hanem EPH ( egypotenciálrahozás) miatt ildomos.

A szennyvízcső aljára lerakodó üledék nedvesen viszonylagos vezetővé válik. Új szabványok előírják, de nemigazán lehet ilyen közdarabokat találni boltokban.

Előzmény: tszabi (62775)
KömKel Creative Commons License 2014.09.07 0 0 62777

Sosem hallottam erről, pedig túl vagyok jópár házon... családi ház szinten tutira nem kell.

A villámvédelem is ilyen, társasházon már kötelező, családi házon nem.

Előzmény: tszabi (62775)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.07 0 0 62776

Kedves Fórumozók,

 

Ha már nemrég szóba került itt a fugázás....

 

Ezzel a módszerrel próbálta már valaki? Bár a képen haladós, de amatőr számára nem biztos, hogy így van...

 

https://www.youtube.com/watch?v=EPQzynf472A

 

 

tszabi Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62775

Üdv!

 

Kérdésem lenne:teljes villanyvezetékcsere, és felújítás kapcsán a villanyszerelő azt mondta, hogy a kimenő szennyvízvezetéket is földelni kell. Így bele kell tenni egy 20-30 cm-es saválló (?) fémtoldást.

Mindezt megemlítettem a vízvezetékszerelőnek, aki azt mondta felejtsem el, nem kell földelni.

 

Most akkor mi legyen? Én még nem hallottam hogy a szennyvízcsövet is földelni kellene, az emberek 99,9%-a ilyen házban él, engem sem zavarna ha nincs földelve.

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62774

Köszönöm a válaszokat. 

Egyik kisebb helyiségben talán kipróbálom ezt a ragasztást és ha nagy küzdés ellenére sem lesz elfogadható eredmény, akkor jöhet a vakoló brigád.

KömKel Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62773

A felragasztott gipszkarton egy nagyon jól kinéző dolog, de rohadt bonyolult szépre megcsinálni, valamint teljesen sik felületet kiván. Tehát rücskös tégla/kőfalra nem fogod tudni rendesen felrakni.

Előzmény: Törölt nick (62771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62772

...én vakolnám.

Előzmény: Törölt nick (62771)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62771

Még annyit had' kérdezzek, bazalt kőből rakott a fal, ezt mennyire érdemes felragasztott gipszkartonnal burkolni. Nem szigetelés, csak szárazvakolat jelleggel. 10 éve vettem a házat, most jutok arra a szintre, hogy a régi vakolatot inkább leverem és újat kapna.

Igen, valóban nem tudok 3 millát a tetőre fordítani. Sajnos.

Előzmény: KömKel (62770)
KömKel Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62770

Árakat nem ismerem, mivel nem rajongok az ilyen időleges toldás-foldásokért, és esztétikailag is borzasztó.

De tudom, hogy nem mindenkinek van 3 millája tetőcserére.

Előzmény: Törölt nick (62769)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62769

Köszönöm a választ.

Itt falun nem annyira bő a kivitelezőkből a választék. Konkrétan, itt eddig egy csapatról tudok.

Ismerősömnek a 100 nm körüli sátortetőt 480 ezerért csinálták. (?)

Előzmény: KömKel (62768)
KömKel Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62768

Ha rendesen megcsinálják, akkor tud tartós lenni.

De láttam már olyat, ahol egészben letépte a szél a paláról, mert nem volt megfelelő a felület előkészitése...

 

Magyarul nem a legolcsóbbat kell választani a kivitelezők közül, és sok referenciát kell kérni.

Előzmény: Törölt nick (62767)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.06 0 0 62767

Üdv!

Palatetős a házam és bitumenos lemezzel érdemes -e beboríttatni. Itt felénk most ez a divat.

Mennyire tartós?

hamvasat Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62766

Igen, kengyelezve lesznek, nem csak beleszurkálomba vasakat. A lábazati részen is lesz vízszintesen is vasalva.

Előzmény: Töck Jenő (62763)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62765

Töck Jenő!

 

Köszi! Igen, ezeket a szabályokat ismerem, be is lesznek tartva szigorúan. Képlékenyítő jó ötlet, köszi.

Előzmény: Töck Jenő (62762)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62764

Oké, köszi, akkor sima C20 lesz.

Előzmény: C20NE (62761)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62763

Az előbb elfelejtettem, ugye kengyel is lesz benne 10-15 cm-ként?

Előzmény: Töck Jenő (62762)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62762

Inkább plasztifikátort (képlékenyitőt) mint vizet. Nagyobb szemcseméret elvileg jobb, de be kell férnie a vasak közé. A legkisebb vastávolság a vas átmérője, de minimum 2 cm. Magam részéről a KK konzisztenciának vagyok a hive, mert ezt már viszonylag könnyen be lehet dolgozni (nem úgy mint az FN-t), de még nem is annyira hig, hogy nagyon repedjen. Igen, tömöriteni kell, elvileg 20 cm-es rétegekben.

Előzmény: hamvasat (62760)
C20NE Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62761

Kültérre ne használj esztrich-et. Én ebből betonoztam a vízakna tetejét is, igaz kapott kis plusz cementet és egy kis képlékenyítőt de nagyon jó lett, bírta a telet is.

Előzmény: hamvasat (62759)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62760

Töck Jenő!

 

Igaz. Akkor mit tartasz jobbnak? Legyen előírásszerű vízmennyiség és akkor elvileg KK-s lesz és inkább tömörítsük egy karóval rétegenként? 

Előzmény: Töck Jenő (62758)
hamvasat Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62759

Köszi!

 

Jó anyagnak tűnik, bár a legnagyobb szemcsemérete 8-as, míg a Baumit esztrich-é 4-es. C20 mind a kettő, ilyen zegzugos helyre nem jobb az esztrich? Egy árban is vannak. Vagy már körülményes vagyok?  :-)

Előzmény: C20NE (62754)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62758

Higabb (folyósabb beton jobban reped.

 

Előzmény: hamvasat (62752)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62757
Előzmény: jacquesDave (62753)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62756
Előzmény: jacquesDave (62753)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62755

Más összetételű és adalékolt is.

pl. http://viprex.hu/termekek/vip-rex-gel

 

Lényegében műkő a látszó beton...

Előzmény: jacquesDave (62753)
C20NE Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62754

Baumit C20 -at vegyél, a legtöbb feladatra tökéletes.

Előzmény: hamvasat (62752)
jacquesDave Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62753

Sziasztok!

 

Látszó vasbetont, szabadtérre hogy kell csinálni? Korlát, támfal, ilyesmire gondolok. Egy idő után nem fagy szét? Csak a zsaluzáson múlik a simasága, vagy zsaluzat leszedése után csiszolni is kell? Vagy más összetételű a beton?

 

hamvasat Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62752

Sziasztok!

 

Szeretnék zsákos betonra tanácsot kérni, ha lehet, a következő célra:

 

Két hét múlva nekikezdünk az utcafronti kerítésnek, az alapja már tavaly elkészült, 40cm széles, 100 cm mély C12-es vasaltbetonból.

 

Erre jönne rá falazva dísztégla (alá bitumenes nehézlemez), több 32x32-es pillérből állna, köztük 50 cm-es lábazattal (ahol nincs kapu persze). A felfalazott téglaváz belső üregeit vasalnánk rendesen, majd ki lenne öntve betonnal. Mivel elég keskeny, szűkös helyeket kell kiönteni (az oszlopok belső szabad keresztmetszete 12x12 cm, illetve van ahol 20x20), ahol még betonvas is van, így úgy gondoltam, hogy a jó befolyás miatt egyrészt kis szemcseméretű beton kellene, ami nagy szilárdságú is és ezt képlékenyen juttatnám be, majd tűvibrátorral "rendezném" a zeg-zugok feltöltését.

 

Mivel nem nagy mennyiségű betonról van szó, hagynám a hagyományos osztályozatlan sóderos kézi keverést és inkább vennék zsákos anyagot erre a célra, csak azt nem tudom, hogy mit. A helyi tüzépen csak esztrich betont tartanak, talán Baumitosat. Azt tudom, hogy az eszrich beton kis szemcseméretű, erős is és repedésre kevésbé hajlamos, de nem tudom, hogy van-e ennél jobb választás.

 

Ha tudnátok konkrét típust ajánlani, azt nagyon megköszönném!

 

Üdv: hamvasat

topikolos Creative Commons License 2014.09.05 0 0 62751

Köszi neked is!

 

Végül alumínium zártszelvényt vettem, remélem bírja majd, egyelőre csak felrakom, hogy a szigetelést tudjam csinálni. Kinyomom purhabbal a belsejét, hogy "csak" a fém keresztmetszeten vigye be a hideget a szigetelésbe...

 

Keresztbe rakok még merevítést, mert az egy légkamrás polikarbonátnak (1cm) elég sok az 1 méter távolság, mindenképpen fel kell fektetni még ezen a távon.

Alut aluhoz rögzíteni csavarral tudom csak? A hegesztés nem játszik, mert helyben kellene. Valami jó ragasztó esetleg? :)

Előzmény: Töck Jenő (62750)
Töck Jenő Creative Commons License 2014.09.03 0 0 62750

A hóteher a tengerszint feletti magasságtól és a tető hajlásszögétől függ. Biztonsági tényezővel együtt régen 120 kg/m2-el számolva nagy hibát nem követett el az ember. Most 1,5-re emelték a biztonsági tényezőt. Ehhezmég hozzá kell adni a tető önsúlyát. Levonni nem kell semmit,csak nem kell hozzáadni ami nincs. Vigyázni kell vasbetonnál az önhatalmú erősitésekkel (főleg többtámaszú tartönál) mert az erősitéstől a szerkezet erőjátéka megváltozik (merevségi viszonyok megváltoznak) és a szerkezet mási részében többlet-igénybevétel keletkezhet akkor is, ha az erősitett rész nem lett nehezebb. Ez főleg vasbetonnál lehet érdekes, mert a vb. húzásra és nyomásra eltérően reagál. Ha a szarufát meg akarom toldani akkor a csavarpárok minél messzebb vannak egymástól annál jobb. (mérleghinta). A zárt szelvény falvastagsága számit, a vastagnak nagyobb a teherbirása nem csak később rohad el. Gerendát nem jó egyik oldalon toldani, mert a féloldalas toldás csavarni fogja, amit valószinűleg kibir, de nem biztos, Nem véletlenül ajánlották a két deszkából készült toldást.

Előzmény: topikolos (62742)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!