Keresés

Részletes keresés

e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 254
naigen, az is gáz, meg ez a regisztráció dolog is.. elhinthetnek rá bármennyi porcukrot, szar van a palacsintában
Előzmény: Törölt nick (241)
házmesternéni Creative Commons License 2007.04.03 0 0 253

Aha! Értem.

Akkor sem tetszik.

Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 252

Pár rapid viszontválasz:-)

 

- Privacy: Az első benyomás fontosságát alulbecsültétek. A jogi duma egyvalamit takar. A technika jelenlegi állásából adódó lehetséges fejlesztési irányok egy másik vonulat. Egy terméknek van életciklusa. A ti dolgotok, hogy a cuccot most hova pozicionáljátok:-) Azt látható, hogy most nem az 1999-es logó csere és az ahhoz kapcsolható dolgok történnek.

 

A fejlesztő, vagy a feladatot specifikáló nem gondolta végig a problémákat. Nekem úgy tűnik, nem aktív fórumozó. Ugyanis: lépjen be egy tetszőleges, nem indával betekert nicken és egy másik böngésző ablakban lépjen be egy ettől független vipmail-es címre. A két adatot összehozzátok a képernyő tetején, ami ugye finoman szólva is két független adatbázis összekapcsolása az adott esetben:-) Ettől nem vagyunk hepik.

 

Ha tényleg fontos lenne a user privacy, akkor már régesrég Tudnánk SSL csatornán keresztül is fórumozni. Nem plain textben rohangásznának az adatok, belépési nevek, jelszavak. Ez a ti forgalmatokat növelné (hotspot pl.)

 

Cookie kezelés. Céges környezetben van egy adott policy. Nem hágható meg. Jobb helyeken a browser beállítások finomhangolásától kiesik a rendszergazda haja és a maradék is megőszül, mire a különböző céges alkalmazások inkompatibilitásai közé bereszeli az egészet használhatóra.

 

Kereső. Háát:-) Ha az ember valamit akar, akkor vagy Google, vagy www.forumkereso.hu Próbáljátok ki, hasonlítsátok össze. Ha valaki el akar dugni valamit a fórumban, akkor valljuk be, hogy azt lehet. Nem írom ide a tippeket:-) Szóval, ez nem egy igazán használható kereső.

Előzmény: GG (222)
házmesternéni Creative Commons License 2007.04.03 0 0 251
Nem is ez a gondom, mert van vipmailem. Csupán megpróbáltam logikát keresni abban, hogy miért jó az nekik, ha én csinálok egy postafiókot náluk, amit aztán a büdös életben nem fogok használni? Vagy azzal akarnak majd a konkurencia előtt eldicsekedni, hogy mekkora májerek, mert Xmillió felhasználójuk van? Mert egy tök üres kihasználatlan mélbox másra nem jó, mint statisztikának.
Előzmény: Törölt nick (245)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 249
ámen, ez itt a lényeg, vastagon kéne szedni!
Előzmény: missparker (235)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 248

Semmi koze ahoz, hogy milyen emailhez van reggelve. Egyszeruen az indapass identity-det osszetarsitja a forumos identityvel.

Előzmény: házmesternéni (243)
e_dora Creative Commons License 2007.04.03 0 0 247

akkor már ketten vagytok, GG-vel, látom is, ahogy kézenfogva, indás pólóban a lemenő nap felé elsétáltok egy szivárvány alatt... csak a paradicsom helyett majd a paradicsomdobálók jönnek, párszázezren ;)

 

@GG: azért mert a te életviteledben vmi kényelmes, esetleg másnál másképp működik (pl email beírás, munkahelyi net, sok utazás, más böngésző, hadd ne soroljam, majd a pokolban egy lötyögő üstben úgyis az lesz a sorsod, hogy emailcímeket kell begépelned pda-ba stylussal), szóval ez az érv egyetlen dologról szól: NEKTEK JÓ ÉS MAGASRÓL LESZARJÁTOK, HOGY MÁS MIT GONDOL.

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 245
Majd köteleznek, hogy csinálj egy (levelezésre nagyjából használhatatlan) indásos levélcímet.
Előzmény: házmesternéni (243)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 244
Az jó félóra már régóta, most várakozásban van a reged. Ez nem Inda, az Indexnél is így volt.
Előzmény: Törölt nick (241)
házmesternéni Creative Commons License 2007.04.03 0 0 243
Nekem van egy nagyon naív kérdésem. Ha van olyan nickem, ami nem vipméles címen van regelve, akkor azt hogyan tudom majd használni, ha esetleg kötelező lesz indázni? Mert ugye egy gmailnek, vagy hotmailnek nem sok köze van az indapasshoz. Vagy én vagyok ma reggel nagyon értetlen?
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 242

Csak az a kérdés, hogy hol egy normálisnak mondható fórum. Korábban nem foglaslkoztam a többiivel, mert itt volt nekünk az Index. Most, hogy gyakorlatilag mexűnt, és Inda lett belőle, keresnünk kell másik fórumot.

 

Ezt egyszer már végig lehetett csinálni az Internetto szétverésekor. Úgy látszik, ezek az emberek imádják lepadlózni magukat.

 

Előzmény: missparker (239)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 240
Nem bizony! Már csak az indapassba bekötött imélszaros nicket lehet regelni, ezt ugatom jó ideje.
Előzmény: pancer1 (237)
missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 239
Hoppá! Lassan itt az ideje, hogy továbbálljak.
Előzmény: pancer1 (237)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 238

Én most töröltem valamenyni indexes/vipmailes levélcímemet. Már hosszú ideje szinte használhatatlanul szar ez a levelezőrendszer, csak lusta voltam eddig törölni. Most, hogy itthagyom -- itt kell hagynom -- az Indexet, viszont értelmetlen volt tovább fenntartani az itteni fiókjaimat.

 

Maxthon böngészőt használok, és kutyakeményen legyasziltam minden indás szart a képernyőmről. Így viszont nem lehet regisztrálni az Indexre (próbálgattam), és a levelezőrendszert se tudom elérni -- ami azt jelenti, hogy valami kurva nagy sumákság megy a háttérben az ActiveX cuccokkal...

 

pancer1 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 237

Ez kedves.

 

Egy kérdés egy naivtól.

 

Új , vadonatúj nick létrehozását miért már csak az Indapass regisztrációnál lehet? Ha valaki úgy akar regisztrálni hogy ezt kihagyná és a hagyományos nickes-forumost szeretné igénybevenni az már nem is tud újonan regisztrálni...? !?

missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 235
Innentől egészségedre, használd. Senki nem mondta, hogy ne legyen ilyen, és hogy ne használd. Az egész topik arról szól, hogy szeretné a nép eldönteni, akarja-e használni, és aki nem akarja, az dönthessen így.
Előzmény: Törölt nick (229)
-Z-ő-d- 3.1 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 233
Agyamra megy hogy mindig megkérdezi belépéskor, hogy szeretnék-e fórumozni.
missparker Creative Commons License 2007.04.03 0 0 232

Aranyos ez a naiv védelem, de nincs igazad.

 

- Egyszer sikeresen kijutottak a nickekhez rendelt emilcímek, kaptunk is frankó biztosítási ajánlatot. Még topik is van róla. Tehát ebben már nem megbízható a rendszeretek.

 

- A kereső valóban szutyok, de ez nem az inda hibája.

 

- "Ki kellett volna írnunk, hogy nincs visszalépés" : aki "kipróbálta", ennek most biztos nagyon örül. SZVSZ meg kellene csinálni a visszalépési lehetőséget.

 

- Kötelezőség: userszinten a világon semmi haszna nincs. Muhaha, nyilvánvaló előny. Legnyilvánvalóbb előnye az lesz, hogy itthagyom a francba, és nem vesz el a fórum naponta az életemből egy-két órát.

A meglepetésektől meg kifejezetten félek: ha belépnék az indába, egyből jó sok meglepetésszájton ki tudnék kötni, ahová magamtól véletlenül se mennék.

 

Előzmény: GG (222)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 231
Szerintem álszentség. A cinizmushoz kis humor is kéne.
Előzmény: Törölt nick (225)
lavi Creative Commons License 2007.04.03 0 0 230
Én nagyon örülök, hogy ki FOGJÁTOk írni, meg ki KELLETT VOLNA, de nem volt kiírva, így sikeresen beleestem a "csapdába" Ez a bajom. És mi van, ha megszűnik a mailcímem, akkor többet nem tudok majd ide sem belépni???
Előzmény: GG (222)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 229
Nekem van. Ne altalanositsal mar.
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 228

Azért cinizmus, méghozzá arcpirító cinizmus, mert a világon semmi előnye nincs a felhasználókra nézve.

 

Előzmény: Törölt nick (225)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 227

azt jobb, ha tudjátok, az internetszolgáltatótoknál törvény adta lehetőségtől fogva ott vannak a biztonsági szolgálatok fekete dobozai, és mindent megőriznek, amit a neten csináltok. Tőlük aggódhatok, tőlünk nem kell.

Ez egyszerűen nem igaz. Téged átvertek, aki ezt mesélte, annak ezután azt se hidd el, ha köszön, mert ez egy méretes hazugság.

 

Előzmény: GG (214)
belepofazok Creative Commons License 2007.04.03 0 0 226

Szerintem nem használod a keresőt napi rendszerességgel, a kereső gyakorlatilag használhatatlan.

 

Nyitni akartam nemrég egy topicot, hogy mi a retek ez az INDA. Jó fórumozó előbb keres, utána nyit topicot.

 

Beírtam a keresőbe, hogy "inda", majd keresés topicok között. Nem talált semmit. Erre megnyitottam "Miez az INDA-s fakk?" című topicomat. Kábé 5. hozzászólásban megjegyezték, hogy már létezik ez, az "Indafos" nevű topic, minek nyitottam újat.

 

Hát azért nyitottam újat, mert ez a halom sz.r kereső az "inda" szóra való kereséskor nem találta meg az "Indafos" topicot.

 

Na ennyit a jó keresőről.

 

És ennyit a többi érvről is....

Előzmény: GG (222)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 225
Aruldmarel hol cinizmus ez ?? Mindenki meg van bolondulva ??
Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 224

a teljesen nyilvánvaló előnyök miatt

 

Ha ez nem cinizmus, akkor micsoda?

Előzmény: GG (222)
Nameless_ Creative Commons License 2007.04.03 0 0 223
a várható üres blabla: jó lesz ez nekek, mi tudjuk, jobban, mint ti, azért csináltuk, egyétek meg, mert úgyis kötelező lesz. És a többség meg is fogja enni, azért, mert kötelezővé teszitek. Csak éppen egy felesleges és kártékony szarság. Én regisztráltam rá a bloghu miatt, ahová már nem írok, és nem lehet törölni pl. az azonosítót, nem lehet kilépni belőle, ill. ha kilépek, akkor zaklat (mert ez zaklatás) ez a szar inda, hogy lépjek be(le), holott nem akarok, és nem is fogok akarni, mert nem akarom, hogy egy azonosítóm legyen mindenhol, nem akarom, hogy egy kibaszott emilcímet begépelve kelljen belépnem, és nem akarom, hogy bárki is figyelje azt, hogy milyen cuccokat használok, akár az index az, akár egy hatóság, akár egy reklámgyártó szoftver.

Az a legnagyobb bajom ezzel az indafossal, hogy tökéletesen felesleges és bonyolítja a netezést.
Előzmény: GG (214)
GG Creative Commons License 2007.04.03 0 0 222
Pár gyors válasz:

- Igen, ez a privacy-kérdés a fórum eddigi életében főleg a hatósággal kapcsolatosan fogalmazódott meg mint aggódás. A második helyen meg gye az üzleti dolgok állnak, címlista-kiszolgáltatás, ilyesmik, dehát ebben is eddig teljesen tiszták voltunk, ezután sem lesz máshogy.

- a keresőt nem értem, mi lene rajta használhatatlan, én nagyon sokat használom, minden nap többször. eírod a keresendő szót, kiválasztod, hogy topikcímben, szövegben vagy nickek között keressen, aztán hajrá - mit lehet ezen elrontani?

- nem ugyanazon a gépen netezik mindenki: én is négy gépen netezek legalább, persze - hát ilyenkor négy gépen kll előregépelni - de utána már többet nem... netcaféba vagy hasonló helyekre meg azért nem kétnaponta jár senki, úgyhogy az az egy-egy alkalom, amikor az ember idegen helyen loggol be, nekem úgy tűnik, nem meghatározó élmény :)

- igen, ez egy jogos panasz: ki kelett volna írnunk, hogy nincs viszalépés. Ezt pótolni fogjuk hamarosan!

- kötelezőség: most ebben nem gondolkodunk, figyeljük a használati arányt - az a gyanúnk, hogy azért előbb-utóbb a teljesen nyilvánvaló előnyök miatt (amik közül sokatmost még nem láttok, mert meglepetés lesz) úgyis a fórumozók javarésze átjön.

Gerényi Gábor
Index
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.03 0 0 221
A hőbörgéseknek azért 1 eredménye már volt: a "Kipróbálom" gombot kicserélték "Átmegyek indapassra"-ra.
kdezsoe Creative Commons License 2007.04.02 0 0 217

"a Firefoxom úgyis előregépeli nekem, csak el kell fogadnom"

Van rola fogalmatok, hogy nem mindenki ugyanazon a gepen netezik?

Arrol, hogy sokan a munkahelyukon? Nem jegyeztetik meg a jelszot,

sot! meg a nick mezot is uritik? Ennek az okait nem fejtegetnem bovebben,

de bizony megvan az oka, ha fonok vagy, bizonyara tudod...

 

A korrektseghez azert hozzatartozna, hogy: figyelj! marha! a kiprobalas ezesetben azt jelenti, hogy nincs tobbe visszaut!

 

Előzmény: GG (214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!