Nagyon szélsőséges esetben még kieshet a Loki, ha a dánok idegenben verik a norvégokat

A dán győzelem reális, így ez a forgatókönyv nem is olyan szélsőséges.

Előzmény: Tonio 2.0 (9469)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 9469

Nagyon szélsőséges esetben még kieshet a Loki, ha a dánok idegenben verik a norvégokat, és mindhárom csapatnak 4 győzelem, 2 vereség lesz a mérlege, akkor az egymás elleni gólkülönbség számít vajon?

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 1 9468

Az idei EL szereplése a csapatainknak sokkal biztatóbb, mint a tavalyi volt.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 1 9467

Na, Hámori valamit mutatott abból, hogy miért igazolták le. Innentől ezt kéne szerda-szombat ritmusban folyamatosan hoznia, kivéve a Fradi ellen. :-D

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -2 2 9466

25-21 lett a vége, Bordás góljával.

Szuper meccs volt, nem akármilyen gratula a Lokinak!!!! Ezt a meccset minimum háromszor meg kellett nyerni, a norvégok küzdöttek végig ahogy tudtak.

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -2 1 9465

Gabriel hetest védett....egy perc még:)

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -2 1 9464

Planétát kiállították még egyszer, utána viszont a norvégoknak fogalmuk sem volt h felállt fal ellen mit játsszanak. Szó szerint csak néztek a kapura. El is vették tőlük a labdát.

24-21 58'21"

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -3 1 9463

Planétát beküldtük az 50. perc körül, rögtön kiállították (a beállót faultolta).

A két csapat között amúgy most is a kapusteljesítmény jelenti a differenciát. Ha ez nem lenne, a Loki 5-6 góllal behúzhatná ezt a meccset gond nélkül.

lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 3 9462

Hámori Konszuéla szabályosan imponáló ma.

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -2 1 9461

Costa....van vagy nyolc métere a hatoson, oldalt senki, aztán a kapusba lövi a labdát:S

16-16 (41. perc)

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -2 2 9460

Köstner: '...ha egy szélső mellélövi a ziccert, annak legalább 50%-a a kapus érdeme.....'

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -2 1 9459

DVSC--Sola: 13-13 (félidő)

Norvég góllal kezdődött a meccs (középről a vonalról...lőtte Knutsen, ki más?) és utána kellett egy-másfél perc amíg elöl összeszedtük magunkat de aztán Vámos Petra középen 8 méterről talpról, majd Koni labdaszerzése után VP indulásból, VP asszisztból Tóvizi a vonalról talált be és Koni lendületből jobboldalon betörésből szintén szuper gólt lőtt. Ennél jobban nem is kezdődhetett volna a meccs (4-1 5. perc)

Ezután két Sola-gól következett de aztán Kácsor is betalált (második próbálkozásából) Petra és Koni újra eredményes volt (7-5 12. perc). Koni egészpályás üreskapus gólt is lőtt, heteseket is kiharcolt, más kérdés h az első hetest Töpfner, a másodikat Kácsor kihagyta (igen, itt jön képbe megint a norvégok kapusa,Duijndam .....ma szerencsére bravúrokat nem nagyon láttunk tőle, bár amit kell azt védi).

Ennek ellenére negyedóra után mi domináltuk a játékot, általában két-három góllal mentünk, Koni elöl különösen klassz volt ((11-8 22. perc). Az utolsó tíz percre beállt helyette Planéta, ő is két góllal kezdte, az egyiket jobboldalról kisodródott helyzetből ráadásul (13-10 26. perc).

Az utolsó négy percet viszont 3-0-ra a Sola nyerte, még úgy is h az eddig semmi extrát nem mutató Gabriel ziccert védett, egy norvég indulásból csak kapufa lett, egy másik indulást meg Szabó Nina le tudott venni...  Szóval van itt még feladat bőven....

A kapuban Gabrieltől például sokkal több kellene.....

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 2 9458

Vegyes, mond kritikát, de dicsér is.

Előzmény: lunanoctis (9457)
lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 2 9457

Elégedett a látottakkal?

Kommentátor nélkül követve az eseményeket az az érzésem, hogy a Debrecen vígan vezethetne öttel is akár, ha kicsit koncentráltabban játszanának. Azon túl, hogy a Sola gyors, nem igazán érzem bennük az X-faktort, pont ezért nem kéne futóversenyt csinálni a meccsből.

Előzmény: Tonio 2.0 (9456)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 6 9456

Vili bácsi az egyik legjobb szakkommentátor. :)

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -5 0 9455

Paris 92--Vác: 28-26 (végeredmény)

A második félidő ott kezdődött ahol az előző abbamaradt: Csizmadia védéseivel a kapuban és elöl Kuczora és Marincsák Niki góljaival (13-18 34. perc) Utána nem sokkal két kiállítást is kaptunk: először Kuczorát küldték le két percre egy visszarendeződés végén elkövetett átlagos fault miatt, majd egy perc múlva Ferenczy Fruzsit (ő az induló Flippes-et ütközte le elölről/jobb karral oldalról a mi térfelünkön tizenkét méteren, ilyenekre nagyon ritkán adnak kiállítást....) Akárhogy is, negyvenhat másodpercig kettős emberhátrányba kerültünk és ez nagyon nem jött jól...

A franciák kihasználták a lehetőséget: két könnyű gólt lőttek középen a hatosról ezalatt, majd utána már 'szimpla' emberhátrányban kaptunk még egyet... Így aztán máris eltűnt a négygólos előnyünk (17-18 39. perc) Utána francia kiállítás következett, Ballai Anna lőtt is egy klassz gólt balszélről, de még emberelőnyben ki is maradt egy ziccer jobbszélről (Pálffy Anna). Nem sokkal később Kuczora - már egyenlő létszámnál - középen eladott egy keresztpasszt, ebből Blonbou indulni tudott és egyenlített (19-19 42. perc)

A következő percekben még vissza tudtunk menni +2-re de aztán a franciák csereátlövője Kanoute kezdett el gólokat lövöldözni és nálunk Pálffy jobbszélről újabb ziccert hagyott ki (a franciák cserekapusa, szó mi szó, jól szállt be a meccsbe) Az utolsó tíz percre már egálból indultunk (22-22 50. perc) és látható volt már a csapaton a fáradtság.

Kurucz Aida beállt és rögtön kiállt (igaz, előtte azért összehozott egy hetest...:) Az utolsó nyolc percre Bukovszky Annát cseréltük be a kapuba és ő több bravúrt is bemutatott, de mezőnyben már nem maradtak minőségi cserék. Kuczora és Marincsák Niki is csak 'dúródott' a francia védőfalban, egyedül balszélen Ballai Annára számíthattunk (aki ebben a félidőben három klassz gólt lőtt három helyzetből, ő ma nem tudott hibázni).

Az utolsó öt percben is keményen odatettük magunkat védekezésben, a franciák több percen át támadtak amíg két gólt nagy nehezen összehoztak (25-24 58. perc) de mi elöl már teljesen gólképtelenek voltunk. Végül egy utolsó percben lőtt Lassource-góllal a franciák beállították a végeredményt (26-24 60. perc)

Gratula a csapatnak, nagyot játszottak és a végjátékban szuperül küzdöttek. Fel a fejjel, ez egy igazán szép eredmény....!

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 9454

Kár, ez a francia csapat verhető lett volna.

lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 0 9453

Gondoltam, hátha még egyszer szerencsét hozok a magyar csapatnak, átkapcsoltam a Metz-Rapidra. 36-34 a hazaiaknak a vége, az utolsó durván tíz perc alapján igen kiegyensúlyozott küzdelem zajlott a pályán.

Csapata legeredményesebb játékosaként Korsós Dorina hat gólon zárt a vendégeknél. Szegény nagyon sírt lefújás után, komoly ütközetben maradtak alul.

Oh, most látom, hogy akkor a Vácnak az ötgólos vezetés ellenére mégsem jött össze. Kár érte, úgy tűnt, kicsi túl jól csapdázott a párizsi védelem a második félidő elején.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 -2 0 9452

Kuczora arckifejezése alapján mintha -10 lenne...

RnD Creative Commons License 2023.02.04 -3 0 9451

Paris 92--Vác: 12-15 (félidő)

Szinte nézők nélkül, egy bántóan üres csarnokban játsszák ezt a meccset, a két héttel ezelőtti váci meccs visszavágóját (ott bezzeg óriási szurkolás volt).

A lányok 'szürke mez--fehér számok--térdig érő felső' összeállításban léptek pályára (a franciák tiszta feketében). Nálunk a kapuban Csizmadia, jobbkettőben Ferenczy, szélen Bánfai Kíra a másik szélen Nati - 'Pál Tamara áldozata...' - kezdett. Csizmadia fantasztikusan védett az egész félidőben, két hetest is és még sok mindent.  Elöl sem volt gond, Helembai hét méterről lőtt átlövésgóljával (!) kezdődött a gólparádé, aztán Kuczora, Ferenczy Fruzsi (kétszer), Nati és még egyszer Helembai Fanni következett (5-6 10. perc)

A franciák hamar hátrányba kerültek, elöl dinamika nélkül és elég ötlettelenül támadnak, Flippes ráadásul az első tíz percben nem volt pályán, utána igen, de labdát akkor sem nagyon kapott. Mi Marincsák Niki és Kuczora szuper góljaival folytattuk és már néggyel mentünk (7-11 17. perc)

Utána kaptunk két kiállítást egymás után (Ferenczy és Kuczora) ezalatt valamelyes visszajöttek a meccsbe (9-11), de azért semmi extra. Ballai Bori jobbkettőben szokatlanul bizonytalanul mozog ma, ráadásul Kuczora Csengét hat perccel a félidő vége előtt Niombla orrba verte, hosszan ápolták és utána a félidő végjátékát nélküle kellett megvívni.  Először francia gólok jöttek (Niombla, Lassource)[12-13 28. perc] de mi sem hagytuk magunkat, kiharcoltunk két hetest (a második időntúli már) és Ballai Bori illetve Marincsák Niki hetesgóljaival visszaállítottuk a háromgólos különbséget (12-15)

Nagyon magabiztosak vagyunk, ez a meccs meglehet, csak így tovább.....!

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 9450

....és a kapufák sem segítettek nekik:-)

Előzmény: lunanoctis (9448)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.02.04 -1 0 9449

Nem semmi a Vác teljesítménye....remélem hogy Kuczora orra nem tört el,nagyon hiányozna a csapatból.

lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 0 9448

Egészen szembeötlően lassúak. Mondjuk nem baj, mert így legalább könnyebb levédekezni őket :)

Előzmény: fulees (9446)
lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 3 9447

Bravó! Ez nagyon szép első félidő volt a Váctól.

fulees Creative Commons License 2023.02.04 0 1 9446

Elnézve ezt a Paris92-t, tavaly sokkal masszívabb csapatuk volt! Az előző szezonban elég sok meccsüket láttam, tudván, hogy onnan érkezik majd az új kapusunk (Cathy). Tavaly komolyabb játékerőt képviseltek. A váci lányok becsülettel küzdenek... A kapuban Csizmadia jól véd :)

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.02.04 0 0 9445

Nati nem igaz!

Vándor777 Creative Commons License 2023.02.04 0 1 9444

Már  13-10. Jól és bátran játszik a Vác.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9440)
lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 0 9443

A szőrszálhasogatás igényével, mert Lekić és Cvija is ugyanabból a kultúrkörből származik: nincs montenegrói légiósunk idén. Vagy elnéztem valamit?

Előzmény: Isthy1 (9441)
lunanoctis Creative Commons License 2023.02.04 0 1 9442

Csapatmunka volt, a pályán és a szurkolók között egyaránt. (És említsük meg azt is, Bea és Cvija milyen elánnal szurkolt a lelátón.)

Előzmény: nicko (9439)