Keresés

Részletes keresés

ponex Creative Commons License 2007.10.14 0 0 418
vállalok igen!
Előzmény: sanyooo (417)
sanyooo Creative Commons License 2007.10.14 0 0 417

Szia!

10 cm vastag hungarocellel dryvit-oztál már? Vállalsz ilyen munkákat?

sanyooo

Előzmény: ponex (416)
ponex Creative Commons License 2007.10.13 0 0 416
Sokkal kopásálóbbak és vegyszer álóbbak a kültéri festéket, más anyagokból állítják elő stb stb stb. Gondolj csak bele, hogy mennyi féle vegyi anyag kering a levegőben, csak a legismertebbeket említem. Kéndioxid, széndioxid, kénmonoxid stb. Ezek mondjuk esővzzel vegyülve kénnessavvá, vagy éppen szénsavvá alakulnak, majd rá hullanak az épületekre. Olyan festék anyaggal kell az épületek külső falait bevonni, ami ezeknek a vegyi terheléseknek is képesek ellenállni. Hát ezért drágábbak.
Előzmény: Törölt nick (415)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 414
Hát ha mázlid van talán kapsz fél literest valamelyikből. Szerintem nyugodtan lefújhatod, a hátulját úgy sem látja senki, és ha leszerelni nem tudod, akkor a hátulja sehogy se lesz lefestve. igen a régire rá lehet festeni, csak meg kell csiszolni előtte, mondjuk 80-as papírral vagy vászon, tök mindegy, és persze portalanítani.
Előzmény: Fineszedző (413)
Fineszedző Creative Commons License 2007.10.12 0 0 413
A radiátor Vogelnoot, és újszerű állapotban van. Legszivesebben festetném, mert semmi kedvem ezen az 1 nm-en megtanulni (40x90 cm-es), hol lehet elrontani. Főleg, hogy ez a radiátor a lakás szinte minden részéből látható. Csakhát vicces ára lenne...
A fújás jó lenne, de nem tudom leszerelni, ezért hátul nem tudom fújni. Meg az az 1 liter festék is marha sok. Van esetleg minta belőle? 3 dl elég kell legyen, felteszem. Akkor a régi festékre ráfesthetek?
Előzmény: ponex (411)
KalásziM Creative Commons License 2007.10.12 0 0 412

   Köszi ! 

 csak fát és itt is csak un. másod festésre,  azaz már többször voltak festve - alapozáshoz kéne  - zománcom van vagy 10 liter,  ebből is van vagy 6 - 8 liter - az az igazság nem akarok költeni alapozóra. Az ablakokra ,  főleg az ablakközben szerintem elvileg jó, de azért rákérdezetem.

 Üdv. KM.

Előzmény: ponex (408)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 411
"A plafonon az első réteg van, új építésű a lakás."

Akkor nem tudott jól megtapadni a festék a betonon, ezért kell közbeiktatni valamilyen kellősítő anyagot, ami lehet pl falfix, vagy fixatív vagy hasonló, de ez a kettő jól bevált anyag. Ez tulajdonképpen mélyalapozó, ha mélyalapoztad is és úgy is lejött akkor nincs több ötletem ezzel kapcsolatban.

A Polifarbe nem rossz anyag, én előszeretettel használom, de az is lehet, hogy túl erős volt a ragasztószallag. Na mindegy.

Hőálló-festék is sok féle van a legismertebbek a Calorfix és a Thermol ezek fehérek és 1 literes kiszerelésben is van, de lehet szinező anyagot kapni hozzá és olyat keversz ki amilyet akarsz, vagy normálisabb festékboltban kikeverik neked a kívánt színt. Pipaecsetet vegyél, meg kis mázoló hengert. én úgy szoktam radiátort mázolni, hogy megkenem a tetejét, meg a hátulját ecsettel amíg beérek persze, ha nincs még felszerelve a radiátor akkor könnyebb, aztán kishengerrel a belsejét. Érdemes valami karton félét ragasztani a radiátor mögé, hogy a falat ne kend össze.

"Alapvető, hogy teljesen sima, megfolyás és csomó mentes felületet akarok."

Ez elsősorban rajtad múlik, nem az anyagon, ha túl sokat teszel a festékből akkor megfolyik, ha nincs megcsiszolva, megfolyik. csiszolás és portalanítás után festheted nyugodtan. Ha tükör felületet akarsz akkor jobb ha fújod. lehet kapni hőálló spray-t, csak vigyázz, nehogy nitros spray vegyél, mert az felmarja a régi réteget.

Bár nem tudom, hogy milyen radiátor, és milyen állapotban van most.
Előzmény: Fineszedző (410)
Fineszedző Creative Commons License 2007.10.12 0 0 410
A plafonon az első réteg van, új építésű a lakás. Igyekeztem csak a festés felöli részen rányomni, hiába, merev az a szalag és rátapadt. Igaz, a festék nem a legjobb minőség (Poli-farbe), a DÜFA keményebb felületet adott.
Most a radiátorokat festeném át fehérről. Milyen festéket vegyek, hogy bírja a hőt és lehetőleg ne csak több literes kiszerelésű 3féle színből álló választék legyen? Milyen ecsettel? Alapvető, hogy teljesen sima, megfolyás és csomó mentes felületet akarok.
Előzmény: ponex (409)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 409
Valszeg nem lett a régi réteg rendesen lekaparva, ezért szedte le, egyébként valóban nem mindegy, hogy melyiket veszi az ember, mert ragadóképességben igen nagy különbségek fordulnak elő, a másik, meg, hogy nem kell a szallagot teljes felületén lepréselni a falra, hanem csak azt a szélét, ahol funkciója lesz, a többi rész maradjon a levegőbe.
Előzmény: Fineszedző (406)
ponex Creative Commons License 2007.10.12 0 0 408
Mit akarsz alapozni vele? Fát? Fémet? Egyebet?
Egyébként alkalmas éppen, bár én nem szeretem használni, mert száradást követően lilás árnyalatúvá válik, és nem is takar jól. A Trinát univerzális alapozó sokkal jobb megoldás bármihez.
Előzmény: KalásziM (407)
KalásziM Creative Commons License 2007.10.11 0 0 407

  Üdv. a fórumosoknak !

 

 A kérdésem a következő :  az un.  walkid festék alkalmazható e alapozónak ??

 

 Vélemények ??

Fineszedző Creative Commons License 2007.10.11 0 0 406
Schuller Eh'klar maszkoló szalagMost festettem maszkoló szalag segítségével. Nem hittem volna, hogy még itt sem mindegy melyiket veszem. A Tescoban vettem valami szalagot már régen, de közben másra is használtam, ezért most már nem volt elég. Vettem még, de azt már a festékboltban. Aztán a szalag eltávolításakor ért a meglepetés!
A Schuller Eh'klar szalag simán lejött, alig szedte a festéket, viszont a gazdaságos végig gyantázta a plafonomat. Pénzben nem nagy különbség, legfeljebb arányukat tekintve.
aliza33 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 405
flexibilis csemperagasztó 14 zsák árusítás alatt. 1500ft/zsák.
kristof.balazs Creative Commons License 2007.10.02 0 0 404
Arra kell vigyázni ne faggyon meg! Amúgy a szav időn túl szerintem álltalába egy 2-3 hónap!! De nem mindig!
Előzmény: aliza33 (403)
aliza33 Creative Commons License 2007.09.29 0 0 403
szeretném megkérdezni,hogy a ház külsejére a festéket bekeverve megvettem,de vszínű tavasznál előbb erre nem kerül sor.meddis áll el a festék?
alisejk Creative Commons License 2007.09.21 0 0 402
Sziasztok!

Egy régi lepukkant belvárosi lakást újítok fel. most értem a festés részhez, és kicsit dilemmában vagyok a festékválasztással. Van valakinek tapasztalata a Dulux LightAndSpace festékkel?? Tényleg annyira hatásos amilyennek írják, vagy csak marketing? Esetleg más cégnek van hasonló festéke?

Előre is Köszönöm!
szenyor Lopez Creative Commons License 2007.09.17 0 0 401
A nagyvilág színei nem fog egy rétegben szépen fedni. Az a Dulux Once. De két rétegben jó lesz! Semmi extra: rövid szőrű henger és hajrá. Alapozás nem árt, de elvileg mehet simán glettelt felületre is.
Előzmény: aliza33 (397)
niamano Creative Commons License 2007.09.15 0 0 400
sziasztok!

szivacsolással szeretném feldobni az előszobámat, és ehhez keresek óarany (fényes) festéket. Kérdéseim:
1. látott-e már valaki ilyen festéket, és hol?
2. van-e valamilyen különlegessége a szivacsolásos technikának( amit tudok, hogy tengeri szivacs kell, és bevallom még nem olvastam vissza - így ha már szóbakerült, akkor megtalálom)
3. számít-e, hogy milyen festék van alatta?
4. portalanítani gondolom kell a felületet előtte?
5. esetleg buktatók, ha valaki csinált már szivacsolást? Vagy ötletek, hgy mi mással lehetne még pamacsolni?

köszi!
Nia
aliza33 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 399
köszönöm ,azt hiszem egy kicsit megnyugodtam.
hátha valaki a másik kérdésben is segíteni?,:-))
Dickens Creative Commons License 2007.09.15 0 0 398
Hello! Alapozó és glett kérdésében nem tudok neked segíteni, de magában a Dulux festék témában igen: ne ijedj meg az állagától, azért ilyen sűrű, mert tényleg fed egy rétegben (mi évek óta azzal festünk, most is azt használtuk és a kikevertetett színeink is mind Duluxosak). Ne higítsd, nem is szabad és nem is kell, csak egyszerűen bele a hengert (érdemes előtte festéktálcába kiönteni, úgy könnyebb), aztán mehet (de azt nem tudom, hogy az alapozás hogy zajlik - mi már festett falakat festettünk át vele, az más).
Előzmény: aliza33 (397)
aliza33 Creative Commons License 2007.09.15 0 0 397
Üdv mindenkinek!



dulux nagyvilág szineit vettem,és igencsak elcsodálkoztunk a párommal az állagán.hogy lehet ezt hengerelni?egyáltalán nem lehet vízzel hígitani?
azt sem igazán tudjuk,hogy glettelés után rögtön rá lehet-e vinni a festéket vagy előtte alapozni kell,vagy esetleg elég ha aláfestünk fehérrel.
lehet más festéket kellett vona vennem,mert ha nem tudom felvinni 2 rétegben akkor igencsak csúnya és úgy már elég drága mulatság lesz.
majd kiderül a végén...
sven hjerson Creative Commons License 2007.09.02 0 0 396

Üdv.

Panellakás felújítással kapcsolatban érdeklődnék. Lehet szerintetek festeni ezeket a betonfalakat, vagy eleve csak tapétázni érdemes? Festett szobákat szeretnék, de sokan mondják hogy az betonon nem szép...

Előre is kösz

sh

farbric4 Creative Commons License 2007.08.31 0 0 395
Sziasztok,
megoldást keresek két dologban is, talán valakinek van ötlete:
-újonnan fehérre festett fal részt szeretnék átfesteni, szintén fehérre, de úgy, hogy fényes legyen, úgy mint régen az enyves falak. A fal jelenleg fehér dulux-al van lefestve.
- szintén ez ezen a falon, csak egy másik részén beton hatást szeretnék elérni. Ismerem a mikrocementet, olyat vagy hasonlót szeretnék, csak szerintem az nagyon drága megoldás (KB. 10 ezer Ft / nm ), Franciaországban láttam "Beton effekt " néven kapható festéket kompakt kiszerelésbe ( ecsetet, stb. adtak hozzá) de Mo.-n eddig akár hány festőt kérdeztem, értetlenűl állt a témához.

Ha bárkinek van valami ötlete, nagyon örülnék neki !!
Köszi
tszabi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 394
Valami enyves festék van a falon, kb. 15-20 éves lehet a legfelső réteg.
Akkor ezt lemosni nem is lehet(ugy értem hogy lejöjjön a falról)? Vizes kaparás?

Ezután a polifarbe mehet rá alapozó nélkül is? ahány bolt, annyiféle választ kaptam eddig. Arról ne is beszéljünk, hogy amelyik festéket az egyik ajánlja, azt a másik nem.
Előzmény: KalásziM (391)
ponex Creative Commons License 2007.08.29 0 0 393
Irányelvek a következők: Fentről lefelé haladva kell a munkálatokat elvégezni. Tehát a felső tapétát kell előszőr felrakni, majd a bordürt illesztve szépen, pontosan alá ragasztani, majd ez alá a lábazati tapétát.
Előzmény: ijedos (389)
ponex Creative Commons License 2007.08.29 0 0 392
Az enyvest nem lehet lemosni, lekaparni lehet.

A polifarbe mostanság egészen jó anyag, érdemes vele dolgozni.

Sima lemosásnak semmi értelme, ha előtte diszperziós festékkel volt feste.

Diszperzitet lelehet kaparni bő vizes áztatás segítségével.

Előzmény: KalásziM (391)
KalásziM Creative Commons License 2007.08.29 0 0 391

  Attól függ milyen az festék !

 

 A korrábbi -  kb. 25 éve ment ki a divatból  az u. enyvestfestéket  valóban lehet lemosni már úgy hogy a festék is lejön. Az ezutáni festékekket  az u. műanyag diszperziósakat pedig nem lehet eltávolítani.

 Ha viszont csak egy sima lemosásra gondoltál annak nmincs akadálya.

Előzmény: tszabi (390)
tszabi Creative Commons License 2007.08.29 0 0 390
Üdv !

Egy szobát szeretnék lefesteni. Eddig kb. 3-4 festékréteg lehet rajta, azt szeretném szappanos vizzel lemosni.
Kérdésem, hogy utána mindenképp kell valami alapozó?
Mi történhet ha rögtön festékkel kenem (pl. Polifarbe, vagy tilatex) ?

A festés után szeretnénk rá szivaccsal mintát nyomkodni rá. A már előre szinezett festéket lehet még szinezni (erősebbre) ?

üdv: Szabolcs
ijedos Creative Commons License 2007.08.29 0 0 389

Sziasztok!

 

Tapétázásban kérném a segítségeteket.

 

Előszoba tapétázásáról lenne szó úgy, hogy kb. 1 méter magasságban szeretnék egy sötétebb  tapétából "lábazatatot", aztán utána a falakat a mennyezetig egy világosabbal folytatnám és a két tapétát elválasztandó vagy harmonizálandólag meg bordürt tennék.

 

Ezzel kapcsolatban várnék technikai tanácsokat. Ti hogyan csinálnátok??? Mivel kezdjem a hosszabb felsővel vagy a lábazattal?? A bordürt hogyan szokták feltenni ?? A hosszabb és rövidebb tapéták találkozásánál mindkét tapétára ráragasztják vagy a bordür is az illesztés része a két tapéta között???   Miként csináljam???

 

Előre is köszönöm!!

psg5 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 388

igen igen valahogy így lesz a vége mivel ráadásúl nem is kevéset kell majd felrakni, inkább lehet rááldozom a pénzt a festőre (bár valszeg mire a végére érnék egyedűl addigra megtanulnám, de olyan is lenne:)

kösz

Előzmény: ponex (386)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!